• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Карта сталего побиту в Польщі

Що таке карта сталего побиту в Польщі та як її отримати

Karta stalego pobytu (карта сталего побиту — КСП) є документом, який дозволяє іноземцям перебувати на території Республіки Польща безстроково. Документ — це аналог посвідки на постійне проживання (ППП). Після закінчення терміну придатності КСП її можна продовжити (за необхідності). Сталий побит у Польщі посвідчує особу та надає можливість працевлаштування та/або навчання в країні без потреби оформлювати додаткові документи. Також, маючи КСП, іноземець може легально виїжджати та в’їжджати до країни без візи.

Для українців карта сталего побиту дає можливість вільно подорожувати державами, які входять до Шенгенської зони навіть без біометричного паспорта, проте громадянство Польщі відкриває можливість також проживати, працювати та навчатися у будь-якій країні ЄС. Дізнатися актуальні способи отримання статусу в республіці можна на консультації у міграційного фахівця компанії Gromadyanstvo.

Чим відрізняється від карти часовего (тимчасового) побиту та Карти Поляка

Карта сталего побиту надає своєму власникові найбільш широкі права та можливості у порівняння з картою часовего побиту (КЧП) та Картою Поляка (КП). Процедура оформлення документів та їхні характеристики також дещо відрізняється — деталі можна побачити у таблиці.

Критерій порівнянняКарта ПолякаКарта часовего побитуКарта сталего побиту
Підстави для оформленняЗв’язок із польською націєюРобота, навчання, бізнес, возз’єднання сім’ї, інша діяльністьЗв’язок із поляком, біженство, наявність КП або 4-річної КЧП
Термін дії карти10 роківМаксимум 3 роки10 років
Місце подання заявкиКонсульство Польщі за кордономВоєводське управління в ПольщіВоєводське управління в Польщі
Вартість оформленняБезоплатно103–127 EUR0–173 EUR
Тривалість розгляду заявкиДо 60 днівДо 60 днівДо 180 днів
Право на роботу та/або навчанняЛише в ПольщіЛише в Польщі та при відповідній підставіНа території ЄС за домовленістю
Право на пільги та/або виплатиДля всіх власниківЛише для певних категорій осібЛише для певних категорій осіб
Карта Поляка дозволяє отримати КСП за умови доведення своїх намірів оселитися в республіці на постійній основі, до того ж із цим документом можна набути одразу місцевого громадянства через рік проживання в країні. Для порівняння, з КЧП треба прожити в Польщі щонайменше 4 роки до запиту місцевого паспорта. Щоб дізнатися умови оформлення статусу, звертайтеся до спеціаліста Gromadyanstvo.

Що дає карта сталего побиту

Сталий побит надає широкі переваги та можливості, зокрема дозволяє:

  • перебувати на території республіки необмежену кількість часу;
  • подорожувати до країн Шенгенської зони без візи на строк до 90 днів поспіль;
  • працювати на місцевих роботодавців без запиту окремого дозволу;
  • здобувати освіту в навчальних закладах країни;
  • купувати нерухомість i земельні ділянки на території республіки;
  • отримати у перспективі громадянство Польщi;
  • вести підприємницьку діяльність (після реєстрації юридичної особи);
  • отримати посвідчення водія європейського зразка (або замінити наявне).

Умови отримання КСП

Отримати карту сталего побиту можуть іноземці, які виконали свій ценз осілості (за потреби) та відповідають хоча б одному з критеріїв:

  • мають мати або батька, який отримав резидентство республіки до народження дитини;
  • підтверджують своє польське походження та намір переїхати до країни назавжди;
  • мають мати і батька (або одного з них), які є місцевими громадянами;
  • перебувають у шлюбі з поляком і проживають на території республіки;
  • постраждали від торгівлі людьми та не мають можливості повернутися на батьківщину;
  • перебувають у Польщі у статусі біженця, особи з додатковим захистом або тимчасового резидента, що отримав КЧП із гуманітарних причин;
  • мешкають в республіці на підставі дозволу на толероване перебування;
  • володіють Картою Поляка та доводять намір оселитися у Польщі назавжди;
  • мають притулок на території країни;
  • перебувають у республіці з посвідкою на постійне проживання на підставі роботи та доводять наявність стабільного регулярного прибутку.

Вимоги до претендента на постійне місце проживання в Польщi передбачають пред’явлення довідки про відсутність судимості, наявність повного пакета документів, права власності на нерухомість або договору оренди, а також підтвердження фінансової спроможності (наприклад, витяг із банківського рахунку) чи спонсорства, здатного забезпечити перебування заявника на ППП. Окрім того, важливо довести сплату податків до бюджету республіки, наявність законної підстави для запиту КСП і певний рівень володіння польською мовою (не нижче В1).

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Підстави для отримання карти сталего побиту

Залежно від категорії заявника на карту сталего побиту в Польщі, разом із заявою він також повинен додати документи, що підтверджують причину запиту. Основними підставами для оформлення ППП є:

  • Репатріація.
    Іноземцеві потрібно довести свій зв’язок із польською нацією (власне походження). Для підтвердження факту спорідненості з поляками необхідно підготувати відповідні документи — свідоцтва про народження/шлюб та інші акти, в яких міститься національність. Таке досьє дозволяє отримати Карту Поляка (на території рідної країни), з якою можна безкоштовно відкрити імміграційну візу, прибути до Польщі та запитати ППП.
  • Шлюб із поляком.
    На час подання заяви має бути доведено, що офіційне партнерство з громадянином Польщі триває не менше трьох років, а заявник безперервно перебуває на території республіки щонайменше 24 місяці на підставі тимчасової посвідки. Доказовими документами для даної підстави виступають свідоцтво про шлюб (обов’язково має визнаватися місцевими органами влади) та карта часовего побиту іноземця.
  • Гуманітарні причини.
    Перед запитом карти сталего побиту особа має прожити в Польщі щонайменше 5 років. Доказовою базою для досьє є підтвердження надання статусу біженця, додаткового захисту або дозволу на перебування з гуманітарних причин. Також через рік проживання в республіці оформити КСП мають право особи, постраждалі від насильства та/або торгівлі людьми. Таким заявникам необхідно додаткового надати докази співпраці з місцевими правоохоронними органами та неможливості повернутися на батьківщину.
  • Працевлаштування.
    Іноземці мають пропрацювати в республіці не менше чотирьох років на підставі відповідного дозволу на тимчасове проживання. Особа має бути працевлаштована за фахом, який у Польщi вважається дефіцитним, наприклад слюсарем, учителем або кухарем (список щорічно оновлюється). Також заявнику потрібно документально довести, що він вчасно сплачує податки на території країни та має постійне джерело прибутку.

Необхідні документи

Питання стосовно необхідного пакета документів на отримання карти сталего побиту у Польщi регламентуються положеннями закону «Про іноземців». Претендентові на статус потрібно підготувати:

  • заява на отримання дозволу на довгострокове проживання, заповнена польською мовою;
  • закордонний паспорт або аналогічне посвідчення особи;
  • кольорові фотографії (4 штуки розміром 35 х 45 мм), зроблені не раніше ніж 6 місяців тому;
  • підтверджувальний документ, що обґрунтовує підставу для запиту;
  • квитанцію про сплату державного мита.

Додатково (по запиту) можуть знадобитися медична страховка, згода на обробку біометричних даних, довідку з банку про наявність коштів для підтвердження фінансової спроможності, договір найму житла або право власності на нерухоме майно. Залежно від підстави, до досьє прикладаються акти громадянського стану та/або трудовий контракт.

Процедура оформлення карти сталего побиту може виявитися тривалою та складною. В якості альтернативи іноземці, зокрема українці, можуть стати учасниками спрощеної програми отримання громадянства. Дізнатися умови участі можна, здійснивши запис на безкоштовну консультацію до міграційного фахівця Gromadyanstvo.

Як заповнити внесек (Wniosek) на КСП

Внесек (Wniosek) є заявою на оформлення карти сталего побиту, яку необхідно заповнювати польською мовою та подавати до воєводського управління. Бланк документа, в якому потрібно вказати особисті дані, видають співробітники міської адміністрації за місцем проживання претендента. Також заяву можна скачати та заповнити онлайн на сайті держоргану. Якщо при заповненні внеску виникають труднощі, необхідно звернутися до консультанта по допомогу. Загалом процес оформлення внесеку виглядає наступним чином:

  1. Заповнення бланка (за зразком) — використовуються тільки друковані польські літери, відповіді повинні бути чіткими та чесними.
  2. Надання інформації щодо зміни імені, прізвища, по батькові або громадянського стану (за необхідності).
  3. Указівка фактичного місця проживання, куди співробітники воєводського управління зможуть надіслати відповідь.
  4. Пред’явлення даних щодо наявності/відсутності судимості (необхідне документальне підтвердження).
  5. Надання співробітнику державного органу контактної інформації (адресу електронної пошти, номер телефону тощо).
  6. Особисте підписання заяви.
Отримання карти сталего побиту в Польщі

Процедура отримання

Процедура отримання сталего побиту здійснюється у воєводському управлінні Польщі за місцем проживання заявника. Запит має право подавати іноземець, який легально перебуває на території держави (законно в’їхав та за потреби виконав ценз осілості), до закінчення строку дії іммігрантської візи, КЧП або іншого статусу, на підставі якого проходить оформлення ППП. Процедура отримання польської картки сталего побиту включає наступні етапи:

Крок 1
Подання запиту.
Заявник звертається до воєводського управління за місцем свого проживання, де подає досьє на розгляд органу самоврядування. Останній термін — день перед закінчення дії карти тимчасового перебування або візи.
Крок 2
Надання біометричних даних.
Іноземець повинен надати згоду на зняття відбитків пальців. Біометричні дані необхідні задля внесення їх у карту сталего побиту, а також для можливості посвідчення особи в державних органах Польщі.
Крок 3
Штампування.
В якості підтвердження прийняття заяви співробітник адміністрації ставить спеціальну печатку у паспорт заявника. На основі штампа дозволяється законно перебувати на території республіки до ухвалення рішення щодо ППП. Проте печатка не надає права на виїзд до третіх країн.
Крок 4
Сплата гербового збору.
Разом із досьє іноземцю необхідно надати співробітнику міської адміністрації квитанцію про сплату державного мита у розмірі близько 150 EUR. Якщо запит на КСП подає власник Карти Поляка, сплачувати збір або будь-які інші внески не потрібно.
Крок 5
Очікування рішення.
Розгляд справ претендентів на постійне місце проживання в Польщi триває до шести місяців. Протягом цього часу заявник має право не лише знаходитись на території країни, але й продовжувати займатися підприємницькою діяльністю, навчатися чи працювати.
Крок 6
Отримання карти сталего побиту.
Про ухвалення рішення заявник буде повідомлений заздалегідь погодженим способом. Після отримання результатів необхідно відвідати воєводське управління, щоб забрати саму картку сталего побиту. Виготовлення документа коштує приблизно 24,5 EUR.

Громадянство Польщі через карту сталего побиту

Подати запит на отримання польського громадянства на підставі карти сталего побиту можуть іноземці, які дотрималися однієї з умов:

  • проживають на території країни щонайменше 3 роки та можуть довести наявність стабільного джерела прибутку та житла;
  • уклали шлюб із поляком і живуть у партнерстві упродовж трьох або більше років, із яких хоча б 2 — у республіці;
  • мають батько/мати (або обох), які є громадянами Польщі (актуально для неповнолітніх, що перебувають у Польщі на підставі КСП);
  • володіють Картою Поляка та проживають у державі не менше року.

Процедура надання польського громадянства передбачає збір документів для формування особистого досьє, подання заяви (наприклад, електронною поштою) та очікування рішення. Кінцевим етапом отримання громадянства Польщi є набуття паспорта. Громадянство республіки надає можливості та переваги:

  • працевлаштовуватися без дозволів, зокрема в державні структури;
  • брати участь у виборах різного рівня (голосувати або балотуватися);
  • подорожувати до 175 держав без попереднього оформлення візи;
  • здобувати безоплатну освіту в навчальних закладах республіки;
  • купувати земельні ділянки та нерухомість будь-якого типу;
  • вести бізнес (за умови реєстрації юридичної особи);
  • обирати для проживання будь-яку країну Європейського Союзу.
Натуралізація у Польщі передбачає відмову від першого громадянства, проте уряд республіки пропонує іноземцям узяти участь у спрощеній програмі оформлення місцевого паспорта. Щоби дізнатися, як можна стати власником європейського паспорта та не втратити свій, звертайтесь до міграційних юристів компанії Gromadyanstvo.

Терміни оформлення

Отримати сталий побит можна за місцем подання заяви — у міській адміністрації за місцем проживання. Час очікування рішення розраховується індивідуально і залежить від обставин справи особи. Згідно з законодавством, максимальний термін обробки запиту становить 6 місяців. Якщо співробітники державного органу розумітимуть, що їм потрібно більше часу, вони заздалегідь повідомлять заявника про це.

Термін дії

Картка сталего побиту дійсна протягом 10 років, після чого (за потреби) можна замінити документ на новий. Термін оновлення посвідчення становить у середньому 30 днів. Подавати заяву на заміну картки потрібно не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії попередньої. Дізнаватися вартість послуг із оформлення документа варто в державному органі під час звернення. Сам статус постійного резидента є безстроковим і не потребує продовження.

Чи можуть відмовити

Співробітники воєводського управління можуть відмовити в оформленні картки сталего побиту особі, яка:

  • перебуває у державі незаконно (з несправжніми або протермінованими документами);
  • відмовилася від надання відбитків пальців та/або сплати державних зборів;
  • перебуває під тимчасовим арештом або відбуває покарання у в’язниці;
  • змушена залишити Польщу або вже проживає за межами республіки;
  • становить загрозу обороні чи безпеці країни або захисту суспільної безпеки та порядку;
  • перебуває у фіктивному шлюбі (якщо він є підставою для запиту КСП);
  • не має документального обґрунтування оформлення статусу.
Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Прискорене отримання КСП

Звернення до фахівців із міграційного права надає можливість отримати сталий побит або одразу громадянство Польщі за прискореною програмою. Спеціалісти Gromadyanstvo беруть на себе зобов’язання супроводжувати клієнта на всіх етапах оформлення КСП. Співпраця відбувається наступним чином:

  1. Звернення до юристів компанії.
  2. Підготовка документів.
  3. Отримання Карти Поляка.
  4. Оформлення візи та в’їзд до Польщі.
  5. Подання запиту на КСП.
  6. Отримання карти сталего побиту або паспорту.

Досвідчені юристи міжнародного права допоможуть в оформленні документа в строк від 12 місяців). Дізнатися подробиці щодо отримання статусу можна на безоплатній консультації у професійного фахівця компанії Gromadyanstvo.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Угорщини Як отримати громадянство Угорщини

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.

09.11.2024 / Вадим Ільницький
Тимчасовий захист в Угорщині для українців Тимчасовий захист в Угорщині для українців

Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

07.11.2024 / Вадим Ільницький
Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно Нерухомість в Європі: де та як купити вигідно

Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.

04.11.2024 / Вадим Ільницький
Як отримати громадянство Кіпру Як отримати громадянство Кіпру

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.

31.10.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз