БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Громадянство Словенії українцям можна отримати після 10-річного проживання в країні з обов’язковим вивченням мови та дотриманням інших встановлених правил. Пришвидшений варіант оформлення статусу можливий за наявності місцевих коренів, зав’язків із громадянами або особливих заслуг перед державою. У такому разі термін отримання словенського громадянства може скоротитися до кількох років або навіть місяців.
Українці переїжджають у Словенію завдяки близькому розташуванню, знайомому менталітету та максимально зрозумілій мові. Паспорт Словенії автоматично надає статус європейського громадянина та низку переваг на всій території ЄС, значно розширює візову свободу в подорожах.
Словенський паспорт насамперед дає змогу постійно проживати в країні без оновлення документів і підтвердження статусу. Крім того, документ дозволяє поселення на постійне проживання в будь-якій іншій державі ЄС. Щодо інших переваг громадянства Словенії, то до них належать такі:
Отримати зазначені переваги можна з паспортом будь-якої країни ЄС. Саме тому варто розглянути доступні спрощені програми в інших державах і вибрати найкращу за умовами та термінами. Юристи компанії Gromadyanstvo допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант, враховуючи ваші індивідуальні обставини, а також нададуть повний юридичний супровід на кожному етапі. Запишіться на консультацію вже сьогодні, щоб дізнатися більше про всі можливості!
Щоб отримати громадянство через загальну натуралізацію, потрібне виконання таких умов:
Пункт щодо відмови від поточного громадянства вважається виконаним, якщо є докази, що за законами країни заявника натуралізація за кордоном автоматично припиняє його статус або запит не опрацьовується в розумний строк. Умова щодо знання мови автоматично зараховується, якщо претендент отримав у країні освіту — початкову, середню, вищу — або старший 60 років і понад 15 років проживає в республіці. Наявність судимості не береться до уваги, якщо вона була знята.
Українцям доступне отримання громадянства Словенії за натуралізацією, яка може бути стандартною і тривати 10 років або спрощеною і скорочуватися за термінами. Ще один варіант оформлення паспорта — за особливі заслуги в різних сферах, проте критерії їх визначення досить умовні, а порядок процедури може встановлюватися індивідуально.
Якщо обоє батьків є громадянами Словенії, дитина автоматично отримує статус, незалежно від місця народження — у країні або за кордоном. Якщо лише батько або мати мають словенський статус, ураховуються додаткові обставини. У разі народження на території країни дитина в будь-якому випадку також визнається громадянином.
Якщо пологи відбувалися за межами Словенії, стандартно статус новонародженому надається лише, якщо другий із батьків невідомий або не має паспорта взагалі. У випадку, коли батько або мати мають іноземне громадянство, дитині може бути наданий статус у Словенії, але не автоматично, а через реєстрацію. Подати відповідний запит може один із батьків, який є словеном. Зареєструватися як громадянин на цій підставі можна навіть після досягнення повноліття, але до 36 років. У такому разі доведеться підтвердити, що до подання заяви або смерті один із батьків зберіг статус словена.
В аналогічному порядку відбувається присвоєння громадянства всиновленим дітям — безумовно, якщо обоє опікунів словени, і з додатковими нюансами, якщо лише один. Діти старше 14 років мають висловити власну згоду щодо отримання статусу.
В Словенії право землі не діє, тому завдяки організації пологів у країні надати дитині громадянство не вдасться. Отримання статусу можливе лише в тому разі, якщо новонароджений був знайдений у країні, а його походження не встановлене. Якщо до досягнення людиною 18-річчя іноземні батьки визнають її, словенського статусу вона позбудеться. Дитині також присвоюється статус за умови її народження в Словенії та набуття одного з батьків громадянства країни через натуралізацію до досягнення нею одного року.
Тривале проживання на території іноземної держави із вивченням її мови, дотриманням законів, інтеграцією в суспільство й отриманням унаслідок цього громадянства називається натуралізацією. У Словенії процес триває 10 років, проте лише останні 5 потрібно перебувати в країні безперервно, тобто знаходитися фізично, мати центр життєвих інтересів. Весь зазначений період проживати можна за постійною або тимчасовою посвідкою. Власне з оформлення дозволу на тимчасове проживання й починається натуралізація. Отримати документ можна на одній із таких підстав:
Видається дозвіл переважно на рік і регулярно продовжується. Після 5 років перебування в країні можна подати запит на отримання посвідки на постійне проживання, що дасть більше можливостей у працевлаштуванні та забезпечить статус одразу на 5 років без оновлення.
Разом із батьками, які проходять натуралізацію, автоматично отримують статус їхні неповнолітні діти. За обставин, коли лише батько або мати натуралізується, дитина повинна проживати в країні не менше ніж рік і мати посвідку.
Чоловік або дружина громадянина Словенії мають право дещо спрощено претендувати на громадянство. Вимагається, аби шлюб тривав не менше ніж 3 роки, а іноземець перебував у країні мінімум рік перед поданням запиту. Безперервність знаходження в Словенії протягом 12 місяців не порушується навіть, якщо були виїзди за кордон, особливо за сімейними обставинами. Решту вимог натуралізації потрібно виконати. Можливе також уникнення виходу із першого громадянства, проте на це потрібен дозвіл влади Словенії та підтвердження, що ці заходи можуть завдати заявнику шкоди, наприклад, втрату майна.
Законом про громадянство Республіки Словенія встановлено ще кілька категорій осіб, які можуть без виконання вимоги щодо терміну проживання або з його зменшенням оформити паспорт. До таких належать:
У спрощеному порядку отримати громадянство можна словенським емігрантам і їх прямим нащадкам до четвертого покоління. Потрібно прожити в країні впродовж року до подання заяви й мати статус тимчасового або постійного резидента. Особи цієї категорії можуть зберегти поточний паспорт під час отримання словенського, проте решта умов натуралізації обов’язкова до виконання. Як підтвердження вимагаються свідоцтва про народження предків або інші докази словенського походження. Також необхідно продемонструвати належність до словенської асоціації в країні проживання заявника.
Набути швидше паспорт Словенії можуть також іноземці, які мають перед державою особливі заслуги у сферах науки, економіки, культури тощо. Згідно з чинним законодавством, щоб отримати громадянство цим способом, потрібно прожити в країні рік і виконати всі умови натуралізації, окрім володіння словенською мовою та відмови від поточного статусу. У деяких випадках з урахуванням інтересів республіки статус може бути наданий навіть без дотримання норми щодо однорічного терміну проживання.
Для врегулювання порядку процедури видано спеціальне положення щодо визначення критеріїв відповідності. Наприклад, у сферах економіки та фінансів потрібно, щоб особа передала перспективні продукти, впровадила нові технології. У правовому акті зазначено пункт щодо стимулювання інвестицій, проте конкретної інформації про суми внесків немає. Тому купити словенський паспорт за певні фіксовані вкладення неможливо.
Документи на громадянство в разі проходження стандартної натуралізації:
Якщо дитина разом із батьками набула громадянства Словенії, її документи також потрібно оновити. В органах запису актів громадянського стану можна подати запит на отримання свідоцтва про народження. У країні вже з 3-річного віку видають внутрішні паспорти в місцевих адміністративних одиницях. Діти старші 8 років мають бути присутні під час подання заяви. Якщо є потреба виїздів за кордон, в адмінодиниці також доступне оформлення закордонного паспорта.
У республіці громадяни отримують внутрішній та закордонний паспорти. За першим документом у вигляді ID-картки можна звернутися в адміністративну одиницю за місцем проживання, надавши свідоцтво про громадянство та фото розміром 3,5 × 4,5 см. Під час процедури знімаються відбитки пальців і сплачується збір 24,93 EUR за документ зі строком дії 5 років.
Закордонний паспорт також можна оформити через адміністративну одиницю або органи МВС, консульство/посольство, якщо заявник перебуває за кордоном. Подається аналогічний набір документів, що й під час оформлення ID-картки. Вартість видачі паспорта для повнолітніх осіб на 10 років становить 48,67 EUR. Після отримання посвідчення особи новий громадянин має змогу замінити інші внутрішні документи, наприклад, водійське посвідчення, технічний паспорт на авто.
Спрощений варіант оформлення паспорта, за якого не потрібно попередньо довгий час перебувати в країні, доступний за умовами статті 13 закону заявникам, що мають певні заслуги перед державою в тих або інших сферах. У такому разі зробити громадянство можна за таким порядком:
Точний термін розгляду заяви про отримання громадянства Словенії не встановлений. У законі про громадянство зазначається, що перший етап перевірки досьє займає 1–2 тижні, на основі чого встановлюються базові факти. Далі справа передається на розгляд Міністерству внутрішніх справ, де документи перевіряються ще протягом 2 місяців, але цей проміжок часу за потреби може пролонгуватися ще на такий самий період. Тобто загалом отримати громадянство можна через 10 років і кілька місяців.
Під час подання документів для натуралізації сплачується збір 194,8 або 185,7 EUR. Перша сума актуальна, якщо заявнику надається гарантія ствердного рішення. З урахуванням того, що особі потрібно відмовитися від поточного паспорта, такі особливості процедури є доречними. Уповноважені спеціалісти спочатку аналізують відповідність усім вимогам, на підставі чого надають гарантії. Якщо запит подається без цього уточнення, сплачується менший збір — 185,7 EUR. Під час отримання статусу будь-яким іншим способом, окрім звичайної натуралізації, також передбачений внесок у розмірі 185,7 EUR.
Подвійний статус, за якого права й обов’язки громадянина Словенії та будь-якої іншої країни взаємно визнаються, державою не підтримується. Крім заборони подвійного громадянства, місцевим законодавством не визнається право на наявність у громадян кількох паспортів. Українці, претендуючи на статус у Словенії, мають відмовитися від поточного громадянства.
Існує кілька визначених винятків, коли особи можуть зберегти свій актуальний статус: словенські мігранти та їх нащадки, колишні громадяни, народжені в країні іноземці, біженці, подружні партнери словенів. Решта заявників не можуть із легалізацією перебування в Словенії розраховувати на множинне громадянство.
Найпростіший спосіб отримання громадянства іншої держави для українців — польська, румунська або болгарська програми репатріації. За умовами зазначених способів стати власником паспорта ЄС можна у строк від 12 місяців. Загальні умови також максимально лояльні, а в Румунії та Болгарії не вимагається навіть попереднє проживання в країні та знання мови. Основна вимога стосується підтвердження місцевих коренів або територіальної належності.
Українці, з урахуванням географічного розташування країни, історичних подій минулого століття та потоків міграції, серед усіх націй мають найбільше шансів на репатріацію. Спеціалісти міжнародного права компанії Gromadyanstvo на безкоштовній консультації готові розповісти деталі та проаналізувати родовід для визначення права на участь у програмі. Юристи надають повну підтримку від збору документів до отримання паспорта.
Який статус надає Німеччина для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Німеччину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Німеччини. Які документи потрібні для отримання німецького громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Німеччини.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Люксембургу. Які документи потрібні для отримання люксембурзького громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Люксембургу.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Латвії. Які документи потрібні для отримання латвійського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Латвії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Хорватії. Які документи потрібні для отримання хорватського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Хорватії.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну