• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Прапор Чорногорії

Як отримати громадянство Чорногорії

Отримати громадянство Чорногорії мають право ті, хто народився на її території або є родичами чорногорців за походженням. Паспорт також можливо оформити за натуралізацією, якщо прожити в країні довгий час, або за рішенням міжнародних контрактів та договорів. Паспорт Чорногорії відкриває можливість працювати, здобувати освіту, користуватися медичними послугами в межах країни.

У 2025 році очікується вступ Чорногорії до ЄС. Це означає, що паспорт надасть можливість користуватися правами європейських громадян, працювати в компаніях, навчатися в кращих вишах на території Євросоюзу. Отже, українцям є сенс замислитися про отримання громадянства Чорногорії вже зараз. Розглянемо як це можливо реалізувати на практиці.

Отримання паспорта Чорногорії — це відмінна можливість стати громадянином економічно розвиненої країни, але його оформлення є довготривалим процесом. Щоб зекономити ваш особистий час, ми пропонуємо найкращі варіанти набуття громадянства за спрощеними процедурами в Болгарії, Румунії та Польщі. Чекаємо вас на консультації з нашими спеціалістами, які розкриють деталі отримання європейського паспорта у строк від 12 місяців.
Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Що дає паспорт Чорногорії для українців

Для громадян України паспорт Чорногорії дає багато переваг, які покращують та полегшують ведення бізнесу, повсякденне життя. Також офіційний статус громадянина дозволяє подорожувати без оформлення віз до 129 країн світу. Серед інших переваг слід зазначити такі можливості:

  • сплачувати низький прибутковий податок, встановлений на рівні 9 %;
  • користуватися пільгами та соціальною підтримкою для різних прошарків населення;
  • знаходитися в країні стільки, скільки потрібно, виїжджаючи за кордон на будь-який період;
  • отримати візу Е-2 для проживання, навчання та бізнесу в США.

Хто може отримати громадянство Чорногорії

Отримати громадянство можна через 10 років проживання на території країни за умови наявності житла та джерела прибутку для забезпечення потреб. Щоб стати повноправним громадянином держави, потрібно відповідати таким вимогам:

  • бути повнолітнім;
  • відмовитись від паспорта іншої країни;
  • проживати, працювати та отримувати законний дохід у межах Чорногорії впродовж 10 років;
  • мати власне або орендоване житло;
  • не бути засудженим до тюремного строку на період більше ніж рік;
  • розуміти та розмовляти чорногорською мовою;
  • не створювати небезпеку для оточення;
  • виконувати юридичні та податкові зобов’язання.

Набути громадянство може також репатріант, який народився в будь-якій країні світу, але має одного або двох батьків із паспортом Чорногорії. У цьому випадку виконувати частину вищезазначених вимог не потрібно.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Способи отримання громадянства Чорногорії

Ви можете подати запит на громадянство Чорногорії після 5 років проживання зі статусом постійного резидента на підставі роботи, ведення бізнесу, лікування, возз’єднання сім’ї або біженства. Загальний термін перебування в країні скорочується для дружин/чоловіків. Студенти також можуть отримати громадянство за умови зміни підстави для знаходження на території країни після закінчення вишу. Строк навчання в такому випадку буде зарахований не весь, а лише половина.

Для науковців, державних, культурних, спортивних та економічних діячів також існує можливість отримати чорногорський паспорт у винятковому порядку. Мігрантам, які мають статус біженця, за умови знання мови, наявності роботи, житла та стабільного доходу закон передбачає видачу громадянства після 10 років проживання в державі. Найпростіше отримати паспорт тим, хто має чорногорське коріння, оскільки їм не потрібно попередньо проживати та працювати в країні.

Через міграційні потоки у ХХ столітті багато українців мають коріння в країнах ЄС, навіть не підозрюючи про це. Перевірте своє право стати європейським громадянином у строк від року на спрощених умовах із компанією Gromadyanstvo.

Розглянемо детальніше, як можна отримати громадянство українцям, які є дієві способи.

За народженням та походженням

У статті 5 закону про громадянство зазначається, що дитина, яка народилася від одного або двох батьків зі статусом громадянина Чорногорії, також отримує чорногорське громадянство. Дитина, народжена в іншій державі, але від батьків-чорногорців, має право у віці від 18 до 23 років подати заяву про внесення даних у реєстр громадян Чорногорії, якщо батьки не зробили цього раніше. Це право зберігається за дитиною, навіть якщо один із батьків має громадянство іншої країни, але за умови, що сама дитина не має будь-якого іншого паспорта. Під час внесення даних про дитину віком від 14 років у реєстр громадян Чорногорії потрібна її згода.

Якщо дитина народилася та постійно проживала в Чорногорії до 18 років, вона має право на отримання громадянства за натуралізацією за умови відповідності основним вимогам до претендентів на оформлення чорногорського паспорта.

Натуралізація

Набути громадянство країни, не маючи родичів-чорногорців, можна за умови відповідності основним вимогам, зазначеним вище. Насамперед слід оформити посвідку на тимчасове проживання (ПТП), яка дає право знаходитися в країні протягом 5 років. Для оформлення дозволу на проживання необхідно мати підставу, за якою ви плануєте переїхати в Чорногорію. Серед найпоширеніших підстав такі:

  • робота;
  • навчання;
  • возз’єднання сім’ї;
  • бізнес;
  • лікування;
  • практика на чорногорських підприємствах;
  • біженство.

Зазначивши одну з цих цілей, ви маєте документально підтвердити свої наміри. Міграційна служба Чорногорії видає посвідку на тимчасове проживання строком на рік із можливістю продовження. Після 5-річного перебування на законних підставах у межах країни ви маєте право подати заявку на оформлення постійного місця проживання (ПМП). З цим документом потрібно прожити ще 5 років, інтегруючись у суспільство.

Через 5 років ви отримуєте право клопотати про громадянство Чорногорії на підставі ПМП. Одночасно з вами має право подавати на громадянство через натуралізацію член вашої сім’ї до третього ступеня спорідненості за умови перебування на території Чорногорії протягом 2 років.

За міжнародними договорами

Паспорт Чорногорії можна отримати відповідно до міжнародних контрактів та угод, укладених країною. За умови взаємності може бути встановлене подвійне громадянство між країнами, які є учасницями чинних договорів.

Острів св.Стефана поблизу Будви, Чорногорія

Які документи потрібні

Щоб оформити чорногорський паспорт, необхідно подати комплект документів на громадянство, що містить:

  • паспорт та його копію;
  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про шлюб (за наявності);
  • підтвердження виходу з іншого громадянства;
  • довідку з місця роботи, про отримання пенсійних виплат або про наявність будь-яких інших законних джерел доходу;
  • копію договору оренди житла або права власності на нерухомість;
  • довідку про відсутність судимості;
  • докази сплати податків;
  • сертифікат про проходження екзамену на знання мови.

Порядок отримання чорногорського громадянства

Якщо оформлення громадянства здійснюється за натуралізацією, насамперед потрібно отримати візу D, за якою ви маєте приїхати в Чорногорію. За наявністю підстави слід отримати посвідку на тимчасове проживання. Через 5 років перебування в країні у вас з’явиться можливість оформити ПМП, а ще через 5 років, щоб отримати громадянство, потрібно здійснити такі кроки:

  1. Збір необхідних документів на оформлення паспорта.
  2. Подання заявки в чорногорське МВС.
  3. Очікування розгляду протягом 12 місяців із дня подання документів.
  4. Отримання рішення в письмовій формі.
  5. Складання присяги на вірність народу Чорногорії в разі ствердної відповіді від держоргану.
  6. Отримання паспорта.

Купити паспорт Чорногорії за інвестиції неможливо. Програма працювала з 2018 по 2022 рік, але з 1 січня 2023 року була закрита.

Оформлення внутрішніх документів Чорногорії

Після отримання паспорта в обов’язки громадянина Чорногорії входить оформлення внутрішніх документів, необхідних для життя в країні, а саме:

  • Податковий номер (PIB)

Отримати можна в податковій службі, надавши посвідчення особи, адресу проживання та медичну книжку.

  • Медична страховка

Необхідна для отримання послуг в державних медустановах. Оформлюється на базі документів про роботу та реєстрацію в податковій службі. Отримати можна в поліклініці. Маючи страховку, ви можете безоплатно отримати ліки, які виписав лікар, стоматологічну допомогу, здати аналізи, рентген, УЗД, викликати швидку медичну допомогу. На рік страховка на одного дорослого коштує в межах 350 EUR.

  • Електронне посвідчення особи

У 2022 році в Чорногорії було введено електронну особисту картку резидента, що може використовуватися як посвідчення особи та медична картка. Цей документ поєднує в собі сертифікати електронної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису. Оформити таку картку можна онлайн на сайті Elektronska lična karta.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Спрощена процедура видачі громадянства

Отримання паспорта Чорногорії за спрощеною процедурою можливе родичами до третього коліна, які прожили в країні 2 і більше років. Якщо ви зможете довести документально, що ваші предки проживали на території Чорногорії та мали громадянство цієї країни, ви маєте право подати заяву на отримання паспорта. Загалом алгоритм отримання громадянства має такий вигляд:

Крок 1
Збір документів.
Слід підготувати свідоцтво про шлюб, підтвердження сімейних зв’язків, свідоцтво про народження, про належність до громадянства, будь-які документи, які доводять законне право на отримання паспорта Чорногорії.
Крок 2
Подання заяви.
Здійснюється у МВС або дипломатичному представництві за кордоном. За потреби компетентні органи можуть запитати додаткові довідки, сертифікати для уточнення даних.
Крок 3
Очікування результату.
Розгляд заяви відбувається протягом 12 місяців. За фактом ухвалення рішення ви отримаєте відповідь у письмовому вигляді.
Крок 4
Складання присяги.
У разі ухвалення ствердного рішення щодо видачі вам громадянства ви повинні пройти урочисту процедуру складання присяги.
Крок 5
Оформлення паспорта.
На останньому етапі заявник має право оформити паспорт Чорногорії та стати законним громадянином держави.

Компанія Gromadyanstvo пропонує юридичну допомогу в оформленні паспорта ЄС за спрощеними процедурами. Зверніться до наших юристів, які допоможуть знайти законні підстави для отримання європейського громадянства в короткий строк від 12 місяців без особливих вимог.

Терміни та вартість оформлення

Для в’їзду та перебування на території Чорногорії потрібно подати документи на отримання візи в дипломатичне представництво іноземної країни. Термін розгляду вашої заявки — від 10 до 60 днів. Вартість оформлення залежить від типу візи, тому потрібно уточнювати в консульстві Чорногорії.

Розгляд заяви та видача посвідки на тимчасове перебування відбувається протягом 20 днів. Під час подання заяви мігранту необхідно сплатити адміністративний збір за видачу дозволу в розмірі 40 EUR. За продовження строку дії документа — 20 EUR.

Процедура оформлення дозволу на постійне місце проживання займає не менше ніж 6 місяців від дати отримання заяви мігранта. За видачу ПМП потрібно сплатити адмінзбір у розмірі 60 EUR та 2 EUR за підтвердження сплати мита.

Після завершення розгляду заявки на отримання громадянства іноземцю видають рішення про прийняття заявника в громадянство Чорногорії. За видачу рішення про прийняття в громадянство Чорногорії потрібно сплатити збір у розмірі 100 EUR. Якщо дозвіл на проживання стосується неповнолітніх дітей та членів сім’ї, сплачується єдиний збір за родину.

Під час подання заяви на оформлення паспорта необхідно сплатити збір за форму в розмірі 15 EUR та адміністративний внесок у сумі 25 EUR. Паспорт громадянина Чорногорії має термін дії 10 років і потребує оновлення.

Подвійне громадянство в Чорногорії та Україні

Чорногорія не допускає наявності в мешканців країни подвійного громадянства. Згідно із законодавством для отримання статусу громадянина ви повинні відмовитися від наявного паспорта. Україна теж не визнає множинне громадянство. Оскільки українське законодавство не визнає другого паспорта у мешканців країни, навіть за умови наявності другого паспорта ви будете вважатися лише громадянином України.

Чому вигідніше оформити паспорт ЄС, ніж чорногорський

Навіть з урахуванням можливого вступу Чорногорії до Євросоюзу не можна сказати точно, коли саме мешканці цієї країни зможуть повною мірою користуватися всіма правами європейських громадян. А паспорт ЄС вже надає таку можливість. Отримавши його за спрощеною програмою, ви вже за рік зможете мандрувати країнами Шенгенської зони без віз, навчатися в кращих вишах Європейського союзу, працювати в успішних компаніях Європи.

Профільні юристи допоможуть вам оформити паспорт ЄС в короткі строки від 12 місяців без потреби виконувати складні вимоги, вчити іноземну мову та проживати за кордоном тривалий час.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Як отримати громадянство Бельгії Як отримати громадянство Бельгії

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Бельгії. Які документи потрібні для отримання бельгійського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Бельгії.

22.12.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Норвегії Як отримати громадянство Норвегії

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Норвегії. Які документи потрібні для отримання норвезького громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Норвегії.

19.12.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Швеції Як отримати громадянство Швеції

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Швеції. Які документи потрібні для отримання шведського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Швеції.

16.12.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Чорногорії Як отримати громадянство Чорногорії

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Чорногорії. Які документи потрібні для отримання чорногорського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Чорногорії.

13.12.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Данії Як отримати громадянство Данії

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Данії. Які документи потрібні для отримання данського громадянства і паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Данії.

10.12.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Молдови Як отримати громадянство Молдови

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Молдови. Які документи потрібні для отримання молдовського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Молдови.

07.12.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз