• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Перевірка документів на кордоні Румунії

Правила в’їзду в Румунію

31 березня 2024 року Румунія офіційно частково вступила до Шенгенської зони, а з 1 квітня 2024 року почала видавати шенгенські візи типу C. І хоча правила в’їзду в Румунію для громадян України залишилися без змін, умови безвізових поїздок Європою стали іншими. Якщо раніше час перебування на румунській території в межах безвізового режиму не зараховувався в загальний термін знаходження в Євросоюзі, то тепер він є частиною цього строку. Для перетину кордону власникам біометричного закордонного паспорта, як і дотепер, не потрібна віза. Дозвіл необхідний лише тим, хто має небіометричний документ для виїзду за кордон.

Наразі українці мають змогу перебувати в Румунії на умовах безвізової угоди або короткострокової візи 90 днів протягом півріччя. Для більш тривалого знаходження в країні потрібно отримати дозвіл на тимчасове перебування на одній із підстав, передбачених законом.

Умови в’їзду українців у Румунію та необхідні документи

В’їзд у Румунію дозволяється громадянам України за умови відповідності вимогам, встановленим імміграційним законодавством. Ви можете перетнути кордон, якщо маєте закордонний паспорт біометричного типу або небіометричний документ та дозвіл на в’їзд (візу або посвідку на перебування). Також ви не маєте бути:

  • внесені до Національної румунської та Шенгенської інформаційних систем оповіщення з метою відмови від в’їзду;
  • в списках правоохоронних органів Румунії як особи, які можуть нести загрозу національній безпеці або місцевому населенню.

Чоловіки віком від 18 до 60 років мають право в’їхати до Румунії за умови, що вони належать до категорій, яким дозволено виїзд з України. Тобто, якщо під час перетину українського кордону чоловіком були дотримані всі умови виїзду, він може відвідати Румунію.

Для уникнення будь-яких обмежень при в’їзді більше ніж у 150 країн Європи та світу, отримання можливості працювати або вчитися в будь-якій з європейських держав варто вже зараз розпочати процес оформлення паспорта Євросоюзу. Румунія є однією з країн ЄС, що пропонує спрощену процедуру отримання громадянства.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Віза

З 11 червня 2017 року громадяни України, які є власниками біометричних закордонних паспортів, не потребують отримання візи для в’їзду в Румунію та інші країни ЄС. У межах дії безвізового режиму українці можуть перебувати на румунській території протягом 90 днів у 180-денний термін.

Для легального знаходження в країні після закінчення цього строку потрібно подати запит на оформлення іншого правового статусу: тимчасового захисту, біженства або дозволу на проживання. Також після 1 квітня 2024 року дозвіл на в’їзд до країни не потрібен власникам дворазових та багаторазових шенгенських віз.

Громадянам України, які мають небіометричні закордонні паспорти, для перетину кордону з Румунією необхідно отримати дозвіл на в’їзд. Запит на короткострокову або довгострокову візу слід подати онлайн на порталі E-Viza. Для цього після реєстрації в системі заповнюють відповідну анкету та завантажують необхідні документи, що були завчасно перекладені румунською або англійською мовою.

Після перевірки заявки співробітниками консульства треба записатися на обов’язковий та безоплатний прийом. У зазначений час необхідно особисто відвідати дипломатичне представництво Румунії, маючи при собі повний пакет документів. В установі слід підписати анкету у присутності службовця та сплатити 60 EUR консульського збору за короткострокову візу. Отримання довгострокового дозволу коштує 120 EUR. Інформація про стан запиту відображається в особистому кабінеті на платформі E-Viza.

Отримана Віза

Страхування

Під час в’їзду до Румунії потрібно надати відомості про наявність медичного страхування. Дійсний поліс повинен покривати витрати, що можливі в разі надання невідкладної медичної допомоги та/або екстреної госпіталізації чи смерті під час перебування в країні.

Страховка повинна діяти на всій території Румунії та держав-членів ЄС і повністю покривати очікуваний період перебування або транзиту. Мінімальна сума покриття має складати 30 000 EUR. Порівняти умови оформлення медичного поліса та його вартість у різних страхових компаніях можна на спеціальних пошукових платформах. Наприклад: polis.ua, hotline.finance.

Закордонний або внутрішній паспорт

Основними документами українських громадян для в’їзду та перебування в Румунії є дійсні закордонні паспорти: біометричний або звичайний, але з відкритою національною візою. З гуманітарних міркувань румунська сторона може визнавати прострочені документи для виїзду за кордон, якщо вони містять записи щодо продовження терміну дії або в них вписані дані дітей. Такі примітки в закордонні паспорти вносять згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року.

Також починаючи з 22 лютого 2024 року Румунія приймає громадян України, які залишають батьківщину через військові дії, навіть якщо вони не мають документів для виїзду за кордон. Українці з внутрішнім паспортом мають змогу в пункті пропуску подати запит на оформлення тимчасового захисту або отримання інших форм міжнародного прихистку. У таких випадках рішення про пропуск через румунський державний кордон ухвалюється безпосередньо на місці представниками прикордонної поліції Румунії за результатами розгляду наявних у громадянина документів.

Документи, які підтверджують мету перебування

Однією з умов в’їзду до Румунії є надання документів, що підтверджують цілі перебування в країні. Перелік свідоцтв, що приймаються до розгляду, залежить від мети, з якою ви відвідуєте румунську державу:

  • ділова поїздка — запрошення від комерційної компанії або державної установи на заходи, пов’язані з діяльністю іноземця, вхідні квитки на конференції, конгреси, семінари;
  • навчальна поїздка — свідоцтво про зарахування в освітній заклад для відвідин лекцій із професійної підготовки, студентський квиток або сертифікат на проходження курсів підвищення кваліфікації;
  • туристична або приватна поїздка — документ, що підтверджує наявність житла або вказує на місце розміщення іноземця, запрошення від особи, яка планує його прийняти, бронювання проїзних квитків для зазначення плану туристичної подорожі;
  • офіційна поїздка — лист державного органу України, який підтверджує, що особа є членом офіційної делегації, запрошення на засідання, конференцію тощо;
  • поїздка за медичними показниками — офіційний лист медичного закладу, що вказує на необхідність лікарської допомоги, довідка з банку, що підтверджує наявність коштів для оплати лікування;
  • транзитна поїздка — документальні підтвердження права в’їхати на територію країни слідування, наприклад віза, заброньований номер у готелі, квитки на літак.

Політики, науковці, спортсмени та релігійні діячі, які відвідують у Румунії спеціалізовані заходи, мають надати документи, що вказують на терміни й місце їх проведення. Також службовці можуть запитати сертифікат організації, яка приймає українців.

Документація, що підтверджує мету перебування в Румунії

Документи на дітей

Діти до 16 років можуть в’їжджати на територію Румунії в супроводі батьків (усиновлювачів) чи піклувальників або під наглядом осіб, які отримали відповідні повноваження. Дитині для перетину кордону потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу, та свідоцтво про народження. Також Румунія визнає дані дітей, які в’їжджають у країну, якщо вони внесені (вклеєні фото) до закордонного паспорта того з батьків, хто супроводжує неповнолітнього. Під час дії в Україні воєнного стану для в’їзду в Румунію матері або батькові, що самостійно подорожує з дитиною, не потрібно надавати прикордонній службі дозвіл від другого з батьків.

Документи на тварин

В’їзд у Румунію з твариною потребує завчасної підготовки. Для перетину румунського кордону з домашнім улюбленцем потрібно виконати декілька вимог:

  • чипувати тварину для її ідентифікації;
  • зробити щеплення від сказу;
  • мати задовільний результат забору крові на титр антитіл;
  • отримати сертифікат здоров’я тварини тієї форми, яка прийнята у державах ЄС (Ф-1).

Виконання всіх наведених умов потребує часу та покрокового проходження. Дізнатися про кожний етап підготування тварини до виїзду за кордон можна, розглянувши таблицю.

Номер етапу Покрокове проходженняВиконання вимог
1 Візит до ветеринара державної або ліцензованої ветеринарної клінікиЧипування тварини
Щеплення проти сказу
Отримання ветеринарно-санітарного паспорта з відомостями про чипування та щеплення
2Відвідини акредитованої лабораторії для забору крові на рівень антитіл збудників сказуНе раніше ніж через 30 днів після щеплення проти сказу
Не пізніше ніж за 90 днів до перетину кордону
3Візит до ветеринараПроходження протипаразитарної обробки
Отримання ветеринарного свідоцтва на сертифікат Ф-1
4Одержання міжнародного ветеринарного сертифіката (термін дії — 3 дні)Для автомобільного транспорту — звернутися до регіонального відділення Держпродспоживслужби або до державного ветеринарного інспектора у прикордонних пунктах пропуску
Для залізничного транспорту — звернутися перед поїздкою до регіонального відділення Держпродспоживслужби

В Україні титр на рівень антирабічних (проти сказу) тіл роблять у 3 уповноважених акредитованих лабораторіях, що знаходяться в Києві. Забір крові можна здійснити в державній ветеринарній клініці, яка відправить аналіз до відповідного закладу.

COVID-19

Наразі під час в’їзду до Румунії не діє жодних обмежень, що були б пов’язані з пандемією COVID-19. Усі вимоги в контексті епідемії було скасовано 9 березня 2022 року Постановою румунського уряду № 171/2022.

В’їзд у Румунію на автомобілі

Українцям, які планують перетин кордону з Румунією на автомобілі, варто дотримуватись обов’язкових вимог. Наприклад, машина повинна мати державний номерний знак, що містить латинські символи (індивідуальні номери не є дійсними за кордоном). Також водій повинен додати до особистого досьє ще декілька документів. При собі потрібно мати:

  • водійське посвідчення;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що оформлене на водія або пасажира машини;
  • договір обов’язкового страхування міжнародного зразка «Зелена карта».

Оформити «Зелену карту» можна як під час відвідування офісу обраної страхової компанії, так і онлайн. Перевірити дійсність отриманого сертифіката слід на сайті МТСБУ (Моторного (транспортного) страхового бюро України). Якщо поліс було оформлено дистанційно, то варто його роздрукувати для уникнення непорозумінь у випадку ДТП.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Правила безвізового в’їзду до Румунії

Попри вступ до Шенгенської зони, Румунія залишається для українців однією з країн ЄС із найбільш зручними в’їздом, легалізацією та працевлаштуванням. Для відвідування сусідньої держави в межах безвізового режиму громадянам України необхідно дотримуватись основних правил:

  • мати біометричний паспорт для виїзду за кордон, строк дії якого буде чинним ще 3 місяці після закінчення безвізового перебування в ЄС;
  • чітко дотримуватися встановленого режиму перебування в країні: до 90 днів протягом 180-денного періоду;
  • оформити поліс медичного страхування, який покриватиме весь термін перебування в країні;
  • виконати всі умови, встановлені митним та санітарно-епідемічним контролем щодо провезення особистих речей та в’їзду з домашніми тваринами;
  • мати достатню кількість грошей для проживання на румунській території протягом поїздки;
  • у разі в’їзду в Румунію на власному автомобілі оформити «Зелену карту».

Українець під час перетину кордону повинен мати змогу документально підтвердити мету свого перебування на румунській території. Також важливо довести готовність залишити країну, надавши квитки на зворотну дорогу.

Отримання громадянства Румунії дозволить українцям не просто вільно мандрувати країнами Європи, але й надасть можливість відкрити та розвивати в Євросоюзі власний бізнес. Фахівці компанії Gromadyanstvo проаналізують наявні документи та складуть план дій, який дозволить отримати паспорт ЄС уже через рік. Записатися на безоплатну консультацію юриста можна, заповнивши спеціальну форму на сайті.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Перетин кордону з Румунією

В’їхати до Румунії українські громадяни можуть через 14 пунктів пропуску державного кордону. Прикордонний контроль охоплює:

  • перевірку документів українців, які в’їжджають до Румунії в межах безвізового режиму або відвідують країну на підставі візи чи з метою транзитного проїзду в іншу державу;
  • реєстрацію осіб, які подають заяву на оформлення тимчасового захисту або отримання прихистку в Румунії;
  • огляд осіб, вантажів та транспортних засобів, що проводиться з метою запобігання незаконному переміщенню через кордон речей, заборонених для перевезення.

Для того щоб уникнути черг у пунктах пропуску, огляд людей, автотранспорту та вантажів проводиться вибірково. Прикордонники на свій розсуд вибирають форму контролю, яка, на їх погляд, є найбільш ефективною в кожному окремому випадку.

Що можна перевозити через румунський кордон

Під час в’їзду в Румунію правила дозволяють не декларувати особисті коштовності, предмети та речі, необхідні для щоденних потреб під час перебування в країні. Крім того, перевозити через румунський кордон без сплати мита можна:

  • тютюнові вироби — 40 цигарок або 200 г тютюну;
  • алкоголь — 1 л міцних напоїв або 2 л спиртових виробів міцністю менше ніж 22 %, 4 л вина;
  • кава, какао — 200 г;
  • продукти — шоколад та цукерки (по 1 кг кожного найменування);
  • овочі та фрукти — до 3 кг свіжих або сухих;
  • ліки — необхідні для особистих потреб;
  • відео-, аудіо-, фото- та цифрову техніку — по одному предмету кожного призначення.

Алкоголь та тютюнові вироби дозволяється провозити особам, яким вже виповнилося 17 років. Витвори мистецтва та народних промислів повинні супроводжуватися дозвільними документами Міністерства культури України або свідоцтвом продавця.

При в’їзді в Румунію українець має право ввезти з собою готівкової іноземної валюти в еквіваленті до 9250 EUR. Не декларувати з них можна не більше ніж 925 EUR. Завізована митна декларація, що видається на руки власнику готівки, надалі слугуватиме підставою для вивезення валюти з країни.

Сума, що перевищує 9250 EUR, здається на зберігання румунській митній службі за місцем перетину кордону. На квитанції про прийняття готівки повинна стояти особиста печатка співробітника митниці. Отримати валюту назад власник має право протягом 3 років, надавши митній службі квитанцію.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Що не можна перевозити через румунський кордон

До переміщення через румунський кордон заборонені:

  • зброя та боєприпаси;
  • вибухонебезпечні предмети;
  • радіоактивні, психотропні, токсичні речовини;
  • наркотичні засоби;
  • порнографія;
  • екстремістські матеріали.

Крім того, на румунську територію не можна ввозити будь-які неконсервовані м’ясні вироби. Під забороною також молоко та молочна продукція.

Правила транзитного в’їзду для українців

Для транзитного проїзду Румунією громадяни України повинні надати співробітникам прикордонної служби документальні гарантії свого права на відвідування третьої держави. Наприклад, візу до країни призначення, відомості про бронювання готельного номера, квитки для подальшої мандрівки.

Також румунська прикордонна поліція дозволяє українцям, які залишили батьківщину після 24 лютого 2022 року, перетинати кордон із метою транзиту до України без дійсного закордонного паспорта та візи. Українські громадяни, які повертаються територією Румунії з іншої держави до України, можуть надати в пункті пропуску:

  • закордонний біометричний паспорт із відміткою про продовження терміну дії;
  • закордонний небіометричний паспорт із відміткою про продовження терміну дії;
  • дані дітей, які внесені в закордонні паспорти батьків;
  • посвідчення на повернення в Україну.

Посвідчення на повернення в Україну — це документ, що підтверджує українське громадянство особи під час її перебування за кордоном та дає право на повернення до рідної країни. Отримати свідоцтво можна в дипломатичних представництвах та консульських установах України в інших державах.

Назва пункту пропуску (тип сполучення) Дорога з Києва до пункту пропуску, ціни в €Дорога з пункту пропуску до Бухаресту, ціни в €
Дякове – Халмеу (автомобільний, залізничний)Потяг: Київ–Виноградове — від 12 до 25 + електропоїзд: Виноградове–Дякове — 0,3Потяг: Халмеу–Бухарест — від 19 до 35
Солотвино — Сігету-Мармацієй (автомобільний, пішохідний)Потяг: Київ–Солотвино — від 12 до 25Потяг: Сігету-Мармацієй–Бухарест — від 0,65 до 36
Тересва — Кимпулунг-ла-Тіса (автомобільний, залізничний)Потяг: Київ–Солотвино — від 12 до 25 + електропоїзд: Солотвино–Тересва — 0,65Автобус: Кимпулунг-ла-Тіса–Бухарест — 7,6
Ділове — Валя Вишеулуй (автомобільний, залізничний)Потяг: Київ–Рахів — від 15 до 28 + автобус: Рахів–Ділове — 0,98Потяг: Валя Вишеулуй–Бухарест — від 0,86 до 4,1
Вадул-Сірет — Сучава (залізничний)Потяги: Київ–Бухарест — 37, Київ–Чернівці — від 12 до 25 + електропоїзд: Чернівці–Вадул-Сірет — 0,48 Потяг: Київ–Бухарест — 37
Порубне — Сірет (автомобільний, залізничний, пішохідний)Порубне — Сірет (автомобільний, залізничний, пішохідний)Потяг: Сирет–Бухарест — 20
Красноїльськ — Вікову-де-Сус (автомобільний, пішохідний)Потяг: Київ–Чернівці — від 12 до 25 + автобус: Чернівці–Красноїльськ — 4,3Автобус: Вікову-де-Сус–Бухарест — від 15 до 35
Орлівка — Ісакча (морський, паромний, річковий)Потяг: Київ–Одеса — від 15 до 30 + автобус: Одеса–Орлівка — 12. Паром: автомобіль — 25, пасажир — 1 Автобус: Ісакча–Бухарест — від 18 до 65. Автобус: Ісакча–Тулча — 10 + потяг: Тулча–Бухарест — від 15 до 27

Також українці мають змогу їхати в Румунію з України через територію Молдови. На молдово-румунському кордоні постійно працюють 6 контрольно-пропускних пунктів. Потрапити до Республіки Молдова можна без візи через 11 прикордонних переходів, надавши біометричний або звичайний закордонний паспорт.

У разі в’їзду до Молдови через Придністровський регіон, статус якого не визначено, ви повинні зареєструватися в найближчому пункті міграційного контролю протягом 72 годин після перетину кордону. Також варто розуміти, що на цей регіон наразі не розповсюджується законодавство Республіки Молдова.

Українці, які вже отримати румунський паспорт, перетинають кордон Румунії саме з румунськими документами, а України — з українськими. Щоб мати право вільного пересування більшістю країн світу варто скористатись можливістю отримати громадянство ЄС за спрощеною процедурою. Паспорт Румунії реально оформити вже через рік без потреби постійного проживання в країні та ідеального знання румунської мови.

Юристи компанії Gromadyanstvo роблять за клієнта 90 % всієї роботи та супроводжують його від першого аналізу документів до отримання громадянства Європейського Союзу.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Як отримати дозвіл на проживання в Португалії Як отримати дозвіл на проживання в Португалії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Португалії та що для цього потрібно. Види доступних українцям посвідок. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

03.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Іспанії Як отримати посвідку на проживання в Іспанії

Як отримати дозвіл на тимчасове проживання в Іспанії та що для цього потрібно. Що дає дозвіл на проживання без права на роботу. Основне — від збору документів до отримання дозволу.

01.04.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Естонії Як отримати посвідку на проживання в Естонії

Види посвідок на проживання в Естонії. Як отримати та які документи необхідно зібрати. Поетапний процес оформлення посвідки та супутні витрати.

31.03.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Німеччині Як отримати посвідку на проживання в Німеччині

Алгоритм дій під час оформлення посвідки на проживання Німеччини у 2024 році. Підстави для отримання німецької посвідки. Умови та порядок видачі дозволу на проживання.

28.03.2025 / Вадим Ільницький
Правила в’їзду в Болгарію Правила в’їзду в Болгарію

Що потрібно для перетину кордону Болгарії. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Болгарію.

26.03.2025 / Вадим Ільницький
Як отримати посвідку на проживання в Бельгії Як отримати посвідку на проживання в Бельгії

Умови отримання дозволу на проживання в країні. Пакет документів, який необхідно зібрати. Види посвідок та які з них підходять українцям.

23.03.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз