БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Франції можуть отримати українці, які на законних підставах проживають на території країни впродовж п’яти років, є працевлаштованими та володіють мовою. Важливими факторами під час подання клопотання на оформлення статусу є відсутність правопорушень, а також демонстрація власної інтеграції у французьке суспільство. Першим кроком до громадянства є отримання посвідки на проживання (ВНП). Документ видається заявникам, які планують залишатися у країні довше трьох місяців для возз’єднання родини, навчання, працевлаштування або ведення іншої діяльності.
Закон «Про громадянство» також регламентує інші способи оформлення набуття статусу — на підставах шлюбу, за народженням та/або походженням, через Паспорт таланту або карту резидента. Переїхати до Франції також можна власникам посвідчення особи інших країн ЄС, при цьому користуватись усіма правами та свободами французів, окрім виборчого. Для отримання детальної інформації щодо найдоступніших способів легалізації перебування на території Європейського Союзу запишіться на безоплатну консультацію до міграційних юристів компанії Gromadyanstvo.
Громадянство Французької Республіки відкриває українцям велику кількість можливостей та перспектив, серед яких право проживання та працевлаштування у будь-якій країні ЄС. Законодавством держави не обмежується право іноземців мати 2 або більше паспортів, при цьому заявник може сам ухвалювати рішення про збереження або відмову від першого громадянства. Серед обов’язків громадянина Франції — проходження військової служби, участь у журі присяжних та виборах. Французьке громадянство дає право необмеженого проживання у країні на законних підставах, а також:
Французьке громадянство отримати можуть іноземці, які попередньо оформили дозвіл на проживання у державі для працевлаштування, навчання, стажування чи інших цілей та прожили з ним на території країни протягом 4–5 років, виконавши всі вимоги законодавства щодо натуралізації. Щоб набути статусу, потрібно відповідати таким критеріям:
Додатково можна надати довідки, рекомендаційні листи та детальну інформацію про свою активну участь в асоціаціях, волонтерській діяльності чи інших суспільних організаціях.
Існує декілька способів отримання громадянства Франції, які надають можливість оформити паспорт країни. Найпоширенішим методом є натуралізація, оскільки підходить всім заявникам незалежно від походження, про так отримати громадянство можна через 5 років перебування в країні.
Стандартні умови натуралізації, за якими можна набути громадянства Франції, передбачають попереднє перебування в країні на правах тимчасового або довготривалого резидента. Стати власником такої посвідки на проживання можна на одній із законних підстав, наприклад:
Укладення шлюбу з громадянином Франції надає його чоловіку/дружині право оформити паспорт республіки через 4 роки з дати офіційної реєстрації союзу. Подружжя має прожити на території країни не менше 36 місяців або стояти на обліку у реєстрі французів у разі довготривалого перебування за кордоном. Якщо такі вимоги не виконані, можливість набути статусу у чоловіка/дружини громадянина республіки буде тільки через 5 років на умовах стандартної натуралізації.
Дитина автоматично отримує громадянство Франції за умови, що хоча б один із її батьків є громадянином країни або народився на її території. Неповнолітній також набуває місцевого статусу, якщо:
Паспорт таланту є довготривалою посвідкою на проживання, яка надає доступ до громадянства Франції через 5 років проживання в республіці. Для отримання документа потрібно мати диплом магістра (або еквівалентний йому) та трудовий договір, укладений на строк більше трьох місяців, де вказана річна валова зарплатня дорівнює/перевищує 42 406 EUR. Клопотання подається онлайн або особисто у префектурі. Опрацювання заявки займає від 2 до 4 місяців. Термін дії Паспорта таланту складає 4 роки.
Запит довготривалої картки резидента доступний для українця або іншого іноземця, який відповідає хоча б одному з наступних критеріїв:
Подати заявку на отримання статусу необхідно мінімум за 2 місяці до закінчення дії попереднього документа на проживання через сайт ANEF (Administration Numerique pour les Etrangers en France — Цифрове управління іноземцями у Франції). Для досьє необхідно підготувати, окрім основних, підтверджувальні документи, наприклад свідоцтво про укладення шлюбу та підтвердження французького громадянства чоловіка/дружини, посвідчення біженця або учасника бойових дій. Розгляд клопотання займає 15 днів. Термін дії картки резидента складає 10 років.
Для подання заявки на отримання статусу шляхом натуралізації необхідно підготувати пакет документів на громадянство та додати їх до клопотання. Незалежно від підстави для запиту, до державного органу варто надати:
Усі документи мають бути перекладені на французьку сертифікованим перекладачем (спеціалістом зі списку експертів, затвердженим апеляційним судом) та апостильовані у посольстві чи консульстві країни походження. Під час подання даних компетентний орган має право запросити додаткові свідоцтва та довідки в залежності від підстави та особливостей справи.
Найшвидше легалізувати перебування у Франції мають право громадяни інших країн ЄС. Паспорт Польщі або Румунії, наприклад, можна отримати за спрощеною програмою у строк від 12 місяців, про що детальніше розкажуть на консультації фахівці міжнародного права компанії Gromadyanstvo.
Щоб зробити громадянство Франції за стандартною натуралізацією, необхідно пройти такий порядок дій:
Щоб отримати громадянство Франції, дітям віком до 17 років потрібно бути народженими у Франції або проживати на території країни щонайменше з 8 років (для 13–15-річних осіб) або загалом протягом п’яти років починаючи з 11-річчя (для заявників віком у 16–17 років). Неповнолітнім старше 11 років додатково потрібно надати згоду на отримання громадянства, а їхнім батькам/опікунам — пакет документів, що складається з:
Всі свідоцтва та посвідчення іноземною мовою мають бути перекладені та апостильовані у посольстві чи консульстві країни походження. Подавати заявку необхідно разом із дитиною.
Після набуття неповнолітнім статусу отримати документи для дитини можуть батьки або опікуни неповнолітнього у будь-якій префектурі незалежно від місця проживання. Існує можливість подання попередньої заявки онлайн, після чого сервіс видає QR-код або номер, який необхідно пред’явити під час візиту до державної установи.
Для отримання першого французького паспорта службовцям ратуші необхідно надати фото дитини, підтвердження адреси проживання, документи, що посвідчують особи батьків/опікунів, заповнену форму заявки, посвідчення про народження неповнолітнього і квитанцію про сплату збору (17–42 EUR). Про готовність посвідчення співробітники держоргану повідомляють шляхом СМС на вказаний контактний номер мобільного телефону.
Для отримання паспорта Франції на підставі сертифіката про громадянство дорослому заявникові варто звернутися до ратуші за місцем проживання, де є спеціальні пункти реєстрації. Заяву та пакет документів особа має надати особисто. У досьє повинні бути фотографії, зроблені не раніше ніж 6 місяців тому, підтвердження адреси проживання та доказ отримання громадянства.
Оформлення паспорта коштує 86 EUR, оплата здійснюється онлайн. Заявник отримає повідомлення на мобільний телефон, коли документ буде готовий до видачі. Забрати паспорт необхідно протягом трьох місяців із дня виготовлення. Документ лишається дійсним 10 років та надає право на користування всіма послугами на території республіки й інших країн Євросоюзу, а також на перетин кордону за візовим/безвізовим режимом.
Мати друге або множинне громадянство не заборонено законодавством Франції. Відмова від першого статусу не є обов’язковою умовою. Проте між Україною та Францією не підписана угода про подвійне громадянство, яка б визнавала права та обов’язки громадян між державами. Особа має перетинати кордон до кожної країни лише за її національним паспортом. Так, французький громадянин не буде визнаний українським на території Франції та навпаки.
Французьке громадянство українцям отримати можна переважно за довгий термін у 5 років і за умови вивчення французької. Проте існують альтернативні варіанти оформлення європейського статусу. Уряди Румунії, Болгарії та Польщі пропонують набути громадянства за спрощеними програмами у термін від року навіть без знання мови. Для отримання детальнішої інформації про доступні способи легалізації перебування у країнах Європейського Союзу завертайтеся до міграційних юристів компанії Gromadyanstvo. На безкоштовній консультації спеціалісти зможуть підібрати оптимальний для Вас варіант.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну