• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Сонячне місто в Хорватії на березі.

Що потрібно, щоб отримати дозвіл на проживання в Хорватії

Хорватія стає дедалі популярнішою серед українців, особливо після 2022 року, коли до країни переїхали близько 27 000 наших земляків. Багато хто з громадян України обирає Загреб, Спліт та Рієку, які приваблюють комфортністю життя, м’яким кліматом і можливостями щодо працевлаштування. Країна славиться теплим адріатичним узбережжям, високим рівнем безпеки й доброзичливим ставленням до іноземців. У Хорватії українцям легко адаптуватися завдяки схожому менталітету та мовній близькості до громадян держави.

Посвідка на проживання в Хорватії відкриває доступ до європейського ринку праці, медицини та освіти. Отримати ПНП можна на основі роботи, навчання, возз’єднання сім’ї, бізнесу тощо.

Однак українці можуть вибрати одразу варіант оформлення європейського громадянства. За спрощеними процедурами отримати паспорт ЄС можна в строк від року. Щоб дізнатися про доступні програми, зверніться до наших фахівців.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Що ви отримаєте з дозволом на проживання в Хорватії

Отримавши посвідку на тимчасове проживання в Хорватії, ви зможете насолоджуватися життям в одній із наймальовничіших країн Європи, користуючись усіма перевагами її розвиненої соціальної інфраструктури. Йдеться не лише про теплий клімат і близькість до моря, але й про високий рівень безпеки, якісну медицину, перспективи працевлаштування та можливість вільного пересування по ЄС. Основні переваги, які дає вид на проживання в Хорватії:

  • сприятливі умови для бізнесу та віддаленої роботи;
  • доступ до медицини нарівні із громадянами;
  • право працювати без додаткових дозволів;
  • освіта для дітей у місцевих школах та вишах;
  • перспектива оформлення постійного резидентства та громадянства після кількох років проживання;
  • легальне проживання в європейській країні з чистою екологією.

Умови отримання посвідки на перебування в Хорватії

Для отримання тимчасового виду на проживання у Хорватії необхідно відповідати низці умов, встановлених законом «Про іноземців». Однією з ключових вимог є наявність вагомих підстав для перебування в країні. Крім того, слід підтвердити фінансову спроможність, надавши витяг із банку або довідки про доходи. Мінімальна сума залежить від категорії заявника та кількості членів сім’ї. Також необхідно оформити медичну страховку, яка покриватиме витрати на лікування у разі потреби. Ще однією важливою вимогою є наявність житла — слід надати договір оренди чи документ, що підтверджує право власності.

Обов’язковою є довідка про відсутність судимостей із країни громадянства. Важливо пам’ятати, що вимоги різняться залежно від імміграційної підстави.

Способи оформлення посвідки на проживання в Хорватії

Хорватія пропонує кілька варіантів отримання посвідки на проживання, і кожен із них має свої особливості, переваги та обмеження. Розглянемо імміграційні підстави докладніше.

Посвідка на проживання через працевлаштування

Щоб оформити робочу ПНП, вам необхідно знайти роботодавця, який оформить дозвіл на роботу та доведе, що вакансія не могла бути зайнята місцевими кандидатами. ПНП через працевлаштування видають на рік. Дозвіл вимагає щорічного продовження. У разі зміни роботи вам знадобиться оформлювати нову посвідку.

Дозвіл на проживання через навчання

Іноземні студенти мають право отримати дозвіл на проживання в Хорватії на рік або до кінця навчального року, залежно від навчального курсу. Ті, хто вчиться за програмами обміну між ВНЗ, можуть отримати посвідку на два роки. Необхідно надати підтвердження зарахування до вишу, наявності достатніх коштів для перебування у країні, медичну страховку та підтвердження місця проживання.

Студентська ПНП дозволяє перебувати у країні протягом усього періоду навчання і може бути продовжений у разі продовження освітнього процесу. Після отримання диплома випускники можуть розглянути можливість зміни підстави на перебування, наприклад, через працевлаштування або відкриття власного бізнесу.

Студенти іноземці які навчаються в хорватському закладі

Вид на проживання для підприємців

Ви можете отримати ПНП у Хорватії як підприємець, якщо інвестуєте не менше ніж 26 600 EUR у створення компанії чи ведення бізнесу на території держави. Також необхідно працевлаштувати мінімум трьох громадян Хорватії на постійній основі, забезпечивши їм заробітну плату не нижчу за середню по країні. Безпосередньо вам слід отримувати зарплату не менше ніж у 1,5-кратному розмірі від середньої заробітної плати в Хорватії за останній рік (від 1200 EUR). Крім того, власники бізнесу мають володіти щонайменше 51 % акцій компанії.

Дозвіл на проживання та роботу також можна отримати в межах стратегічних інвестиційних проєктів, якщо компанія підпадає під державні програми стимулювання інвестицій. ПНП видається строком до року з можливістю продовження.

Тимчасова посвідка для возз’єднання сім’ї

Близькі родичі (подружжя, неповнолітні діти, батьки) громадян Хорватії або іноземців зі статусом резидента мають право подати заяву на тимчасове проживання. У цьому разі слід надати документи, що підтверджують родинні зв’язки, наявність достатніх коштів для забезпечення сім’ї, медичного страхування та підтвердження місця проживання. ПНП видається на період до року з можливістю продовження.

Вид на проживання для цифрових кочівників

Віднедавна Хорватія запровадила спеціальний режим для віддалених працівників, так званих «цифрових кочівників». Якщо ви відповідаєте вимогам до цієї категорії, то можете отримати тимчасове проживання на строк до одного року. Головною умовою є те, що ваша діяльність має бути пов’язана із комунікаційними технологіями і ви маєте працювати віддалено на компанію, зареєстровану за межами Хорватії, або ваш власний бізнес не пов’язаний із хорватським ринком. Щоб отримати посвідку на проживання, вам знадобиться надати докази віддаленої роботи, достатніх фінансових засобів, поліс медичного страхування та підтвердження місця проживання. Цей вид ПНП не підлягає продовженню, проте після його закінчення можна подати нову заяву за іншою підставою після виїзду з країни.

Дівчина,яка проживає в Хорватії на підставі віддаленого працівника

ПНП через тимчасовий захист

Після 2022 року Хорватія надає українцям статус тимчасового захисту, що дає змогу легально проживати в країні, працювати та користуватися медичними послугами. Основний документ, який вам знадобиться, — це закордонний паспорт. Статус діє впродовж обмеженого періоду. Рішення про продовження приймається на рівні уряду. Власники тимчасового захисту отримують ідентифікаційний номер, який потрібний для працевлаштування, оренди житла та банківських операцій.

Статус тимчасового захисту зручний для екстреного переїзду, оскільки його термін оформлення займає лише кілька днів і не потребує складних документів. Однак така ПНП має свої ліміти: тимчасовий захист видається на обмежений період і не дає прямого шляху до постійного резидентства чи громадянства.

Альтернативним варіантом подальшої легалізації є отримання паспорта ЄС, після чого можна безперешкодно залишитися в Хорватії вже в статусі громадянина Євросоюзу. Про те, як оформити європейське громадянство через спрощену процедуру, розкажуть наші фахівці.

Як отримати вид на проживання в Хорватії: порядок дій

Отримання посвідки на проживання у Хорватії — це поетапний процес, що вимагає ретельної підготовки та дотримання встановлених процедур. Загальний порядок дій наведено нижче.

Крок 1
Подання заяви.
Заява на отримання дозволу подається до дипломатичного представництва Хорватії в країні проживання заявника або безпосередньо у відділення поліції за місцем перебування в Хорватії. Під час клопотання необхідно сплатити відповідні збори, розмір яких залежить від типу ПНП і може становити близько 88 EUR.
Крок 2
Очікування рішення.
Строк розгляду заяви зазвичай становить від 30 до 60 днів, залежно від складності справи та завантаженості органів. У деяких випадках процес може тривати більше часу.
Крок 3
Отримання посвідки на проживання.
Після схвалення заяви ви отримуєте посвідку на проживання, яка виглядає як біометрична карта і містить особисті дані, фотографію та період дії дозволу. Термін дії ПНП залежить від підстави і може змінюватись від одного року до найчастіше двох років із можливістю продовження.
Крок 4
Продовження ПНП.
За 60 днів до закінчення строку дії ПНП необхідно подати заяву на її продовження. Слід підготувати оновлені документи, що підтверджують наявність підстав для подальшого перебування в Хорватії й обумовлюють продовження дозволу.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Що потрібно, щоб отримати дозвіл на проживання в Хорватії Що потрібно, щоб отримати дозвіл на проживання в Хорватії

Як оформити дозвіл на проживання в Хорватії та які права ви отримаєте. Що потрібно для отримання посвідки на проживання: підстави, умови та документи.

15.07.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання у Швейцарії Як отримати посвідку на проживання у Швейцарії

Як отримати посвідку на тимчасове та постійне проживання в Швейцарії: огляд способів та умов отримання дозволу. Переваги та недоліки тимчасового виду на проживання в країні.

10.07.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати дозвіл на проживання в Греції Як отримати дозвіл на проживання в Греції

Як отримати посвідку на проживання у Греції: способи та вимоги до іммігрантів з України. Переваги та недоліки тимчасового дозволу на проживання та краща альтернатива для легалізації.

05.07.2025 / Вадим Ільницький
Як переїхати в Ірландію: всі способи імміграції Як переїхати в Ірландію: всі способи імміграції

Що потрібно, щоб переїхати в Ірландію: від отримання візи до дозволу на постійне проживання. Способи імміграції та умови отримання дозволу на проживання. Переваги переїзду та життя в Ірландії.

02.07.2025 / Вадим Ільницький
Що треба знати про множинне громадянство в Україні Що треба знати про множинне громадянство в Україні

Все, що треба знати про множинне громадянство в Україні, зібрано в статті на сайті Gromadyanstvo 🗞️ Останні новини, заяви та тенденції щодо можливості мати другий паспорт для українців.

24.06.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Норвегії Як отримати посвідку на проживання в Норвегії

Як отримати посвідку на проживання у Норвегії: способи, порядок та документи. Що дає тимчасовий дозвіл на проживання (ВНЖ) у Норвегії українцям.

20.06.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз