БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Імміграція в країни ЄС для українців та громадян інших країн пострадянського простору є способом змінити місце проживання, отримати нові перспективи та можливості. ПМЖ в Європі можна оформити на підставі навчання, шлюбу з громадянином, працевлаштування та інших обумовлених законодавством причин. Переїзд в Європу передбачає послідовне набуття резидентських статусів та виконання цензу осілості (постійного перебування) на території держави.
Поміж тим, певні категорії претендентів мають право іммігрувати та набути громадянство за прискореною процедурою. Так, особи, які мають етнічні зв’язки з народом Болгарії, Румунії або Польщі можуть отримати паспорт ЄС без вимог до строку проживання та володіння державною мовою.
Переїзд в Європу на ПМП має певні переваги. Плюсами статусу резидента Євросоюзу для громадян країн, що не входять до складу об’єднання, є:
Міграція до Євросоюзу на постійне місце проживання відкриває безліч можливостей. Однак складність бюрократичних процесів може стати суттєвою перешкодою. Щоб зробити шлях до ПМП легким і швидким, звертайтеся до міграційних спеціалістів компанії Gromadyanstvo. Запишіться на безкоштовну консультацію вже зараз і дізнайтеся, як з легкістю скористатися всіма перевагами життя в ЄС.
Переїхати в Європу на ПМП можна тільки на законних підставах. Для набуття права на постійне перебування в ЄС шляхом натуралізації потрібно легалізувати проживання в країні та оформити посвідку на тимчасове резидентство. Щоб присвоїти статус ПМП слід прожити на території держави ЄС щонайменше 5 років та надати в компетентний орган такі документи:
Найпростішим варіантом імміграції є репатріація — за умовами програми особи, що документально підтвердили етнічні зв’язки з народом, мають право набути громадянство в строк від 12 місяців. Після оформлення паспорта ЄС претенденти можуть обирати будь-яку з 27 країн для проживання, вільно мандрувати та працювати на території об’єднання.
Процедура переїзду в Євросоюз для трудових мігрантів складається з наступних етапів:
Висококваліфіковані спеціалісти з країн, що не входять до складу Євросоюзу, можуть набути право на постійне перебування через отримання Блакитної карти ЄС. Документ дає право працевлаштовуватися у будь-якій державі Європейського Союзу без оформлення дозволу, а також змінювати роботодавця без попереднього узгодження. Умовами оформлення карти є підтверджений п’ятирічний досвід роботи та фахова вища освіта.
Імміграція до Євросоюзу доступна іноземцям, які вступили до європейських середніх або вищих навчальних закладів. Для отримання статусу резидента, крім базового комплекту, претенденти подають:
Неповнолітні особи додатково додають до клопотання офіційну згоду на імміграцію від батьків або інших законних представників. Процес переїзду в Євросоюз через навчання має такий алгоритм:
За законодавчими умовами деяких країн ЄС роки проживання в державі на підставі студентського посвідчення тимчасового резидента можуть бути зараховані у строк натуралізації не в повному обсязі.
ПМП ЄС доступне іноземцям, які відкрили нове підприємство, здійснили релокацію бізнесу або купили компанію на території об’єднання. Для імміграції необхідно, крім основних документів, надати в уповноважені органи країни:
Залежно від особливостей законодавства, іноземні підприємці можуть отримати податкові пільги при забезпеченні робочими місцями громадян країни. Етапи імміграції в Євросоюз через ведення бізнесу:
Окремим типом імміграції для іноземців є стартап віза ЄС. Так, отримати право на постійне перебування в деяких з країн Євросоюзу можуть талановиті іноземці, що започаткували інноваційну компанію або є учасниками урядових програм.
Оформлення паспорта ЄС через придбання нерухомості неможливе. Але власники житлових або комерційних приміщень мають право отримати ВНП чи ПМП. Від претендентів, крім базового досьє, необхідні:
Вартість придбаного житла для набуття статусу резидента встановлюється на рівні держави. Варто знати, що деякі країни запроваджують квоти на кількість виданих ВНП власникам нерухомості. На розсуд уряду також можуть бути встановленні територіальні обмеження на купівлю іноземцями приміщень чи земельних ділянок. Процедура імміграції в ЕС через покупку житла складається з таких етапів:
Ценз осілості для набуття ПМП може бути зменшений за умови покупки нерухомості певної вартості. Конкретні вимоги та правила перебування іноземців встановлюються на рівні держави ЄС та фіксуються у відповідних законах.
Офіційний шлюб з громадянином ЄС дає право отримати резидентство за спрощеною процедурою. Імміграція в Євросоюз можлива за умови реальних відносин, фіктивний шлюб може привести до депортації з країни та заборони на в’їзд. Строк перебування в Євросоюзі для отримання ПМП становить від 1 до 5 років. В залежності від вимог, набувачі резидентського статусу Євросоюзу направляють до компетентних служб такі документи:
Шлюб може бути оформлений як за кордоном, так і в державі набуття статусу. Процес переїзду для чоловіка/дружина громадянина ЄС включає такі етапи:
Згідно з Директивою ради Євросоюзу 2003/86/ЄС, іммігрувати та отримати право на проживання в країні об’єднання можуть близькі родичі громадянина або резидента держави Європейського Союзу. До членів родини, в залежності від законодавчих норм, відносяться:
Отримати ПМП в Європі через возз’єднання сім’ї можна за наступним алгоритмом:
Переїхати в Європу на ПМП можуть іноземці, що здійснили капіталовкладення в розвиток економіки. Сума та умови інвестування для імміграції визначаються урядовими організаціями. Крім базового досьє, претенденти подають:
Залежно від країни ЄС, інвестори отримують резидентський статус з дозволом на працевлаштування або без нього. Послідовний процес імміграції складається з наступних етапів:
Спрощені програми переїзду в Європу доступні особам, що мають етнічний зв’язок з народом конкретної держави та можуть підтвердити цей факт документально. Підставою для запиту на імміграцію є існування близьких родичів відповідної національності. В більшості випадків репатріанти набувають громадянство ЄС без оформлення проміжних статусів ВНП та ПМП. В досьє можуть входити наступні документи предків:
При імміграції від репатріантів не вимагається виконання цензу осілості та підтвердження володіння державною мовою. Загальний строк оформлення громадянства Євросоюзу за спрощеною процедурою займає від 12 місяців. Процес репатріації складається з таких етапів:
Процес імміграції до Євросоюзу передбачає послідовне виконання наступних процедур:
Віза — це документ, який надає право на перетин кордону держави, що його видала. Варто зазначити, що в країнах ЄС видають такі типи віз:
Підставами для запиту іммігрантами довгострокової візи можуть стати:
До базового комплекту документів на отримання візи в ЄС входять:
Для отримання дозволу на в’їзд в країну претенденту необхідно:
Термін розгляду документів залежить від країни імміграції, в середньому складає близько 30 днів.
ВНП — це документ, що підтверджує право іноземця на тимчасове проживання в країні. Термін дії виду на проживання встановлюється міграційними службами й зазвичай становить до року. Підставами для отримання ВНП є:
Документи на тимчасове резидентство подаються до уповноваженого міграційного органу держави. Базове досьє складається з:
Процедура оформлення ВНП:
Термін розгляду заяв на ВНП встановлюються державою, орієнтуватися варто на строк від 30 до 90 днів. Вид на проживання продовжується за умови збереження раніше затвердженої підстави для імміграції та відсутності порушень закону.
ПМП є підтвердженням особи іноземця та його права на постійне перебування в країні ЄС. Підставами для отримання статусу резидента є підтвердження законного перебування в країні з ВНП законодавчо визначений термін.
Набути право на ПМП та імміграцію до Євросоюзу можуть особи, що перебували на території країни певний час. Для зарахування терміну безперервного проживання в державі кандидату не можна перебувати за кордоном понад 180 днів на рік. Точні дані можна дізнаватися на офіційних сайтах міграційних органів. Заява на ПМП подається не пізніше, ніж за 30 днів до закінчення строку дії ВНП у територіальні відділення МВС. До пакета документів входять:
Додатковими вимогами при імміграції можуть бути відомості щодо складання іспитів на володіння державною мовою. Процес отримання ПМП:
Алгоритм оформлення ПМП може відрізнятися в залежності від обраної держави. Уточнювати інформацію варто на офіційних сайтах уповноважених служб.
Громадянство — це статус, що визначає правовий зв’язок між особою та державою, підтвердженням якого є паспорт. Документ можна отримати, виконавши встановлений ценз осілості чи за спрощеною процедурою. Умови набуття громадянства залежать від способу його оформлення. Так, стандартна натуралізація зазвичай вимагає виконання цензу осілості, відмови від дійсного паспорта та повної інтеграції в суспільне життя країни. Документи, що знадобляться для отримання паспорта ЄС:
Основні етапи процедури:
ПМП Євросоюзу можна отримати лише за наявності законних підстав для проживання в державі. Оформити туристичну візу та залишитися в обраній країні ЄС на легальних умовах не вийде. Іммігрантів, які сподіваються купити друге громадянство, чекає розчарування — попри обіцянки недобросовісних фірм, нелегально переїхати та отримати паспорт ЄС за гроші неможливо. Здійснення капіталовкладень в розвиток держави дає право на оформлення статусу резидента та подальшу натуралізацію. Для емігрантів з країн, які визнано відносно благополучними, статус біженця зазвичай недоступний.
Розповсюджений міф про велику кількість нелегальних мігрантів в країнах Євросоюзу не відповідає дійсності. Іноземці, що знаходяться на території ЄС, мають оформлений ВНП або ПМП на законній підставі. Міграційні служби ретельно відстежують нелегалів, яким внаслідок порушень правил перебування погрожує суттєвий штраф, депортація з країни та заборона на в’їзд в Євросоюз.
Для певних категорій іноземців доступна імміграція через набуття громадянства ЄС за програмою репатріації. З юридичної точки зору термін означає повернення на історичну батьківщину через відновлення втраченого предками статусу. Основою для набуття права на проживання для репатріанта є документально підтверджена наявність етнічних коренів.
Перевагами спрощеної процедури отримання громадянства ЄС є відсутність вимог до строку проживання, володіння державною мовою та наявності доходу. Також репатріація не вимагає відмови від дійсного паспорта. Строк імміграції за прискореною процедурою становить від 12 місяців. В Євросоюзі програми репатріації діють у:
Найбільш популярними за умовами та термінами оформлення є спрощені програми набуття польського, болгарського та румунського громадянства. У зв’язку з масовою міграцією населення країн Східної Європи в XX столітті представники різних етнічних груп були поселені в республіках СРСР. Тому на сьогодні багато українців та вихідців з інших держав пострадянського простору мають румунські, болгарські та польські корені й можуть претендувати на отримання паспорта ЄС за спрощеною програмою.
Підтвердженням етнічної приналежності до народу можуть виступати документи родичів, знайдені в сімейних архівах або отримані в державних органах. Зібрати досьє можна самостійно або ж скориставшись послугами міграційної компанії Gromadyanstvo.
Паспорт ЄС надає всім громадянам рівні права та можливості навчатися, працювати та вільно проживати у будь-якій з 27 держав об’єднання. Обираючи країни Європи для переїзду, варто враховувати наступні критерії:
Найбільш привабливими за умовами оформлення країнами Європи для ПМЖ іммігранти визнають Польщу, Румунію, Болгарію, Мальту та Кіпр. Вказані держави надають іноземцям можливість отримати паспорт ЄС за мінімальних вимог.
Особи, що мають прямих предків серед поляків, можуть оформити громадянство за сплощеною процедурою. На першому етапі набувач правового статусу ЄС отримує карту поляка у посольстві/консульстві за місцем постійного проживання. Документ діє до десяти років, дає право оформити довгострокову візу категорії D і отримати посвідку на постійне перебування одразу після в’їзду до країни. Через рік перебування в Польщі з ПМП іммігрант має право подавати запит на присвоєння громадянства.
Спрощена процедура репатріації до країни ЄС не вимагає тривалого оформлення та сплати держмита. Власник карти поляка має право на знижки та пільги, що діють на території країни. Іноземців приваблює розвинена економіка Польщі, достатній ринок вакансій та європейський рівень оплати праці. Мінімальна місячна зарплата в державі станом на 2024 рік складає 750 EUR. За показником вартості проживання країна займає 86 місце зі 139.
Громадяни та резиденти країни мають вільний доступ до європейського ринку праці. Підприємці отримують можливість вивести бізнес на міжнародну арену. Країна посідає 88 місце зі 139 у світовому рейтингу за вартістю проживання. Мінімальний рівень зарплат — близько 410 EUR/міс. Репатріанти сплачують держмита, послуги з легалізації документів та збір за подання заяви в розмірі близько 180 EUR.
Підтвердження етнічних коренів дає змогу іммігрувати до Румунії в строк від 12 місяців. Вимогами законодавства встановлена доказова наявність родинних зв’язків з румунами до третього покоління включно. Перевагами програми імміграції є відсутність потреби виконувати ценз осілості та вивчати державну мову. Репатріанти мають право залишити дійсний паспорт, проживати в країні ЄС після набуття громадянства не обов’язково.
Румунія є країною Євросоюзу, економіка якої активно розвивається. Станом на 2024 рік мінімальна зарплата в державі становить 590 EUR/міс. Підприємці мають змогу отримати податкові пільги з можливістю розширити сферу діяльності на європейському ринку.
Імміграція на Мальту доступна громадянам з країн, що не є членами ЄС, ЄЕЗ та Швейцарії за умови здійснення капіталовкладень в економічний розвиток держави на суму від 500 000 EUR. На першому етапі іноземці виконують умови інвестиційного проєкту та отримують ПМЖ. Паспорт країни Євросоюзу іноземці можуть отримати через 1–3 роки після набуття статусу резидента. Претендентам на громадянство Мальти немає потреби відмовлятися від першого паспорта. Разом з основним заявником отримати статус мають право члени сім’ї.
Серед переваг мальтійського паспорта — вільне відвідування США, Канади та Великобританії, доступ до якісної медицини та можливість вести бізнес на всій території ЄС. За мінімальної зарплати в 835 EUR/міс країна посідає 27 місце у світовому рейтингу по вартості проживання.
Лояльні умови для імміграції інвесторів та короткий термін розгляду запитів стали причиною популярності даної країни ЄС для переїзду. Претендувати на ВНП з натуралізацією в перспективі можуть іноземці, що придбали нерухомість, відкрили компанію або здійснили фінансування інвестиційної організації Кіпра. Мінімальна сума внесків становить 300 000 EUR. Розмір капіталовкладень може бути збільшений при сімейній імміграції. Інвестор може набути громадянства, проживши в країні в статусі резидента не менше п’яти із семи років.
За вартістю проживання Кіпр посідає 37 місце світового рейтингу, мінімальний рівень зарплати в країні ЄС офіціально не встановлений. Дохід середньостатистичного жителя держави складає близько 2250 EUR/міс.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну