• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Національний прапор Словенії

Як отримати громадянство Словенії

Громадянство Словенії українцям можна отримати після 10-річного проживання в країні з обов’язковим вивченням мови та дотриманням інших встановлених правил. Пришвидшений варіант оформлення статусу можливий за наявності місцевих коренів, зав’язків із громадянами або особливих заслуг перед державою. У такому разі термін отримання словенського громадянства може скоротитися до кількох років або навіть місяців.

Українці переїжджають у Словенію завдяки близькому розташуванню, знайомому менталітету та максимально зрозумілій мові. Паспорт Словенії автоматично надає статус європейського громадянина та низку переваг на всій території ЄС, значно розширює візову свободу в подорожах.

Що дає паспорт Словенії для українців

Словенський паспорт насамперед дає змогу постійно проживати в країні без оновлення документів і підтвердження статусу. Крім того, документ дозволяє поселення на постійне проживання в будь-якій іншій державі ЄС. Щодо інших переваг громадянства Словенії, то до них належать такі:

  • право на безвізові поїздки в 172 країни світу, серед яких Великобританія, США, Канада;
  • доступ до європейського ринку праці з можливістю претендувати на найвищі тарифи оплати;
  • можливість ведення бізнесу в будь-яких країнах Євросоюзу без додаткових дозволів та з підтримкою у вигляді пільг, кредитних програм, податкових канікул;
  • отримання престижної освіти в Європі зі зниженими цінами за навчання або повністю безоплатно внаслідок державного фінансування;
  • оформлення кредитів, іпотеки, відкриття карток, рахунків із більш вигідними тарифами, ніж передбачено для іноземців;
  • обслуговування в місцевих клініках за державною страховкою;
  • користування ефективною системою соціального забезпечення, що дає впевненість і підтримку в складних ситуаціях.

Отримати зазначені переваги можна з паспортом будь-якої країни ЄС. Саме тому варто розглянути доступні спрощені програми в інших державах і вибрати найкращу за умовами та термінами. Юристи компанії Gromadyanstvo допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант, враховуючи ваші індивідуальні обставини, а також нададуть повний юридичний супровід на кожному етапі. Запишіться на консультацію вже сьогодні, щоб дізнатися більше про всі можливості!

Хто може отримати громадянство

Щоб отримати громадянство через загальну натуралізацію, потрібне виконання таких умов:

  • досягнення 18-річного віку;
  • вихід із поточного громадянства або надання доказів здійснення цього після отримання словенського статусу;
  • фактичне проживання в республіці 10 років, 5 з яких безперервно перед реєстрацією заяви;
  • отримання стабільного та регулярного доходу для власного забезпечення й утримання членів родини за потреби на рівні не менше ніж мінімальна заробітна плата;
  • володіння словенською мовою для повсякденного спілкування на базовому рівні;
  • відсутність судимостей із позбавленням волі на термін більше ніж 3 місяці або умовно на період довше року;
  • виконання податкових зобов’язань;
  • складання присяги на користь Словенії;
  • відсутність у біографії фактів депортації з країни;
  • благонадійність особи з погляду національної безпеки.

Пункт щодо відмови від поточного громадянства вважається виконаним, якщо є докази, що за законами країни заявника натуралізація за кордоном автоматично припиняє його статус або запит не опрацьовується в розумний строк. Умова щодо знання мови автоматично зараховується, якщо претендент отримав у країні освіту — початкову, середню, вищу — або старший 60 років і понад 15 років проживає в республіці. Наявність судимості не береться до уваги, якщо вона була знята.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Способи отримання громадянства Словенії

Українцям доступне отримання громадянства Словенії за натуралізацією, яка може бути стандартною і тривати 10 років або спрощеною і скорочуватися за термінами. Ще один варіант оформлення паспорта — за особливі заслуги в різних сферах, проте критерії їх визначення досить умовні, а порядок процедури може встановлюватися індивідуально.

За походженням та усиновленням

Якщо обоє батьків є громадянами Словенії, дитина автоматично отримує статус, незалежно від місця народження — у країні або за кордоном. Якщо лише батько або мати мають словенський статус, ураховуються додаткові обставини. У разі народження на території країни дитина в будь-якому випадку також визнається громадянином.

Якщо пологи відбувалися за межами Словенії, стандартно статус новонародженому надається лише, якщо другий із батьків невідомий або не має паспорта взагалі. У випадку, коли батько або мати мають іноземне громадянство, дитині може бути наданий статус у Словенії, але не автоматично, а через реєстрацію. Подати відповідний запит може один із батьків, який є словеном. Зареєструватися як громадянин на цій підставі можна навіть після досягнення повноліття, але до 36 років. У такому разі доведеться підтвердити, що до подання заяви або смерті один із батьків зберіг статус словена.

В аналогічному порядку відбувається присвоєння громадянства всиновленим дітям — безумовно, якщо обоє опікунів словени, і з додатковими нюансами, якщо лише один. Діти старше 14 років мають висловити власну згоду щодо отримання статусу.

За народженням

В Словенії право землі не діє, тому завдяки організації пологів у країні надати дитині громадянство не вдасться. Отримання статусу можливе лише в тому разі, якщо новонароджений був знайдений у країні, а його походження не встановлене. Якщо до досягнення людиною 18-річчя іноземні батьки визнають її, словенського статусу вона позбудеться. Дитині також присвоюється статус за умови її народження в Словенії та набуття одного з батьків громадянства країни через натуралізацію до досягнення нею одного року.

Натуралізація

Тривале проживання на території іноземної держави із вивченням її мови, дотриманням законів, інтеграцією в суспільство й отриманням унаслідок цього громадянства називається натуралізацією. У Словенії процес триває 10 років, проте лише останні 5 потрібно перебувати в країні безперервно, тобто знаходитися фізично, мати центр життєвих інтересів. Весь зазначений період проживати можна за постійною або тимчасовою посвідкою. Власне з оформлення дозволу на тимчасове проживання й починається натуралізація. Отримати документ можна на одній із таких підстав:

  • працевлаштування, зокрема переведення всередині компанії або зайняття висококваліфікованої посади;
  • ведення бізнесу;
  • навчання;
  • здійснення наукових досліджень;
  • возз’єднання сім’ї;
  • інші поважні причини.

Видається дозвіл переважно на рік і регулярно продовжується. Після 5 років перебування в країні можна подати запит на отримання посвідки на постійне проживання, що дасть більше можливостей у працевлаштуванні та забезпечить статус одразу на 5 років без оновлення.

Разом із батьками, які проходять натуралізацію, автоматично отримують статус їхні неповнолітні діти. За обставин, коли лише батько або мати натуралізується, дитина повинна проживати в країні не менше ніж рік і мати посвідку.

Туристка на фоні заходу сонця, Словенія

Шлюб

Чоловік або дружина громадянина Словенії мають право дещо спрощено претендувати на громадянство. Вимагається, аби шлюб тривав не менше ніж 3 роки, а іноземець перебував у країні мінімум рік перед поданням запиту. Безперервність знаходження в Словенії протягом 12 місяців не порушується навіть, якщо були виїзди за кордон, особливо за сімейними обставинами. Решту вимог натуралізації потрібно виконати. Можливе також уникнення виходу із першого громадянства, проте на це потрібен дозвіл влади Словенії та підтвердження, що ці заходи можуть завдати заявнику шкоди, наприклад, втрату майна.

Спрощена натуралізація

Законом про громадянство Республіки Словенія встановлено ще кілька категорій осіб, які можуть без виконання вимоги щодо терміну проживання або з його зменшенням оформити паспорт. До таких належать:

  • колишні громадяни, які проживали в країні до подання запиту мінімум 6 місяців — без виходу з поточного статусу й доказу знання мови;
  • повнолітні особи, які народилися та проживають з того часу в Словенії — без підтвердження знання мови, наявності фінансів і відмови від поточного статусу;
  • біженці, що проживають у республіці 5 років — без відмови від поточного паспорта;
  • особи без громадянства, які знаходяться в країні 5 років;
  • іноземці, які здобули вищу освіту в Словенії та проживають у державі 7 років — без підтвердження знання мови.

Словенське походження

У спрощеному порядку отримати громадянство можна словенським емігрантам і їх прямим нащадкам до четвертого покоління. Потрібно прожити в країні впродовж року до подання заяви й мати статус тимчасового або постійного резидента. Особи цієї категорії можуть зберегти поточний паспорт під час отримання словенського, проте решта умов натуралізації обов’язкова до виконання. Як підтвердження вимагаються свідоцтва про народження предків або інші докази словенського походження. Також необхідно продемонструвати належність до словенської асоціації в країні проживання заявника.

За особливі заслуги

Набути швидше паспорт Словенії можуть також іноземці, які мають перед державою особливі заслуги у сферах науки, економіки, культури тощо. Згідно з чинним законодавством, щоб отримати громадянство цим способом, потрібно прожити в країні рік і виконати всі умови натуралізації, окрім володіння словенською мовою та відмови від поточного статусу. У деяких випадках з урахуванням інтересів республіки статус може бути наданий навіть без дотримання норми щодо однорічного терміну проживання.

Для врегулювання порядку процедури видано спеціальне положення щодо визначення критеріїв відповідності. Наприклад, у сферах економіки та фінансів потрібно, щоб особа передала перспективні продукти, впровадила нові технології. У правовому акті зазначено пункт щодо стимулювання інвестицій, проте конкретної інформації про суми внесків немає. Тому купити словенський паспорт за певні фіксовані вкладення неможливо.

Етнічна належність до країни спрощує отримання громадянства, саме тому варто перевірити родовід і дізнатися шанси на репатріацію. Спеціалісти з міжнародного права компанії Gromadyanstvo проконсультують з питань пришвидшеного набуття статусу громадянина ЄС.
Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Які документи потрібні

Документи на громадянство в разі проходження стандартної натуралізації:

  • заповнена за формою заява;
  • свідоцтва про народження та шлюб, якщо актуально для кандидата;
  • резюме/автобіографія;
  • доручення;
  • закордонний паспорт або інший документ, що підтверджує громадянство;
  • докази фінансового забезпечення, наприклад, дані щодо заробітної плати, стипендії, пенсії;
  • підтвердження опанування словенської мови;
  • довідка про відсутність судимостей із країни походження;
  • чек про сплату збору;
  • дані про реальне проживання в Словенії, наприклад, відомості про відвідування стоматолога.

Порядок отримання словенського громадянства

Крок 1
Оформлення посвідки на проживання.
Вперше заяву на отримання дозволу на проживання в Словенії для громадян України потрібно подати в посольство за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 48. Лише якщо заявник має законну підставу перебувати в державі, наприклад, інший вид посвідки, віза, але не безвізовий режим, можна оформити запит на місці. Після приїзду в Словенію слід зареєструвати місце проживання у відповідній адміністративній одиниці. Почавши процес натуралізації, іноземцю потрібно регулярно продовжувати термін дії дозволу, а після 5 років можна зробити постійну посвідку на проживання.
Крок 2
Складання тесту на знання мови.
Особи, які за віком або іншими обставинами не звільнені від вимоги щодо знання мови, мають скласти іспит з усною та письмовою частинами. Основний відповідальний орган — Центр словенської мови, але уповноважені організовувати відповідні тестування також інші заклади, список яких можна знайти на офіційному сайті Центру. Перше складання іспиту безоплатне, а за отриманий сертифікат, який потрібно додати в досьє, передбачений збір у розмірі 22,60 EUR.
Крок 3
Подання заяви на громадянство.
Претенденту потрібно зібрати повний пакет документів, підготувати переклади та завірення. Запит заповнюється за формою, яку можна завантажити на сайті державного правління. Заявка подається в адміністративну одиницю, в якій зареєстроване місце проживання кандидата. Якщо громадянство набувається не за загальною, а спрощеною процедурою, наприклад, у випадку з чоловіком/дружиною громадянина, то запит також можна зареєструвати в Міністерстві внутрішніх справ.
Крок 4
Отримання рішення та складання присяги.
Справа спочатку розглядається адміністративною одиницею, що приймає досьє, а потім із додатковими висновками передається в органи МВС. Після кількох місяців оцінки ухвалюється остаточне рішення. Протягом 90 днів після його оприлюднення потрібно скласти присягу. Церемонія організовується в приміщенні адміністративної одиниці з проголошенням тексту та підписанням документа. Після процедури заявнику видається свідоцтво про громадянство, на основі якого він може отримати паспорт та інші документи.

Оформлення документів для дитини

Якщо дитина разом із батьками набула громадянства Словенії, її документи також потрібно оновити. В органах запису актів громадянського стану можна подати запит на отримання свідоцтва про народження. У країні вже з 3-річного віку видають внутрішні паспорти в місцевих адміністративних одиницях. Діти старші 8 років мають бути присутні під час подання заяви. Якщо є потреба виїздів за кордон, в адмінодиниці також доступне оформлення закордонного паспорта.

Оформлення внутрішніх документів Словенії

У республіці громадяни отримують внутрішній та закордонний паспорти. За першим документом у вигляді ID-картки можна звернутися в адміністративну одиницю за місцем проживання, надавши свідоцтво про громадянство та фото розміром 3,5 × 4,5 см. Під час процедури знімаються відбитки пальців і сплачується збір 24,93 EUR за документ зі строком дії 5 років.

Закордонний паспорт також можна оформити через адміністративну одиницю або органи МВС, консульство/посольство, якщо заявник перебуває за кордоном. Подається аналогічний набір документів, що й під час оформлення ID-картки. Вартість видачі паспорта для повнолітніх осіб на 10 років становить 48,67 EUR. Після отримання посвідчення особи новий громадянин має змогу замінити інші внутрішні документи, наприклад, водійське посвідчення, технічний паспорт на авто.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Спрощена процедура видачі громадянства

Спрощений варіант оформлення паспорта, за якого не потрібно попередньо довгий час перебувати в країні, доступний за умовами статті 13 закону заявникам, що мають певні заслуги перед державою в тих або інших сферах. У такому разі зробити громадянство можна за таким порядком:

Крок 1
Підготовка та подання документів.
Заявнику потрібно зібрати базове досьє, але замість підтвердження проживання в країні надати інформацію про здійснений внесок у розвиток певної сфери. Якщо особа зберігає постійне проживання за кордоном, запит може бути поданий не в адміністративну одиницю, а консульство.
Крок 2
Отримання рішення та складання присяги.
Розгляд справи відбувається за стандартним алгоритмом, проте може тривати довше через передачу інформації з консульства. У разі ствердного рішення заявник також складає присягу, проте в дипломатичному представництві перед консулом або іншою уповноваженою особою.
Крок 3
Оформлення паспорта.
Новий громадянин також може на основі отриманого свідоцтва оформити посвідчення особи. У цьому випадку також доступне звернення в консульство без потреби відвідувати Словенію.

Терміни та вартість оформлення

Точний термін розгляду заяви про отримання громадянства Словенії не встановлений. У законі про громадянство зазначається, що перший етап перевірки досьє займає 1–2 тижні, на основі чого встановлюються базові факти. Далі справа передається на розгляд Міністерству внутрішніх справ, де документи перевіряються ще протягом 2 місяців, але цей проміжок часу за потреби може пролонгуватися ще на такий самий період. Тобто загалом отримати громадянство можна через 10 років і кілька місяців.

Під час подання документів для натуралізації сплачується збір 194,8 або 185,7 EUR. Перша сума актуальна, якщо заявнику надається гарантія ствердного рішення. З урахуванням того, що особі потрібно відмовитися від поточного паспорта, такі особливості процедури є доречними. Уповноважені спеціалісти спочатку аналізують відповідність усім вимогам, на підставі чого надають гарантії. Якщо запит подається без цього уточнення, сплачується менший збір — 185,7 EUR. Під час отримання статусу будь-яким іншим способом, окрім звичайної натуралізації, також передбачений внесок у розмірі 185,7 EUR.

Подвійне громадянство в Словенії та Україні

Подвійний статус, за якого права й обов’язки громадянина Словенії та будь-якої іншої країни взаємно визнаються, державою не підтримується. Крім заборони подвійного громадянства, місцевим законодавством не визнається право на наявність у громадян кількох паспортів. Українці, претендуючи на статус у Словенії, мають відмовитися від поточного громадянства.

Існує кілька визначених винятків, коли особи можуть зберегти свій актуальний статус: словенські мігранти та їх нащадки, колишні громадяни, народжені в країні іноземці, біженці, подружні партнери словенів. Решта заявників не можуть із легалізацією перебування в Словенії розраховувати на множинне громадянство.

Якщо є бажання отримати саме друге громадянство та зберегти українське, варто розглянути альтернативні програми в інших країнах ЄС. Детальніше про них розкажуть юристи компанії Gromadyanstvo.

Де найлегше отримати громадянство українцям

Найпростіший спосіб отримання громадянства іншої держави для українців — польська, румунська або болгарська програми репатріації. За умовами зазначених способів стати власником паспорта ЄС можна у строк від 12 місяців. Загальні умови також максимально лояльні, а в Румунії та Болгарії не вимагається навіть попереднє проживання в країні та знання мови. Основна вимога стосується підтвердження місцевих коренів або територіальної належності.

Українці, з урахуванням географічного розташування країни, історичних подій минулого століття та потоків міграції, серед усіх націй мають найбільше шансів на репатріацію. Спеціалісти міжнародного права компанії Gromadyanstvo на безкоштовній консультації готові розповісти деталі та проаналізувати родовід для визначення права на участь у програмі. Юристи надають повну підтримку від збору документів до отримання паспорта.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз