БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Українці можуть здобути громадянство Люксембургу завдяки натуралізації, що передбачає 5-річне проживання в країні. Категорії осіб, які мають певні зв’язки з громадянами або державою, наділені правом швидшого отримання статусу за спрощеною процедурою.
Люксембург — маленька, але багата та розвинена країна, що, безумовно, приваблює мігрантів. За даними статистики, станом на 2024 рік приблизно 313 000 іноземців проживає в країні. Українців серед зазначеної кількості до 10 %. Оскільки держава є членом ЄС, оформлення люксембурзького паспорта автоматично надає його власнику статус і повний перелік привілеїв на всій території об’єднання.
Люксембурзький паспорт займає 2-ге місце у світі за силою та дає право на безвізові поїздки у 177 країн світу. Українці мають змогу значно розширити свободу свого пересування, отримати більше комфорту в подорожах і пошуку місць для поселення на тимчасове або постійне проживання. Щодо інших переваг громадянства Люксембургу, варто зазначити право на:
Описані переваги доступні за умови оформлення громадянства будь-якої країни ЄС, де для українців можуть бути привабливі спрощені умови. Юристи компанії Gromadyanstvo на безкоштовній консультації нададуть актуальну інформацію та допоможуть вибрати найкращий шлях для імміграції.
Отримати громадянство Люксембургу може:
У випадку із загальною процедурою натуралізації, що доступна для більшості мігрантів, громадянство отримати можна з дотриманням таких умов:
Набути громадянство Люксембургу можливо за походженням, народженням, усиновленням, вибором, відновленням та натуралізацією. У країні також надається можливість за інвестиції оформити посвідку на проживання, але швидше здобути або купити одразу громадянство за фінансові вкладення не вдасться.
Автоматично громадянство Люксембургу надається дітям одного або обох батьків-люксембуржців. У такому разі немає значення місце народження, а статус успадковується за правом крові як від батька, так і від матері. За всиновленням дитина автоматично отримує паспорт, якщо опіку над нею оформили люксембуржці або іноземці, які мають постійне місце проживання у Великому Герцогстві Люксембург.
Зазначені умови отримання статусу поширюються також на всиновлених осіб, які народилися до 1 квітня 2017 року, якщо на той момент вони не були повнолітніми.
Народжені в країні діти іноземців не можуть автоматично одержати статус. Проте законом про громадянство визначено кілька винятків, за яких паспорт Люксембургу надається, а саме:
Попри відсутність у Люксембурзі класичного права землі, народжені в герцогстві діти все-таки можуть отримати статус із настанням повноліття, якщо зберігаються умови:
Також громадянами Люксембургу автоматично визнаються всі особи, які народилися в країні до 19 квітня 1939 року. Водночас ця крайня дата щороку оновлюється 1 січня і станом на початок 2025 року точкою відліку буде вважатися вже 19 квітня 1947 року.
Даний спосіб отримання громадянства передбачає тривале проживання, вивчення мови, інтеграцію в суспільство іноземної країни. У Люксембурзі процедура триває 5 років, а останні 12 місяців перед поданням заяви потрібно перебувати в державі безперервно, тобто не виїжджаючи за її межі. Починається натуралізація з оформлення тимчасової посвідки на проживання, яка може бути видана на підставі:
Після 5 років можна подати запит про постійний дозвіл на проживання. Цей етап не є обов’язковим, адже іноземець після проходження зазначеного періоду часу має право зробити громадянство без проміжної стадії з ПМП.
Якщо в особи, яка отримує громадянство через натуралізацію, є неповнолітні діти, вони також набувають статус у країні. У такому разі до досьє додається свідоцтво про народження дитини.
Законодавством держави визначається 10 категорій осіб, які можуть без виконання всіх умов натуралізації отримати громадянство у спрощеній формі. До таких належать:
Особи, які раніше мали статус у країні або походять із Люксембургу з підтвердженням коренів, можуть відновити свій паспорт. Ця можливість надається:
Заявникам потрібно документально підтвердити ці факти. Вимоги щодо проживання в країні та інші, актуальні в разі натуралізації, не висувається. Проте кандидату доведеться підтвердити відсутність проблем із законом.
У межах процедури натуралізації потрібно підготувати такі документи на громадянство:
Якщо особа звільняється від подачі одного або кількох документів із переліку, у досьє потрібно додати відповідний офіційний дозвіл. Усі довідки та посвідчення, оформлені не англійською, люксембурзькою, французькою або німецькою мовою, слід перекласти однією з цих мов і завірити. Міністерство юстиції може вимагати від кандидата додаткові документи, якщо наданих виявиться недостатньо для ухвалення рішення.
Неповнолітні діти набувають громадянство Люксембургу разом із батьками. Після отримання дитиною громадянства в першу чергу варто оновити свідоцтво про народження. Запит подається в Управління у справах громадянства або Відомство про громадянство із підтвердженням надання статусу. Дітям старше 15 років обов’язково оформляється внутрішній паспорт, але за бажанням у комуні або на стійці Guichet.lu його можна зробити раніше. Документ для закордонних поїздок видається в будь-якому віці за наявності такої потреби. Звернутися потрібно в Управління народонаселення або паспортний стіл.
Громадяни Люксембургу отримують два види паспортів — внутрішній і закордонний. ID-картку можна оформити через стійку реєстрації Guichet.lu або в комуні. Термін виготовлення документа становить 10 робочих днів або 3 у разі пришвидшеної процедури. Подається заява, актуальне посвідчення особи, підтвердження сплати збору, а фото робиться на місці.
Запит щодо отримання закордонного паспорта подається в Управління народонаселення або паспортний стіл із наданням запиту, посвідчення особи, свідоцтва про шлюб, якщо він укладений за кордоном, даних про місце проживання, квитанції про сплату збору. Термін виконання становить 3 або 7 робочих днів. Після отримання посвідчень особи можна оформити інші внутрішні документи, наприклад, водійське посвідчення в сервісному центрі.
Законом визначений максимальний термін розгляду справи про натуралізацію — 8 місяців. Тобто отримати громадянство країни загалом можна через 6 років із урахуванням часу оброблення запиту та супровідних процедур для підготовки документів, оформлення паспортів.
Подання заяви не супроводжується сплатою збору. Процедура безоплатна, проте певні дрібні витрати можливі на підготовку документів, наприклад, переклад, завірення, отримання необхідних довідок. Реєстрація на тест із вивчення мови коштує 75 EUR. Також оформлення люксембурзького громадянства охоплює процедури отримання паспортів. За ID-картку потрібно буде сплатити 14 EUR, а закордонний документ терміном на 5 років — 50 або 150 EUR за звичайне та швидке виготовлення відповідно.
Права та обов’язки громадянина Люксембургу та України не будуть взаємно визнаватися через відсутність між країнами відповідного договору. Саме тому навіть за наявності паспортів зазначених держав особа не матиме подвійного громадянства. Люксембург, як і Україна, не має підписаних про це договорів. Але що стосується отримання множинного громадянства, перешкод цьому немає. Під час оформлення статусу в Люксембурзі будь-яким із доступних способів особа не повинна відмовлятися від поточного паспорта. У кожній із країн заявник буде розглядатися лише як місцевий громадянин, але володітиме повним переліком прав і привілеїв.
Люксембург — приваблива та перспективна країна для імміграції, проте українці не мають особливих переваг для пришвидшеного отримання громадянства. Тому за бажанням переїхати варто розглянути альтернативні способи в інших державах Євросоюзу, а потім із паспортом ЄС планувати майбутнє на території Люксембургу чи деінде. Для громадян України особливо вигідні та цікаві програми репатріації в Польщі, Румунії або Болгарії. Основна умова стосується підтвердження територіальної належності або місцевих коренів, які з великою ймовірністю можуть бути у багатьох українців.
Причини для цього очевидні — близькість географічного розташування, потоки міграції, перехід окремих територій від однієї країни до іншої з перерозподілом кордонів. У такий спосіб українець може стати громадянином ЄС у термін від 12 місяців. У більшості випадків не потрібно попередньо проживати в країні та знати мову.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну