• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Національний прапор, Будапешт, Угорщина

Як отримати громадянство Угорщини

Отримати громадянство Угорщини можна за походженням, через натуралізацію, репатріацію або шлюб з угорцем. Зазвичай українці набувають приналежність до держави шляхом приймання, проживши в країні 11 років, три з яких з ВНЖ та вісім із ПМЖ. Паспорт Угорщини підтверджує статус громадянина ЄС. Таким чином українці, які присвоїли статус в країні, отримують права нарівні з жителями Євросоюзу. Згідно з останніми даними, в Угорщині проживає близько 220 000 іноземців, 14% із яких українці.

Що дає паспорт Угорщини для українців

Угорський паспорт дає право для українців на вільне перебування в державі, можливість користуватися усіма привілеями нарівні з громадянами та іншими європейцями. Серед головних переваг статусу:

  • вільне відвідування 175 країн світу без необхідності оформлення візи;
  • доступ до ринку праці та бізнес-середовища в державі з лояльною фіскальною політикою (прибутковий податок для фізичних осіб складає 15 %, юридичних — 9 %);
  • отримання високоякісних безоплатних медичних послуг за наявності державної страховки;
  • право передавати статус у спадок.

Водночас оформивши паспорт, необхідно дотримуватись обов’язків громадянина Угорщини та не порушувати закони держави.

Власники європейського паспорта можуть жити в країні на правах громадян, без оформлення попередніх дозволів. Вихідці з держав ЄС також мають переваги при отриманні правового статусу в Угорщині. Українці можуть набути громадянство певних держав об’єднання за період від одного року. Більше інформації про спрощені імміграційні програми до ЄС можна дізнатись під час консультації з міграційним юристом компанії Gromadyanstvo.

Хто може отримати громадянство Угорщини

Отримати угорське громадянство можуть українці, які прожили в країні 11 років, 8 з яких — у статусі постійного резидента. Крім виконання цензу осілості, необхідно відповідати іншим вимогам, серед яких:

  • наявність орендованого або власного житла, а також стабільного доходу;
  • відсутність судимості та інших проблем з законодавством;
  • знання угорської мови та Конституції Угорщини.

Згідно із законом «Про громадянство», від тесту на знання Конституції звільняються особи, які досягли 65 років, закінчили вищий навчальний заклад Угорщини або мають обмеження щодо здоров’я. Вимоги до періоду осілості можуть бути зменшені до:

  • п’яти років для неповнолітніх та осіб без громадянства;
  • трьох років для подружжя угорців, біженців чи усиновлених громадянами іноземців;

За індивідуальним рішенням президента Угорщини для осіб, які зробили особливий внесок у розвиток країни, вимоги щодо проживання в країні можуть бути скасовані.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Способи отримання громадянства Угорщини

Існує декілька варіантів отримання угорського паспорта для іноземців. Умови набуття статусу залежать від етнічного походження іммігранта та рівня його інтеграції у суспільство.

Народження

Угорське громадянство за народженням може бути надано дітям, у яких принаймні один із батьків є угорцем. При цьому місце народження дитини не відіграє ролі. Статус безумовно отримати можна й усиновленим дітям громадян Угорщини. Правову приналежність до держави також присвоюють неповнолітні претенденти невідомого походження, якщо особи та/або громадянство їхніх батьків на встановлені.

Натуралізація

Особи іноземного походження можуть набути угорського громадянства шляхом натуралізації. Даний спосіб оформлення статусу передбачає проходження декількох етапів легалізації проживання в країні — віза, ВНП, ПМП. Для отримання права на тривале перебування в державі українцеві знадобиться імміграційна підстава:

  • вступ до угорського ВНЗ;
  • працевлаштування;
  • реєстрація бізнесу;
  • одруження;
  • возз’єднання сім’ї;
  • біженство;
  • інвестиції або інше.

Кожна із зазначених імміграційних підстав передбачає конкретні умови, які іноземцю необхідно виконати, після чого він отримує посвідку на проживання. ВНП можна продовжувати, через 3 роки оформити ПМП, а ще через 8 років — паспорт.

Декларація

Особи, які не змогли свого часу набути правової приналежності до держави через законодавчі обмеження, що втратили чинність, можуть подати заяву на угорське громадянство по декларації. Так, отримати паспорт за спрощеними умовами можуть іноземці, які втратили статус через звільнення до 1990 року або переїзд до Німеччини після 1945 року. Також деяким угорцям за походженням було відмовлено у видачі паспорта через те, що до 1957 року громадянство країни передавалося у спадок лише по батьківській лінії. Дані категорії заявників можуть подати клопотання на ім’я президента і набути статусу без умов щодо проживання в державі.

Репатріація

Щоб набути громадянства Угорщини шляхом репатріації, кандидату необхідно підтвердити спорідненість з представниками держави до четвертого покоління включно. Слід надати до компетентного органу документи родичів, у яких чітко просліджується родинний зв’язок з кандидатом. Окрім даних про предків, репатріанту також слід довести знання угорської мови на рівні не нижче В2, а також розуміння культури й традицій народу. Репатріант звільняється від необхідності виконання умов щодо осілості. Спрощена процедура отримання паспорта також не передбачає сплати держмита.

Міст через Дунай, Будапешт, Угорщина

Які документи потрібні

Щоб отримати громадянство, потрібно подати до угорського уповноваженого органу досьє, яке містить:

  • заяву;
  • закордонний паспорт;
  • дві фотографії розміром 3,5×4,5 см;
  • свідоцтво про шлюб чи розлучення (за наявності);
  • довідку про наявність роботи в Угорщині та доходи;
  • договір купівлі-продажу чи оренди житла;
  • підтвердження успішного складання тесту на знання державної мови та основ Конституції;
  • квитанцію про сплату мита.

Залежно від способу набуття статусу можуть знадобитися й інші документи на громадянство. Наприклад, репатріантам потрібно надати підтвердження спорідненості з угорцями. Довідки про походження також необхідно підготувати заявникам, які оформлюють статус за декларацією. Усі документи перекладають на угорську мову, засвідчують нотаріально та апостилюють.

Порядок отримання угорського громадянства

Для громадян України, які не мають етнічної приналежності до народу Угорщини, оптимальний спосіб получити статус в країні — це скористатися процедурою натуралізації. Порядок дій для заявників наступний:

Крок 1
Отримання візи.
Для українців, які планують перебувати на території Угорщини до 90 днів, в’їзний дозвіл не потрібен. Однак для імміграції в країну слід оформити національну візу D за наявності законної підстави для переїзду (навчання, робота, бізнес або інше). В’їзний дозвіл видається в диппредставництві Угорщини за кордоном. Всі консульські послуги також можна отримати через сайт Konzinfo Ügysegéd.
Крок 2
Реєстрація ВНП.
Прибувши до Угорщини, українець отримує посвідку на проживання в Національному управлінні міграційної політики. Документ видається за наявності довгострокової національної візи. Статус діє від 12 місяців до п’яти років, в залежності від імміграційної підстави. ВНП можна продовжувати при дотриманні іноземцем законодавчих умов перебування в країні.
Крок 3
Отримання ПМП.
Через 3 роки проживання на території Угорщині в статусі тимчасового резидента іноземець має право клопотати про оформлення ПМП. Заявка продається до міграційної служби. Якщо іноземець не втратив підстав для законного перебування в державі та відповідає всім вимогам імміграційної політики країни, він стає постійним резидентом.
Крок 4
Клопотання про громадянський статус.
Отримати громадянство можна через 8 років проживання в Угорщині в статусі постійного резидента. Відповідне клопотання подається до місцевого муніципалітету чи центру комплексного обслуговування клієнтів. Рішення про надання громадянства компетентний орган приймає протягом 6–12 місяців, після чого іноземець отримує сертифікат про присвоєння статусу.
Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Оформлення документів для дитини

Батьки чи опікуни можуть подати заяву на натуралізацію, чи репатріацію своєї неповнолітньої чи дорослої недієздатної дитини. Присвоєння статусу особами, які не досягли 18-річного віку, можливе лише за згодою обох батьків. Клопотання готується у відповідній формі угорською мовою. До основного досьє додається свідоцтво про народження неповнолітнього заявника.

Оформлення внутрішніх документів Угорщини

Українці, які отримали угорське громадянство, оформлюють внутрішній та закордонний паспорт країни. Подати заяву на виготовлення документів можна у паспортному столі, офісі видачі документів чи консульстві за кордоном. Заявник надає досьє, що містить:

  • сертифікат про присвоєння громадянства;
  • довідку з адресом проживання;
  • свідоцтво про народження;
  • фотографію паспортного розміру;
  • дійсний паспорт.

Також при відвідуванні уповноваженого органу у претендента знімають відбитки пальців. За видачу паспорта, що діє до 5 років, слід заплатити 19 EUR, посвідчення зі строком до 10 років вартує 36 EUR. Виготовлення документів триває до 20 днів.

Спрощена процедура видачі громадянства

Щоб зробити громадянство за спрощеною процедурою, етнічним угорцям слід пройти всі етапи репатріації, до яких відноситься:

Крок 1
Підготовка досьє.
Заявник збирає та оформляє необхідні документи, що підтверджують його право на оформлення статусу за спрощеною процедурою — посвідчення, свідоцтва та довідки родичів-угорців.
Крок 2
Подача заявки.
Клопотання на оформлення громадянства можна подати у консульстві Угорщини за кордоном або через портал електронних послуг Konzinfo Ügysegéd.
Крок 3
Очікування рішення.
Репатріація не вимагає від заявника переїзду до Угорщини. На ухвалення рішення уповноваженого органу іноземець може очікувати в країні фактичного проживання.
Крок 4
Присвоєння громадянства.
Упродовж 30 днів після схвалення клопотання заявник запрошується до імміграційної служби для принесення присяги. Після завершення даної процедури репатріант вважається громадянином Угорщини й отримує відповідний сертифікат.

Терміни та вартість оформлення

Купити громадянство Угорщини не можна. Попри те, що в країні передбачено оформлення посвідки на проживання за інвестиції, у іноземців немає можливості відразу ж отримати паспорт, зробивши внесок в економіку держави. Проте претендент на громадянський статус сплачує адміністративний збір за розгляд заявки уповноваженим органом. Вартість держмита становить 30 EUR. Щодо термінів, то рішення про надання громадянства іноземцю приймається у строк від шести місяців до одного року. Екстрена процедура надання статусу законодавством не передбачена.

Подвійне громадянство в Угорщині та Україні

В Угорщині дозволено мати декілька паспортів. Проте слід зазначити, що країна не підписала жодних міжнародних угод про подвійне громадянство. Однак від репатріантів та претендентів на натуралізацію в Угорщині не вимагається відмова від дійсного паспорта, якщо це не суперечить законодавству рідної держави. Наприклад, Україна не визнає множинного громадянства, але й не перешкоджає отриманню декількох статусів. Отже, українці можуть оформити угорський паспорт у якості другого документа.

Де найлегше отримати громадянство українцям

Найшвидше отримати громадянство можуть репатріанти в Румунії, Польщі або Болгарії. Програма передбачає оформлення паспорта в строк від року для етнічних представників народу вказаних країн, без знання мови та вимог щодо осілості. Багато українців може скористатися даною процедурою. Подробиці про вигідні варіанти імміграції в розвинені держави ЄС можна дізнатися на консультації спеціаліста компанії.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз