БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Грузії можна отримати кількома способами: за народженням, через натуралізацію, проживши в країні не менше ніж 10 років, за особливі заслуги перед державою або через шлюб. Якщо у вас є грузинське коріння, оформити паспорт можна за прискореною процедурою.
Основна перевага паспорта Грузії для українців — це можливість повноправного проживання в країні, що охоплює доступ до ринку праці, соціальних програм тощо. Крім того, громадянство дає можливість:
Отримати громадянство може резидент, який прожив 10 років у Грузії, або репатріант, який має грузинське коріння. Для українців, які мають намір набути правового статусу через натуралізацію, важливо розуміти, що процес потребує дотримання низки умов. Законом «Про громадянство Грузії» визначаються такі вимоги:
У Грузії не дозволено подвійне громадянство. Іноземці, які оформлюють грузинський паспорт, не можуть залишити за собою попередній правовий статус.
Водночас низка європейських країн дозволяє наявність другого громадянства, а також можливість оформити його в строк від року. Щоб дізнатися подробиці, необхідно записатися на консультацію до фахівців із міжнародного права.
Отримання громадянства Грузії передбачає кілька основних способів, таких як натуралізація, шлюб, народження, репатріація, особливі заслуги. Кожен із методів має свої особливості та вимоги, які потрібно враховувати під час подання заяви.
Однією з ключових вимог для оформлення паспорта Грузії через натуралізацію є обов’язковий термін перебування на законних підставах, який становить не менше ніж 10 років. Цей період необхідно провести з легальним статусом.
Існує два варіанти натуралізації. Перший — оформити тимчасовий дозвіл, який видають на підставі роботи, навчання, возз’єднання сім’ї, права власності на нерухомість або підприємництва. Другий — подати запит на постійне резидентство. Статус доступний для чоловіків і дружин, неповнолітніх дітей, батьків громадян та інвесторів, які вклали 300 000 USD у місцевий проект.
Тимчасовий дозвіл видається на термін від 6 місяців до 6 років залежно від підстави та може продовжуватися. Постійний статус є безстроковим. Натуралізація потребує часу та значних зусиль, але є відкритим способом для всіх іноземних громадян.
Один зі способів набуття правового статусу — це його оформлення через шлюб із громадянином Грузії. У такому разі процес відрізняється від стандартної натуралізації, оскільки вимоги щодо термінів проживання значно скорочені. Для того щоб отримати громадянство через шлюб, слід прожити в країні протягом 5 років. Період відліку починається з моменту офіційної реєстрації шлюбу та надання іноземному громадянину посвідки на проживання. Союз має бути реальним, а не фіктивним, оскільки грузинські міграційні служби ретельно перевіряють обставини укладання шлюбу та спільне життя подружжя.
Окрім проживання, як і у випадку з натуралізацією, необхідно володіти грузинською мовою на достатньому рівні. Процес набуття громадянства через шлюб є одним із найшвидших способів натуралізації в країні.
Громадянство автоматично надається дітям, які народжуються на території країни, якщо хоча б один із батьків є громадянином Грузії. Цей принцип відомий як «право крові» і забезпечує передання громадянства у спадок. Однак, навіть якщо особа народилася за межами Грузії, але хоча б один із батьків є громадянином держави, вона також отримає правовий статус. Якщо походження або батьки неповнолітнього невідомі, він теж може претендувати на паспорт. Таке правило стосується і дітей, яких всиновили громадяни Грузії.
Репатріація є ще одним зі способів отримання громадянства Грузії. Процес спрямований на повернення до країни нащадків тих громадян, які залишили державу з історичних або політичних причин. Для репатріантів законодавство передбачає спрощений процес набуття громадянства. Насамперед ви повинні довести своє грузинське походження, надавши відповідні документи, такі як свідоцтва про народження предків або інші офіційні папери. Для репатріації не потрібне виконання умов, пов’язаних із тривалим проживанням або складанням іспиту з грузинської мови.
Щоб отримати громадянство Грузії, потрібно також зібрати повне досьє. Серед документів, що знадобляться кандидатам, які проходять натуралізацію, такі:
Документи на громадянство вам слід скопіювати, перекласти грузинською мовою за допомогою спеціалістів, завірити нотаріально та апостилювати.
Разом із основним заявником набути громадянство завдяки натуралізації можуть його неповнолітні діти. У такому разі до основного клопотання додається інформація про особу, яка не досягла 18-річного віку та оформлює паспорт разом із батьками. Якщо дитина у віці від 14 до 18 років, то до заяви також необхідно додати її письмову згоду та згоду другого з батьків, якщо натуралізується лише батько або мати.
Для громадян Грузії передбачені 2 документи для підтвердження особи. Внутрішнє посвідчення у вигляді ID-картки знадобиться для ідентифікації на території держави. Закордонний паспорт потрібний для виїзду за кордон. Цей документ має вигляд стандартної червоної книжечки. Щоб зробити паспорти, необхідно звернутися до Будинку юстиції з відповідною заявою та документами, зокрема сертифікатом про громадянство.
У Грузії діє інвестиційна програма, яка дозволяє оформити резидентство, проте не дає права на отримання паспорта. Щодо витрат, з якими стикається претендент, то додатково слід врахувати адміністративні збори. Держмито стягується за розгляд заявок на різних етапах отримання громадянства.
Стаття витрат | Вартість ($) |
---|---|
Оформлення ПНП | 110 |
Клопотання про громадянство | 376 |
Оформлення посвідчення | 23 |
Виготовлення паспорта | 57 |
Щодо термінів, то держслужбі знадобиться 3 місяці, щоб ухвалити рішення про надання громадянства. Строк видачі ПНП стандартно становить місяць. Паспорти виготовляються за 2 тижні.
Для українців отримання паспорта ЄС надає набагато більше можливостей, ніж громадянство Грузії. Насамперед паспорт будь-якої країни Європейського Союзу відкриває доступ до 27 держав-членів об’єднання, де можна вільно жити, працювати та навчатися без потреби оформлювати додаткові візи або дозволи на роботу.
До того ж країни ЄС пропонують широкий спектр соціальних гарантій, високу якість освіти та охорони здоров’я, а також більш стабільну економічну ситуацію. Усе це робить європейський паспорт особливо привабливим для тих, хто прагне кращих умов життя та професійного зростання.
Крім того, деякі країни Євросоюзу пропонують українцям спрощені програми для отримання громадянства в строк від року без потреби тривалого проживання за кордоном. З погляду довгострокових перспектив та можливостей паспорт ЄС є набагато привабливішим.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Грузії. Які документи потрібні для отримання грузинського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Грузії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Канади. Які документи потрібні для отримання канадського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Канади.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Албанії. Які документи потрібні для отримання албанського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Албанії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Великої Британії. Які документи потрібні для отримання британського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Великої Британії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Австрії. Які документи потрібні для отримання австрійського громадянства і паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Австрії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Бельгії. Які документи потрібні для отримання бельгійського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Бельгії.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну