БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Про популярність Греції серед наших співвітчизників свідчать факти: українська громада (трудові мігранти) в державі налічує більше ніж 25 000 осіб. Майже така сама кількість українців має в країні статус тимчасового захисту.
Для того щоб отримати дозвіл на перебування в Греції, на першому етапі знадобиться оформити національну візу на одній із підтверджених підстав — контракт із місцевим роботодавцем, вступ до навчального закладу чи шлюб з громадянином країни. Посвідка на проживання в Греції доступна також забезпеченим українцям: держава надає статус резидента за інвестиції.
Українці, які оформили паспорт ЄС за спрощеною процедурою, не зобов’язані отримувати посвідку на проживання в Греції. Відповідно до Директиви 2004/38/ЄС, для перебування в країні більше ніж 90 днів вам знадобиться лише зареєструватися у поліцейському територіальному відділенні.
Дозвіл на проживання в Греції можуть отримати повнолітні громадяни інших країн, які документально підтвердили підставу перебування. Умовами надання посвідки на тимчасове проживання в Греції визначені доведення матеріального та житлового забезпечення під час перебування, відсутність судимостей і загрози для безпеки з боку заявника. Оформити тимчасову посвідку не вийде, якщо є заборона на в’їзд до ЄС або захворювання, визнане небезпечним для здоров’я населення.
Греція видає 2 види дозволів: тимчасовий вид на проживання строком від року та постійний. Інвестори та члени сім’ї грека можуть запросити довгострокову посвідку на проживання одразу на 5 років. Отримати статус постійного резидента без попереднього перебування за ПНП неможливо. Для того щоб період проживання був врахований, вам не можна бути відсутнім у країні більше ніж 6 місяців загалом. З поважної причини (вагітність і пологи, навчання, професійна підготовка тощо) за межами Греції дозволено перебувати до 1 року.
Відповідно до закону, оформити ПНП можуть постійні та сезонні працівники, робітники певних спеціалізованих галузей (рибалки, спортсмени, священнослужителі, працівники творчих професій). Серед категорій, які можуть скористатися ПНП з метою роботи, також названо осіб, які переїжджають у межах корпоративного переводу.
Особливостями процедури оформлення посвідки на проживання є обов’язкове клопотання роботодавця. Серед документів, які компанія або її керівник подаватиме до уповноваженої служби, — підтвердження того, що зарплата, яку ви отримуватимете, буде не меншою ніж мінімальна (880 EUR) і її вистачить для оплати житла. Дозвіл, який для вас отримає роботодавець, разом із контрактом ви маєте надати до дипломатичного представництва Греції. Під час візиту компетентні працівники проконтролюють ваше підписання робочого договору та видадуть вам візу.
ПНП на підставі працевлаштування видається строком до року. Продовжити дозвіл ви зможете, якщо будете відповідати заявленим вимогам, а ваша підстава для перебування буде дійсною.
Якщо ви маєте бажання інвестувати в розвиток країни, то в перспективі можете оформити довгостроковий вид на проживання в Греції. Фінанси можна вкладати в депозити, цінні папери, акції та облігації. Розмір інвестицій не зазначений, але проєкт попередньо має бути погоджений Департаментом компаній, внутрішньохолдингових послуг та безпосередніх інвестицій Міністерства розвитку та конкурентоспроможності. У разі коли ПНП видається на підставі відкриття компанії, дозволяється оформлення дозволу на перебування для працівників (у загальній кількості до 10 осіб).
Дозвіл на проживання в Греції для інвесторів видається строком до 5 років і не дає права працювати за наймом. Продовжити ПНП дозволяється щоразу ще на 5 років за умови, що задекларована підстава є актуальною. Тобто ваші інвестиції повинні продовжувати працювати.
Якщо ви є одноосібним власником нерухомості (житлової чи комерційної) або земельної ділянки на суму від 250 000 EUR, ви можете подати запит на ВНП Греції за програмою «Золота віза». Дозвіл на перебування не передбачає права працювати, але здача в оренду не забороняється. Щоправда, в такому разі знадобиться надати інформацію про наявність вашого іншого місця проживання. Разом із вами запит мають право подавати члени вашої родини.
Відповідно до закону, ви можете оформити власність за договором купівлі-продажу чи дарування на себе, навіть якщо ви є юридичною особою. Іншим варіантом є довгострокова оренда (не менше ніж на 10 років) готельного чи туристичного комплексу за зазначеною вартістю. Термін дії ПНП становить 5 років. Ви можете продовжувати дозвіл, якщо нерухомий об’єкт перебуває у вашій власності або розпорядженні й надалі.
Оформити посвідку на проживання в Греції можуть ті, хто має та може довести отримання доходу за межами країни. Наприклад, у вас є річний банківський депозит у розмірі мінімально необхідної місячної суми. Або ви є цифровим кочівником і виконуєте роботу віддалено, отримуючи зарплату. Ще однією підставою оформлення дозволу є самостійна діяльність (самозайнятість). Члени сім’ї можуть супроводжувати вас, направивши запит на індивідуальну ПНП.
Розмір необхідного прибутку встановлено у межах від 3500 EUR/міс., але якщо ви іммігруєте з дружиною/чоловіком, то сума збільшиться на 20 %, а на кожну дитину — ще на 15 %. Строк дії ПНП для фінансово незалежних заявників становить 2 роки. За збереження підстав ви зможете продовжувати дозвіл щоразу на 3 роки.
Якщо ви оформили шлюб із греком, то можете отримати посвідку на проживання строком на 5 років. Надалі дозвіл можна продовжити ще на 10 років. ПНП видається з правом працювати і доступна не лише офіційним чоловіку/дружині, а й партнерам. У першому випадку необхідно надати свідоцтво про одруження, в другому — акт реєстрації укладання договору про спільне проживання.
Початковий період дії ПНП для родичів резидента Греції становить від 1 року, в подальшому дію документа можна продовжити. Серед тих, хто належить до набувачів статусу, — подружжя, діти та утриманці. В разі якщо запит направлено від чоловіка/дружини, необхідно, щоб шлюб тривав не менше ніж 3 роки (але строк може бути зменшений, якщо в шлюбі народжена принаймні одна дитина). Для того щоб посвідку на проживання було видано, сторона, яка приймає родичів, має виступити спонсором і підтвердити фінансову забезпеченість для їх утримання.
Тимчасову посвідку на проживання можуть отримати студенти, які зараховані до вищого навчального закладу Греції, а також учасники програм мобільності та мовних курсів. Строк дії ПНП становить 1 рік, дозвіл може бути продовжений при успішному навчанні. Для оформлення посвідки вам знадобиться довести фінансову забезпеченість — розмір залежатиме від форми навчання і становить від 650 EUR на місяць. Для деяких категорій посвідка на проживання видається з правом працювати неповний робочий день.
Надання свідоцтва про міжнародний захист (або статус біженця) дає право жити в Греції впродовж 3 років. Українцям, які оформили тимчасовий захист, статус резидента видається на рік. Із запитами необхідно звертатися до Служби притулку при Міністерстві міграції. Грецький уряд постійно продовжує тимчасовий захист, наразі він діє до березня 2026 року. Але статус буде автоматично припинений після того, як війна в Україні закінчиться. Тож, якщо це ваша єдина підстава перебування в країні, варто подбати про більш надійний варіант.
Ви можете перевірити можливість участі в спрощеній програмі оформлення другого громадянства ЄС, звернувшись до спеціаліста Gromadyanstvo. Паспорт будь-якої країни об’єднання дасть вам право без додаткових дозволів перебувати на території всього Євросоюзу.
Перебувати без дозволу в Греції українці можуть до 90 днів із кожного 180-денного періоду. Але отримати посвідку на проживання можна лише на підставі національної візи з відповідною підставою. Оформлення ПНП безпосередньо на території країни доступне лише прохачам тимчасового захисту. Для оформлення дозволу на проживання вам потрібно поетапно виконати такі дії:
Посвідка на проживання дає право перебувати в Греції визначений час і виглядає як пластикова карта з особистими даними, відомостями про підставу перебування та фото. Продовжити посвідку на проживання можна, подавши заяву за 2 місяці до закінчення строку дії, з доведенням збереження підстав для перебування. У разі порушення строку звернення може бути накладений штраф.
Якщо до ваших планів входить переїзд до Греції на тривалий час, а майбутнє спілкування з державними службами не викликає захоплення, радимо розглянути інший спосіб імміграції. Одним із варіантів, що підходить українцям, є оформлення паспорта однієї з країн ЄС за спрощеною програмою набуття громадянства.
До базового переліку документів, які знадобляться під час оформлення посвідки на проживання в Греції, входять:
Додаткові документи залежатимуть від обраної підстави запиту. Так, необхідними можуть бути свідоцтва про шлюб, народження дитини тощо. Для того щоб зробити посвідку, досьє слід перекласти грецькою мовою з проставленням апостиля.
Посвідка на проживання в Греції — це можливість покращити якість життя та переїхати до країни ЄС. ПНП дає вам право легально перебувати в державі упродовж визначеного проміжку часу і займатися задекларованою діяльністю. Ви можете подорожувати територією ЄС без віз і перетинати кордон Греції необмежену кількість разів. Серед мінусів статусу резидента — необхідність постійно підтверджувати своє право на перебування в країні. До того ж, за відгуками іммігрантів, термін оформлення посвідки може бути більше, ніж заявлений, через бюрократичні проблеми.
Легалізація з паспортом ЄС є більш простою, оскільки не вимагає отримання ПНП. Не вагайтеся через уявну тривалість процесу отримання другого громадянства: за скороченою програмою для цього знадобиться від 12 до 18 місяців. Непотрібно також поглиблено вивчати іноземну мову та відмовлятися від рідного паспорта.
Консультація юриста Gromadyanstvo може стати першим кроком до нових можливостей і вільних подорожей світом. Записатися на візит до спеціаліста варто навіть тим, хто вважає, що умови програм йому не підходять. Досвід показує, що більшість українців, які вже оформили громадянство ЄС, не підозрювали про те, що можуть скористатися правом на спрощені процедури.
Як отримати посвідку на проживання у Греції: способи та вимоги до іммігрантів з України. Переваги та недоліки тимчасового дозволу на проживання та краща альтернатива для легалізації.
Що потрібно, щоб переїхати в Ірландію: від отримання візи до дозволу на постійне проживання. Способи імміграції та умови отримання дозволу на проживання. Переваги переїзду та життя в Ірландії.
Все, що треба знати про множинне громадянство в Україні, зібрано в статті на сайті Gromadyanstvo 🗞️ Останні новини, заяви та тенденції щодо можливості мати другий паспорт для українців.
Як отримати посвідку на проживання у Норвегії: способи, порядок та документи. Що дає тимчасовий дозвіл на проживання (ВНЖ) у Норвегії українцям.
ВНЖ Молдови: переваги та недоліки отримання тимчасового дозволу на проживання. Підстави для запиту посвідки на проживання (ПНП) в Молдові та умови її отримання.
Хто та на яких підставах може отримати посвідку на проживання у Вірменії. Переваги та недоліки отримання тимчасового дозволу на проживання у Вірменії. Порядок запиту ПНП, необхідні документи.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну