• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
ВНП у Сербії

Як отримати ВНП у Сербії

У 2024 році громадянину України дозволяється в’їжджати та подавати заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання в Сербії за умови наявності імміграційної візи. Проте для подорожі з метою туризму терміном до 90 днів або для запиту притулку окремий дозвіл не потрібен. Для перетину кордону українцям потрібно мати закордонний паспорт і страховий поліс, а після прибуття протягом двох діб важливо зареєструвати своє місце перебування. У той же час, щоб залишитись у країні на довший строк, варто легалізувати свій статус та отримати ВНП (боравак у Сербії), що також відкриває можливість працевлаштування.

Тимчасова посвідка дозволяє іноземцям знаходитись у державі довше 90 діб на певних підставах — зайнятість, навчання, науково-дослідна робота, возз’єднання сім’ї, проходження лікування, купівля нерухомого майна та перебування з гуманітарних причин. Також основою для легалізації може бути інша діяльність, зафіксована в законі чи міжнародних угодах. У 2024 році Сербія — кандидат в учасники Європейського Союзу, що є гарною перспективою для мігрантів, оскільки для них існує можливість із часом отримати статус громадянина країни ЄС.

Спеціалісти компанії Gromadyanstvo надають допомогу в оформленні тимчасового проживання в Сербії та консультують щодо легалізації в Європі. Запишіться на консультацію, щоб швидко та без проблем отримати потрібні документи!

Що дає посвідка на проживання Сербії

Посвідка на тимчасове проживання в Сербії є дозволом на перебування в країні та може бути видана іноземцеві, який планує бути в республіці довше 90 діб поспіль, наприклад для навчання, працевлаштування чи ведення власного бізнесу. Дозвіл надає іноземцям наступні права та переваги:

  • можливість імміграції разом із сім’єю;
  • доступ до європейських банківських послуг;
  • спрощена система отримання візи для поїздок у країни Європейського Союзу;
  • право на працевлаштування та відкриття власного бізнесу;
  • отримання якісного медичного обслуговування та допомоги;
  • право на отримання постійного резидентства та/або громадянства в майбутньому.

Які країни можна відвідувати з ВНП Сербії

Іноземці, що мають ВНП у Сербії, можуть оформлювати будь-які типи віз за спрощеною програмою загалом до 137 країн, серед яких, зокрема, всі держави Європейського Союзу. Громадяни України, що в’їхали до республіки не за біометричним закордонним паспортом (наприклад, в 2022 році перетнули кордон без документа), ставши власниками посвідки, отримують право оформлювати візи до країн ЄС за спрощеною процедурою в дипломатичних представництвах держав. Також дана можливість актуальна для іноземців, що є членами родин українців і разом із ними отримали ВНП.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Як отримати вид на проживання в Сербії: законні підстави

Для отримання можливості проживати в Сербії з ВНП необхідно мати вагомі підстави, які вказані у вимогах закону. В залежності від причини перебування на території країни, потрібно підготували різні пакети документів на запит посвідки та врахувати можливості, які надає конкретний статус.

Працевлаштування

Для отримання посвідки на тимчасове проживання з метою роботи в Сербії потрібно підготувати трудовий договір, свідоцтво про реєстрацію роботодавця в республіці та диплом або сертифікат, що посвідчує володіння необхідними знаннями, вміннями та навичками. На підставі працевлаштування іноземець має право отримати єдиний дозвіл на весь період дії договору, а також може продовжувати його термін при зберіганні умов запиту. Можливість набуття ВНП актуальна для працівників комерційних підприємств, висококваліфікованих спеціалістів, журналістів тощо.

Навчання та/або вивчення сербської мови

Задля запиту ВНП у Сербії на підставі здобуття освіти потрібно мати офіційне підтвердження зарахування до навчального закладу чи на мовні курси, а також підтвердження акредитації обраної школи, коледжу або університету. У випадку оформлення посвідки для неповнолітньої особи додатково необхідно надати дозвіл від батьків чи опікуна, які будуть нести відповідальність за забезпечення дитини житлом, медичним обслуговуванням та коштами на проживання. Після здобуття освіти не можна продовжувати термін дії ВНП, проте дозволено отримати новий документ для здійснення іншої діяльності.

Науково-дослідницька чи освітня діяльність

Сербська посвідка на тимчасове проживання може бути видана дослідникам і науково-освітнім співробітникам зарубіжних компаній на період проведення роботи. Для запиту потрібно надати укладений між іноземцем та науково-дослідницькою організацією договір про виконання першим діяльності в республіці. Підстава актуальна також для діячів, які планують надавати послуги проведення неформальних тренінгів і курсів, спортивної підготовки.

Проходження лікування

Подання досьє на тимчасове проживання в Сербії для отримання медичних послуг (догляду) супроводжується додаванням посвідок із лікувальної установи, де пацієнт перебуватиме на стаціонарі. Заклад має бути зареєстрований на території республіки, що підтверджується рішенням-випискою. Часто дана підстава використовується для пенсіонерів.

Придбання нерухомого майна

Необхідно надати свідоцтво на володіння житловим будинком або квартирою на території Сербії, щоб отримати посвідку на тимчасове проживання в республіці. Нерухомість потрібно зареєструвати та отримати виписку, яка прикладається до досьє. Вартість купівлі законом не зазначається, як і умови щодо виду та інших характеристик майна.

Посвідка на проживання в Сербії

Перебування в країні з гуманітарних причин

Посвідка на тимчасове проживання Сербії для українців надається за умови отримання ними притулку (тимчасового захисту або біженства) на території республіки. Для запиту варто надати докази необхідності надання статусу, проте станом на 2024 рік для громадян України додаткові документи не потрібні. На підставі гуманітарного статусу заявник може перевезти з собою основних членів своєї родини. Проте, якщо притулок надається неповнолітній особі, дозвіл на її проживання можуть отримати тільки батьки.

Інвестування

Набуття посвідки на перебування в Сербії можливе за умови внесення суми від 50 000 EUR у розвиток будь-якої національної компанії. Такий ВНП є короткостроковим і видається лише на півроку, проте інвестування від 5000 EUR до уставного капітулу обраного підприємства та дотримання інших (загальних) умов дозволяє постійно подовжувати термін документа.

Возз’єднання сім’ї

Отримати ВНП Сербії можуть іноземці, які мають найближчих членів сім’ї (батьків, дітей, чоловіка або дружину) серед громадян або резидентів Сербії, зокрема власників гуманітарного статусу. Умовою для видання посвідки є надання документів, що підтверджують зв’язки по шлюбу або крові, наприклад свідоцтва про народження дітей. Також особі, яка запрошує до себе іноземців, необхідно довести наявність житла та фінансів для членів сім’ї.

Ведення бізнесу

Іноземні бізнесмени також мають можливість оформити посвідку на проживання в Сербії. Заявник може оформити статус індивідуального підприємця (аналог ФОП) або юридичної особи та надати виписку з відповідного реєстру. Обмежень щодо суми вкладень та сфери діяльності законодавство не вказує.

Детальну інформацію про запит ВНП в Сербії через бізнес дізнавайтеся у міграційного спеціаліста компанії Gromadyanstvo. Також фахівець може підказати альтернативні способи отримання статусу резидента або громадянина однієї з європейських країн. Наприклад, Польща, Румунія та Болгарія пропонують видачу паспортів за спрощеною програмою у строк від року. Для запису на консультації залиште свої дані у заявці на сайті.

Умови отримання сербського ВНП

Тимчасову посвідку на проживання в Сербії можуть отримати іноземці, які відповідають вимогам закону і планують перебувати на території країни більше трьох місяців. Важливо мати законні та підтвердженні підстави для довготривалого проживання.

Вимоги до заявника

Претендент на отримання посвідки на проживання зобов’язаний відповідати таким законним критеріям:

  • мати дійсний документ, що посвідчує особу;
  • підтвердити наявність коштів на запланований період перебування в країні;
  • надати декларацію про місце чи адресу проживання (реєстрація також виконується при довгостроковій оренді);
  • оформити медичне страхування;
  • пред’явити докази наявності причин (мети) для тривалого знаходження в Сербії;
  • сплатити адміністративний збір.

Існують винятки для певних категорій претендентів, які мають сербське походження або народилися на території республіки, а також для іноземців, які представляють інтереси країни та є дітьми громадян держави. Пакет документів для отримання ВНП Сербії на особливих підставах включає докази національної приналежності або певної діяльності. Іноземці з судимістю не можуть отримати дозвіл на проживання в країні.

Документи для отримання ВНП Сербії

До клопотання щодо отримання дозволу на тимчасове перебування в Сербії заявники мають додати наступний перелік документів:

  • дійсний особистий/службовий паспорт або інше посвідчення особи, якщо відповідно до законодавства республіки іноземець має право на в’їзд в країну з таким документом;
  • підтвердження наявності коштів для проживання в країні на запланований період;
  • декларація про місце та адресу перебування в республіці;
  • медичний страховий поліс на період знаходження в країні;
  • докази обґрунтованості причини подання клопотання про надання посвідки на тимчасове проживання;
  • квитанція про сплату адміністративного збору.

Додатково уповноважений орган може дати запит на інші документи в залежності від підстави виникнення заяви, наприклад:

  • трудовий договір або реєстраційні документи відкритого на території Сербії бізнесу;
  • посвідки, що засвідчують проходження спеціалізованого навчання чи отримання загальної середньої/вищої освіти в країні;
  • документи родичів-громадян республіки та докази сімейних стосунків для возз’єднання родини;
  • виписки та довідки з медичних установ щодо проходження лікування;
  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно;
  • свідчення та документальні підтвердження переслідувань чи інших загроз у країні походження, на підставі яких виникла необхідність просити притулок в Сербії.
Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Як отримати посвідку на проживання в Сербії: покрокова інструкція

Отримати посвідку на тимчасове проживання в Сербії можуть іноземці у встановленому законом порядку:

Крок 1
Запит візи та в’їзд до Сербії.
Перетнути кордон задля подальшого запиту посвідки можна лише з довгостроковою візою (навіть за умови наявності права на безвізовий в’їзд). Документ оформлюється у консульстві Сербії в країні постійного перебування.
Крок 2
Запит посвідки на тимчасове перебування.
Заявку на ВНП потрібно подавати особисто до Управляння поліції Белграду або Управління у справах іноземців і регіональних управлінь поліції або їх організаційних підрозділів. Також є можливість клопотати онлайн. На цьому ж етапі потрібно сплатити державні збори.
Крок 3
Очікування рішення.
Обробка заяви від компетентного органу зазвичай займає до 30 днів. Розгляд включає перевірку на відповідність вимогам законодавства, а також оцінку службою державної безпеки Сербії. Термін очікування рішення становить у середньому 25 днів.
Крок 4
Оформлення посвідки.
Виготовлення дозволу на тимчасове проживання, зокрема єдиного для здійснення діяльності по роботі, здійснюється в строк від 15 днів. Місце та час отримання фізичної картки повідомляє працівник державного органу, де були подано досьє. У разі отримання відмови існує можливість подання апеляції впродовж 15 днів після ухвалення рішення.

Фінансові витрати для оформлення та терміни

Вартість отримання імміграційної візи складає близько 32 EUR. Сума витрат на отримання дозволу для проживання відрізняється в залежності від підстав його оформлення та ціни на послуги додаткової допомоги в отриманні ВНП в Сербії, наприклад перекладача або юриста. Адміністративний збір за оформлення посвідки варіюється в межах 178 EUR, візова наклейка вартує біля 4 EUR. Загальний час, необхідний на отримання тимчасового дозволу, — від 30 до 45 днів. Для гарантії швидкого та успішного отримання тимчасового дозволу варто звернутися за підтримкою міграційних фахівців в компанії Gromadyanstvo.

Термін дії та продовження ВНП

Тимчасовий ВНП в Сербії надається іноземцям переважно на період від одного до трьох років, залежно від підстави, на якій видається документ. Продовжити термін дії посвідки заявник має право на аналогічний первісному період, якщо виконані/збережені вимоги. У разі необхідності залишатися в республіці чи за бажання легалізувати своє перебування на більш довгий термін варто подати заяву в Міністерство внутрішніх справ через 3 роки проживання з ВНП з метою отримання посвідки на постійне проживання або громадянства.

Відмова або втрата статусу

Відмовити у наданні посвідки на тимчасове проживання іноземцям міграційні органи Сербії можуть через:

  • наявність підроблених та/або протермінованих документів у досьє;
  • судимість за кримінальні правопорушення;
  • загрозу національним інтересам і безпеці Сербії;
  • заборону в’їзду до республіки;
  • видворення з території країни в минулому

Втратити вже набутий статус особа може, якщо буде виявлено, що вона отримала статус у незаконний спосіб або довготривало проживає за кордоном. У разі відмови від надання права на перебування іноземець буде зобов’язаний лишити територію Сербії у термін до 30 днів та може отримати заборону на в’їзд.

Щоби запобігти відмові, краще ще перед подання документів звернутися до міграційних спеціалістів компанії Gromadyanstvo, які гарантовано допоможуть отримати європейське резидентство за пришвидшеною програмою.
Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

ПМП і громадянство

Для отримання посвідки на постійне проживання необхідно перебувати на території Сербії протягом трьох років. Згідно з законом «Про іноземців», для дотримання умов дозволяється виїзд за межі країни лише до 10 місяців сумарно або на півроку одноразово. Претендент на отримання ПМП зобов’язаний відповідати таким вимогам:

  • проживати на території Сербії протягом трьох років безперервно;
  • мати дозвіл на тимчасове перебування;
  • подати заяву на отримання статусу та надати пакет документів;
  • не бути засудженим до позбавлення волі строком більше ніж 6 місяців та не перебувати під відкритим кримінальним провадженням.

Постійний резидент прирівнюється у правах та обов’язках до громадянина країни, окрім можливості балотуватись і голосувати на виборах. Громадянство, як і ПМП можна отримати через 3 роки проживання в країні, якщо заявник:

  • досяг 18-річного віку;
  • є дієздатним;
  • не має громадянства в іншій країні або гарантує вихід із нього у разі отримання сербського;
  • має реєстрацію місця проживання в республіці;
  • надає письмову заяву про те, що вважає Сербію своєю державою.

Завдяки отриманню ВНП вже за 3 роки стає можливою подача заяви на постійне місце проживання або громадянство країни, що в перспективі стане громадянського Європейського Союзу. Власники паспорта ЄС можуть відвідувати більше 160 країн без віз, інвестувати в нерухомість та працевлаштовуватись на території держав об’єднання за власним вибором.

Допомога в отриманні посвідки на тимчасове проживання в Сербії та детальна інформація щодо легалізації перебування в Європі надається спеціалістами компанії Gromadyanstvo. Наші експерти допоможуть швидко та без зайвих складнощів оформити документи для легального проживання, враховуючи всі юридичні нюанси та останні зміни в законодавстві. Запишіться на безкоштовну консультацію вже сьогодні та зробіть свій перший крок до безпечного і стабільного життя в Європі!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз