БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Отримати громадянство Угорщини можна за походженням, через натуралізацію, репатріацію або шлюб з угорцем. Зазвичай українці набувають приналежність до держави шляхом приймання, проживши в країні 11 років, три з яких з ВНЖ та вісім із ПМЖ. Паспорт Угорщини підтверджує статус громадянина ЄС. Таким чином українці, які присвоїли статус в країні, отримують права нарівні з жителями Євросоюзу. Згідно з останніми даними, в Угорщині проживає близько 220 000 іноземців, 14% із яких українці.
Угорський паспорт дає право для українців на вільне перебування в державі, можливість користуватися усіма привілеями нарівні з громадянами та іншими європейцями. Серед головних переваг статусу:
Водночас оформивши паспорт, необхідно дотримуватись обов’язків громадянина Угорщини та не порушувати закони держави.
Власники європейського паспорта можуть жити в країні на правах громадян, без оформлення попередніх дозволів. Вихідці з держав ЄС також мають переваги при отриманні правового статусу в Угорщині. Українці можуть набути громадянство певних держав об’єднання за період від одного року. Більше інформації про спрощені імміграційні програми до ЄС можна дізнатись під час консультації з міграційним юристом компанії Gromadyanstvo.
Отримати угорське громадянство можуть українці, які прожили в країні 11 років, 8 з яких — у статусі постійного резидента. Крім виконання цензу осілості, необхідно відповідати іншим вимогам, серед яких:
Згідно із законом «Про громадянство», від тесту на знання Конституції звільняються особи, які досягли 65 років, закінчили вищий навчальний заклад Угорщини або мають обмеження щодо здоров’я. Вимоги до періоду осілості можуть бути зменшені до:
За індивідуальним рішенням президента Угорщини для осіб, які зробили особливий внесок у розвиток країни, вимоги щодо проживання в країні можуть бути скасовані.
Існує декілька варіантів отримання угорського паспорта для іноземців. Умови набуття статусу залежать від етнічного походження іммігранта та рівня його інтеграції у суспільство.
Угорське громадянство за народженням може бути надано дітям, у яких принаймні один із батьків є угорцем. При цьому місце народження дитини не відіграє ролі. Статус безумовно отримати можна й усиновленим дітям громадян Угорщини. Правову приналежність до держави також присвоюють неповнолітні претенденти невідомого походження, якщо особи та/або громадянство їхніх батьків на встановлені.
Особи іноземного походження можуть набути угорського громадянства шляхом натуралізації. Даний спосіб оформлення статусу передбачає проходження декількох етапів легалізації проживання в країні — віза, ВНП, ПМП. Для отримання права на тривале перебування в державі українцеві знадобиться імміграційна підстава:
Кожна із зазначених імміграційних підстав передбачає конкретні умови, які іноземцю необхідно виконати, після чого він отримує посвідку на проживання. ВНП можна продовжувати, через 3 роки оформити ПМП, а ще через 8 років — паспорт.
Особи, які не змогли свого часу набути правової приналежності до держави через законодавчі обмеження, що втратили чинність, можуть подати заяву на угорське громадянство по декларації. Так, отримати паспорт за спрощеними умовами можуть іноземці, які втратили статус через звільнення до 1990 року або переїзд до Німеччини після 1945 року. Також деяким угорцям за походженням було відмовлено у видачі паспорта через те, що до 1957 року громадянство країни передавалося у спадок лише по батьківській лінії. Дані категорії заявників можуть подати клопотання на ім’я президента і набути статусу без умов щодо проживання в державі.
Щоб набути громадянства Угорщини шляхом репатріації, кандидату необхідно підтвердити спорідненість з представниками держави до четвертого покоління включно. Слід надати до компетентного органу документи родичів, у яких чітко просліджується родинний зв’язок з кандидатом. Окрім даних про предків, репатріанту також слід довести знання угорської мови на рівні не нижче В2, а також розуміння культури й традицій народу. Репатріант звільняється від необхідності виконання умов щодо осілості. Спрощена процедура отримання паспорта також не передбачає сплати держмита.
Щоб отримати громадянство, потрібно подати до угорського уповноваженого органу досьє, яке містить:
Залежно від способу набуття статусу можуть знадобитися й інші документи на громадянство. Наприклад, репатріантам потрібно надати підтвердження спорідненості з угорцями. Довідки про походження також необхідно підготувати заявникам, які оформлюють статус за декларацією. Усі документи перекладають на угорську мову, засвідчують нотаріально та апостилюють.
Для громадян України, які не мають етнічної приналежності до народу Угорщини, оптимальний спосіб получити статус в країні — це скористатися процедурою натуралізації. Порядок дій для заявників наступний:
Батьки чи опікуни можуть подати заяву на натуралізацію, чи репатріацію своєї неповнолітньої чи дорослої недієздатної дитини. Присвоєння статусу особами, які не досягли 18-річного віку, можливе лише за згодою обох батьків. Клопотання готується у відповідній формі угорською мовою. До основного досьє додається свідоцтво про народження неповнолітнього заявника.
Українці, які отримали угорське громадянство, оформлюють внутрішній та закордонний паспорт країни. Подати заяву на виготовлення документів можна у паспортному столі, офісі видачі документів чи консульстві за кордоном. Заявник надає досьє, що містить:
Також при відвідуванні уповноваженого органу у претендента знімають відбитки пальців. За видачу паспорта, що діє до 5 років, слід заплатити 19 EUR, посвідчення зі строком до 10 років вартує 36 EUR. Виготовлення документів триває до 20 днів.
Щоб зробити громадянство за спрощеною процедурою, етнічним угорцям слід пройти всі етапи репатріації, до яких відноситься:
Купити громадянство Угорщини не можна. Попри те, що в країні передбачено оформлення посвідки на проживання за інвестиції, у іноземців немає можливості відразу ж отримати паспорт, зробивши внесок в економіку держави. Проте претендент на громадянський статус сплачує адміністративний збір за розгляд заявки уповноваженим органом. Вартість держмита становить 30 EUR. Щодо термінів, то рішення про надання громадянства іноземцю приймається у строк від шести місяців до одного року. Екстрена процедура надання статусу законодавством не передбачена.
В Угорщині дозволено мати декілька паспортів. Проте слід зазначити, що країна не підписала жодних міжнародних угод про подвійне громадянство. Однак від репатріантів та претендентів на натуралізацію в Угорщині не вимагається відмова від дійсного паспорта, якщо це не суперечить законодавству рідної держави. Наприклад, Україна не визнає множинного громадянства, але й не перешкоджає отриманню декількох статусів. Отже, українці можуть оформити угорський паспорт у якості другого документа.
Найшвидше отримати громадянство можуть репатріанти в Румунії, Польщі або Болгарії. Програма передбачає оформлення паспорта в строк від року для етнічних представників народу вказаних країн, без знання мови та вимог щодо осілості. Багато українців може скористатися даною процедурою. Подробиці про вигідні варіанти імміграції в розвинені держави ЄС можна дізнатися на консультації спеціаліста компанії.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну