БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Отримати громадянство Італії можуть іноземці, які прожили на території держави протягом певного періоду часу та відповідають законодавчим вимогам. Термін натуралізації складає від 3 до 10 років, залежно від категорії претендента. Для осіб, які мають етнічні зв’язки з народом країни, паспорт доступний за народженням або походженням.
Згідно з останніми даними, дійсний дозвіл на проживання в Італії мають близько 300 000 українців. З кожним роком показник зростає, оскільки країна приваблює іноземців можливістю отримання європейського паспорта та всіх привілеїв, які мають громадяни ЄС. Крім того, Італія дозволяє наявність другого громадянства.
Італійський паспорт дає право на вільне проживання в країні, а також має інші переваги, зокрема:
Хочете скористатись усіма перевагами паспорта ЄС? Юристи компанії Gromadyanstvo готові надати безкоштовні консультації щодо найкращих і найбільш вигідних програм легалізації в Європі для українців.
Згідно із законом «Про громадянство», отримати статус можуть іноземці, які прожили в країні на правах резидента до 10 років. Також паспорт доступний репатріантам, які мають родинні зв’язки з італійцями. Претенденту на громадянство через натуралізацію слід виконати такі умови:
Щодо періоду набуття громадянства, то він може бути скорочений до:
Набути італійське громадянство можна декількома способами. Умови оформлення статусу залежать від етнічного походження та правової приналежності заявника.
В Італії неможливо получити статус за правом ґрунту, тобто діти, народжені на території країни, не стають її громадянами автоматично. Безумовно присвоїти правову приналежність до держави можна лише за правом крові. Статус наслідується дитиною від матері та/або батька, незалежно від місця народження. Також громадянство за народження отримати можна уродженцю Італії, чиї батьки є невідомими або не мають правової приналежності.
В Італії діє можливість отримання громадянства через спорідненість з італійцями. Паспорт доступний заявникам, які мають родичів з-поміж громадян до другого ступеня включно. Щоб отримати громадянство, потрібно надати документальні докази наявності кровних зв’язків з італійцями. Ще одна умова — це виконання цензу осілості, який становить від 3 років.
Отримати громадянство можна через 10 років легального перебування в країні, п’ять із яких з посвідкою на проживання та ще п’ять — у статусі постійного резидента. Щоб натуралізуватися в Італії, іноземцю слід легалізувати перебування в країні на підставі:
Крім виконання цензу осілості, іноземцю також необхідно скласти тест на володіння італійською мовою на рівні не нижче за В2.
Одруження з італійцем дає можливість для громадян України та інших іноземців отримати ще один паспорт. Перш ніж клопотати про оформлення статусу парі необхідно прожити в офіційному союзі щонайменше 2 роки на території Італії або 3 роки поза її межами. Рішення про надання громадянства уповноважені служби ухвалюють протягом дворічного періоду. Цей термін скорочується, якщо подружня пара має спільних дітей.
В основне досьє, яке знадобиться для того, щоб зробити громадянство Італії, входять:
Для різних категорій заявників можуть знадобитися додаткові документи на громадянство. Наприклад, іноземному чоловіку/дружині громадянина Італії потрібно надати свідоцтво про шлюб, репатріанту — підтвердження спорідненості з італійцями тощо.
Заявник надає до Міністерства внутрішніх справ оригінали та нотаріально завірені копії документів. Іноземні довідки підлягають перекладу на італійську мову та апостилюванню.
Для натуралізації в Італії іноземцю необхідно пройти кілька етапів легалізації проживання в країні. Порядок набуття громадянства для українців наступний:
Дитина, чиї батьки натуралізуються в Італії, також може отримати громадянство. Йдеться про неповнолітніх осіб, які не можуть клопотати самостійно. При поданні заяви та документів батьки надають свідоцтво про народження дитини. Також заявникам необхідно довести, що неповнолітня особа проживає безпосередньо з ними. Паспорт Італії діє 3 роки для осіб, що не досягли трирічного віку. Неповнолітні віком від 3 до 18 років отримують документ на п’ятирічний термін. Паспорт оформлюється в регіональному відділенні поліції.
Всі громадяни Італії мають право отримати внутрішнє посвідчення особи та закордонний паспорт. Обидва документи дійсні протягом 10 років, після чого їх необхідно оновлювати. Подати запит на виготовлення паспорта можна у відділенні МВС. Для виготовлення документів необхідно надати дійсне посвідчення особи, дві фотографії паспортного розміру та заповнити анкету. Під час відвідування уповноваженого органу заявник також здає відбитки пальців. Термін виготовлення паспортів складає 2 тижні.
Купити громадянство Італії неможливо. В країні немає програми, яка передбачає отримання статусу через інвестиції. Однак на всіх етапах легалізації проживання в Італії іноземець сплачує адміністративний збір.
Стаття витрат | ВАртість (€) |
---|---|
ВІза | 116 |
ВНП | від 40 до 200 |
ПМП | 32 |
Громадянство | 250 |
Внутрішнє посвідчення особи | 22 |
Закордонний паспорт | 116 |
В Італії немає заборони на подвійне громадянство. Проте даний статус можливий лише у рамках міждержавної угоди про взаємне визнання множинної правової приналежності. Італія не має чинного договору з Україною про подвійне громадянство. Отже, українці можуть отримувати другий паспорт Італії, який не буде визнаватися на батьківщині. Відмовлятися від дійсного документа нема потреби. Українське законодавство також прямо не забороняє множинного громадянства.
Українці, які мають намір оформити італійське громадянство, проходять усі етапи натуралізації. Процедура стандартно становить 10 років. Найпоширенішою імміграційною підставою для переїзду в країну є працевлаштування. Водночас низка європейських держав пропонує можливість оформлення громадянства без необхідності переїзду та вивчення мови.
В Румунії, Польщі та Болгарії діє репатріація. Програма створена для претендентів на громадянство, які мають етнічні зв’язки з народом чи територіальну приналежність до вищезгаданих держав. Дізнатися про подробиці репатріації можна на безкоштовній консультації у фахівців міжнародного права компанії Gromadyanstvo.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну