• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Прапорець Португалії на тлі дороги,як символ переїзду в країну

Переїзд в Португалію: віза, дозвіл на роботу та пошук житла

Українці можуть переїхати до Португалії за умовами тимчасового захисту або на підставі національної візи, залежно від мети перебування. Імміграція з метою трудової чи підприємницької діяльності, навчання чи возз’єднання сім’ї передбачає оформлення довгострокової візи та посвідки на тимчасове проживання (ПНП). Через п’ять років життя в Португалії ви можете отримати посвідку на постійне місце проживання (ПМП). Простішою є легалізація з паспортом ЄС: громадянам об’єднання для тривалого перебування в країні не потрібні ні віза, ні отримання посвідки на проживання.

Якщо ви прагнете мати свободу пересування та рівні права з громадянами ЄС, радимо розглянути спосіб оформлення паспорта ЄС за однією зі скорочених програм набуття громадянства.

Консультація фахівця компанії Gromadyanstvo допоможе перевірити можливість вашої участі в програмі та стане першим етапом у відкритті нових горизонтів для вас і ваших дітей.

Особливості імміграції в Португалію, про які потрібно знати до переїзду

Еміграція з України в Португалію має особливості, які варто враховувати, плануючи переїзд. Ось найбільш важливі:

  • отримати посвідку на проживання можна через капіталовкладення, але інвестиції в нерухомість більше не доступні — програму закрито в 2023 році;
  • адаптуватися в Португалії доволі просто — в країні багато англомовного населення, а загальна кількість іноземців становить майже 700 000 осіб;
  • імміграція в Португалію вимагатиме терпіння — національною рисою португальців є так звана «аманья», тобто звичка нікуди не поспішати;
  • комунікувати з державними службами може бути складно — аманья стосується і компетентних органів також;
  • плануючи переїзд, слід розуміти, що на високий рівень зарплат можуть розраховувати лише висококваліфіковані спеціалісти — робітники нижчої ланки отримують зазвичай мінімальний оклад;
  • на території країни суттєво різниться клімат, але українці, які переїхали в Португалію, відзначають його м’якість і комфортність;
  • паспорт держави після натуралізації може стати другим — відмова від наявного громадянства непотрібна.

На яких підставах ви можете іммігрувати в Португалію

Відповідно до закону, отримати дозвіл на проживання в державі можуть діти іноземців, народжені на території країни. Але тут є свої нюанси: щоб оформити статус, необхідно, щоб батьки на момент народження дитини перебували в державі не менше як рік на законній підставі.

Оформлення шлюбу з португальцем дає право на отримання ПНП, але за умови фактичних стосунків, оскільки це ретельно перевіряється. До непопулярних належить й оформлення громадянства за спрощеною процедурою, оскільки цей спосіб передбачає, що в українця є предки-португальці до другого коліна. Більш актуальними способами імміграції в Португалію для українців є капіталовкладення в розвиток країни, працевлаштування, навчання у виші тощо.

Інвестиції

Для того щоб переїхати жити в Португалію на правах інвестора, вам необхідно зробити капіталовкладення в один із напрямів — у науково-дослідну діяльність чи національний технічний прогрес або відкрити підприємство зі створенням 5 робочих місць (передача капіталу від 500 000 EUR). Ще один напрям — інвестиції в культурні приватні або державні фонди (від 250 000 EUR). Якщо ви інвестуєте в розвиток регіонів із низьким рівнем щільності населення або ВВП, то можете зекономити до 20 % суми.

Зменшити витрати допомагає й відкриття компанії з кількістю робочих місць від 10. А от, якщо ви просто купили нерухомість, оформити дозвіл на проживання не вийде: як ми вже зазначали, цей напрямок імміграції з 2023 року недоступний.

Навчання

Вступ на очне відділення вишу Португалії дає право отримати посвідку на проживання. Додатково враховуйте, що курс має закінчуватися отриманням диплома. Ще однією особливістю імміграції за студентським ПНП є те, що строк перебування за цією підставою під час подання на ПМП враховується в половинному обсязі. Тобто чотирирічний навчальний вид на проживання фактично буде визначений як дворічний.

Праця

Важливо розуміти, що процес імміграції в Португалію через працевлаштування залежить від особистої ситуації. Якщо ви звичайний найманий працівник, то можете отримати ПНП на підставі трудового контракту з португальським роботодавцем. Якщо ж ви є висококваліфікованим спеціалістом, то можете отримати блакитну карту ЄС, підтвердивши рівень кваліфікації та уклавши договір строком від пів року. Якщо щодо звичайного робітника вимог до рівня доходу немає, то для блакитної карти показник має бути не нижче 1,5-кратного розміру річної середньої зарплати в Португалії.

Чоловік, який працює в торгівельній фірмі в Португалії

Віддалений прибуток

Праця або наявність доходу за межами Португалії дають можливість іммігрувати до країни за візою фінансово незалежної особи чи цифрового кочівника. Перший випадок — ви отримуєте прибуток від активів, пенсію чи інший дохід у розмірі від 870 EUR/міс (мінімальна зарплата з 2025 року). Водночас ви повинні підтвердити офіційне джерело надходження прибутку.

Другий варіант імміграції — ви працюєте віддалено та отримуєте місячну зарплату, що перевищує 3480 EUR. Для того щоб уникнути непорозумінь, необхідно, щоб під час запиту Digital Nomad візи зазначений рівень доходу зберігався не менше ніж квартал.

Родинні зв’язки

Переїхати на ПМП в Португалію можуть українці, серед родичів яких є громадяни або резиденти країни. Ініціатором запиту посвідки на перебування виступає приймаюча сторона, яка стандартно визнається спонсором. Тобто португалець має підтвердити, що у нього достатньо матеріального та житлового забезпечення, щоб приймати іноземців. Відповідно до закону, здебільшого членами родини в Португалії, які мають право на програму возз’єднання сім’ї, є:

  • чоловік/дружина;
  • неповнолітні діти (або діти старшого віку, які навчаються в Португалії, перебувають на утриманні та не у шлюбі);
  • батько/мати;
  • брати/сестри, які перебувають під опікою;
  • партнери (за умови, що ви доведете, що ваш союз існує не менше ніж 2 роки).

Винятком стає ситуація, коли спонсор в Португалії перебуває там за студентським ПНП. У цьому разі претендувати на імміграцію можуть лише чоловік/дружина та діти.

Підприємництво

Для того щоб переїхати в Португалію, підприємцям слід довести, що в них є фінансове забезпечення для розвитку свого бізнесу. Варіантом підтвердження може стати кредит, виданий банком країни. Трохи інша процедура імміграції для тих, чия діяльність належить до категорії незалежних професій, — юристів, адвокатів, стоматологів, нотаріусів тощо. За регламентом, у цьому разі спочатку необхідно отримати дозвіл у спеціалізованій службі Португалії, а потім або зареєструвати місце роботи, або підписати контракт про надання послуг.

Імміграція в Португалію можлива без пошуку підстави, якщо ви заздалегідь скористалися спрощеною програмою отримання громадянства та оформили паспорт ЄС. Про те, як це можна зробити, розповість наш міграційний спеціаліст.

Як переїхати жити до Португалії

Імміграція в Португалію передбачає покрокове отримання візи, ПНП і карти постійного резидента. Але передусім варто визначити підставу для переїзду та підготувати документи. Подбайте про те, щоб ваш паспорт був дійсним принаймні декілька місяців. Приготуйте довідки про платоспроможність та інформацію стосовно вашої мети перебування (наприклад, підпишіть контракт із роботодавцем або візьміть довідку про зарахування до навчального закладу).

Для довгострокового перебування в Португалії необхідна віза на проживання, яку видають дипломатичні представництва. Консульський відділ посольства Португалії в Україні працює в штатному режимі і розташований за адресою: м. Київ, вул. Івана Федорова, 12. На прийом із візових питань необхідно записуватися за електронною адресою. Дозвіл дає право двічі в’їхати до країни та видається строком до 4 місяців. Від необхідності оформлювати національну візу звільняються лише інвестори, які можуть перетнути кордон по шенгенській візі та зробити запит на ПНП протягом 90 днів.

Отримання дозволу на постійне проживання

Після приїзду до Португалії вам потрібно отримати посвідку на тимчасове перебування. Для цього слід звертатися до Агентства з питань інтеграції, міграції та притулку (AIMA) особисто або онлайн. Зазвичай запити розглядаються до 90 днів. Посвідка на проживання видається на період до 2 років та продовжується на 3 роки кожного разу. Через 5 років перебування в Португалії ви отримуєте можливість оформити посвідку на тривале проживання.

За вимогами законодавства, надання статусу можливе лише за відсутності судимостей, за які строк покарання перевищує 1 рік. Є ще один важливий нюанс, який необхідно враховувати при імміграції: виїзд за межі країни для збереження безперервності статусу можливий не більше ніж на 6 місяців одночасно або 10 місяців сумарно.

П’ятирічного строку перебування достатньо і для запиту на громадянство. Паспорт Португалії дає всі права, зокрема право виборчого голосу. На відміну від нього, статус постійного резидента право на участь в голосуванні та обіймання державних посад не дає.

Пошук житла

За відгуками тих, хто вже переїхав до Португалії, вартість проживання в країні дещо нижче за інші країни Європи. Разом із тим, як і в більшості держав, переважну частину бюджету становить оренда житла. В середньому варто розраховувати, що в центрах великих міст вартість однокімнатних апартаментів становить від 950 EUR. У передмістях і невеликих населених пунктах ціни дещо нижчі, від 750 EUR. Водночас пропозицій на ринку нерухомості небагато, і прослідковується тенденція до зростання цін на нерухомість.

Плануючи імміграцію до Португалії, радимо заздалегідь визначитися з регіоном проживання. Так, цифрові кочівники найчастіше вибирають Порту, де велика кількість коворкінг-просторів і добре розвинена соціальна інфраструктура. До столиці Португалії, Лісабону, переїжджають сім’ї з дітьми та молодь. Місто підходить більшості іммігрантів — тут безліч медичних і навчальних закладів, достатньо розважальних центрів і клубів.

Міста в курортних регіонах, такі, наприклад, як Кашкайш і Фігейра-да-Фош, часто стають центром для іммігрантів, кому не важливе працевлаштування. Оскільки вільних вакансій тут небагато, а природа та клімат відмінні, ці райони ідеальні для проживання фінансово незалежних українців.

Зображення будинків в Португалії,як варіанти проживання та оренди житла

Працевлаштування

Одним із не дуже приємних моментів життя у Португалії є доволі високий рівень безробіття: за статистичними даними, показник коливається в межах від 6,4 до 6,7 %. Зазвичай при прийнятті на роботу перевагами користуються місцеві громадяни, але, якщо ваша професія пов’язана з будівництвом, медициною, сферою IT або сільським господарством, шанси найти роботу суттєво вищі. Саме ці галузі є найбільш запотребованими. Оформлювати окремий дозвіл на роботу в Португалії не потрібно, але якщо ваша діяльність входить до переліку незалежних професій, вам такий документ необхідний.

Мінімально встановлений рівень зарплат у 2025 році — 870 EUR. Середня зарплата по країні становить близько 1600 EUR. В реальності на вищу оплату праці можуть претендувати кваліфіковані спеціалісти зі знанням англійської чи португальської мови. Наймані робітники та обслуговчий персонал зазвичай отримують менші зарплати.

Ведення бізнесу

Якщо ви іммігруєте через відкриття бізнесу в Португалії, першим кроком стане реєстрація підприємства в Агентстві з питань конкурентоспроможності та інновацій (IAPMEI). На цьому етапі вам знадобиться подання статуту компанії і декларація про призначення директора. Також потрібні документи про всіх бенефіціарів. Ви можете відкрити будь-який з типів компанії — товариство з обмеженою відповідальністю (sociedade por quotas), акціонерну компанію (sociedade anónima) чи холдингову (sociedade gestora de participações sociais, SGPS).

Від формату та розташування бізнесу в Португалії залежать вимоги й податки, які необхідно сплачувати. Мінімальний розмір статутного капіталу для більшості типів компаній не встановлений, але під час реєстрації від вас вимагатимуть довести перспективність вашої діяльності.

Корпоративний податок і ПДВ різняться на острівній і материковій частині Португалії. Наприклад, ставка корпоративного податку становить відповідно 14,7 та 21 %. Податок на додану вартість — 22 й 23 %. Тобто ведення бізнесу на материку менш привабливе, ніж на острівній частині.

Як лишитися жити в Португалії, якщо ви маєте тимчасовий захист

Оформити статус міжнародного захисту в Португалії можна в прикордонному пункті, головному чи територіальному відділенні Агентства з питань інтеграції, міграції та притулку. Держава надає допомогу українцям, які постраждали від російської агресії, щороку продовжуючи урядовим указом період дії посвідки на проживання.

Під час розрахунку строку перебування у разі отримання громадянства тип ПНП не має значення: проживання за посвідкою міжнародного захисту враховується до п’ятирічного періоду постійного перебування. Для того щоб стати громадянином, українцям слід пройти всі етапи легалізації, своєчасно продовжуючи посвідку на перебування.

Попри підтримку Португалії, статус тимчасового захисту — не найкращий варіант перебування в країні, оскільки, як тільки закінчиться війна, ця підстава стане неактуальною. Ви можете скористатися альтернативним способом проживання в Португалії. Наприклад, змінити тип ПНП на робочий або підприємницький. Ще більш надійним є оформлення паспорта ЄС за однією зі скорочених програм набуття громадянства. Розпочати процедуру можна незалежно від держави перебування, і вже трохи більше ніж за рік вишукувати підстави для проживання в Португалії не знадобиться.

Зв’яжіться з міграційним спеціалістом компанії Gromadyansvo, щоб дізнатися про умови та особливості отримання другого паспорта ЄС у короткий строк.
Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Три рекомендації для тих, хто планує іммігрувати до Португалії

Крок 1
План імміграції має скласти юрист.
Перед тим як ви почнете розглядати всі способи імміграції, скористайтеся послугами юриста. Кваліфікований спеціаліст підбере програму переїзду, яка найбільше підійде саме вам. Оскільки деякі варіанти імміграції маловідомі, спосіб може виявитися неочікувано простим та швидким. Наприклад, ви відповідаєте умовам програми репатріації, оформлюєте паспорт ЄС трохи більше, ніж за 12 місяців, і переїжджаєте в Португалію або ж у будь-яку з 27 країн Євросоюзу на вибір як повноправний громадянин.
Крок 2
Знайдіть житло до переїзду.
З огляду на обмеженість пропозицій на ринку нерухомості радимо заздалегідь подбати про оренду. Цей крок особливо актуальний для тих, хто розглядає для імміграції конкретний регіон чи місто. В іншому разі, опинившись у Португалії, ви можете залишитися без підхожого житла.
Крок 3
Замініть водійське посвідчення.
Українці, які мають водійське посвідчення, можуть користуватися їм протягом 185 днів після в’їзду в країну і ще 90 — після видачі посвідки на проживання за тимчасовим захистом. Після цього періоду документ потрібно замінити, звернувшись до португальського Інституту мобільності та транспорту (Instituto da Mobilidade e dos Transportes, IMT). Водіям також важливо пам’ятати, що в державі суворо ставляться до порушників ПДР. Наприклад, паркування на місцях для осіб з обмеженими можливостями або спеціальних транспортних засобів може призвести до штрафу в розмірі від 60 до 300 EUR.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Дозвіл на довгострокове перебування в Чехії: як отримати посвідку Дозвіл на довгострокове перебування в Чехії: як отримати посвідку

Як отримати дозвіл на довгострокове проживання в Чехії та зробити карту побиту в Чехії. Що потрібно для отримання посвідки на проживання. Необхідні документи.

07.04.2025 / Вадим Ільницький
Переїзд в Португалію: віза, дозвіл на роботу та пошук житла Переїзд в Португалію: віза, дозвіл на роботу та пошук житла

Підприємництво, стартапи та інші можливості для іммігрантів у Португалії. Що потрібно, щоб переїхати в Португалію, та які є способи імміграції з вигідними умовами.

05.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати дозвіл на проживання в Португалії Як отримати дозвіл на проживання в Португалії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Португалії та що для цього потрібно. Види доступних українцям посвідок. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

03.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Іспанії Як отримати посвідку на проживання в Іспанії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Іспанії та що для цього потрібно. Що дає дозвіл на проживання без права на роботу. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

01.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Естонії Як отримати посвідку на проживання в Естонії

Види посвідок на проживання в Естонії. Як отримати та які документи необхідно зібрати. Поетапний процес оформлення посвідки та супутні витрати.

31.03.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Німеччині Як отримати посвідку на проживання в Німеччині

Алгоритм дій під час оформлення посвідки на проживання Німеччини у 2024 році. Підстави для отримання німецької посвідки. Умови та порядок видачі дозволу на проживання.

28.03.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз