• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Прапор Чорногорії на фоні міста

Вид на проживання в Чорногорії

Тимчасова посвідка на проживання в Чорногорії дає право перебувати на території країни і відкриває доступ до багатьох європейських реалій. Проживати в державі можна на підставі роботи, навчання, возз’єднання родини тощо. Проте найчастіше для оформлення дозволу на проживання використовують купівлю нерухомості та відкриття бізнесу. У першому випадку причинами є невисокі ціни та рентабельність капіталовкладень, у другому — прості умови реєстрації компанії та легкість ведення діяльності.

Для того щоб отримати ВНП Чорногорії, необхідно документально обґрунтувати підставу, довести відсутність судимості та забезпеченість фінансами і житлом для перебування. Серед українців Чорногорія не найпопулярніша країна для переїзду, частіше вибором стають країни Євросоюзу та Шенгенської зони через якість та рівень життя, а іноді й через перспективи швидкої легалізації.

Наприклад, паспорт Румунії відкриває 170+ безвізових напрямків для подорожей і дає змогу вільно проживати й працювати у будь-якій державі ЄС. Громадянство ЄС, незалежно від країни отримання, — це нові перспективи для бізнесу, навчання та покращення життєвих умов. Крім того, спрощені програми набуття статусу дозволяють оформити паспорт трохи більше ніж за рік.

Про те, хто може скористатися можливістю стати громадянином ЄС у короткий строк і що для цього потрібно, розповість наш міграційний спеціаліст.

Умови отримання дозволу на проживання в Чорногорії

Для того щоб отримати посвідку на проживання в Чорногорії, ви маєте відповідати умовам закону «Про іноземців». Згідно з документом, до іноземців, які претендують на оформлення ПНП, висувають такі вимоги:

  • наявність дійсного паспорта, поліса медичного страхування та фінансової забезпеченості;
  • відсутність заборони на в’їзд до країни та судимості строком більше ніж 6 місяців (у Чорногорії та державі походження);
  • надання інформації щодо місця проживання в країні.

Крім того, для отримання дозволу на проживання в Чорногорії вам потрібно надати підтвердження легальної мети перебування і не викликати жодних підозр із боку влади щодо загрози безпеки для країни.

Способи отримання посвідки на проживання в Чорногорії

Залишитися в Чорногорії дають право два типи дозволів на проживання:

  • тимчасовий (privremeni boravak) — строком до року і з правом продовження;
  • постійний (stalni boravak) — на безтермінове перебування, але з необхідністю продовжувати документ раз на 5 років.

Для отримання посвідки на постійне місце проживання (ПМП) вам слід легально перебувати на території країни від 5 років. Без виконання встановленого строку оформити карту постійного резидента можуть лише набувачі статусу міжнародного (додаткового) захисту та іноземці, чиє перебування визнано таким, що служить інтересам держави.

Варто пам’ятати, що п’ятирічний період постійного проживання для оформлення карти ПМП вважається безперервним, якщо ви перебували за межами Чорногорії не більше ніж 10 місяців загалом або 6 місяців щорічно. Якщо підставою посвідки на проживання було навчання, стажування або професійна підготовка, строк буде зараховано в половинному розмірі. Відповідно до закону, для оформлення постійного резидентства потрібно підтвердити володіння чорногорською мовою на базовому розмовному рівні.

Вид на проживання на підставі роботи

Для тих, хто знайшов роботу в Чорногорії, доступна ПНП з правом працювати лише на зазначеному в дозволі підприємстві. Тимчасова посвідка на проживання видається на строк до 1 року та може бути продовжена. Ви маєте право працювати за контрактом, на сезонній роботі, за переведенням з іноземної компанії тощо. Щорічно уряд Чорногорії встановлює квоти на видачу посвідок на проживання з правом на роботу, які стосуються певних видів діяльності та професій.

Залежно від типу роботи вам необхідно надати в компетентний орган країни договір з роботодавцем, запрошення від національної компанії чи підтвердження досвіду або кваліфікаційної освіти. Після отримання довгострокової візи у вас буде 10 днів на те, щоб в’їхати до Чорногорії, подати запит на ПНП і почати працювати.

Жінка, яка отримала посвідку на проживання в Чорногорії на підставі роботи

Посвідка на проживання для студентів

Тимчасовий вид на проживання в Чорногорії можна отримати після вступу до навчального закладу країни. Дозвіл на перебування також можна отримати, якщо ви є учасником програми мобільності студентів, зараховані на мовні курси або до школи. Для оформлення privremeni boravak потрібні документи, що доводять вступ до навчального закладу, а також докази фінансового та житлового забезпечення для перебування в державі. Деякі категорії заявників можуть працювати під час навчання, але не більше ніж 15 годин на тиждень.

Початковий строк виду на проживання в Чорногорії на підставі навчання — до року з правом продовження. Після закінчення строку дії ПНП ви зможете легально проживати в Чорногорії ще 9 місяців, якщо зміните тип дозволу на посвідку на перебування з метою пошуку роботи. Але під час запиту посвідки на ПМП період перебування з навчання буде зараховано в половинному розмірі.

Дозвіл на проживання для бізнесменів

Щоб отримати посвідку на тимчасове проживання в Чорногорії як підприємцю, вам слід зареєструвати нову фірму та стати її виконавчим директором. У вашій власності має бути не менше ніж 51 % активів, але водночас вимог до типу компанії та розміру статутного капіталу не встановлено. Термін дії посвідки на проживання становить до року. Якщо порушень міграційних правил немає, а підставу оформлення збережено, дозвіл на перебування можна продовжити.

Посвідка на проживання для возз’єднання сім’ї

Якщо член вашої родини має громадянство, статус тимчасового або постійного резидента Чорногорії (за винятком сезонної роботи як підстави), то ви можете отримати дозвіл на проживання в країні. Відповідно до закону, до тих, хто може скористатися програмою возз’єднання сім’ї, належать чоловік або дружина, неповнолітні рідні чи всиновлені діти (спільні або одного з подружжя), батьки або усиновлювачі дітей віком до 18 років.

Проте, якщо ви надаєте вагомі причини будь-якого характеру про те, що сім’я повинна з’єднатися і вони будуть визнані компетентними службами Чорногорії, отримати ПНП можуть й інші категорії родичів. Що стосується шлюбних відносин, то вони ретельно перевіряються державними органами і в разі виявлення фіктивності шлюбу посвідку на проживання анулюють. Період дії ПНП для возз’єднання сім’ї — до року з правом продовження кожний раз ще на рік (або до закінчення періоду дії посвідки тимчасового резидента).

ВНП для власників нерухомості

Відповідно до закону, у вас є можливість оформити ВНП у Чорногорії через купівлю нерухомості. Дозвіл надається при купівлі житлових, комерційних чи службових приміщень без конкретних вимог щодо їх вартості. Крім документів на право власності, вам необхідно буде надати стандартні для всіх категорій іноземців дані про фінансове забезпечення. Строк дії дозволу на проживання в Чорногорії для власників нерухомості — до року. Якщо умови надання посвідки буде збережено, документ можна продовжувати щоразу ще на рік.

Куплена нерухомість у Чорногорії

Посвідка на проживання за іншими підставами

Оформити дозвіл на перебування в Чорногорії можна і за іншими легальними підставами, але вони використовуються вкрай рідко. Наприклад, отримати ПНП на період до року можуть волонтери, які виконують обов’язки в межах Європейської добровільної служби. Іншими варіантами є потреба лікування в медичних закладах чи виконання релігійної служби в Чорногорії.

Перебування зі статусом тимчасового захисту

Відповідно до ухваленого в березні 2022 року рішення уряду, Чорногорія приймає громадян України з наданням тимчасового захисту. Для оформлення дозволу на проживання необхідно особисто звернутися до муніципального відділення Міністерства внутрішніх справ країни. Після затвердження статусу ви матимете право працювати, отримувати соціальну та медичну допомогу, а ваші діти — відвідувати школу. Якщо вам потрібно буде відвідати рідну країну, вам знадобиться обов’язково повідомити про це уповноважений орган.

Строк дії тимчасового захисту встановлюється та продовжується відповідними рішеннями МВС. Наступний строк розгляду — в березні 2026 року. Проте, якщо військові дії на території України будуть припинені, статус анулюється. Таким чином, для тривалого перебування у Чорногорії варіант з оформленням тимчасового захисту не є стабільним. Саме отримання громадянства ЄС є надійним способом імміграції в Европу.

Запишіться на консультацію до спеціаліста Gromadyansvo, щоб дізнатися про всі програми набуття громадянства ЄС у строк від 12 до 18 місяців, та перевірте своє право на отримання паспорта за спрощеною процедурою.

Порядок отримання виду на проживання в Чорногорії

Відповідно до закону, подавати запит на тимчасову посвідку Чорногорії можна, перебуваючи на території країни за безвізовим режимом чи з національною візою. Важливо лише не порушувати строки та направити документи до закінчення встановленого строку — в такому разі перебувати в державі дозволяється до прийняття рішення уповноваженими органами. Але в деяких випадках необхідно спочатку отримати довгострокову візу, наприклад, якщо підставою перебування в Чорногорії є працевлаштування.

Українці можуть перебувати без дозволу в Чорногорії до 90 днів із кожних пів року. За потреби актуальну інформацію можна отримати в посольстві, яке розташовано в Києві за адресою: вул. Івана Федорова, 12. Загалом, для того щоб зробити посвідку на проживання в Чорногорії, необхідно пройти такі етапи:

Крок 1
Підготувати пакет документів.
Список необхідних документів залежатиме від вибраної мети перебування, але базові вимоги стандартні для всіх, хто оформлює посвідку на проживання. Документи, заповнені українською мовою, потребують перекладу чорногорською. Також документи, видані в Україні, слід апостилювати.
Крок 2
Оформити візу D.
Для отримання візового дозволу необхідно звернутися до дипломатичного представництва Чорногорії за попереднім записом.
Крок 3
Подати запит.
Клопотання приймають територіальні відділення Міністерства внутрішніх справ за місцем проживання в Чорногорії. Під час візиту вам необхідно буде сфотографуватися, здати відбитки пальців і надати свій оцифрований підпис. Час розгляду запитів становить до 40 днів із дати звернення. Після погодження клопотання вас повідомлять про готовність ПНП, і ви зможете отримати карту резидента під час особистого візиту до компетентного органу.

Посвідка на проживання в Чорногорії виглядає як пластикова картка з фото, біометричними даними та відомостями про строк перебування в країні. Посвідчення призначене для внутрішнього використання і не є проїзним документом. Термін оформлення картки становить до 30 днів із дати погодження запиту.

Для того щоб продовжити посвідку на проживання, вам знадобиться не пізніше ніж за 30 днів до закінчення періоду дії ПНП подати клопотання до регіонального відділення МВС за місцем реєстрації. До запиту слід додати документи, що доводять актуальність підстави, за якою ви проживаєте в країні.

Імміграція в європейські країни без пошуку та підтвердження підстав перебування можлива для тих, хто має паспорт будь-якої держави ЄС. Рекомендуємо звернутися до спеціаліста компанії Gromadyanstvo, щоб дізнатися про чинні програми набуття громадянства Євросоюзу в строк від одного року.

Список необхідних документів

Під час оформлення посвідки на проживання базовими для всіх категорій є такі документи:

  • закордонний паспорт, дійсний не менше як на 3 місяці довше, ніж строк надання виду на проживання;
  • поліс медичного страхування, що діятиме упродовж усього періоду проживання в Чорногорії;
  • відомості про наявність житла в Чорногорії (власного або орендованого);
  • довідка про відсутність судимості, строк якої перевищував шість місяців, із країни наявного громадянства та Чорногорії;
  • дані про фінансове забезпечення для перебування у державі;
  • квитанція про сплату державного мита;
  • заповнена заява.

Що ви отримаєте з ПНП в Чорногорії

Посвідка на проживання в Чорногорії дає можливість легально перебувати на території країни більше ніж 90 днів. ПНП дає змогу жити та працювати у безпечній і стабільній державі з добре розвиненою економікою та соціальною інфраструктурою. Проте варто розуміти, що дозвіл на перебування є тимчасовим і для більш тривалого проживання потребує продовження з постійним доведенням вашої підстави.

Якщо ваша мета — вільне та тривале перебування за кордоном, радимо розглянути варіант з оформленням громадянства ЄС за спрощеними програмами. Крім можливості працювати, навчатися та проживати в будь-якій з 27 країн об’єднання, ви отримуєте 170+ безвізових напрямків для подорожей. За умовами скорочених програм набуття статусу від вас не вимагатиметься досконального вивчення іноземної мови, тривалого проживання до і навіть після отримання паспорта. А строк, у який ви можете стати повноправним громадянином, становить лише від одного до півтора року.

Перевірити можливість участі в спрощеній процедурі набуття громадянства ЄС і дізнатися про всі вимоги (які підходять більшості українців) ви зможете, записавшись на консультацію до нашого міграційного спеціаліста з міжнародного права.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Вид на проживання в Чорногорії Вид на проживання в Чорногорії

Як отримати дозвіл на проживання в Чорногорії — оглядаємо основні способи та вимоги переїзду на тимчасове проживання. Що вам дасть посвідка на проживання (ПНП) в Чорногорії та які є доступні рішення легалізації проживання.

25.07.2025 / Вадим Ільницький
Що потрібно, щоб отримати дозвіл на проживання в Хорватії Що потрібно, щоб отримати дозвіл на проживання в Хорватії

Як оформити дозвіл на проживання в Хорватії та які права ви отримаєте. Що потрібно для отримання посвідки на проживання: підстави, умови та документи.

15.07.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання у Швейцарії Як отримати посвідку на проживання у Швейцарії

Як отримати посвідку на тимчасове та постійне проживання в Швейцарії: огляд способів та умов отримання дозволу. Переваги та недоліки тимчасового виду на проживання в країні.

10.07.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати дозвіл на проживання в Греції Як отримати дозвіл на проживання в Греції

Як отримати посвідку на проживання у Греції: способи та вимоги до іммігрантів з України. Переваги та недоліки тимчасового дозволу на проживання та краща альтернатива для легалізації.

05.07.2025 / Вадим Ільницький
Як переїхати в Ірландію: всі способи імміграції Як переїхати в Ірландію: всі способи імміграції

Що потрібно, щоб переїхати в Ірландію: від отримання візи до дозволу на постійне проживання. Способи імміграції та умови отримання дозволу на проживання. Переваги переїзду та життя в Ірландії.

02.07.2025 / Вадим Ільницький
Що треба знати про множинне громадянство в Україні Що треба знати про множинне громадянство в Україні

Все, що треба знати про множинне громадянство в Україні, зібрано в статті на сайті Gromadyanstvo 🗞️ Останні новини, заяви та тенденції щодо можливості мати другий паспорт для українців.

24.06.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз