БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Існує кілька способів набуття громадянства Великої Британії. Отримати паспорт можна через натуралізацію, шлюб із громадянином країни, а також за народженням або походженням. Для українців основна перевага британського громадянства полягає в захисті та стабільності, які надає статус, включно з доступом до соціальної системи, медичного обслуговування та можливостей працевлаштування в Королівстві Великої Британії без обмежень. За останніми даними в країні проживають понад 200 000 українців.
Паспорт Великої Британії дає право на проживання, роботу та вільне пересування всередині країни та територією багатьох держав без візових обмежень. Однією з основних переваг для українців є доступ до соціальних та медичних послуг королівства нарівні з громадянами, що забезпечує захист та підтримку у важких життєвих ситуаціях. Також паспорт надає:
Британське громадянство може отримати іммігрант, який прожив у державі мінімум 5 років. Цей спосіб називається натуралізацією. Для отримання паспорта через статус постійного проживання (ILR) необхідно відповідати низці вимог, ключові з яких:
Проживання у Великій Британії. Для подання заяви на громадянство потрібно проживати в країні не менше ніж 12 місяців після набуття статусу ILR або «осілого статусу» в межах схеми для громадян ЄС.
Термін перебування в країні. Слід довести, що за останні 5 років заявник провів у Великій Британії щонайменше 450 днів і не залишав країну на термін більше ніж 90 днів за останній рік до подання заяви.
Тест на знання мови та життя у Великій Британії. Щоб отримати громадянство, потрібно успішно скласти тест «Life in the UK» («Життя у Великій Британії»), а також продемонструвати достатнє знання англійської, валлійської або шотландської мов (якщо претендент не старше 65 років або не має серйозних медичних обмежень).
Порядність. Важливою частиною є доказ вашої гарної репутації, що охоплює відсутність серйозних правопорушень, податкових боргів або порушень імміграційних законів.
Фінансові та документальні зобов’язання. Усі заявки повинні складатися з повного пакета документів, включно з паспортом, доказами доходу, сертифікатами про проходження тестів та іншими документами, що підтверджують виконання вимог. Також потрібно сплатити держмито за розгляд заяви.
Згідно із законом «Про громадянство» набути статусу можливо кількома способами, кожен із яких має свої особливості та умови: через натуралізацію, народження або походження і шлюб із громадянином Великої Британії.
Натуралізація — це процес, під час якого іноземці можуть отримати британське громадянство на підставі проживання в країні та виконання низки умов. Заявнику слід перебувати у Великій Британії як мінімум 5 років, а також мати статус постійного мешканця протягом останнього року перед поданням заяви. Натуралізація передбачає також оформлення довгострокової візи, що надається за наявності імміграційної підстави, а саме:
Паспорт надається автоматично дітям, якщо хоча б один із батьків на момент народження дитини був громадянином Великої Британії або мав статус постійного мешканця. Якщо дитина народилася на території королівства, але батьки не мали громадянства або резидентства, то особа не отримує паспорт, але може мати право на його оформлення в майбутньому. Щоб отримати таку змогу, батькам слід пройти натуралізацію.
Дитина, народжена за межами Великої Британії, отримати громадянство може, якщо хоча б один із батьків є британцем. У такому випадку батькам слід звернутися із заявою про реєстрацію дитини як громадянина.
Якщо іноземець одружується з громадянином Великої Британії, він може подати заяву на громадянство через натуралізацію. У такому разі вам слід проживати у Великій Британії протягом 3 років, а також мати статус ILR або осілий статус за схемою для громадян ЄС.
Вимоги щодо перебування аналогічні до інших способів: не більше ніж 270 днів відсутності в країні за останні 3 роки й не більше ніж 90 днів за останній рік. Також необхідно підтвердити знання англійської мови та скласти тест «Life in the UK». Шлюб із громадянином Великої Британії надає право на прискорений шлях до громадянства, але не звільняє від потреби виконання основних вимог, таких як інтеграція в британське суспільство, дотримання правових норм та демонстрація порядності.
Важливий етап клопотання про громадянство — це оформлення документів. Основне досьє складається з:
Уповноважений держоргану може запитати також інші довідки залежно від категорії іммігранта. Документи на громадянство копіюють, переводять англійською мовою за допомогою спеціалістів та завіряють нотаріально. Досьє слід апостилювати.
Натуралізація у Великій Британії складається з декількох основних етапів легалізації проживання. Порядок дій для громадян України такий:
Подати документи на натуралізацію дитини у Великій Британії можна одночасно із заявою батька або окремо, якщо батько вже отримав британське громадянство. Під час подання клопотання слід заповнити спеціальну форму на сайті уряду.
Дитині необхідно відповідати певним критеріям, включно з наявністю посвідки на проживання або іншого статусу, що дозволяє перебувати в країні на постійній основі. Також потрібно надати свідоцтво про народження, паспорт дитини, докази проживання та можливі додаткові документи, що підтверджують статус батьків. Усі документи мають бути перекладені англійською мовою. Подання заяви можливе онлайн.
Іноземцю, який одержав громадянство Великої Британії, слід зробити паспорт. Заявник подає відповідне клопотання через сайт уряду. Процес починається із заповнення онлайн-форми, де необхідно зазначити особисті дані, інформацію про попереднє громадянство та надати документи, що підтверджують статус громадянина Великої Британії. Також потрібно надати фотографії відповідно до встановлених вимог.
Заява на паспорт може подаватися як у Великій Британії, так і з-за кордону, однак процес може дещо відрізнятися залежно від місця подачі. Для підтвердження особи та прав на отримання британського паспорта може знадобитися додаткова перевірка або інтерв’ю. Після успішного подання заяви та сплати збору заявник отримає паспорт поштою.
Крім паспорта, іноземець, який отримав громадянство, може також оформити інші внутрішні документи, зокрема посвідчення водія, звернувшись до відповідних служб.
Витрати, з якими стикається іноземець під час оформлення громадянства Великої Британії, зокрема стосуються сплати державних мит. Адміністративні збори стягуються за розгляд заявок на всіх етапах легалізації проживання в країні. Водночас купити статус, обійшовши всі законні процедури, неможливо.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
Оформлення ПНП | Від 540 |
Запит на резидентство | 3450 |
Клопотання про громадянство | 1950 |
Виготовлення паспорта | Від 106 |
Щодо термінів розгляду заявки, то уповноваженій службі знадобиться приблизно пів року, щоб ухвалити рішення про надання іноземцю громадянства. Оформлення візи та постійного резидентства в середньому триває від місяця.
Велика Британія дозволяє подвійне громадянство. Це поняття означає, що кілька країн, які підписали між собою відповідну угоду, визнають права особи взаємно та на однаковому рівні. Попри те, що між Україною та Великою Британією договору немає, українцям, які отримали британський паспорт, не потрібно відмовлятися від чинного статусу.
Україна не дозволяє мати множинне громадянство. Проте законодавство країни не вимагає від своїх громадян повідомлення щодо оформлення ще одного паспорта. Отже, українці можуть мати два правових статуси, зокрема і британський.
Законодавство Великої Британії передбачає виконання суворих вимог для набуття громадянства. Період натуралізації займає від 5 років. Крім того, у королівстві досить високі ставки державних мит. Деякі країни ЄС пропонують програми для іноземців, які дають змогу отримати паспорт у строк від року з мінімальними вимогами.
Українці можуть скористатися спрощеною програмою з репатріації, яка, зокрема, діє в Болгарії, Польщі та Румунії. Програма дозволяє отримати європейський паспорт на підставі територіальної належності або етнічних зв’язків.
Заявнику не потрібно довго проживати за кордоном. У деяких випадках також не знадобиться знання державної мови та виконання інших сурових умов, які передбачає натуралізація. Щоб оцінити свої шанси на участь у репатріації, можна звернутися до фахівців.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Грузії. Які документи потрібні для отримання грузинського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Грузії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Канади. Які документи потрібні для отримання канадського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Канади.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Албанії. Які документи потрібні для отримання албанського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Албанії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Великої Британії. Які документи потрібні для отримання британського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Великої Британії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Австрії. Які документи потрібні для отримання австрійського громадянства і паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Австрії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Бельгії. Які документи потрібні для отримання бельгійського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Бельгії.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну