• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Прапор на кормі корабля, Лімасол, Кіпр

Як отримати громадянство Кіпру

Отримати громадянство Кіпру можна у зв’язку з народженням/походженням, через укладення шлюбу/цивільного партнерства або за спрощеною чи стандартною процедурою натуралізації. Щоб набути статусу громадянина, необхідно виконати всі вимоги міграційного законодавства держави: постійно проживати у країні, скласти іспит із грецької мови й основних елементів сучасної політичної та соціальної реальності, підтвердити фінансову спроможність покрити витрати на перебування.

Після 24 лютого 2022 року кількість українців на Кіпрі збільшилася до 30 000 осіб, із яких понад 19 000 отримали у державі тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Проте статус не дозволяє претендувати на громадянство — для цього потрібна інша підстава. З місцевим паспортом особа має змогу подорожувати до 170 країн світу без віз, працювати та жити у державах ЄС.

Окрім натуралізації, існують альтернативні варіанти переїзду на Кіпр — отримання громадянства іншої країни Європейського Союзу за спрощеною процедурою. Для отримання детальної інформації про спрощені програми імміграції до ЄС звертайтеся за консультацією до міграційного юриста компанії Gromadyanstvo.

Що дає паспорт Кіпру для українців

Кіпрський паспорт дає право українцям на безстрокове проживання у країні, а також в інших державах Європейського Союзу без оформлення посвідки на тимчасове/постійне перебування. До інших переваг набуття статусу громадянина варто віднести:

  • можливість подорожувати до 170 країн світу без оформлення візи (наприклад, в Австралію, Японію, Нову Зеландію, Канаду);
  • працевлаштування у кіпрські приватні компанії та держустанови без необхідності отримання додаткового дозволу;
  • можливість ведення підприємницької діяльності на спільному ринку ЄС;
  • здобуття безоплатної освіти у місцевих школах і право на отримання стипендій та/або пільг на навчання у кіпрських університетах;
  • можливість брати участь у виборах президента та уряду в якості виборця чи кандидата на посаду;
  • отримання консульського захисту з боку кіпрської влади за кордоном.

Хто може отримати громадянство Кіпру

Відповідно до законів «Про громадянство Республіки Кіпр» та «Про реєстр населення», претендентові необхідно виконати такі вимоги незалежно від способу набуття громадянства:

  • підтвердити відсутність судимості у країні проживання та на Кіпрі;
  • скласти іспит із грецької мови (не нижче рівня В1) та основних елементів сучасної політичної і соціальної реальності (мінімально допустима оцінка — 60 %);
  • підтвердити фінансову спроможність покрити витрати на проживання у країні та наявність власної або орендованої квартири (будинку).
Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Способи отримання громадянства Кіпру

Отримати громадянство Кіпру можна за народженням, походженням, через укладення шлюбу або цивільного партнерства, шляхом участі у стандартній/спрощеній процедурі натуралізації. У залежності від обраного способу, іноземцеві потрібно виконати ценз осілості (обов’язковий термін проживання у країні) — подробиці у таблиці нижче:

Спосіб набуття громадянства КіпруМінімальний термін проживання у країні, в роках
За народженням та/або походженням
За стандартною процедурою натуралізації8
За спрощеною процедурою натуралізації4
Через шлюб або цивільне партнерство2

На Кіпрі відсутня імміграційна програма, за якою іноземці можуть купити нерухомість або вкласти кошти у різні сфери економіки держави та отримати громадянство. Інвесторам потрібно виконати всі стандартні умови натуралізації.

Громадянство Кіпру за народженням та/або походженням

Громадянство Кіпру автоматично отримує особа, народжена у країні чи за кордоном, у якої хоча б один із батьків є власником місцевого паспорта або, якщо би не його смерть, він мав би право на отримання документа. Набуття статусу можливе, якщо претендент має кіпріотське походження за чоловічою лінією та:

  • народився до 16 серпня 1960 року;
  • є громадянином Великої Британії чи її колишніх колоній або не має такого статусу;
  • постійно проживає за кордоном.

В залежності від того, є претендент громадянином Великої Британії/її колишніх колоній або має паспорт іншої держави, список документів для подання запиту може відрізнятися. Отримати громадянство також має право особа, народжена 16 серпня 1960 року або пізніше від батьків-іноземців, які могли набути статусу на Кіпрі на підставі свого походження і перебували в одній із таких ситуацій:

  • їхні батьки стали громадянами Великої Британії на підставі наказів про анексію Кіпру у період 1914–1941 років;
  • їхні мати і батько (або один із них) народилися на Кіпрі у період 05.11.1914–16.08.1960 років і постійно проживали в країні.

Набути статусу громадянина за походженням можна, якщо особа народилася до 16 серпня 1960 року, має статус громадянина Великої Британії або будь-якої іншої країни Співдружності націй (наприклад, Індії, Нігерії, Пакистану) і легально прожила на Кіпрі щонайменше рік.

Громадянство Кіпру за натуралізацією

Згідно з міграційним законодавством Кіпру, претендент спочатку оформлює посвідку на тимчасове проживання (ПТП), а згодом — на постійне (ППП). Для отримання статусу резидента Кіпру необхідно знайти підставу для легалізації перебування у державі, наприклад:

  • Працевлаштування.
    Українцеві потрібно отримати дозвіл на ведення трудової діяльності на Кіпрі, влаштуватися на роботу у місцеву компанію, укласти угоду. Посвідка на тимчасове проживання видається максимум на 3 роки та може бути подовжена, якщо зберігаються умови її первинного оформлення.
  • Здобуття освіти.
    Українець може отримати посвідку на тимчасове проживання, якщо вступить до одного з місцевих вишів, наприклад Кіпрського університету у Нікосії. Статус резидента особа отримує на період здобуття освіти, а після випуску із навчального закладу може легалізувати своє перебування на іншій підставі (працевлаштуватися, зареєструвати власний бізнес).
  • Проведення досліджень.
    Посвідка на тимчасове проживання видається особі, метою перебування на Кіпрі якої є ведення наукової діяльності. Претендентові на статус необхідно укласти трудову угоду з місцевою дослідницькою організацією, яка затверджена Фондом досліджень на інновацій. Посвідка на тимчасове проживання видається на рік та може бути подовжена, якщо іноземець продовжує свою діяльність у країні.
  • Возз’єднання з родиною.
    Посвідку на тимчасове проживання на Кіпрі мають право отримати наступні члени родини громадянина країни: партнер, діти віком до 21 року та утриманці за прямою висхідною лінією (зокрема партнера). Якщо в якості особи, що запрошує, виступає резидент держави, іммігрувати мають право партнери, доньки/сини (до 18 років), дорослі члени сім’ї, які перебувають на утриманні власника ПТП. Посвідка на тимчасове проживання видається на рік із можливістю подовження. Іноземці, які перебували на Кіпрі з ПТП щонайменше 5 років, мають право набути статусу постійних резидентів (окрім студентів).
  • Інвестування.
    Отримати одразу посвідку на постійне проживання можуть інвестори, які вклали 300 000 EUR у нерухомість, статутний капітал кіпрської компанії чи кіпрський інвестиційний фонд. Для отримання статусу постійного резидента інвесторові додатково потрібно підтвердити, що його річний дохід становить щонайменше 50 000 EUR. Якщо вкладник іммігрує разом із дружиною (чоловіком) та/або дітьми, необхідна сума збільшується на 15 000 і 10 000 EUR (за кожну дитину) відповідно.
Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Громадянство Кіпру за спрощеною процедурою натуралізації

Отримати громадянство Кіпру можна через 4 або 5 років (із котрих останні 12 місяців перебування — на постійній основі) іноземцям, які проживають у державі в якості висококваліфікованих співробітників у компаніях, затверджених Постановою Ради міністрів республіки № 92.018 від 15.10.2021 року. Основні вимоги до претендентів на статус:

  • займають у компанії посаду директора, спеціаліста або є ключовим персоналом;
  • отримують щомісячну заробітну плату розміром щонайменше у 2 500 EUR;
  • мають вищу освіту чи досвід роботи на аналогічній посаді строком не менше двох років.

Претендентам на громадянство Кіпру за спрощеною процедурою потрібно виконати всі вимоги міграційного законодавства республіки. Термін проживання іноземця у державі перед поданням заяви на набуття статусу залежить від результатів мовного тесту — подробиці у таблиці:

Мінімальний рівень знання грецької мовиМінімальний термін проживання, в роках
А25
В14

Громадянство Кіпру через шлюб або цивільне партнерство

Дружина/чоловік або цивільний партнер власника місцевого паспорта може отримати громадянство Кіпру. Необхідно, щоби шлюб або зареєстровані стосунки тривали не менше трьох років. Термін, через який заявник може отримати громадянство Кіпру, залежить від місця проживання партнерів — детальна інформація у таблиці.

Місце проживання партнерівЧерез скільки років можна подати заяву на громадянство
На Кіпрі2
За кордоном3

Якщо заявник проживає на Кіпрі, заява на громадянство підписується у присутності секретаря суду, а за кордоном — співробітника консульства або іншої посадової особи.

Які документи потрібні

Щоб отримати громадянство Кіпру, потрібно сформувати пакет документів згідно зі списком, установленим урядом республіки. У 2024 році базове досьє складається з:

  • заповненої грецькою мовою заяви (форма М127);
  • копії дійсного паспорта або іншого документа, який заміняє його;
  • двох фотокарток, засвідчених мером громади/губернатором, у якій проживає заявник;
  • оригіналу свідоцтва про народження;
  • копії дійсної посвідки на проживання;
  • оригіналу довідки про несудимість на території Кіпру (строк дії документа — не більше шести місяців на дату подання заяви);
  • сертифікатів про успішне складання тестів із грецької мови та оцінювального іспиту з основних елементів сучасної політичної та соціальної реальності;
  • копій окремих сторінок паспорта зі штампами з датами в’їзду на Кіпр та виїзду за межі його територій;
  • договір оренди квартири або інший документ, який підтверджує наявність житла у країні;
  • копії оголошень про подання заяви на натуралізацію із двох послідовних публікацій у щоденній газеті;
  • свідоцтва про шлюб або угоди про цивільне партнерство (за наявності);
  • довідки про заробітну платню, банківської виписки або іншого підтвердження наявності фінансових ресурсів для покриття витрат на проживання у країні;
  • копії квитанції про сплату державного мита за подання заяви.

Усі документи, які додаються до заяви на громадянство, повинні бути грецькою або англійською. Якщо довідки видані іншою мовою, необхідно додати переклад, зроблений присяжним перекладачем або співробітником консульства у країні їх отримання. У зв’язку з тим, що Україна є підписанткою Гаазької конвенції, її громадянам треба звернутися до нотаріуса для засвідчення даних апостилем.

Пляж Ніссі, Айя-Напа, Кіпр

Порядок отримання кіпрського громадянства

Крок 1
В’їзд у країну та реєстрація.
Для громадян України, які є власниками біометричних закордонних паспортів, відсутня необхідність отримання візи, оскільки вони мають право перебувати на території країни в рамках безвізового режиму до 90 днів. Іншим особам потрібно оформити дозвіл на в’їзд типу С. Протягом семи днів із моменту прибуття на Кіпр українцям необхідно зареєструватися в Реєстрі іноземців, подавши заяву до Департаменту реєстрації актів цивільного стану та міграції (Civil Registry and Migration Department — CRMD) або у відділ поліції.
Крок 2
Отримання посвідки на тимчасове проживання.
Українцеві потрібно зареєструватися на прийом до співробітника CRMD, надіславши листа на e-mail держоргану. Під час візиту особа надає пакет документів співробітнику установи та сплачує обов’язкове мито. Термін розгляду заяви становить близько чотирьох місяців. Рішення співробітник CRMD надсилає іммігрантові листом на адресу, яка вказана в заяві.
Крок 3
Оформлення посвідки на постійне проживання.
Для отримання статусу потрібно звернутись до CRMD, зареєструвавшись на прийом до співробітника шляхом надсилання листа на e-mail. Заява розглядається протягом 6–12 місяців. Рішення співробітник CRMD надсилає іммігрантові листом на адресу, яку він вказав у анкеті.
Крок 4
Складання тестів.
Іспити на знання основних елементів сучасної політичної і соціальної реальності та грецької мови проводить Міністерство освіти, спорту та молоді Кіпру. Для реєстрації на тести потрібно звернутися до держоргану.
Крок 5
Подання заяви на громадянство Кіпру.
Клопотання приймають співробітники міських адміністрацій. Під час візиту до держоргану іммігрант подає документи та сплачує мито. Термін розгляду заяви на громадянство встановлюється індивідуально для кожного претендента, але він не може становити менше ніж 8 місяців. У процесі ухваленні клопотання особі видається свідоцтво про натуралізацію.
Крок 6
Оформлення внутрішніх документів.
Свідоцтво про натуралізацію надає право отримати закордонний паспорт громадянина Кіпру та внутрішню ID-карту. Заяви на оформлення документів необхідно подавати в CRMD. Термін виготовлення закордонного паспорта та ID-карти — до 10 днів для кожного посвідчення. Щоб дізнатися статус обробки заяви, потрібно відправити SMS на номер 1199.

Оформлення документів для дитини

Після набуття громадянства Кіпру батьками неповнолітньої особи вони можуть подати клопотання в CRMD про отримання такого ж статусу для сина/доньки. Матері (батьку) потрібно доповнити заяву (форма М126) двома фотографіями дитини та копіями:

  • свідоцтва про народження дитини (також необхідно надати оригінал);
  • закордонного паспорта сина/доньки;
  • свідоцтва про укладення шлюбу батьками;
  • закордонних паспортів матері та батька;
  • свідоцтва про натуралізацію батьків на Кіпрі;
  • підтвердження відвідування дитиною місцевої школи.

За подання заяви потрібно сплатити мито у розмірі 80 EUR та гербовий збір за 2 марки (по 8,54 EUR кожна). Другий із батьків дитини має надати згоду на отримання неповнолітнім статусу громадянина Кіпру і підписати клопотання у присутності співробітника CRMD, районної адміністрації або секретаря місцевого суду (у разі перебування за кордоном — консульської посадової особи республіки).

Для отримання внутрішнього посвідчення особи (ID-карти) неповнолітнім до 12 років необхідно, щоб заява на її оформлення була підписана обома його батьками/опікунами. Якщо один із законних представників дитини перебуває за кордоном, другий має надати письмову згоду, яка засвідчена посадовою особою у консульській установі Кіпру. Якщо в якості претендента виступає неповнолітня особа старше 12 років, клопотання може бути підписане тільки одним із батьків. Ті самі правила застосовуються для отримання дитиною закордонного паспорта.

Внутрішній документ зобов’язані мати всі кіпріоти старші за 12 років. Термін ID-карти, як і закордонного паспорта, для неповнолітніх складає 5 років.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Оформлення внутрішніх документів Кіпру

Громадянство Кіпру є підставою для отримання внутрішнього посвідчення особи (ID-карти). Документ використовується тільки на території країни, наприклад, для отримання державних послуг, відкриття банківського рахунку, а також для подорожей у межах Європейського Союзу. Особам старше за 18 років ID-карта видається на 10 років.

Закордонний кіпрський паспорт використовується виключно для подорожей за межі країни. Оформлення документа не є обов’язком громадянина держави. Термін дії закордонного паспорта для повнолітньої особи складає 10 років.

Після натуралізації на Кіпрі можна отримати місцеві дублікати актів цивільного стану, наприклад свідоцтва про народження, шлюб. Документи видає CRMD — потрібно звернутися до державної установи з відповідною заявою.

Терміни та вартість оформлення

Під час легалізації перебування за подання документів на громадянство Кіпру українцеві потрібно сплатити обов’язкові державні мита — актуальні на 2024 рік тарифи вказані у таблиці.

Тип витратВартість, в €
Оформлення візи типу С (за потреби)80
Оформлення дозволу на в’їзд та ПТП (у залежності від підстави)70-120
Реєстрація у Реєстрі іноземців70
Продовження посвідки на тимчасове проживання (за кожен випадок, у залежності від підстави)55-130
Оформлення посвідки на постійне проживання30
Подання заяви на громадянство за народженням та/або походженням (у залежності від способу)20-80
Марки, які приклеюються до заяви на громадянство (за 2 штуки)17,08
Подання заяви на громадянство через натуралізацію500
Подання заяви на громадянство через шлюб або цивільне партнерство300
Отримання свідоцтва про натуралізацію500
Оформлення ID-карти30
Оформлення закордонного паспорта70

Подвійне громадянство на Кіпрі та в Україні

Згідно з міграційним законодавством Кіпру, множинне громадянство у країні не заборонено. Такий факт означає, що іноземцеві під час натуралізації не потрібно відмовлятися від свого першого паспорта. Слід узяти до уваги, що в Україні у 2024 році на законодавчому рівні заборонено мати множинне або подвійне громадянство. Добровільне набуття статусу на Кіпрі українцем може бути підставою для втрати першого паспорта.

Де найлегше отримати громадянство українцям

Процедура набуття громадянства Кіпру за стандартною натуралізацією вимагає довготривалого постійного проживання на території країни. Щоб отримати кіпрський паспорт потрібно також вивчити грецьку мову.

Уряди деяких країн Європейського Союзу ухвалили закони, згідно з якими українці можуть набути статусу громадянина за спрощеною процедурою. У такому разі іммігрантам не потрібно довгостроково перебувати на території держави з посвідкою на проживання, вивчати іноземну мову та складати інші іспити — дізнавайтеся деталі у спеціаліста компанії Gromadyanstvo.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз