БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Отримати громадянство Бельгії можна за народженням, шляхом натуралізації або через офіційний шлюб із бельгійцем. Українці мають можливість оформити паспорт країни по процедурі прийому, тобто через 5 років перебування в державі зі статусом постійного місця проживання (ПМП).
Станом на 2023 рік близько 70 000 громадян України оформили посвідку на проживання в Королівстві Бельгія. Наявність тимчасового резидентства дає змогу в майбутньому отримати громадянство країни, а з ним і всі привілеї, які доступні бельгійцям.
Бельгійський паспорт дає право на постійне проживання в країні та можливість користуватися всіма державними привілеями нарівні з іншими громадянами ЄС. Станом на 2024 рік даний статус надає такі переваги:
Низка європейських країн пропонує українцям можливість оформити паспорт без необхідності тривалого перебування в країні. Імміграційна програма доступна, зокрема, у Румунії, Польщі та Болгарії. Умови та вимоги для претендентів можна дізнатись на консультації у фахівців компанії Gromadyanstvo.
Відповідно до закону «Про громадянство» Бельгії, отримати паспорт країни можна за народженням, натуралізацією, через шлюб, а також шляхом відновлення раніше втраченого статусу. Для українців оформлення статусу можливе після проживання в державі від 10 років, останні п’ять із яких з посвідкою постійного резидента. Також в Бельгії існує програма репатріації, яка передбачає отримання паспорта за спрощеною процедурою.
Кандидатам, які претендують на статус через натуралізацію, необхідно відповідати ряду вимог, а саме:
Оформити паспорт Бельгії можна лише після виконання всіх умов законодавства. Кожен зі способів набуття бельгійського громадянства передбачає свої специфічні вимоги до кандидата.
Громадянство автоматично присвоюється особами, чиї батьки (або один із них) є підданими королівства. Повнолітні діти бельгійців, народжені за кордоном, можуть набути статусу безумовно, якщо протягом свого життя не оформили приналежності до іншої країни.
Дитина, яка народилася на території Бельгії та усиновлена громадянином країни до досягнення повноліття, автоматично набуває громадянства після винесення судового рішення про піклування. У разі усиновлення дітей з інших країн батьки мають надати відповідний запит протягом п’яти років після встановлення опіки. Особи без громадянства, усиновлені бельгійцями, одержують паспорт Бельгії автоматично.
Процедура натуралізації передбачає проходження ряду етапів легалізації проживання в країні: оформлення візи, отримання посвідки на тимчасове перебування та набуття статусу постійного резидента. Переїхати до королівства можна тільки за наявності конкретної імміграційної підстави, а саме:
Імміграційна підстава дає право отримати посвідку на тимчасове перебування, яка може бути продовженою. Через 5 років проживання в королівстві з тимчасовим посвідченням іноземець має змогу претендувати на статус постійного резидента. Виконавши всі умови натуралізації (осілість, знання мови, соціальна інтеграція тощо), претендент має право подавати клопотання на отримання громадянського статусу.
Можливість отримання постійного місця проживання не надається особам, які перебувають під тимчасовим захистом. До даної категорії, зокрема, належать українці, які іммігрували у зв’язку з війною. Потрібно змінити свою причину перебування, наприклад, отримавши дозвіл на роботу, і через 5 років оформити постійне резидентство.
Реєстрація офіційного шлюбу із бельгійцем є приводом для отримання громадянства шляхом прискореної натуралізації. Кандидату необхідно прожити в державі від 5 років, оформити постійне резидентство, після чого клопотати про громадянство. Однак отримати паспорт Бельгії можуть тільки ті іноземці, які прожили в офіційному союзі з бельгійцем мінімум 3 роки. Особа також проходить тест на знання однієї з офіційних мов. Вимог щодо підтвердження постійного доходу натуралізація в Бельгії через шлюб не передбачає.
Іноземці, які зробили особливий внесок у науку, спорт, мистецтво та інші сфери діяльності країни, можуть отримати громадянський статус як виняток. Однак заявник також повинен мати статус постійного резидента, оформлений шляхом стандартної натуралізації. Терміни та конкретні умови для претендента на паспорт є винятковими та встановлюються на рівні рішення уряду країни.
Особа, яка раніше була громадянином Бельгії, але втратила паспорт, має право на його відновлення. Заявнику необхідно бути повнолітнім і довести, що анулювання статусу не було результатом його незаконної діяльності. Клопотати про громадянство можна подати лише після проживання в королівстві понад рік й оформлення карти постійного резидента. Відновлення статусу доступно і для бельгійців за походженням, що народилися за кордоном і не підтвердили своєї правової приналежності до 28 років. В такому випадку претендент може подати заяву за межами Бельгії, через консульство або посольство.
Щоб набути громадянства Бельгії, іноземець готує низку документів, до яких входять:
Реєстратор або Комісія з натуралізації також може попросити інші документи на громадянство, які вважатиме за потрібні. Досьє треба перекласти на одну з офіційних мов королівства, завірити нотаріально та легалізувати через апостиль.
Щоб отримати громадянство, потрібно пройти всі етапи натуралізації. Купити статус, наприклад, за інвестиції, неможливо. Порядок легалізації проживання в королівстві наступний:
Отримати громадянство може також дитина, чиї батьки або один з них є бельгійцями за народженням або по натуралізації. Наприклад, якщо українець подає документи на набуття статусу королівства, він може також вписати в заяву своїх неповнолітніх дітей. Щоб зробити громадянство для дитини, дорослому необхідно зареєструвати клопотання за неповнолітнього заявника та додати до основного досьє його свідоцтво про народження.
Для громадян України, які переїхали до королівства та отримали бельгійське громадянство, передбачається оформлення закордонного паспорта та внутрішнього посвідчення особи. Отримати документи можна в муніципалітеті за місцем проживання. Іноземець подає клопотання до паспортного столу з відповідною заявою та документами, зокрема свідоцтвом про громадянство. У призначений день заявник відвідує державний орган, здає біометрію та фотографується. Службовець держоргану визначає конкретну дату, коли іммігрант може забрати своє нове посвідчення особи.
У середньому отримати громадянство можна за 10 років проживання на території королівства. Безпосередньо ухвалення рішення про надання статусу профільні служби приймають протягом 6 місяців. На всіх етапах легалізації проживання у Бельгії українець сплачує адміністративні збори.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
Оформлення візи D | 180 |
Реєстрація ВНП | Від 144 |
Отримання статусу ПМП | 20 |
Клопотання про громадянство | 150 |
Бельгія, як і Україна, не визнають подвійного громадянства (біпатризму). Однак українцям, які отримали бельгійський паспорт, не потрібно відмовлятися від дійсного посвідчення. У цьому випадку іноземний статус не буде визнаватися на батьківщині. Українцям, які мають множинне громадянство, також не потрібно повідомляти українські державні служби про набуття другого паспорта.
Низка європейських країн надає іноземцям, у тому числі вихідцям із держав пострадянського простору, можливість оформлення паспорта в короткі терміни. У Румунії, Польщі та Болгарії діє репатріація, згідно з якою отримати громадянство можна без необхідності тривалого перебування в країні, вивчення мови та інших суворих імміграційних вимог. Крім того, претенденти не сплачують адміністративний збір. Фахівці міжнародного права компанії Gromadyanstvo розповідають подробиці репатріації, роз’ясняють, що необхідно зробити, щоб претендувати на участь у програмі, допомагають зібрати документи та супроводжують кандидата на всіх етапах імміграції.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Бельгії. Які документи потрібні для отримання бельгійського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Бельгії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Норвегії. Які документи потрібні для отримання норвезького громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Норвегії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Швеції. Які документи потрібні для отримання шведського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Швеції.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Чорногорії. Які документи потрібні для отримання чорногорського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Чорногорії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Данії. Які документи потрібні для отримання данського громадянства і паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Данії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Молдови. Які документи потрібні для отримання молдовського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Молдови.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну