БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Словаччини українці можуть отримати після 8 років безперервного проживання та в разі виконання додаткових умов. За наявності зв’язків із громадянами, державою або особливих заслуг перед країною є можливість претендувати на статус швидше. Громадяни України активно мігрують до Словаччини: за програмами тимчасового захисту в країні зареєструвалися приблизно 119 000 осіб, а ще до 2022 року вони становили значну частину від загальної кількості іноземців із правом на проживання.
Подібні тенденції спричинені географічною близькістю держави, зрозумілими слов’янським менталітетом та мовою. Маючи на меті отримання словацького паспорта, українці можуть стати громадянами ЄС із правом на проживання та роботу в будь-якій частині об’єднання. Новий статус розширить візову свободу для подорожей світом.
Юристи компанії Gromadyanstvo готові проконсультувати щодо найбільш вигідних і перспективних для українців програм.
Паспорт Словаччини відкриває 173 напрямки для безвізових поїздок. Документ займає 6-те місце в рейтингу сили та володіє певним рівнем престижності, що дає нові можливості під час подорожей, отримання різноманітних послуг, пошуку роботи. Словацьке громадянство надає такі переваги:
Отримати громадянство Словаччини й одночасно ЄС може:
Щоб отримати громадянство завдяки 8-річному проживанню в країні, потрібно також виконати такі умови:
Законом «Про громадянство Словацької Республіки» від 1993 року регулюються питання набуття статусу. Для українців доступний варіант натуралізації. За наявності особливих зв’язків із країною, громадянами або заслуг перед державою процедуру можна спростити та скоротити за часом — замість 8 років до 3, 5 чи зовсім без терміну проживання.
У Словаччині отримати громадянство можна через 8 років проживання. Цей період часу потрібно провести в країні безперервно та безпосередньо перед поданням заявки про отримання громадянства.
Українець для початку натуралізації в Словаччині повинен оформити тимчасовий дозвіл на проживання на одній із доступних підстав:
Залежно від підстав дозвіл у Словаччині видається на різний термін — від одного до п’яти років. Мігранту потрібно протягом усього періоду натуралізації зберігати легальність свого перебування, вчасно продовжувати документи за потреби та подавати на отримання постійного дозволу на проживання.
Слід зазначити, що неповнолітні діти можуть проходити процедуру натуралізації разом із батьками та оформити словацьке громадянство. Якщо лише мати або батько подає заяву про отримання статусу, знадобиться спільно підписаний запит обох батьків.
За законом деякі категорії заявників можуть узагалі без дотримання терміну проживання в Словаччині або зі скороченням встановленого періоду оформити громадянство. До таких належать:
Усі інші вимоги натуралізації, наприклад, щодо відсутності судимостей та знання мови, переліченими категоріями заявників мають бути обов’язково дотримані.
У Словаччині діє спеціальна програма для словаків, які проживають за кордоном, проте поширюють мову, традиції та культуру своєї країни. Для цієї категорії осіб передбачені різноманітні форми підтримки від держави, зокрема й фінансова. Спеціальний орган під назвою Управління справами словаків, які проживають за кордоном, відповідає за надання дотацій, а також займається видачею спеціальних сертифікатів, що підтверджують статус словака.
За законом про громадянство статус словака надає право претендувати на паспорт Словаччини за спрощеною процедурою. Заявники цієї категорії звільняються від дотримання всіх умов натуралізації, якщо виконується одна з вимог:
Автоматично громадянином Словаччини стає кожна дитина, яка народилася у двох або одного з батьків-словаків. У цьому разі немає значення, де саме відбувалися пологи — новонароджений стандартно успадковує статус від батька/матері по крові.
Що стосується права землі, у республіці воно не діє в повному класичному значенні, проте законом передбачено кілька випадків, коли дитині може бути наданий статус за місцем народження в Словаччині:
Якщо неповнолітня дитина була взята під опіку одним або двома батьками-словаками, їй автоматично надається статус. Як правило, громадянство присвоюється від дати рішення суду щодо всиновлення особи.
Загальний перелік документів на отримання громадянства Словаччини через натуралізацію:
Усі документи, видані українськими або іншими закордонними компетентними органами, повинні бути перекладені словацькою мовою та легалізовані. Решту даних уповноважені органи збирають із різноманітних баз, проте можуть і в заявника вимагати додаткову інформацію, наприклад, підтвердження внесення податків, наявності страховки, отримання пенсії, стабільного доходу тощо.
У Словаччині видається два типи паспортів — внутрішній у вигляді ID-карти та закордонний у форматі книжки. Обидва документи можна оформити у відділку поліції за місцем проживання або в консульстві, якщо заявник знаходиться за кордоном. Під час подання запиту потрібно продемонструвати свідоцтво про громадянство. Отримати паспорт можна у строк від 2 до 30 днів залежно від сплаченого збору. Після оформлення цих посвідчень особистості новий громадянин може замінити інші внутрішні документи, наприклад, водійське посвідчення в сервісному центрі.
Після отримання дитиною громадянства разом із батьками також потрібно владнати кілька формальностей. Якщо неповнолітня особа старша 15 років, в обов’язковому порядку знадобиться подати заявку на виготовлення внутрішнього паспорта. В іншому випадку в місцевих органах РАЦС можна переоформити свідоцтво про народження з оновленням даних щодо громадянства, а після досягнення зазначеного віку звернутися за ID-картою. Закордонний паспорт можна зробити в будь-який час, якщо є потреба виїжджати за кордон.
Спрощена процедура отримання громадянства Словаччини передбачає скорочення терміну натуралізації до 2, 3 або 5 років. Іммігранти, для яких не встановлений термін проживання, уникають етапу з оформленням тимчасового дозволу на проживання та проходять лише наступні:
Встановлений законом період, упродовж якого має бути ухвалене рішення щодо надання громадянства Словаччини, складає 24 місяці. Тобто в разі проходження стандартної натуралізації загальний строк становить 10 років. Адміністративні збори під час подання заяви відрізняються залежно від віку здобувача та способу отримання громадянства.
Категорія заявників | Сума в € |
---|---|
Старше 18 років | 1000 |
15-18 років | 210-220 |
До 15 років | 140 |
Колишні словацькі та чехословацькі громадяни, інші репатріанти | 30 |
Громадяни Чехії, які народилися після 1 січня 1993 року | 30 |
Нащадки громадян Чехословаччини | 30 |
Зі статусом словака | 560-600 |
Біженці, пенсіонери-інваліди, особи, які втратили громадянство Словаччини після 1 січня 1993 року, заявники старше 65 років та українці-переселенці з Чорнобильської зони звільняються від збору. До витрат на оформлення громадянства також можна віднести сплату за оформлення паспорта — від 50 до 150 EUR залежно від терміну виготовлення. Це стосується закордонного документа, а внутрішній у Словаччині видається безоплатно.
Договору щодо подвійного громадянства та взаємного визнання прав, обов’язків громадян Словаччини й України між державами немає. Водночас законами республіки не забороняється мати кілька паспортів. У такому разі йдеться про друге або множинне громадянство, за умови якого на території Словаччини особа розглядається лише як словак, проте під час подорожей може користуватися різними паспортами. Оскільки в обох державах немає заборони на кілька статусів, українці можуть отримати в Словаччині друге громадянство зі збереженням поточного.
З урахуванням історичного підґрунтя, географії, особливостей міграційних потоків у минулому та перерозподілу кордонів країн українцям найпростіше набути громадянство за репатріаційними програмами в сусідніх державах. Подібні варіанти доступні в Польщі, Румунії та Болгарії. Громадяни сучасної України мають чи не найбільші шанси довести свою територіальну або етнічну належність до зазначених держав. Умови отримання громадянства в кожному з випадків максимально спрощені, а строк оформлення статусу становить від 12 місяців.
Цей варіант отримання другого громадянства для українців є швидким і доступним. У результаті заявник стає власником паспорта ЄС і має право переїхати в будь-яку країну об’єднання, зокрема й Словаччину, із повним набором прав без необхідності проходити тривалу легалізацію перебування.
Юристи компанії Gromadyanstvo готові уточнити деталі та надати професійний супровід процесу отримання громадянства Євросоюзу. Вони допоможуть зібрати всі необхідні документи, розроблять оптимальну стратегію дій та забезпечать повний юридичний супровід на кожному етапі, що значно збільшить шанси на успіх. Завдяки їхньому досвіду ви зможете уникнути помилок і отримати громадянство швидше, ніж очікували. Зверніться за консультацією до наших фахівців, щоб зробити перший крок до європейського паспорта!
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну