БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Латвії можна отримати через натуралізацію, народження/походження, репатріацію, відновлення або за особливі заслуги. Головними умовами отримання латвійського паспорта є проживання на території країни протягом п’яти років, володіння латиською мовою, наявність легального джерела доходу та відмова від попереднього статусу.
Паспорт Латвії дає можливість українцям подорожувати до 172 країн світу без необхідності оформлення візи, відкриває доступ до проживання у будь-якій державі об’єднання, отримання безоплатної освіти та працевлаштування.
Латвія — член ЄС, тому громадяни будь-якої країни об’єднання можуть жити та працювати у цій державі без обмежень. Як набути громадянство іншої країни Євросоюзу за прискореною програмою та без відмови від першого паспорта, можна дізнатися на консультації у спеціаліста компанії Gromadyanstvo.
Латвійський паспорт дає право на працевлаштування та проживання в країні або в межах будь-якої іншої держави Євросоюзу на законних підставах. Статус у країні також дозволяє:
Закон «Про громадянство Латвійської Республіки» додатково передбачає недопустимість депортації власника паспорта з країни. Особи, які отримують статус на підставі репатріації, додатково мають право на збереження першого паспорта або подвійне громадянство (за умови наявності відповідної угоди). Отримання документа також накладає обов’язки громадянина Латвії — сплачувати податки та дотримуватися чинного законодавства держави.
Набути громадянство Латвії може резидент, який на законних підставах прожив у країні хоча б 5 років, або репатріант, що надає докази свого латвійського походження. Натуралізація передбачає можливість одержання статусу за виконання ряду вимог:
Існують декілька способів отримання громадянства Латвії, наприклад право народження та/або походження, програми репатріації і натуралізації. У колишніх громадян є можливість відновити свій статус у республіці, а визначні діячі мають змогу одержати європейський паспорт за внесок у певну галузь держави. Детально всі умови легалізації перебування розглянуті у розділі далі.
Отримати громадянство Латвії за народженням та/або походженням мають право:
Діти, що є латвійцями за правом народження, мають змогу законно мати 2 або більше громадянств до досягнення ними 15 років. Так само неповнолітній до вказаного віку може оформити місцевий статус, уже мавши інший.
У Латвії за програмою репатріації отримати громадянство можуть особи, які мали паспорт республіки станом на 17.06.1940-го та покинули країну після вказаної дати (але не пізніше 4 травня 1990-го) як біженці від німецького/радянського окупаційного режиму або були депортовані за межі держави у зазначений проміжок часу. Так само право на латвійський паспорт здобувають нащадки цих репатріантів за умови підтвердження сімейного зв’язку з ними, наприклад, шляхом надання свідоцтва про народження, виписку з реєстру або інших даних, де вказана національність.
Відновити латвійське громадянство мають право особи, які втратили його без власної згоди за вибором батьків, за умови що після позбавлення статусу пройшло не більш як 5 років тому, а заявник не досяг 25-річного віку. Також претендувати на повторний запит паспорта можуть заявники, які самостійно відмовилися від нього або втратили його внаслідок натуралізації в іншій країні ЄС, НАТО, Австралії, Бразилії, Новій Зеландії або державі, з якою латвійським урядом укладено угоду про подвійне громадянство.
Уряд Латвії може надати громадянство іноземцям, які зробили значний внесок у розвиток та репутацію країни. Можливість набуття паспорта республіки на даній підставі надається за досягнення у сфері економіки, науки, культури чи спорту. Такий спосіб отримання статусу застосовується доволі рідко і доступний обмеженій кількості заявників, проте не передбачає виконання жодних додаткових умов, зокрема тривалого проживання в країні.
Отримати громадянство можна через 5 років перебування у країні у статусі резидента за умови виконання вимог законодавства, зокрема підтвердження знання державної мови, Конституції та історії держави, наявності стабільного доходу та відсутності судимостей. Перед поданням запиту необхідно одержати посвідку на проживання. Документ отримати можна на одній із наступних підстав:
Щоб отримати громадянство, потрібно подати клопотання до PMLP (Pilsonibas Un Migracijas Lietu Parvalde — Департамент у справах громадянства та міграції) та дотриматися всіх умов закону. Незалежно від підстав для надання статусу, знадобиться пакет документів:
Документи на громадянство, виданні державними органами інших країн, мають бути перекладені на латиську мову та нотаріально завірені.
Діти, які були народжені від батьків без громадянства Латвії, можуть отримати статус під час натуралізації разом із батьками, для чого необхідно подати відповідну заяву до PMLP та надати пакет документів:
Департамент ухвалює рішення протягом місяця з моменту отримання заяви поштою або онлайн. Після оформлення громадянства персональні дані дитини вносяться в Реєстр фізичних осіб, для чого необхідно зареєструвати її у РАЦС.
Після завершення процедури батьки можуть зробити паспорт Латвії для дитини, якщо вона не досягла 15-річного віку. Старші за 15 років запитують посвідчення особи самостійно. Пакет документів включає попередній паспорт (якщо такий є) та фото, зроблене не раніше трьох місяців тому. Діти віком до п’яти років отримують паспорт на 2 роки. Документ для осіб віком від 5 до 20 років діє 5 років. Особи, що досягли 15-річного віку, також зобов’язані отримати внутрішнє посвідчення особи (eID-картку) за аналогічною процедурою. Вартість посвідчення складає 15 EUR.
Рішення про надання статусу громадянина Латвії ухвалює Кабінет міністрів, після чого протягом місяця іноземець повинен отримати паспорт в будь-якому територіальному відділенні PMLP. має пред’явити дійсний документ, що посвідчує особу, та пройти процедуру внесення персональних даних до Реєстру фізичних осіб шляхом реєстрації в органах РАЦС.
Документи видаються на період у 2 або 10 років в залежності від віку заявника — особи старше 20 років отримують посвідчення більш тривалої дії. Вартість документів залежить від терміну їх виготовлення та вказана в таблиці.
Термін виготовлення, у днях | Вартість закордонного паспорта, € | Вартість eID-картки, € |
---|---|---|
10 | 34 | 15 |
2 | 60 | 30 |
Для громадян України існує наразі заборона мати подвійне або множинне громадянство на законодавчому рівні, тому статус іншої країни, зокрема й Латвії, не визнається, а фіксація факту його добровільного одержання може привести до анулювання українського паспорта. Республіка ж допускає можливість мати 2 статуси одночасно у наступних випадках:
Країни Європейського союзу є лояльними до громадян України, а деякі з них навіть пропонують спрощені програми оформлення громадянства, як, наприклад, Польща, Румунія та Болгарія. Кожна з цих держав дозволяє набути місцевого паспорта у строк від року без складання мовних іспитів та значних укладень коштів.
Отримати більш детальну інформацію щодо імміграції в Європу можна на безоплатній консультації. Спеціалісти компанії Gromadyanstvo допоможуть обрати оптимальний спосіб для переїзду за доступними програмами та будуть супроводжувати весь процес до отримання паспорта Євросоюзу.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну