• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Національний прапор Болгарії на фоні синього неба

Правила в’їзду в Болгарію

Без візи в’їзд у Болгарію можливий для українців з біометричним закордонним паспортом (як для туристів). Окрім цього, перетнути болгарський кордон можна с метою отримання міжнародного захисту, користуючись будь-яким документом, що посвідчує вашу особу.

Зазначимо, що з 31 березня 2024 року країна офіційно частково вступила до Шенгенської зони. З 1 квітня того ж року держава почала видавати шенгенські візи типу C. Згідно з новими правилами в’їзду в Болгарію, час перебування українців у Болгарії зараховується до загального часу перебування в Шенгенській зоні.

Умови в’їзду українців у Болгарію та необхідні документи

Підставою для перетину кордону з Болгарією може бути потреба в тимчасовому захисті, перебування в республіці на умовах безвізового режиму або запит дозволу на проживання.

Болгарія як держава-член Європейського Союзу має підписану угоду з Україною про безвізовий режим щодо перетину кордону. Такий договір гарантує українцям можливість в’їхати до республіки лише на підставі внутрішнього паспорта та перебувати в державі без оформлення додаткових документів у строк до 90 днів.

Вільно подорожувати країнами Євросоюзу, жити та працювати в будь-якій з них можна з паспортом Болгарії. При цьому отримати друге громадянство можна на спрощених умовах.

Підставою для відмови у в’їзді в країну ЄС може бути відсутність медичної страховки, неактуальний термін дії закордонного паспорта, наявні заборони на перетин кордонів з іншими державами Шенгенської зони тощо.

Віза

В’їзд у Болгарію без візи можливий, якщо ви плануєте знаходитися у державі не більше ніж 90 днів або отримати міжнародний захист. Також ви можете не відкривати візу й не отримувати дозвіл на працю, якщо маєте Синю карту Європейського Союзу (Blue Card). Якщо ж ви їдете до Болгарії з метою лишитись там жити (тимчасово або довгостроково), вам потрібно відкрити національну болгарську візу.

Якщо підставою для перетину кордону є возз’єднання сім’ї, членам родини візи видаються у спрощеному порядку на умовах та відповідно до регламенту, визначеного актом ради міністрів. Для відкриття візи потрібно заповнити та подати заяву до візового центру або консульства. Як виняток органи прикордонного контролю можуть видавати одноразові візи для проживання в Республіці Болгарія на строк до 15 днів, наприклад, із гуманітарних причин.

Страхування

В’їзд українців до Болгарії передбачає наявність медичного страхового поліса. Якщо є потреба в невідкладному медичному обслуговуванні, воно буде надаватися на безоплатній основі. Середня вартість поліса — 140 EUR.

У Болгарії застосовується загальнонаціональна система обов’язкового страхування здоров’я, яка поширюється на громадян республіки та іноземців, які довгостроково перебувають у країні.

Також в республіці діє обов’язкове страхування транспортних засобів «Громадянська відповідальність» із метою покриття збитків потерпілим у разі дорожньо-транспортної пригоди. Розмір збору залежить від об’єму двигуна автомобіля та віку водія. Якщо вік водія менше ніж 25 років, вартість страховки зростає практично у два рази й може сягати 255 EUR. Термін дії документа — 12 місяців.

Закордонний або внутрішній паспорт

Щоб пройти прикордонний контроль для в’їзду до Болгарії, необхідно надати прикордонникам свій закордонний паспорт. Якщо він не є біометричним, тоді оформлення візи буде обов’язковим навіть для короткотривалих поїздок.

В окремих випадках можуть впустити до країни за наявності лише внутрішнього паспорта чи навіть без документів, що посвідчують особу. Наприклад, якщо українець шукає прихистку на території республіки, що актуально для українців.

Закордонний та внутрішні паспорти,які необхідні, щоб пройти кордон Болгарії

Документи, які підтверджують мету перебування

Якщо планується в’їзд до Болгарії з туристичних цілей, необхідно підтвердити наявність бронювання номера в готелі, для приватних або ділових поїздок потрібно запрошення від сторони, яка приймає. Якщо підставою для міграції в республіку є возз’єднання сім’ї, слід надати свідоцтво про шлюб із громадянином, який перебуває на території Болгарії.

Документи на дітей

Оскільки Болгарія є членом Європейського Союзу, в’їзд до країни здійснюється згідно із законодавчими актами об’єднання. Для перетину кордону потрібно надати співробітникам прикордонної служби документи на всіх осіб, зокрема і дітей. Крім дійсного свідоцтва про народження або паспорта, дорослим, які не є законними опікунами, або одному з батьків може знадобитися додатковий дозвіл, підписаний офіційними батьками, іншим батьком або законним опікуном.

Однак жодних правил ЄС щодо чіткого переліку необхідних документів на дітей для перетину кордону не існує. Тому кожна країна самостійно вирішує, чи вимагати від батьків або опікунів додаткові документи на дитину для в’їзду до держави. Наприклад, щоб переїхати з України в Болгарію на постійне проживання, з дитиною у віці до 14 років достатньо мати оригінал та копію свідоцтва про народження, старше зазначеного віку — оригінал та копію паспорта громадянина України.

Відсутність будь-яких документів у дітей, які в’їжджають до Болгарії без супроводу батьків або інших повнолітніх родичів, якщо вони заявляють на кордоні, що бажають потрапити в республіку з метою отримання міжнародного захисту або притулку, не є підставою для відмови. Такі особи без перешкод в’їжджають до Болгарії, а згодом передаються соціальним службам.

Документи на тварин

До Болгарії дозволено в’їжджати з домашніми тваринами, що передбачено нормами ЄС. Для безперешкодного проходження прикордонного контролю тварина повинна відповідати певним критеріям, тобто мати:

  • вставлений мікрочип відповідно до технічних вимог Додатка ІІ до Регламенту ЄС про переміщення домашніх тварин або татуювання, що добре читається, якщо воно було зроблено до 3 липня 2011 року;
  • своєчасно зроблену вакцинацію від сказу;
  • чинний ветеринарно-санітарний сертифікат європейського зразка.

Вищезазначені норми ЄС щодо подорожей із домашніми тваринами застосовуються виключно до особистих поїздок, за яких не відбувається продаж вихованця або зміна його власника.

Оформлення документів на тварину

COVІD-19

Починаючи з 2019 року в усіх країнах світу, включно з Болгарією, були введені нові правила в’їзду, що пов’язано з поширенням вірусу COVІD-19. Регулюванням сфери охорони здоров’я займається ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). У зв’язку з покращенням епідеміологічної ситуації у світі внаслідок масової вакцинації з 5 травня 2023 року ВООЗ припинила оголошену надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я щодо COVІD-19.

Цей факт виступив підставою для скасування урядом Болгарії вимог щодо наявності довідок про імунізацію, а також обов’язкову ізоляцію та карантин для хворих на коронавірусну інфекцію і тих, хто контактував з ними.

Правила безвізового в’їзду до Болгарії

У 2017 році між Болгарією та Україною було підписано угоду про безвізовий режим, що передбачає можливість в’їзду українців до будь-якої держави-члена ЄС без потреби відкривати візу.

Правила безвізового в’їзду до Болгарії передбачають таке:

  • Наявність біометричного закордонного паспорта. Власникам документів старого зразка потрібно оформлювати візу або мати дозвіл на проживання в будь-якій державі об’єднання.
  • Можливість надати додаткові документи на вимогу прикордонників, які підтверджують мету в’їзду в республіку, а також наявність фінансових коштів та зворотних квитків.
  • Наявність проїзного документа, строк дії якого становить щонайменше 6 місяців із дати перетину кордону.
З сильним паспортом ЄС можна не тільки подорожувати без попереднього оформлення візи, а і лишитися в одній із країн союзу на постійне проживання. Як отримати громадянство ЄС за спрощеними умовами, розкажуть міграційні спеціалісти.
Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Перетин кордону з Болгарією

В’їзд українців до Болгарії передбачає проходження кількох видів прикордонного контролю, зокрема паспортно-візового, митного, фітосанітарного, ветеринарно-медичного та санітарного. Усі види огляду здійснюються в прикордонних пунктах пропуску зовнішніх кордонів республіки.

Якщо кордон перетинає одна особа, потрібно пройти лише паспортно-візову та митну перевірки, а також проводиться візуальна оцінка зовнішнього стану. Якщо перетин болгарського кордону відбувається на автомобілі, додатково необхідно пройти перевірку технічного стану транспортного засобу.

Що не можна перевозити через болгарський кордон

Під час в’їзду до Болгарії заборонено перевозити товари тваринного походження, харчові продукти та рослини, якщо вони не призначені для особистого вжитку. Також не можна мати при собі м’ясні та молочні продукти, проте дозволено провозити обмежену кількість фруктів та овочів, а також яєць, яєчних продуктів та меду, риби та рибних продуктів. Не можна  перевозити через болгарський кордон холодну та вогнепальну зброю, гострі предмети, вибухові й запальні речовини та пристрої.

У республіці діють обмеження стосовно кількості дозволених до безмитного провезення тютюнових та алкогольних виробів. Можна перевозити цигарки вагою до 250 г, міцні спиртні напої до 1 л, вино близько 2 л. Якщо особа перевозить заборонені речі, що не були задекларовані, вони будуть конфісковані та знищені, а щодо порушника будуть застосовані штрафні санкції або інші заходи відповідальності, передбачені чинним законодавством.

Перетин Болгарського кордону за допомогою автівки

Правила транзитного в’їзду для українців

Транзитний в’їзд в ЄС через Болгарію для українців передбачає відкриття транзитної візи, в якій буде зазначено кінцевий пункт призначення. Документ дозволяє громадянам України перебувати в республіці не більше ніж 2 дні за один перетин кордону. Щоб отримати візу, потрібно сплатити обов’язковий збір у розмірі 22 EUR. Термін розгляду заяви становить 5 робочих днів.

Як в’їхати до Болгарії з України

Згідно з умовами в’їзду в Болгарію з України перетинати кордон можна такими сухопутними шляхами:

  • автобусом — з Києва до Софії дорога займає близько 29 годин, квиток в один бік коштує не більше ніж 55 EUR;
  • поїздом — пряме сполучення між країнами відсутнє, подорож передбачає пересадки (Київ — Кишинів — Бухарест — Софія), приблизна вартість квитка становить 136 EUR, дорога займає близько 36 годин;
  • автомобілем — відстань між Києвом та столицею Болгарії становить 1303 км, поїздка триватиме близько 17 годин та коштуватиме приблизно 155 EUR (вартість пального).

Отримати юридичну підтримку щодо питань імміграції за кордон можна на консультації зі спеціалістом Gromadyanstvo. Ви можете переїхати в Болгарію чи будь-яку іншу країну ЄС вже через 12-18 місяців після підписання договору про співпрацю.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Як отримати дозвіл на проживання в Португалії Як отримати дозвіл на проживання в Португалії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Португалії та що для цього потрібно. Види доступних українцям посвідок. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

03.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Іспанії Як отримати посвідку на проживання в Іспанії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Іспанії та що для цього потрібно. Що дає дозвіл на проживання без права на роботу. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

01.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Естонії Як отримати посвідку на проживання в Естонії

Види посвідок на проживання в Естонії. Як отримати та які документи необхідно зібрати. Поетапний процес оформлення посвідки та супутні витрати.

31.03.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Німеччині Як отримати посвідку на проживання в Німеччині

Алгоритм дій під час оформлення посвідки на проживання Німеччини у 2024 році. Підстави для отримання німецької посвідки. Умови та порядок видачі дозволу на проживання.

28.03.2025 / Вадим Ільницький
Правила в’їзду в Болгарію Правила в’їзду в Болгарію

Що потрібно для перетину кордону Болгарії. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Болгарію.

26.03.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Бельгії Як отримати посвідку на проживання в Бельгії

Умови отримання дозволу на проживання в країні. Пакет документів, який необхідно зібрати. Види посвідок та які з них підходять українцям.

23.03.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз