• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Отримання громадянства Болгарії

Отримання громадянства Болгарії

Набути громадянства Болгарії можна за умовами програми репатріації або через натуралізацію в країні. У першому випадку іноземці доводять спорідненість з представниками народу та отримують правовий статус у строк від 12 місяців. Для натуралізації необхідно підтвердити постійне проживання на території держави протягом 8–10 років. Паспорт Болгарії є посвідченням особи однієї з країн Євросоюзу, тож власник набуває всіх прав громадянина ЄС.

Отримання громадянства Болгарії стане набагато простішим за підтримки міграційних спеціалістів компанії Gromadyanstvo. Вони забезпечують повний юридичний супровід, допомагають з підготовкою необхідних документів і супроводжують клієнтів на кожному етапі процесу. Залишайте заявку на консультацію, щоб дізнатись, як отримати громадянство Болгарії швидко та без зайвих труднощів, відкривши для себе всі переваги життя в ЄС.

Закон про болгарське громадянство

Аспекти набуття правового статусу регулюються законом «Про болгарське громадянство». Вимоги щодо отримання паспорта, вказані в статтях 8–19, встановлюють можливість оформлення приналежності до країни за правом крові, через стандартну чи прискорену натуралізацію. За рішенням президента болгарське громадянство також можуть отримати іноземці, що мають вагомі досягнення в економічній, культурній, науковій або соціальній сфері.

Репатріація до Болгарії

Прискорена програма набуття громадянства розрахована на іноземців, що мають намір повернутися на історичну батьківщину. Присвоєння правового статусу за спрощеною процедурою передбачає документальне доведення родинних зв’язків з предком-болгарином до третього покоління включно.

З огляду на недостатню інформацію про родовід більшість іноземців навіть не здогадується про наявність болгарських коренів. Щоб оцінити можливість репатріації, варто звернутися до міграційного спеціаліста, який проконсультує та допоможе знайти архівні дані родичів.  Вимогами до претендентів на оформлення паспорта встановлено:

  • відсутність судимостей та заборони на в’їзд до ЄС;
  • повноліття;
  • наявність етнічних коренів.

На відміну від претендентів на стандартну натуралізацію, репатріанти звільняються від необхідності проживати у Болгарії 8–10 років, підтверджувати дохід та рівень володіння державною мовою на високому рівні. Це значно спрощує процес отримання громадянства. Щоб скористатися цією можливістю та швидко пройти всі етапи репатріації, звертайтеся до міграційних спеціалістів компанії Gromadyanstvo.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Натуралізація у Болгарії

Отримання громадянства Болгарії через натуралізацію передбачає постійне перебування у країні упродовж десятирічного періоду. Спочатку іноземець оформлює посвідку на тимчасове перебування (ПТП), а через 5 років осілості подає запит на отримання посвідки на постійне перебування (ППП). Після п’ятирічного терміну проживання у країні в статусі постійного резидента іммігрант може натуралізуватися за умови володіння державною мовою та наявності стабільного доходу. Згідно із законом «Про іноземців», підставами для набуття статусу резидента для натуралізації за стандартною процедурою вважаються:

  • Працевлаштування.
    Іноземець може легалізувати проживання у Болгарії за умови укладання трудового договору з місцевим роботодавцем. При цьому сезонна робота не вважається підставою для натуралізації. Іммігранту потрібно підтвердити довгострокове співробітництво з наймачем на території країни. Для цього роботодавець подає клопотання у Міністерство праці та соціальної політики щодо працевлаштування іноземця. Єдиний дозвіл на роботу й проживання діє до трьох років і може стати першим етапом стандартної натуралізації в Болгарії.
  • Навчання.
    Іноземці, які зараховані до місцевих вишів і середніх шкіл, а також учасники програми обміну й стажери, можуть отримати посвідчення тимчасового резидента на підставі довідки учбового закладу про вступ, квитанції щодо сплати навчального курсу та доказів забезпечення житлом та фінансами на території країни. Документ діє до року та продовжується на весь період освітнього процесу. Після закінчення ВНЗ іноземець може залишитися в Болгарії на підставі працевлаштування чи ведення підприємницької діяльності. При поданні запиту на громадянство термін навчання зараховується до загального строку перебування в половинному розмірі.
  • Ведення бізнесу.
    Згідно із законом, отримати громадянство Болгарії може іноземець, який зареєстрував компанію в Торгово-промисловій палаті та працевлаштував від 10 громадян держави. Право на тимчасове перебування діє до року за умови підтвердження матеріального та житлового забезпечення іммігранта. Дозвіл продовжується при збереженні задекларованих підстав перебування у країні та відсутності порушень міграційного законодавства. Бізнес-імміграція дає змогу натуралізуватися за стандартною процедурою.
  • Возз’єднання сім’ї.
    Оформити болгарський паспорт за стандартною процедурою можуть батьки, неповнолітні діти та фінансово залежні родичі громадянина/постійного резидента Болгарії. Посвідка на перебування видається в МВС країни на рік з правом продовження. До пакета документів на оформлення статусу резидента додаються докази спорідненості, підтвердження наявності місця проживання в Болгарії. Спонсор додатково надає докази можливості матеріальної підтримки іноземного члена сім’ї.

Прискорена натуралізація

Згідно з чинним законодавством, деякі категорії претендентів мають право на отримання болгарського громадянства на умовах зменшеного терміну осілості. Спрощена процедура передбачає послаблення загальних вимог до іммігранта. Набути правового статусу за прискореною процедурою можуть:

  • Чоловік/дружина громадянина.
    Вимогою для отримання правового статусу для подружжя болгарина зазначено перебування у законному шлюбі упродовж трьох років. Спочатку іноземець оформлює статус тимчасового резидента. Після п’яти років перебування в країні з ВНЖ або трьох (за наявності спільних дітей) претендент подає запит на отримання посвідчення постійного жителя держави. Через 3 роки проживання в державі на підставі ПМЖ чоловік чи дружина болгарина може натуралізуватися. Претенденти надають свідоцтво про шлюб, докази матеріального забезпечення та наявності житла.
  • Інвестори.
    Іноземці, що здійснили капіталовкладення у розвиток Болгарії, можуть отримати болгарське громадянство без набуття проміжного статусу ВНЖ. На першому етапі необхідно оформити сертифікат Міністерства інновацій та зростання. Умовами набуття права на постійне проживання є інвестиції у паї або місцеві компанії в розмірі від 306 000 EUR. У разі капіталовкладень в неблагополучні регіони країни сума інвестицій може бути зменшена до 128 000 EUR. ПМЖ видається на термін до п’яти років, після чого претендент має право подавати запит на громадянство.
  • Біженці.
    Іноземці, що набули статусу біженця, можуть претендувати на болгарське громадянство після трирічного перебування в країні з відповідним посвідченням. Особи, які знаходились в Болгарії на підставі гуманітарного захисту, мають право натуралізуватися через 5 років проживання в державі. Вимогами до іноземців вказаних категорій зазначено доказове володіння державною мовою та наявність матеріального забезпечення для перебування в країні.
Як набути громадянство Болгарії

Як не можна отримати болгарський паспорт

Громадянство Болгарії неможливо оформити на наступних підставах:

  • Лише за фактом народження.
    Набути громадянства на підставі народження на території країни неможливо. Безумовно статус присвоюється лише за правом крові, тобто передається у спадок від одного або ж обох батьків, що мають паспорт Болгарії. Також автоматично набувається приналежність до держави дитиною, що була знайдена на території Болгарії за умови відсутності даних про походження її законних представників.
  • По досягненні пенсійного віку.
    Окремої програми набуття громадянства для пенсіонерів в Болгарії немає. Право на перебування в країні строком до одного року може бути надано особам похилого віку, що мають пенсійне посвідчення та підтвердили наявність матеріального статку в розмірі від 2862 EUR. За умови дотримання законодавчих вимог статус тимчасового резидента доступний фінансово-забезпеченим батькам громадян/постійних резидентів Болгарії.
  • Через капіталовкладення.
    Болгарія не видає громадянство за інвестиції, купити нерухомість та отримати правовий статус в країні також неможливо. При виконанні певних законодавчих умов іноземці можуть претендувати на оформлення дозволу на проживання з набуттям правового статусу по прискореній натуралізації в перспективі.

Як отримати громадянство Болгарії

У більшості випадків при набутті громадянства Болгарії для українців актуальна натуралізація та репатріація. Програма отримання паспорта за наявності етнічних коренів є більш пріоритетною завдяки скороченому терміну оформлення та зменшеним вимогам до набувачів статусу.

Отримання болгарського громадянства за натуралізацією

Крок 1
Оформлення візи.
Для довгострокового перебування на території Болгарії іноземці відкривають візу категорії D. Запити необхідно подавати до дипломатичних представництв за місцем постійного проживання не пізніше ніж за 3 місяці до запланованої поїздки. Строк дії візи становить до 6 місяців до року.
Крок 2
Отримання ВНЖ.
Запит на отримання дозволу на тимчасове перебування в Болгарії подається до Міграційної служби МВС країни не пізніше ніж за 14 днів до закінчення строку дії довгострокової візи. За умови надання повного досьє та відсутності порушень законодавства документ видається на період до року й може бути продовжений. Заяви на отримання дозволу розглядаються до 14 днів.
Крок 3
Подання запиту на присвоєння ПМЖ/ДВЖ.
Відповідно до закону, через 5 років проживання в Болгарії з ВНЖ іноземці мають право оформити європейське довгострокове або національне постійне резидентство. Дозвіл ЄС діє упродовж п’яти років на всій території об’єднання. Національна посвідка на постійне перебування є безстроковою та має юридичну силу лише в Болгарії. Запити реєструються в Управлінні міграції або територіальному відділенні МВС країни.
Крок 4
Набуття болгарського громадянства.
Іноземці можуть натуралізуватися після п’ятирічного перебування на території країни в статусі постійного резидента. Претендентам на правовий статус необхідно пройти співбесіду та відмовитися від наявного паспорта. Заяви розглядаються Міністерством юстиції протягом 12 місяців.
Крок 5
Оформлення паспорта.
Після отримання сертифіката про присвоєння правової приналежності до Болгарії іммігрант може оформити паспорт та інші внутрішні документи в регіональному відділенні Міністерства внутрішніх справ Болгарії. Процес виготовлення посвідчення особи займає термін до місяця.

Отримання громадянства за походженням

Крок 1
Формування досьє.
Підготовчий етап імміграції в Болгарію за походженням передбачає вивчення родоводу та пошук етнічних зв’язків з народом країни. При відсутності документів родичів-болгар в сімейному архіві слід звертатися до відповідних установ: органів реєстрації актів цивільного стану, державних архівів, навчальних закладів або релігійних організацій, до яких належав предок болгарського походження.
Крок 2
Подання запиту.
На процедуру подачі заяви щодо набуття болгарського громадянства за корінням необхідно записуватися в чергу онлайн. Запити приймають відділення Міністерства юстиції та дипломатичні представництва за місцем проживання заявника. Під час здачі досьє з претендентом проводиться співбесіда, що передбачає відповіді на 10–15 питань, пов’язаних з біографією кандидата та його знанням Болгарії.
Крок 3
Присвоєння громадянства.
Заяви про набуття громадянства за походженням розглядаються компетентними службами до 9 місяців. Відстежувати процес просування справи іноземець може за унікальним номером, присвоєним під час подання досьє. В разі позитивного рішення компетентного органу претендент отримує Указ президента про присвоєння правового статусу.
Крок 4
Оформлення болгарського паспорта.
Заява на виготовлення паспорта подається особисто болгарським громадянином за попереднім онлайн-записом на сайті Міністерства внутрішніх справ. Подати запит також можна в консульстві Болгарії. При клопотанні за кордоном строк виготовлення посвідчення може зайняти до 45 днів.
Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Які документи потрібні

Повний перелік документів для набуття громадянства Болгарії залежить від імміграційної підстави. Базовими для всіх претендентів є посвідчення особи та довідка про відсутність судимостей.

Документи для репатріації

  • заява за зразком;
  • оригінал та копія національного паспорта;
  • автобіографія;
  • свідоцтво про народження;
  • фотографія розміром 3,5 х 4,5 см;
  • квитанція про сплату держмита;
  • довідка про відсутність судимостей з країни постійного перебування;
  • медична довідка з даними аналізу на СНІД, реакцію Васермана, висновками нарколога та психіатра;
  • документи, що є підтвердженням родинних зв’язків з болгарами — свідоцтва про народження/шлюб/смерть, військові квитки, інформація про депортацію тощо.

Документи для натуралізації

  • заява;
  • автобіографія;
  • закордонний паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • довідка про відсутність судимостей;
  • сертифікат про рівень знання болгарської мови;
  • дані про доходи;
  • фото розміром 3,5 х 4,5 см;
  • квитанція про сплату державного мита;
  • свідоцтво про шлюб, за його наявності.

Додаткові документи подаються в залежності від підстави для набуття громадянства. Різні категорії претендентів до основного досьє додають:

  • трудові мігранти — договір з роботодавцем;
  • члени сім’ї громадянина Болгарії — доказ родинних зв’язків, запрошення та підтвердження матеріального забезпечення від спонсора;
  • студенти — дані про зарахування до навчального закладу, чек про сплату навчального курсу;
  • підприємці — реєстраційні дані компанії та сертифікат на право здійснення комерційної діяльності на території держави.

Іноземні документи необхідно перекласти на болгарську мову з нотаріальним завіренням. За неповнолітніх іммігрантів молодше 14 років, а також недієздатних осіб заяву подають їх законні представники. Претенденти віком від 14 до 18 років проходять процедуру самостійно, за наявності відповідної згоди батьків.

Вартість оформлення болгарського громадянства

При підрахунку вартості імміграції до Болгарії необхідно враховувати підставу для переїзду. Загальними статтями витрат є адміністративні збори, розмір яких станом на 2024 рік наведений в таблиці.

Етап натуралізаціїОрієнтовна вартість, €
Витребування архівних довідокВід 2
Підготовка досьє (за 1 документ)8–40
Оформлення візи D (180/360 днів)100/200
Отримання ВНЖ100–250
Оформлення ВНЖ/ПМЖ57
Подання запиту на громадянство50
Отримання паспорта180

Врахувати всі необхідні витрати за кожної конкретної підстави набуття болгарського громадянства допомагають міграційні фахівці компанії Gromadyanstvo. Отримати попередній розрахунок вартості імміграції можна, записавшись на консультацію.

Терміни отримання паспорта громадянина Болгарії

Строк оформлення правового статусу Болгарії становить від трьох до десяти років і залежить від категорії набувача.

Підстава для набуття громадянстваТермін отримання, від (років)
Репатріація1
Загальна натуралізація10
Шлюб з громадянином країни6
Інвестиції в розвиток економіки3
Гуманітарний статус5
Біженство3

Подвійне громадянство в Болгарії

Відповідно до законодавства, громадянин Болгарії не може мати подвійного правового статусу. Можливість набуття статусу без відмови від дійсного паспорта передбачена лише для окремих категорій іммігрантів. Так, репатріанти та подружжя болгар мають право оформити другий болгарський паспорт, якщо країна першого громадянства прямо не забороняє цього.

При репатріації в Болгарію громадянам України необов’язково відмовлятися від наявного паспорта. Однак слід зазначити, що іноземний статус не буде визнаватися на батьківщині. Окрім того, слід повідомити компетентні органи рідної країни про отримання другого паспорта у встановлений законодавством термін.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Що дає громадянство Болгарії

Паспорт громадянина Болгарії посідає 9 позицію світового рейтингу та надає власникам всі політичні та соціальні права на території держави. Перевагами набуття правового статусу країни є простота процедури — отримати болгарське громадянство може будь-який іноземець, що не має судимостей та виконав умови законодавства. Плюсами приналежності до Болгарії є:

  • можливість подорожувати без віз по 170 країнам;
  • право жити й працювати в будь-якій державі ЄС;
  • здобуття безоплатного навчання та отримання медичних послуг на всій території Європейського Союзу;
  • спрощена процедура оформлення віз до Австралії та США;
  • дозвіл на придбання земельних ділянок у Болгарії.

Допомога в отриманні паспорта Болгарії

При розгляді Болгарії як країни для отримання другого громадянства іноземцям варто скористатися допомогою досвідчених юристів компанії Gromadyanstvo. Спеціалісти міжнародного права супроводжують на кожному з етапів імміграції, контролюючи процес та полегшують контактування з компетентними службами Болгарії.

При підписанні договору з компанією претенденти отримують пакетні послуги з необмеженими консультаціями, перевіркою документів та допомогою у пошуку архівних довідок. Отримати болгарське громадянство за юридичної підтримки можна в строк від одного року, без зайвих капіталовкладень.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз