БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Румунії — це юридичний статус, який надає особі певні права та обов’язки на території держави та за її межами. Українці та інші іноземці можуть отримати румунський паспорт за умов відповідності критеріям, встановленим законом «Про громадянство». Заявники, які подають запит на громадянство по стандартній процедурі, мають підтвердити факт проживання на території країни протягом певного часу (4–8 років в залежності від підстави для перебування), а також вивчити державну мову. Оформити румунське громадянство швидко можна за спрощеною програмою, яка не вимагає виконання попередніх умов.
Паспорт Румунії — це документ, який засвідчує ідентичність та громадянство власника і забезпечує численні переваги порівняно зі статусом резидента. Зокрема, національний паспорт відкриває доступ до прав на працевлаштування, проживання, підприємницьку діяльність та безперешкодне переміщення в межах країн Європейського Союзу, оскільки Румунія є членом ЄС. Це вказано в статті 13 Надзвичайної постанови № 97 від 14 липня 2005 року, яка регулює порядок отримання документів, що посвідчують особу румунських громадян.
Електронне посвідчення особи румунського громадянина виглядає як книжечка бордового кольору, з гербом країни, розміщеним по центру передньої обкладинки. Паспорт Румунії дає своєму власнику ряд значних переваг, наприклад:
Українці найчастіше переїжджають до територіально найближчих країн ЄС з метою отримати всі переваги проживання на території цього об’єднання. Перед вибором імміграційної програми рекомендується проконсультуватися зі спеціалістами компанії Gromadyanstvo, які запропонують доступні варіанти переїзду з урахуванням особистої ситуації кандидата та допоможуть уникнути ризиків відмови в процесі набуття громадянства Румунії або іншої країни Європейського Союзу.
Умови отримання статусу громадянина Румунії встановлює та регулює закон «Про громадянство» № 21 від 1 березня 1991 року. Даний нормативний документ містить інформацію про можливі варіанти та процедуру придбання національного паспорта, а також основні вимоги до заявників. Також в законі опубліковані можливі причини відхилення запиту та алгоритм їх оскарження в Секції адміністративних та податкових спорів Бухарестського суду.
Набуття громадянства Румунії для українців можливе різними способами — через репатріацію, натуралізацію, та інвестиції. Кожен з цих варіантів має свої унікальні вимоги та етапи легалізації.
Легко отримати громадянство Румунії можна на підставі територіальної приналежності заявника. Процедура набуття статусу через коріння зазначена у статті 11 закону «Про громадянство» та називається репатріація. Заявник може офіційно відновити громадянство Румунії, навіть якщо його предки втратили його внаслідок історичних обставин або міграції. Відповідно до законодавства, кандидат повинен документально підтвердити наявність предка, що проживав на території Румунії до 1940 року. Зазвичай надаються свідоцтва про народження предків, довідки, що підтверджують зміну імені (у разі потреби). Оформити паспорт Румунії через репатріацію можна в короткий строк — від 12 місяців.
Стандартна процедура набуття румунського паспорта для повнолітніх іноземців та осіб без громадянства називається натуралізація. Основною вимогою до кандидатів, що бажають отримати національне посвідчення особи в такий спосіб, є законне перебування на території країни з дійсною посвідкою на проживання протягом 8 років.
В порядку виключення подати раніше запит на набуття громадянства можуть біженці, міжнародно визнані особи та громадяни ЄС (через 4 роки перебування в країні), а також дружини або чоловіки румунів (після 5 років проживання у шлюбі). Кандидати мають знати румунську мову, демонструвати лояльність до держави, підтвердити відсутність правопорушень у Румунії і за кордоном, а також мати достатньо фінансів для подальшого перебування в країні.
Отримати паспорт Румунії через 4 роки життя в країні можуть іноземці, які вклали в економіку держави від 1 000 000 EUR, або створили понад 100 робочих місць на повний день. Інвестують переважно в румунський бізнес шляхом створення власної компанії або придбання акцій вже існуючого підприємства. Економічна інтеграція в Румунію поширена серед іноземців, які крім законного проживання на території Європейського Союзу прагнуть отримувати прибутки від ведення бізнесу. Правила отримання паспорта громадянина Румунії через інвестиції такі ж самі, як при стандартній процедурі натуралізації.
Швидко стати громадянином Румунії можна шляхом відновлення статусу, що належав раніше предкам. Як правило, самостійно заявники не проходять дану процедуру — значно простіше заручитися підтримкою міграційних спеціалістів, які допоможуть зібрати й правильно оформити пакет необхідних документів, супроводять на кожному етапі процесу. Також юристи можуть від імені іноземця подати запит в державні архіви з метою виявлення втрачених документів. Загалом процес відновлення громадянства Румунії для українців та інших іноземців складається з таких кроків:
Щоб отримати паспорт Румунії, кандидатам необхідно підготувати повний пакет документів відповідно до вибраного способу отримання національного посвідчення особи. Бланки, видані за кордоном, потрібно перекласти румунською мовою та завірити їх дійсність шляхом проставлення спеціального штампа — апостилю. В разі, коли на румунське громадянство претендує неповнолітня дитина заявника, додатково надається її свідоцтво про народження та відповідний дозвіл батьків або особисто дитини, якщо вона старша 14 років.
Набуття громадянства Румунії можливе кількома способами, кожен з яких має свої особливості та строки отримання національного паспорта. Наочно про відмінності основних варіантів отримання громадянства — у зведеній таблиці.
Критерій | Репатріація | Натуралізація | Інвестиції |
---|---|---|---|
Загальна сума державних зборів, € | безоплатно | 750 | 750 |
Строки отримання паспорта, років | від 1 | від 8 | від 4 |
Знання державної мови | - | + | + |
Постійне проживання в країні | - | + | + |
Михайло
Я давно планував переїзд до Румунії через роботу, проте документи на проживання оформити тут дуже складно через величезну кількість етапів, черги, бюрократію. Паралельно я звернувся до спеціалістів міграційної компанії із запитом підібрати мені альтернативний варіант переїзду. І через кілька тижнів потому юристам компанії вдалося знайти через держархіви дуже цікавий документ, який давав мені право на громадянство. Далі я з допомогою спеціалістів швидко подав запит і без проблем отримав паспорт.
Валерій К.
Мені пощастило вчасно звернутися до юристів даної компанії, коли постало питання переїзду до Румунії разом із власним бізнесом. На той час це здавалося неможливим по ряду причин, проте спеціалісти допомогли мені отримати європаспорт і далі процес пішов швидко. Весь процес контролювали юристи компанії, за що я їм безмежно вдячний.
Мілана
Хочу подякувати всій команді компанії Gromadyanstvo за швидку допомогу в переїзді до Румунії. Дочка переїхала на навчання в цю країну ще два роки тому, а я все не могла знайти спосіб як поселитися ближче до неї і мати при цьому права громадянки, а не біженки 🤷 Мені допомогли в компанії — і спосіб підібрали, і документи всі оформили. Я була присутня в держоргані Бухаресту лише на подачі заявки та пізніше, коли давала присягу. Рекомендую мати справу саме з компанією Gromadyanstvo — результат перевірений!
Лідія
Моя історія — про те, як зекономити на імміграції, звернувшись до перевірених фахівців! 😄 Ще навчаючись в українському виші, я запланувала продовжити навчання в одному з румунських медичних університетів. Проте ціни для іноземців дуже кусались і оплатити навчання я не могла. Мені порадили фахівців цієї компанії, які запропонували незвичний спосіб вступу до вузу — на правах громадянки Румунії (а це в рази дешевше!!! і можна претендувати на стипендію, яка покриває навчання). Поки розглядався та схвалювався мій запит, я підтягнула румунську мову і після отримання паспорта вступила на магістратуру! Дякую, Gromadyanstvo!
Владислава
Доєднаюсь також до слів вдячності команді Gromadyanstvo. Отримала посвідку на проживання в Румунії через возз’єднання сім’ї, оскільки пару років тому в чоловіка після детальної перевірки юристів виявилися предки-румуни, і ми змогли переїхати жити в Сучаву. До звернення в дану компанію ми навіть уявити не могли, що можемо так швидко переселитися всією сім’єю!
Процедура отримання паспорта громадянина Румунії — процес, що викликає численні запитання у тих, хто розглядає можливість натуралізації або відновлення паспорта даної країни. Відповідаємо на найбільш поширені із них.
Ні, придбання румунського паспорта за гроші в законний спосіб неможливе. Оформлення даного документа вимагає дотримання офіційних процедур, визначених законодавством. Причому натуралізація та інвестиційна імміграція передбачають не лише фінансові внески в економіку країни та сплату державних зборів, а й підтвердження зв’язків з Румунією, володіння мовою та інтеграцію в суспільство.
Строки набуття громадянства Румунії можуть варіюватися в залежності від обраного методу та індивідуальних обставин заявника. У випадку репатріації процес займає від року. Натуралізація вимагає проживання в країні протягом 4–8 років, після чого додатково потрібно чекати 6–9 місяців на розгляд заяви.
Знання державної мови є обов’язковою умовою для отримання паспорта Румунії через процедуру натуралізації. Кандидати на співбесіді в Національній установі з питань громадянства повинні демонструвати достатній рівень знань, щоб спілкуватися на базовому рівні, розуміти культурні та правові аспекти життя в країні. Процедура відновлення громадянства через репатріацію не передбачає перевірку знань румунської мови, заявнику потрібно буде лише принести присягу державною мовою.
При набутті громадянства шляхом натуралізації вимагається дотримання умови щодо довготривалого проживання в країні — від 4 до 8 років. Репатріантам для набуття статусу проживати в країні необов’язково. Після видачі паспорта громадяни мають право жити в Румунії або за її межами. Така політика сприяє глобальній мобільності та міжнародній інтеграції громадян, дозволяючи їм користуватися всіма правами та привілеями паспорта ЄС.
Відповідно до румунського законодавства при набутті громадянства заявник не зобов’язаний відмовлятися від попереднього статусу. Тобто особи, які отримують паспорт Румунії через натуралізацію, репатріацію або інші законні шляхи, можуть зберегти свій перший паспорт.
Вартість процесу оформлення румунського громадянства залежить від обраного способу імміграції та може включати різні адміністративні, побутові та юридичні витрати. При натуралізації сума коштів на проживання, оформлення посвідок на перебування та оренду житла може сягати 11 500–15 000 EUR на одну особу в рік. Інвестиційна імміграція додатково передбачає вкладення у розмірі 1 000 000 EUR. Репатріація включає лише адміністративні збори та оплату юридичних послуг.
Втратити румунське громадянство у виключно рідкісних випадках можуть особи, які отримали його незаконним шляхом, вчинили особливо тяжкі дії, що завдають шкоди інтересам держави, вступили на службу у збройні сили іншої країни, з якою Румунія розірвала дипломатичні відносини, або мають підтверджені зв’язки з терористичними угрупованнями. При цьому у дітей, чоловіка або дружини особи, що втратила громадянство, не відбирається румунський паспорт.
Основним критерієм отримання національного паспорта через репатріацію є наявність румунської територіальної приналежності заявника. В разі, якщо українець чи інший іноземець не впевнений, що має предків, що жили в Румунії, він може звернутися до міграційних спеціалістів, які від його імені подадуть відповідний запит та відновлять втрачені документи родичів до третього коліна. В якості доказів на вимогу юристів видаються витяги з румунського РАГСу або відновлені свідоцтва про народження батьків, дідусів, бабусь та інших предків заявника.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну