• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Дівчина з національним прапором Бельгії

Імміграція в Бельгію може бути простою: плануємо переїзд разом

Переїзд в Бельгію відкриває для українців можливість легально перебувати в країні, що входить до списку лідерів за рівнем життя. За даними статистики, більше ніж 11 % населення королівства, однієї із держав-стовпів Західної Європи, є мігрантами. Цей показник зумовлений постійним ростом ВВП на душу населення й високою мінімальною зарплатою, що є однією з найвищих у світі. Іммігрантів також приваблює стабільність політичної та економічної ситуації і лояльне ставлення населення до тих, хто переїхав в країну.

Імміграція в Бельгію передбачає поетапне отримання візи, дозволу на проживання та карти ПМП. Але спочатку необхідно вибрати та документально обґрунтувати підставу перебування на території країни. Без зайвих труднощів переїхати в Бельгію можуть лише ті, хто має громадянство ЄС; іншим мігрантам необхідно виконати велику кількість умов законодавчих актів.

Отримати паспорт Євросоюзу можна за однією зі спрощених програм, що впроваджені та діють у деяких країнах об’єднання. Для українців існує можливість оформити громадянство й переїхати до Бельгії на правах власника паспорта ЄС. Детальну інформацію про скорочені процедури імміграції можна дізнатися у спеціаліста нашої компанії.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

5 особливостей Бельгії, про які потрібно знати до переїзду

Для того щоб переїзд у Бельгію пройшов якомога простіше, варто проаналізувати всі особливості проживання в країні та безпосередньо процесу імміграції. Ось деякі з цікавих аспектів життя у держави, про які корисно знати:

  • для отримання тимчасової посвідки від іммігрантів не вимагається знання однієї з державних мов, але без цього повноцінно інтегруватися в життя країни та знайти роботу дуже складно;
  • Бельгія — мультимовна держава, офіційних мов три — французька, німецька та нідерландська; англійська не є офіційною, проте нею говорить значна частина населення;
  • рівень зарплат у країні різний і залежить не тільки від галузі, а й від регіону проживання — діапазон становить від 2190 до 6650 EUR;
  • мультикультурність Бельгії визначена складом її діаспори, українська лише за офіційними даними налічує більше ніж 4000 осіб;
  • у державі діють центри соціального забезпечення — CPAS, у які іммігранти та біженці можуть звернутися у разі виникнення питань.

Програми імміграції в Бельгію

Серед бельгійських програм імміграції, якими українці здебільшого не можуть скористатися, — набуття громадянства за походженням і народженням у державі. Одним із варіантів переїхати до Бельгії є оформлення шлюбу, але спосіб підходить лише тим, хто дійсно перебуває у стосунках, адже вони ретельно перевірятимуться, а фіктивний шлюб може стати причиною депортації з країни. Легальною та надійною є імміграція до Бельгії на підставі наявності паспорта ЄС, проте скористатися цим правом можуть ті, хто заздалегідь подбав про його оформлення.

Запишіться на консультацію до спеціаліста Gromadyanstvo, щоб перевірити можливість набуття громадянства ЄС за спрощеною програмою в строк від одного року.

Імміграція найманих і самостійних працівників

Переїхати на ПМП в Бельгію можуть українці, які підписали контракт із місцевим роботодавцем й отримали дозвіл на працю. У разі самозайнятості вам потрібно додатково оформити професійну карту, яка видається за умови надання бізнес-плану. Дозвіл на перебування доступний також стажерам, помічникам по господарству (програма Au Pair), волонтерам, дослідникам.

Здебільшого члени сім’ї можуть іммігрувати до Бельгії разом з основним заявником. Строк ПНП зазвичай дорівнює періоду дії робочого або іншого контракту, але не може перевищувати одного року. Дозвіл продовжується у разі збереження підстав і відсутності порушень режиму.

Переїзд до Бельгії за студентською ПНП

Еміграція з України в Бельгію за цією підставою починається зі вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) країни на очну форму навчання. Дозвіл на проживання в державі доступний за умови надання підтверджувального листа (довідки) від ВНЗ і доведення матеріального забезпечення для перебування в країні.

Посвідка на проживання видається зазвичай на період від 4 місяців до двох років. Разом із тим студентський тип ПНП не є підставою для запиту посвідки на постійне проживання. Після завершення навчання можна переоформити посвідку на підставі пошуку роботи чи відкриття власного бізнесу ще на рік й отримати карту постійного резидента після проживання в державі встановленого строку в 5 років.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Імміграція за програмою возз’єднання сім’ї

Відповідно до закону переїхати жити до Бельгії можуть члени родини громадян і резидентів країни. Серед тих, хто має право на імміграцію, — чоловік чи дружина, неофіційний партнер, діти до 18 років і непрацездатні діти старшого віку. Сторона в Бельгії виступає спонсором і має довести наявність матеріального й житлового забезпечення для перебування родичів. У разі неофіційних стосунків потрібно навести докази спільного проживання протягом не менше ніж року або стосунків упродовж не менше як двох років. Додатковою умовою є досягнення обома партнерами 21-річного віку.

Одним із способів імміграції є довгострокова віза нареченої чи нареченого, яка дозволяє приїхати в Бельгію, оформити шлюб і запросити ПНП за програмою возз’єднання родини. Період дії тимчасової карти резидента становить до року з правом неодноразового продовження.

Переїзд в Бельгію з гуманітарним статусом

Отримати тимчасовий захист і посвідку на проживання (карту А) можуть громадяни, які проживали в Україні станом на 24.02.2022 р., і члени їхніх родин. Право на перебування видається на строк до 12 місяців і продовжується у разі збереження загрози життю та здоров’ю резидента на території рідної країни. Якщо підстави залишаються актуальними, через 5 років можна запросити ПМП. Але, коли війна закінчиться, статус тимчасового захисту буде анульований. Тож в разі, якщо ви плануєте тривалу імміграцію, варто подбати про більш надійну документальну підставу.

Ви можете звернутися до юриста компанії Gromadyanstvo, який допоможе підібрати індивідуальний план імміграції, наприклад, через оформлення паспорта ЄС. У цьому разі вам не доведеться шукати інших підстав та отримувати й продовжувати бельгійську посвідку на проживання.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Як переїхати жити до Бельгії

Припустимо, ви вирішили переїхати до Бельгії. Вам знадобиться знайти підставу, що найбільш прийнятна для вас, і отримати довгострокову візу D (вона потрібна всім, хто планує перебувати в країні довше ніж 90 днів). Візу видають дипломатичні представництва Бельгії за кордоном, в Україні консульська служба тимчасово закрита, тому доведеться звернутися до уповноваженого органу в Польщі.

Орієнтуйтеся на строк розгляду запитів від 3 тижнів. Якщо підставою проживання є працевлаштування, додатково треба отримати дозвіл на роботу. Після в’їзду до країни слід подати документи на ПНП в територіальну міграційну службу. Строк розгляду запитів становить від 30 до 60 днів.

Отримання дозволу на постійне проживання

Після отримання дозволу на проживання ви маєте право зробити запит на ПМП. Звісно, за умови, що підстави, за якими ви отримували дозвіл на тимчасове перебування, збереглися. Звертатися за новою посвідкою необхідно не пізніше ніж за 30 днів до дати закінчення строку дії ПНП. Через 5 років постійного перебування ви отримуєте можливість стати постійним резидентом. Варто пам’ятати, що, якщо ви перебували в Бельгії як студент, період буде зарахований у половинному обсязі.

Для оформлення карти постійного резидента вам необхідно буде довести достатній рівень інтеграції в життя суспільства. Серед вимог — володіння однією з державних мов (відповідно до регіону, в якому ви зареєстровані) та активна участь у громадському житті. До уваги також беруться тривалість перебування у державі, наявність родини та підтримання культурних зв’язків із народом. Запит слід подавати в муніципалітет за місцем проживання.

П’ятирічний строк перебування може бути не зарахований, якщо буде доведено, що ви були відсутні в Бельгії 12 місяців поспіль або 18 місяців загалом. Після того як ви отримаєте карту ПМП, вона може бути анульована лише за умови виїзду з країни довше ніж на 2 роки поспіль.

Пошук житла

Знайти житло в Бельгії можна самостійно, а можна скористатися послугами рієлторських компаній. Домовленість оформлюється договором, який закріплює основні аспекти найму. Як правило, угода потребує внесення депозиту, який повертається після закінчення строку контракту. Стандартні договори оренди в Бельгії укладаються на 1 рік, і їх продовження може бути автоматичним, тому варто уважно читати умови. Оплата комунальних послуг покладається на орендаря та найчастіше не входить до обумовленої суми.

Бельгійський ринок нерухомості достатньо великий, але для того, щоб знайти апартаменти під свої потреби, рекомендуємо вирішити питання ще до переїзду. Вартість житла в Брюсселі становить від 700 EUR, і в центрі столиці ціни вищі, а в невеликих містах суттєво нижчі. Наприклад, квартира в 40 м2 у Брюсселі коштуватиме 1000 EUR/місяць, а в Брюгге схожа нерухомість обійдеться в 500 EUR/місяць. Тож перед переїздом ознайомтеся з територіальним розподілом країни та особливостями кожного з регіонів.

Вибір міста для перебування варто зіставляти з власними потребами. Так, столиця Брюссель приваблює передусім тих іммігрантів, які на перше місце ставлять кар’єру. В Брюсселі нескладно знайти роботу, добре розвинена розважальна та соціальна інфраструктура. Ґент є студентським містом, оскільки тут розташовані престижні університети. Українці, які переїхали в Бельгію, визначають Брюгге як місто, що підходить для тих, хто надає перевагу неквапливому ритму життя. Регіон вважається курортним, тож із пошуком роботи можуть виникнути проблеми.

Вигляд будинків в Бельгії

Працевлаштування

Для роботи в Бельгії потрібен дозвіл. У країні видають 3 типи робочих дозволів. Категорія А дає право на необмежений час найманої роботи за умови стажу в 4 роки за дозволом B; категорія В обмежує отримувача роботою на одного працедавця і видається строком до 12 місяців (із можливістю продовження) та С — до року для всіх видів діяльності. Вид дозволу залежить від вашої професійної діяльності та кваліфікації. Для самостійної роботи необхідно оформити професійну карту.

Декілька останніх років показник безробіття в Бельгії тримається на рівні 5,5 % і є одним із найнижчих на території Європи. Пошук підхожої вакансії можливий через спеціалізовані агентства, сайти з працевлаштування або соціальні мережі. Постійний попит мають фахівці IT, медичні працівники, інженери-будівельники, електрики, механіки. Без досвіду роботи й знання іноземної мови можна розраховувати лише на низькооплачувані вакансії у сфері обслуговування та виробництва.

Мінімальний рівень оплати праці становить 2190 EUR, водночас показник середньої зарплати — близько 3500 EUR. Місцеві центри зайнятості постійно пропонують курси підвищення кваліфікації, що проводяться різними мовами, та допомагають у пошуку роботи. Але варто пам’ятати, що приплив іноземних спеціалістів доволі високий, адже країна є штаб-квартирою НАТО та ЄС. Часто перевага під час працевлаштування надається громадянам об’єднання.

Паспорт ЄС, що може стати перепусткою до отримання нових можливостей і прав у Європі, доступний у строк від 12 місяців. На жаль, більшість наших співвітчизників не знають про спрощені програми набуття громадянства, а отже, не можуть скористатися своїм шансом на оформлення правового статусу.

Консультація спеціаліста Gromadyanstvo може стати першим кроком до простої імміграції не лише в Бельгію, а й у будь-яку з 27 держав ЄС.

Ведення бізнесу

Вимог до розміру статутного капіталу при заснуванні бізнесу в Бельгії немає, проте процедура потребує чіткого виконання законодавчих вимог. На першому етапі вам необхідно обрати тип діяльності та зареєструвати компанію в регіональному уповноваженому органі. Наступними кроками стануть складання бізнес-плану, визначення структури й відкриття банківського рахунку. Незалежно від типу компанії, всі підприємці реєструються в соціальних і податкових службах Бельгії, а за потреби отримують ліцензії.

За рейтингом Всесвітнього банку, Бельгія не є країною, де вести бізнес найлегше. Багато в чому такий стан речей спричинено особливостями оподаткування в кожному з регіонів держави та складнощами процедури реєстрації нових компаній. Саме тому в разі відкриття бізнесу в Бельгії ми рекомендуємо заручитися підтримкою юриста.

Як лишитися жити в Бельгії українським біженцям 

Отримати посвідку на проживання в Бельгії за статусом тимчасового захисту — не найкращий варіант, якщо у ваші плани входять тривале перебування та подальша натуралізація. Строк проживання за цим типом ПНП не враховується при запиті на карту ПМП. Тож період постійного проживання, необхідний для оформлення громадянства Бельгії, доведеться набувати за іншої підстави. До речі, строк натуралізації до моменту подання запиту на паспорт становить від 5 років із посвідкою ПМП. Вам також доведеться підтверджувати успішність інтеграції в суспільство й володіння однією з державних мов.

Кожен з етапів натуралізації пов’язаний із комунікацією з держструктурами, а значить, з бюрократичними аспектами процедури. Доведеться контролювати дійсність документів, що подаються, та дотримуватися строків подання запитів на ПНП і ПМП. Без особливих складнощів отримати дозвіл на проживання в Бельгії можуть лише громадяни Євросоюзу, оскільки на них розповсюджується Конвенція ЄС про вільне пересування та працевлаштування на території об’єднання. Тож часто оформлення паспорта Євросоюзу на початковому етапі стає альтернативним варіантом простої та швидкої імміграції.

За підтримки юриста процес набуття громадянства ЄС триватиме від 12 до 15 місяців. Але точно зорієнтувати може лише спеціаліст після вивчення вашої ситуації. Скористатися можливістю мати два паспорти може кожний, варто лише знати про свої права та володіти актуальною інформацією про спрощені програми набуття громадянства.

Якщо міжнародне правознавство не входить до переліку галузей, у яких ви вільно орієнтуєтеся, рекомендуємо звернутися за консультацією до нашого спеціаліста. Він не лише перевірить можливість вашої участі в скороченій процедурі оформлення другого паспорта, а й надасть всю необхідну допомогу в імміграції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Як переїхати жити в Австрію Як переїхати жити в Австрію

Які програми імміграції в Австрію доступні українцям. Як отримати дозвіл на проживання та переїхати жити в Австрію. Особливості пошуку житла, роботи та збору документів.

17.04.2025 / Вадим Ільницький
Імміграція в Бельгію може бути простою: плануємо переїзд разом Імміграція в Бельгію може бути простою: плануємо переїзд разом

Що потрібно, щоб переїхати жити до Бельгії. Як отримати дозвіл на проживання та підготувати документи для імміграції. Переваги переїзду та життя в країні.

15.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати дозвіл проживання в Угорщині Як отримати дозвіл проживання в Угорщині

Як отримати дозвіл на проживання в Угорщині. Які види посвідок на проживання можна оформити та що для цього потрібно.

13.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати дозвіл на проживання в Італії Як отримати дозвіл на проживання в Італії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Італії та що для цього потрібно. Види доступних українцям посвідок. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

11.04.2025 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист і статус біженця в Португалії для українців Тимчасовий захист і статус біженця в Португалії для українців

Як отримати тимчасовий захист у Португалії? Що потрібно для оформлення статусу біженця? Питання, які турбують українців у пошуках прихистку.

09.04.2025 / Вадим Ільницький
Дозвіл на довгострокове перебування в Чехії: як отримати посвідку Дозвіл на довгострокове перебування в Чехії: як отримати посвідку

Як отримати дозвіл на довгострокове проживання в Чехії та зробити карту побиту в Чехії. Що потрібно для отримання посвідки на проживання. Необхідні документи.

07.04.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз