• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Національний прапор Естонії на середньовічній вежі

Як отримати громадянство Естонії

Громадянство Естонії надає повні права та обов’язки в країні, включно з можливістю участі у виборах і набуттям соціальних гарантій. Іноземці можуть отримати естонський паспорт через натуралізацію, проживши в державі 8 років, із яких останні 5 — постійно. Громадянство надається дітям, якщо один із батьків є громадянином Естонії, та особам, які мають намір поновити втрачений раніше статус. Згідно зі статистикою міграції, за останніми даними, до країни прибуло 42 022 іноземці, дві третіх із них — українці. Громадяни України становлять найбільшу групу іммігрантів в Естонії з 2018 року.

Що дає паспорт Естонії для українців

Паспорт Естонії дає українцям повний доступ до прав та привілеїв громадян Європейського Союзу, а саме:

  • право безвізового в’їзду в 173 країни світу;
  • можливість жити та працювати в будь-якій державі ЄС;
  • доступ до європейських освітніх закладів та програм, медичних послуг і соціальних пільг;
  • право брати участь у виборах та референдумах в Естонії;
  • перспектива передавати громадянство у спадок дітям.

Способи отримання громадянства Естонії

Згідно із законом «Про громадянство» одержати громадянство Естонії можуть діти за народженням, особи, які хочуть поновити втрачений раніше статус, та іноземці, які пройшли всі етапи натуралізації. Українці, які не мають етнічних зав’язків із державою, легалізують своє перебування в Естонії через оформлення тимчасового, а потім постійного резидентства. Виконавши всі умови з натуралізації, кандидати можуть подати запит на набуття громадянства.

Скоротити строки отримання прав громадян Естонії до 12 місяців можна шляхом оформлення паспорта ЕС за доступними для українців спрощеними програмами. Як це зробити та що це дає, — на консультації у міграційного спеціаліста компанії Gromadyanstvo.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Натуралізація

Отримати громадянство може іноземець, який пройшов всі етапи натуралізації в Естонії та виконав низку вимог. Іммігранту потрібно постійно проживати в державі не менше ніж 8 років, з яких останні 5 років перебування має бути безперервним. Підставою для проживання може бути:

  • навчання;
  • робота;
  • підприємницька діяльність;
  • возз’єднання сім’ї.

Крім того, претендентам слід мати достатнє знання естонської мови, що перевіряється за допомогою іспиту: розуміння усного та писемного мовлення, а також вміння спілкуватися на побутовому рівні. Також кандидатам потрібно успішно пройти екзамен із основ Конституції Естонії та закону про громадянство. Ще однією важливою вимогою є наявність законного джерела доходу, який підтверджує, що заявник здатний забезпечити себе: це може бути заробітна плата, прибуток від бізнесу або інше легальне джерело коштів.

Кандидати на набуття статусу через натуралізацію також зобов’язані відмовитися від свого поточного громадянства. Претенденту слід продемонструвати лояльність до Естонії, не мати судимостей або інших порушень.

Народження

Статус отримують діти, якщо хоча б один із батьків є громадянином Естонії на момент їх народження. Правило поширюється незалежно від того, з’явилася дитина на світ у державі чи за її межами. Також паспорт отримують діти, які були знайдені або народилися в Естонії від батьків без громадянства.

Відновлення

Відновити втрачений статус можуть особи, які раніше мали громадянство Естонії, але втратили його із законних причин. Крім того, цей спосіб отримання паспорта підходить для нащадків естонців. Для відновлення статусу потрібно подати заяву до відповідних органів і надати документи, що підтверджують попередній статус громадянина Естонії або родинні зв’язки. Процес оформлення паспорта також може містити перевірку на відповідність сучасним вимогам законодавства, таким як знання мови та Конституції.

За особливі досягнення

Громадянство за особливі досягнення може бути надано особам, які зробили значний внесок у розвиток та добробут Естонії. Це можуть бути визначні діячі у сфері науки, культури, мистецтва, спорту або інші особи, чиї дії сприяють поліпшенню міжнародного іміджу держави або її економічному, соціальному та політичному розвитку.

Процес отримання громадянства за особливі заслуги зазвичай починається із пропозиції відповідних органів або високопосадовців, таких як міністри та члени парламенту. Кандидатура розглядається урядом, який оцінює внесок та заслуги претендента перед Естонією. Цей спосіб набуття естонського громадянства є винятковим випадком і відбувається індивідуально з урахуванням унікальних обставин та досягнень кожного претендента.

Які документи потрібні

Щоб набути громадянство Естонії, іноземець готує відповідне досьє, у якому містяться:

  • заява;
  • 2 фотографії розміром 4 х 5 см;
  • дійсний закордонний паспорт;
  • карта резидента;
  • рукописна біографія естонською мовою;
  • підтвердження освіти та стажу роботи;
  • довідка про легальний постійний дохід;
  • сертифікати про володіння естонською мовою та знання Конституції Естонської Республіки.

Документи на громадянство перекладають естонською мовою та завіряють нотаріально. Також досьє апостилюють.

Вулички міста, старий Таллінн, Естонія

Порядок отримання естонського громадянства

Крок 1
Оформлення візи.
Підставою для в'їзду на територію держави для подальшої реєстрації посвідки на тимчасове проживання (ПТП) є національна віза категорії D, що дозволяє перебувати в Естонії до 12 місяців. Отримати дозвіл можна в дипломатичному представництві країни за кордоном або за допомогою електронного сервісу PPA. Заявник збирає досьє, зокрема документи, що підтверджують підставу для перебування. Після отримання візи іноземець може переїжджати в Естонію.
Крок 2
Переїзд та запит на тимчасове резидентство.
Заявник може оформити посвідку на проживання безпосередньо після переїзду в Естонію або перебуваючи за кордоном як за допомогою електронного порталу, так і через посольство. Перебуваючи в Естонії та подавши заявку, кандидат отримує інформацію про дату й час, коли йому потрібно буде відвідати відділ міграційної служби, передати уповноваженій особі необхідне досьє та здати відбитки пальців. Іноземцю видають пластикову картку, що підтверджує статус тимчасового проживання. ПТП видається на період до 5 років і може бути продовжений до 10 років.
Крок 3
Отримання посвідки про постійне проживання.
Через 5-річний період перебування в державі іммігрант подає клопотання про постійне місце проживання (ПМП). Для оформлення ПМП потрібно мати легальний дохід, медичну страховку, а також володіти естонською мовою мінімум на рівні В1.
Крок 4
Клопотання про громадянство.
Отримати громадянство можна через 8 років проживання в країні на підставі ПМП. Заявка подається через портал PPA. Кандидату призначають день і час, коли йому потрібно буде відвідати Департамент поліції та прикордонної охорони, щоб надати зібрані документи. Рішення про набуття статусу ухвалюється протягом 6 місяців. Кандидату видають сертифікат про громадянство і він складає присягу, зобов'язуючись виконувати обов'язки громадянина Естонії.

Оформлення документів для дитини

Клопотати про отримання естонського громадянства для дитини віком до 15 років можуть батьки або її законні представники. Якщо неповнолітня особа народилася в Естонії або один із її батьків є громадянином держави, заява подається до Департаменту поліції та прикордонної охорони. Потрібно подати свідоцтво про народження дитини, документи, що підтверджують громадянство батька, матері або законних представників, а також заповнену анкету.

Якщо батьки або опікуни не є громадянами Естонії, але проживають у країні на законних підставах, вони також можуть подати заяву на статус для дитини, надавши необхідні докази легального перебування в Естонії та виконання всіх умов для натуралізації.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Оформлення внутрішніх документів Естонії

Для отримання естонського паспорта, внутрішньої ID-картки посвідчення особи або інших внутрішніх документів потрібно звернутися до відділення поліції. Записатися можна заздалегідь через електронний портал відомства. Під час відвідування закладу потрібно надати документи, що підтверджують особу та громадянство. Уповноважений службовець фотографує заявника та знімає у нього відбитки пальців. У разі оформлення паспортів також сплачується держмито. Процес виготовлення посвідчень триває кілька тижнів.

Терміни та вартість оформлення

Купити правовий статус в Естонії, обійшовши всі законні процедури, неможливо. Щоб набути громадянство, іноземець проходить всі етапи легалізації проживання, на кожному з яких сплачує державне мито. Терміни видачі візи, дозволів і громадянства можуть бути різними.

Стаття витратВартість (€)Терміни
ВІза10010 днів
ПТП642 місяці
ПМП642 місяці
Громадянство136 місяців
Паспорт4514 днів
У низці країн ЄС діє програма спрощеного оформлення громадянства, яка дозволяє отримати паспорт у прискорені строки та без сплати державного мита. Подробиці розкажуть фахівці міжнародного права компанії Gromadyanstvo.

Подвійне громадянство в Естонії та Україні

Подвійне громадянство в Естонії заборонено. Крім того, особи, які отримали паспорт країни, зобов’язані відмовитись від попереднього документа. Це правило є обов’язковим у разі оформлення правового статусу в державі. Щодо України, то в країні не передбачене множинне громадянство. У законах держави немає чіткого правила про те, що українці можуть мати кілька паспортів. Однак претенденти, які оформили статус в Естонії, будуть зобов’язані відмовитися від громадянства України.

Де найлегше отримати громадянство українцям

Щоб отримати громадянство Естонії, українцям потрібно прожити в країні щонайменше 8 років, виконавши такі умови, як знання мови, наявність джерела доходу тощо. Водночас у деяких країнах Євросоюзу діє спрощена програма отримання паспорта — репатріація. Ця процедура є прискореною і не передбачає виконання певних вимог, яких потребує натуралізація.

Репатріація, зокрема для громадян України, діє в Румунії, Польщі та Болгарії. Програма полягає в набутті статусу за територіальною належністю або етнічними зв’язками. Відповідно до умов репатріації отримати паспорт можна у строк від року без необхідності тривалого перебування в країні та сплати державного мита.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз