• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Що таке karta polaka

Що таке karta polaka і як отримати карту поляка у 2024 році

Карта поляка — це офіційний документ, який підтверджує етнічний зв’язок особи з народом або її особливий вклад у розвиток країни. Основними умовами отримання посвідчення є володіння національною мовою, знання історії та культури Польщі. Усі вимоги та особливості процедури видачі karta polaka детально описані в законі «Про карту поляка». Для оформлення посвідчення заявнику слід подати до консульства повний перелік документів, що підтверджує спорідненість з представниками народу, а також пройти співбесіду.

Для українців отримання карти поляка — це можливість іммігрувати до розвиненої європейської країни та набути громадянство ЄС у найкоротший термін. Власник посвідчення може оформити статус постійного резидента, а за рік потому — подати запит на отримання паспорта. Окрім того, karta polaka дає українцю право користуватися певними пільгами на території держави.

Закон про карту поляка

Закон «Про карту поляка» від 7.09.2007 регламентує процедуру підтвердження етнічної приналежності особи до країни. Нормативний документ визначає критерії, яким має відповідати кандидат на отримання посвідчення. Першочерговою метою впровадження ustawa o karcie polaka було відновлення історичної справедливості, надання можливості особам з польським корінням повернутися до рідної країни.

16.05.2019 були прийняті деякі зміни до закону «Про карту поляку». Раніше посвідчення могли отримати лише вихідці з країн пострадянського простору — України, Росії, Білорусі, Казахстану та інших республік колишнього СРСР. За новими правилами оформити карту поляка мають право громадяни будь-якої держави світу. Нині в Україні проживає велика кількість етнічних поляків, які навіть не здогадуються про своє походження.

Хто може отримати карту поляка

Щоб отримати карту поляка, треба відповідати певним законодавчим критеріям. Клопотання про видачу документа ухвалюється у разі:

  • підтвердження польського походженням через спорідненість з громадянами країни по прямій лінії до третього ступеня включно або внесення вкладу у розвиток країни;
  • подання письмової заяви про приналежність до польського народу у присутності консула — обов’язкова умова для всіх претендентів старше 16 років;
  • володіння державною мовою на рівні не нижче А2, знання культури, традицій народу та Конституції Польщі.

Якщо Ви хочете швидко отримати Карту поляка, міграційні спеціалісти компанії Gromadyanstvo готові допомогти. Вони професійно супроводжують клієнтів на кожному етапі – від підтвердження польського походження до підготовки документів та успішного проходження співбесіди. Завдяки їхньому досвіду, процес оформлення Карти поляка стане простим і зрозумілим, забезпечуючи мінімум стресу і максимум ефективності. Звернувшись до Gromadyanstvo, Ви можете бути впевнені, що отримаєте Карту поляка в найкоротші терміни.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Що дає карта поляка українцям

Кarta polaka надає можливість отримати певні соціальні переваги та привілеї при набутті громадянства ЄС. Статус етнічного поляка передбачає наступні плюси:

  • можливість легального працевлаштування та ведення бізнесу в Польщі без оформлення попереднього дозволу;
  • доступ до соціального сервісу держави на рівних умовах з громадянами;
  • право на безоплатну медичну допомогу та освіту без проходження курсів польської мови (зерувка) в деяких вишах;
  • вільний доступ до державних музеїв та інших культурних закладів;
  • отримання імміграційної візи та посвідки на постійне проживання на безоплатній основі;
  • оформлення громадянства через рік безперервного перебування в Польщі.

Отримання карти поляка також накладає на власника певні зобов’язання, до яких відносяться:

  • інформування уповноважених органів держави про зміну особистих даних — імені, адреси проживання тощо;
  • дотримання законів, вчасне подання документів для оформлення/продовження посвідки на проживання;
  • повага до традицій та звичаїв народу, використання польської мови у повсякденному житті.

Пільги та виплати по карті поляка

Власники карти поляка можуть безоплатно відвідувати музеї та купувати квитки на залізничний транспорт зі знижкою в 37 %. Після подання заяви на отримання ПМП власники карти поляка, а також їх подружжя та діти можуть оформити матеріальну допомогу в Польщі для покриття витрат, пов’язаних з проживанням. В перші 9 місяців перебування в країні можна отримати такі пільги:

  • протягом 120 днів — 50 % від мінімальної зарплати в державі;
  • упродовж наступних 5 місяців — 60 % від розміру першочергової допомоги.

Діти отримують половину суми, призначеної для дорослих. Запит необхідно подати протягом трьох місяців після оформлення заяви на отримання ПМП.

Які документи потрібні для карти поляка

При реєстрації клопотання про отримання карти поляка потрібно надати до уповноваженої служби список документів, до якого відносяться:

  • свідоцтво про народження;
  • внутрішній і закордонний паспорти;
  • фото розміром 3,5х4,5 см;
  • підтвердження володіння державною мовою або свідоцтво про освіту в закладі з викладанням польською;
  • дані про спорідненість хоча б з одним представником народу по прямій висхідній лінії до третього ступеня включно — документи батьків, дідуся, бабусі, прадідуся або прабабусі-польки;
  • відомості про депортацію родичів-поляків або особистий вклад в культурний розвиток країни — за наявності.

Особам до 18 років карта поляка видається лише при наявності цього документа у одного з батьків. Для її отримання потрібно надати:

  • заяву в присутності батьків;
  • свідоцтво про народження;
  • посвідчення особи батьків;
  • карту поляка матері та/або батька.
Карта поляка для громадян України

Процедура отримання КП

Процедура отримання karta polaka по польському корінню передбачає кілька етапів. Першочерговим і дуже важливим кроком вважається підготовка та легалізація необхідних документів. Досьє подається до консульства Польщі за кордоном або ж у воєводство на території держави

Запис до консульства та подання документів

Для отримання карти поляка необхідно записатися до посольства Республіки Польща за кордоном. Це можна зробити онлайн на офіційному сайті консульської служби або через телефон. Важливо пам’ятати, що час та дата візиту визначаються на основі завантаженості уповноваженого органу, тому рекомендується здійснити запис заздалегідь.

Під час реєстрації попереднього запиту претенденту буде запропоновано заповнити заяву. Треба знати, що дані кандидатів ретельно перевіряються, тому не варто приховувати інформацію від уповноважених служб. Після здійснення запису та подання документів особі буде призначено дату та час візиту до консульства. Рекомендується прибути в посольство заздалегідь та мати при собі друковану версію заповненої заявки.

Співбесіда

Після попередньої перевірки документів співробітники консульства запрошують заявника для проходження наступного етапу — співбесіди. Про час та дату інтерв’ю кандидат повідомляється заздалегідь за вказаними під час реєстрації клопотання каналами зв’язку. Бесіда проводиться польською мовою. Питання стосуються традицій, історії та культури країни. Під час співбесіди кандидату слід підтвердити свою лояльність до держави, соціальну та етнічну приналежність до її народу.

Отримання карти

Карту поляка можна отримати у консульстві або в офісі воєводи, залежно від місця подання документів. Свідоцтво видається особисто заявнику. Документ має вигляд пластикового посвідчення розміром 5,5х8,5 см, на якому містяться фото та особисті дані власника, а також індивідуальний номер. Зазвичай про готовність документа повідомляють електронною поштою або телефоном, вказуючи дату та час, коли можна прийти за картою. При отриманні свідоцтва необхідно мати при собі паспорт.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Як отримати карту поляка без польського коріння

У деяких випадках оформлення карти поляка доступне українцям без коріння, які активно сприяли розвитку Польщі через громаду упродовж останніх трьох років до моменту клопотання. Враховується діяльність на користь держави у сфері науки, культури, освіти або спорту.

Клопотання здійснюється за стандартною процедурою, через дипломатичне представництво Польщі за кордоном. Претенденту слід підготуватися до співбесіди з консулом. Під час інтерв’ю важливо довести свою активну участь у підтриманні традицій та мови Польщі за кордоном, продемонструвати знання історії та основ Конституції. Кандидату слід знати національний гімн та державну символіку.

Зараз в Україні проживає багато потенційних претендентів на репатріацію в Польщу, котрі не знають про своє походження й права. Спеціалісти компанії допоможуть оцінити перспективи набуття статусу та гарантують спрощення процесу збору досьє й оформлення клопотання.

Чи можна купити картку поляка

Купівля або продаж картки поляка може кваліфікуватися як порушення закону. Не існує правових механізмів для встановлення ціни та придбання цього документа через фінансові транзакції. Спроби купити карту поляка можуть призвести до серйозних юридичних наслідків, включно з кримінальною відповідальністю для обох сторін угоди. Всі процедури, пов’язані з отриманням карти, мають проходити виключно через офіційні установи та з дотриманням усіх вимог законодавства Польщі.

Допомога в отриманні карти поляка

Фахівці міжнародного права, які знайомі з усіма нюансами та змінами в законодавстві, можуть надати кваліфіковану підтримку на кожному етапі імміграції. Процес оформлення карти поляка за допомогою юристів компанії відбувається наступним чином:

  1. Консультація, аналіз ситуації та визначення алгоритму дій.
  2. Надання юристу наявних відомостей про етнічне походження або вагомий вклад в культурний розвиток країни.
  3. Збір спеціалістом необхідних даних, зокрема відновлення втрачених документів предків (за необхідності).
  4. Проходження співбесіди у супроводі юриста компанії.
  5. Отримання карти поляка.

Міграційні спеціалісти компанії Gromadyanstvo допоможуть переїхати до Польщі разом з чоловіком/дружиною й дітьми, отримати пільги й влаштувати своє життя в країні. Професійні юристи також надають послуги по оформленню постійного резидентства та громадянства ЄС.

Скільки робиться карта поляка та її вартість

Претендент може отримати карту поляка після перевірки всіх наданих документів та ухвалення позитивного рішення уповноваженим органом. Час очікування після проходження співбесіди не перевищує 1–2 місяців. Процедура оформлення посвідчення є безоплатною.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Відповіді на поширені запитання

Як переїхати до Польщі за картою поляка?

Власник карти поляка може отримати дозвіл на в’їзд та довгострокове перебування в країні безоплатно. Одразу після переїзду до Польщі етнічний поляк має право набути статусу постійного резидента. Вид на проживання також можуть отримати члени сім’ї основного іммігранта, а через рік перебування в державі подати запит на громадянство.

Чи можна працювати в Польщі за картою поляка?

Власники карти поляка можуть працевлаштовуватися та займатися бізнесом в Польщі на рівних правах з громадянами. На відміну від інших іммігрантів, етнічні поляки звільняються від необхідності отримувати дозвіл на дохідну діяльність в країні.

Чим відрізняється карта поляка від карти побиту та паспорта?

На відміну від паспорта та karta pobytu, карта поляка не надає права на проживання в державі, хоч і є підставою для його набуття. Документ лише підтверджує етнічне походження власника й відкриває доступ до певних соціальних можливостей та пільг. Водночас карта побиту є дозволом на тимчасове чи постійне проживання в Польщі, а паспорт є офіційним документом, що підтверджує громадянство власника.

Який термін дії КП?

Термін дії карти поляка становить 10 років від моменту її видачі. Документ можна продовжувати на аналогічний період за умови подання запиту не пізніше, ніж за 3 місяці до закінчення строку дії статусу. Посвідчення особи віком від 65 років є довічним.

Як отримати польське громадянство за картою поляка?

Отримання польського громадянства за картою поляка відбувається у спрощеному режимі. Першочергово власник посвідчення відкриває національну візу категорії D. На підставі даного документу етнічний поляк оформлює статус постійного резидента. Через рік проживання в країні з картою сталего побиту можна оформити польське громадянство. Але у будь-якому випадку важливо знати, що без знання мови отримати польський паспорт неможливо.

Чи можна жити в Європі з картою поляка?

Після отримання карти поляка іноземець може претендувати на низку пільг в країні. Але даний документ не дає права на проживання в державах Євросоюзу. Щоб вільно пересуватися по території об’єднання, а також отримати доступ до соціального сервісу країн ЄС, потрібно оформити польський паспорт. Спеціалісти компанії допоможуть набути громадянства Євросоюзу у найкоротший термін.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз