БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Про популярність Австрії серед мігрантів краще за все говорять цифри. Згідно зі статистикою, п’ята частина населення країни не мають австрійського коріння. Що стосується українців, то, лише за офіційними даними, кількість наших співвітчизників, які переїхали до Австрії, становить понад 90 000 осіб. Майже в кожному регіоні країни є україномовна діаспора або певна тематична спілка, найбільша з них перебуває в столиці.
Переїзд в Австрію — це можливість отримати право жити в державі ЄС, що займає високі позиції одразу в кількох світових рейтингах. Так, країна є одним із лідерів за безпекою проживання, індексом екології та свободи. Іммігрантів також приваблює високий рівень розвитку медицини й економіки. Вагомим є показник ВВП на душу населення, за яким держава випереджає такі країни, ніж Канаду і Бельгію.
Якщо ви вирішили переїхати до Австрії, то маєте вибрати та підтвердити одну з визначених законом підстав перебування — працевлаштування, навчання, возз’єднання сім’ї, фінансова незалежність тощо. Щоб лишатися в країні на тривалий час, потрібне оформлення ВНП. За 5 років перебування ви зможете подати запит на карту постійного резидента, ще через 5 — претендувати на громадянство. Більш простою є імміграція в Австрію з паспортом Євросоюзу, на підставі якого можна вільно проживати та працювати після простої процедури реєстрації.
За умови відповідності критеріям спрощених програм набуття громадянства отримати паспорт ЄС можна в строк від року. Дізнатися більше про процедуру та заручитися підтримкою спеціаліста Gromadyanstvo можна, записавшись на індивідуальну консультацію.
Завдяки активній міграційній політиці, що діє в державі, переїзд до Австрії має певні переваги. Якщо ви розглядаєте таку перспективу, знання деяких особливостей процесу може стати в пригоді.
З огляду на законодавчі умови, еміграція з України в Австрію на підставі деяких критеріїв неможлива. Наприклад, здебільшого ви не зможете переїхати через отримання австрійського паспорта за народженням. Право оформити статус на підставі видатних досягнень також підходить далеко не всім українцям. Якщо ви плануєте переїзд як чоловік/дружина австрійця, будьте готові до ретельних перевірок шлюбу на справжність стосунків.
Тож, хоча легальних підстав для перебування в країні не так і багато, варіантом, що підходить більшості українців, є натуралізація. Переїхати та отримати дозвіл на проживання можна через:
Нагадуємо, що одразу після завершення війни в Україні посвідка переміщеної особи (тимчасовий захист) втратить силу, тож, якщо у ваші плани входить довгострокова імміграція, варто підібрати іншу, більш надійну підставу для проживання. Наприклад, перебуваючи в Австрії, можна розпочати процес оформлення другого паспорта іншої держави ЄС. Відповідно до програм репатріації, які діють у Румунії і Болгарії, отримати громадянство можна трохи більше ніж за рік. І вже потім або залишитися в Австрії як повноправний громадянин ЄС, або ж вибрати іншу країну об’єднання для вільного проживання та працевлаштування.
Документом, що підтвердить легальність імміграції в Австрію, здебільшого є червоно-біло-червона карта, яка одночасно є дозволом на проживання та роботу у конкретного роботодавця. Якщо переїзд без права роботи, вам видадуть ПНП відповідного зразка «дозвіл на поселення».
Щоб оформити вид на проживання, вам потрібно звернутися за довгостроковою візою до будь-якого дипломатичного представництва Австрії за кордоном. Наразі посольство в Києві не працює. Враховуйте, що компетентні служби мають право запросити переклад документів німецькою чи англійською мовою з нотаріальним посвідченням. Визнається лише переклад, виконаний сертифікованими фахівцями. В середньому обробка заяв займає близько 8 тижнів. Погодження запиту означатиме, що ви можете в’їхати до країни та отримати посвідку на проживання в територіальному уповноваженому органі.
Переїхавши до Австрії та отримавши посвідку на проживання, ви можете перебувати в країні визначений дозволом період. Для того щоб продовжити посвідку, вам необхідно звернутися в територіальну імміграційну службу. Робити це слід не раніше ніж за 3 місяці до останнього дня дії документа, але й не пізніше закінчення строку.
За умови п’ятирічного перебування у тимчасовому статусі відкривається доступ до подання запиту на карту постійного проживання. Але задля того, щоб період був врахований, виїзд за межі Австрії протягом цього строку не повинен перевищувати 6 місяців поспіль і 10 місяців — загалом. Варто зазначити, що за певних обставин строк може бути врахований не в повному обсязі. Так, проживання за студентською ПНП зараховується наполовину.
Карта постійного резидента видається на 5 років, після чого документ необхідно замінити. Безпосередньо статус ПМП є безстроковим, але може бути анульований, якщо ви відсутні без поважних причин в Австрії більше ніж 12 місяців.
Українці, які переїхали в Австрію, радять вирішити питання оренди нерухомості якомога раніше. Попри достатню кількість пропозицій на ринку, пошук підхожих за розташуванням і вартістю апартаментів може стати складним. Особливістю найму житла в Австрії є внесення обов’язкового депозиту в розмірі 3 щомісячних плат. Додатково потрібно сплатити ще ПДВ у розмірі 10 %. Окрім оренди, щомісячно оплачуються комунальні послуги.
Ціна за однокімнатну квартиру залежить від регіону та розташування. В середньому орієнтуватися варто на 700 EUR, але у Відні та центральних частинах інших великих міст вартість може бути значно вищою. Зняти апартаменти можна без посередників або за допомогою рієлтора.
Серед міст, які іммігранти вважають найкращими для проживання, — Відень, Лієнц, Куфштайн, Клагенфурд. У цих регіонах добре розвинена соціальна інфраструктура, багато навчальних і медичних закладів. Крім того, знайти роботу тут легше, ніж в інших містах. Вибір регіону для переїзду слід робити з огляду на індивідуальну ситуацію. Наприклад, для фінансово незалежних іммігрантів вагомим критерієм може стати наявність розважальних центрів, для сімей із дітьми на перший план вийдуть наявність і рейтинги навчальних закладів.
Переїзд в Австрію передбачає оформлення ПНП, в якій або вже є, або немає дозволу на роботу. Оформлення додаткових дозволів не потрібно. За статистичними даними Управління зайнятості, рівень безробіття в країні становить близько 7 %. За прогнозами, у найближчі роки показник може трохи зменшитися, але все одно залишиться доволі високим. Цей фактор потрібно враховувати, плануючи переїзд.
Мінімальна зарплата в державі — 1766,92 EUR, середній рівень доходу становить близько 3 500. Але, плануючи переїзд до Австрії, орієнтуйтеся на вашу спеціальність. Так, на найвищу оплату праці можуть претендувати інженери, фахівці IT, лікарі. Найнижчу отримують, як правило, різнороби та іммігранти без знання німецької або англійської мови.
На розмір зарплат впливатиме й регіон проживання. Іммігруючи до Відня, можна розраховувати на вищі доходи. В невеликих містах, таких як Зальцбург та Інсбрук, люди заробляють, як правило, менше.
Ви можете переїхати до Австрії та відкрити будь-який тип підприємства — товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне або комерційне товариство. Комерційна діяльність потребує оформлення ліцензії в Австрійському торговому реєстрі. Залежно від напряму роботи, може також знадобитися отримання професійного дозволу. Серед компаній, яким потрібен документ, — туристичні, медичні, будівельні фірми, компанії з продажу тютюну та алкоголю.
Ставка корпоративного податку для бізнесу є уніфікованою і становить 23 %, податок на дохід із капіталу — 25 %. Але для компаній, що займаються дослідницькою діяльністю або визнані інноваційними, податкові ставки можуть бути знижені. Для фізичних осіб та індивідуальних підприємців знизити рівень відрахувань допомагає оформлення податкового резидентства. Для цього необхідно проживати в Австрії не менше ніж 183 днів на рік.
Тип посвідки на проживання не впливає на вимоги до строку проживання (за винятком студентської ПНП, що зараховується в половинному обсязі). Тобто імміграція з України з посвідкою переміщеної особи є одним із легальних способів переїхати до країни ЄС. Але ж варто розуміти, що документ втратить актуальність після закінчення війни, а от строк натуралізації, необхідний для набуття громадянства, ніяк не зміниться.
Відповідно до закону, для того щоб подати запит на отримання австрійського паспорта, слід проживати на території держави від 10 років. Так, період може бути дещо зменшений для чоловіка/дружини громадянина країни, але варіант має свої нюанси. Отже, переїжджаючи в Австрію, ви маєте бути готовим знайти іншу підставу для тривалого перебування, крім статусу гуманітарного захисту. Найбільш надійним є спосіб імміграції з паспортом будь-якої держави ЄС. При цьому неважливо, в якій країні він отриманий.
Якщо ви замислюєтеся над тим, щоб переїхати з України, рекомендуємо спочатку записатися на консультацію до спеціаліста компанії Gromadyanstvo, який підбере актуальний спосіб імміграції згідно з вашими вихідними даними та побажаннями. У разі юридичного супроводу отримання другого паспорта ЄС може зайняти трохи більше ніж рік.
Які програми імміграції в Австрію доступні українцям. Як отримати дозвіл на проживання та переїхати жити в Австрію. Особливості пошуку житла, роботи та збору документів.
Що потрібно, щоб переїхати жити до Бельгії. Як отримати дозвіл на проживання та підготувати документи для імміграції. Переваги переїзду та життя в країні.
Як отримати дозвіл на проживання в Угорщині. Які види посвідок на проживання можна оформити та що для цього потрібно.
Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Італії та що для цього потрібно. Види доступних українцям посвідок. Основне — від збору документів до отримання дозволу.
Як отримати тимчасовий захист у Португалії? Що потрібно для оформлення статусу біженця? Питання, які турбують українців у пошуках прихистку.
Як отримати дозвіл на довгострокове проживання в Чехії та зробити карту побиту в Чехії. Що потрібно для отримання посвідки на проживання. Необхідні документи.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну