БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Набути громадянство Хорватії можна кількома способами: через працевлаштування, ведення бізнесу або іншу підставу для довготривалого проживання. Іноземці, які мають етнічні зв’язки з країною, отримують паспорт за народженням/походженням. Українці без хорватських коренів можуть скористатися натуралізацією, що передбачає безперервне перебування в державі протягом кількох років або розглянути спрощені програми отримання громадянства в інших країнах ЕС. Паспорт країни-члена ЄС дає його власникам рівні права з тими, що є в інших громадян Євросоюзу.
Хорватське громадянство дає українцям можливість вільного перебування в ЄС нарівні з корінними жителями об’єднання, а також багато інших переваг:
Згідно із законом «Про громадянство Хорватії», отримати статус може іноземець, який пройшов процедуру натуралізації та легально прожив у країні від 8 років. Претендувати на паспорт можуть особи з хорватським корінням. Представникам цієї категорії мігрантів потрібно довести своє походження за допомогою документів, що підтверджують громадянство держави предків. Для всіх категорій заявників є певні умови. Щоб отримати громадянство, потрібно:
Багато українців можуть також скористатися спрощеною програмою отримання паспорта ЄС за походженням в Польщі, Болгарії та Румунії. Перевірити своє право на оформлення громадянства в мінімальний термін можна на консультації у спеціалістів компанії Gromadyanstvo.
Громадянство Хорватії можна отримати декількома способами, для кожного з яких існують свої вимоги, а також порядок оформлення.
Отримати громадянство може іноземець, який прожив на території Хорватії 8 років, 5 з яких — у статусі постійного резидента. Процедура натуралізації передбачає проходження всіх етапів легалізації проживання в державі. Спочатку претенденту буде потрібна імміграційна підстава, що дозволить йому легально переїхати жити до Хорватії, а саме:
Набуття статусу через натуралізацію вимагає дотримання низки умов та проходження певної процедури. Заявник має досягти 18 років і бути дієздатним. Кандидату потрібно також надати докази звільнення від поточного громадянства, якщо цього вимагає закон країни еміграції. Для українців немає потреби відмовлятися від свого паспорта. Важлива умова при натуралізації — вміння користуватися латинською абеткою та володіти хорватською мовою, що можна підтвердити сертифікатами й іншими документами про навчання. Заявнику слід бути готовим виконувати обов’язки громадянина Хорватії, поважати правовий порядок та звичаї країни, що підтверджується під час прийняття присяги.
Діти, які народилися на території Хорватії та мають хоча б одного з батьків із громадянством країни, автоматично отримують громадянство. У цьому випадку статус дитини оформлюють в уповноваженій держструктурі на підставі свідоцтва про народження. Отримати паспорт можуть особи, які народилися на території Хорватії, але мають невідоме походження. Якщо до моменту настання чотирнадцятиліття дитини з’ясується, що її батьки є іноземцями та мають конкретне громадянство, вона буде позбавлена статусу в Хорватії.
Паспорт також надається дітям, усиновленим хорватами. Громадянство за походженням отримують особи незалежно від місця свого народження, коли хоча один із батьків є хорватом і бажає передати свій статус у спадок дітям.
Також іноземці, які мають хорватське коріння та зможуть довести етнічні зв’язки з громадянами країни, мають право на отримання паспорта. У такому разі заявник не має потреби дотримуватися вимоги обов’язкового терміну проживання.
Набути громадянства Хорватії можна також за особливі заслуги, якщо іноземець відповідає інтересам держави. У такому разі рішення про видачу паспорта ухвалюється в індивідуальному порядку. Статус можна також відновити, якщо особа вже колись його мала, але втратила на законних підставах. Заявнику потрібно буде аргументувати, чому він хоче знову отримати хорватський паспорт.
Незважаючи на спосіб отримання хорватського громадянства, потрібно надати відповідне досьє, що складається з базових документів. Для громадян України, які оформлюють статус через натуралізацію, знадобляться такі документи:
Для інших підстав набуття хорватського громадянства знадобляться додаткові документи. Досьє може бути доповнено доказами наявності родинних зв’язків із хорватами, правом на відновлення статусу тощо. Усі документи на громадянство перекладаються хорватською мовою, засвідчуються нотаріально й апостилюються. Що стосується заяви, то її можна завантажити на офіційному сайті уряду Хорватії.
Українці, які мають намір отримати хорватський паспорт, проходять наступні етапи легалізації проживання:
Подаючи заяву про надання статусу, заявник може також зробити запит на громадянство своїм неповнолітнім дітям. У цьому разі до основного досьє додається свідоцтво про народження та посвідчення особи дитини. Якщо громадянство надається неповнолітньому на підставі статусу лише батька або матері, інший батько повинен надати письмову згоду.
Після отримання сертифіката про громадянство потрібно оформити паспорт Хорватії. Документ засвідчує особу власника, а також дозволяє йому здійснювати поїздки за кордон. У країні діє внутрішнє посвідчення особи, у вигляді ID-карти. Здійснити запит на виготовлення обох паспортів можна у відділенні поліції за місцем проживання претендента. Заява та документи подаються особисто. Під час відвідування держоргану надається:
У відділі поліції у заявника знімають відбитки пальців. Особі буде повідомлено про виготовлення документа, після чого вона зможе отримати його в тому самому відділенні, де було подано клопотання. Для оформлення додаткових документів, таких як свідоцтво про народження, шлюб та інших, заявник може звернутися на портал e-Crajani.
Українці, які планують отримати громадянство Хорватії, на всіх етапах легалізації проживання в країні сплачують державне мито. Збір стягується за розгляд заявок.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
Віза | 35 |
ПТП | 46,45 |
ПМП | 83,62 |
Громадянство | 139,36 |
Паспорт | 42,47 |
Період ухвалення рішення уповноваженим органом про присвоєння громадянства іноземцю стандартно займає пів року. Заяви на отримання візи, а також тимчасового та постійного резидентства в середньому розглядають місяць.
Подвійне громадянство передбачає підписання між країнами договору про взаємне визнання особи та її рівних прав у кількох державах. Між Хорватією та Україною такої угоди немає. Проте хорватський уряд дозволяє наявність другого громадянства. Тобто у іноземців, які одержали паспорт Хорватії, немає потреби відмовлятися від попереднього документа. Конституцією України не передбачене множинне громадянство, але нема й зобов’язання повідомляти держані органи про отримання другого паспорта.
Низка європейських країн надає можливість оформити громадянство в короткі терміни з мінімальними вимогами для громадян України. У Болгарії, Польщі та Румунії діють спрощені програми, що дозволяють отримати друге громадянство за наявності етнічних або територіальних зав’язків. Ураховуючи геополітичну ситуацію на початку XX століття, багато українців мають приналежність до інших держав Східної Європи.
Репатріантам не потрібно переїжджати за кордон на тривалий час, інтегруватися в суспільство, вивчати мову, а також сплачувати держмито за періодичне переоформлення резидентства. Дізнатися про процедуру спрощеного отримання громадянства ЄС можна на консультації у фахівців компанії Gromadyanstvo.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну