БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Посвідка про проживання в Європі — це дозвіл, який надає іноземним громадянам право законного перебування в країні певний проміжок часу з можливістю займатися конкретною діяльністю. Даний документ у контексті Євросоюзу дозволяє особам подорожувати без візи до інших країн Шенгенської зони.
Отримати ВНП в Європі можна, маючи певні імміграційні підстави, які потребують довгого перебування в країні (робота, навчання, бізнес тощо). Перш за все іноземець отримує національну візу конкретної держави, виїжджає за кордон і після цього оформлює посвідку на тимчасове проживання. У статті розглянемо способи оформлення виду на проживання в різних країнах Європи, а також проаналізуємо найвигідніші варіанти легалізації проживання для українців.
Посвідка на тимчасове проживання надає іммігранту конкретні переваги, включаючи:
Якщо іноземець отримує посвідчення в одній з країн ЄС, він має право на безвізові поїздки до всіх регіонів Шенгенської зони на підставі ВНП держави об’єднання.
Оформлення посвідки на проживання в Європі часто супроводжується безліччю бюрократичних труднощів, проте міграційні спеціалісти компанії Gromadyanstvo пропонують спрощений спосіб легалізації. Дізнатись деталі прискореного варіанту імміграції можна на безкоштовній консультації.
Для отримання посвідки на проживання в ЕС та інших європейських країнах необхідно підтвердити підставу для імміграції. Терміни та можливості тимчасового резидентства можуть різнитися залежно від мети проживання у конкретній державі.
Не всі види ВНП у ЄС та інших країнах Європи дають право на отримання ПМП. Наприклад, резидентство на підставі навчання може не враховуватися у ценз осілості (тривалість проживання). Що стосується доступу до ринку праці, то його дає тільки робочий дозвіл або посвідка на тимчасове перебування членів сім’ї резидента/громадянина держави. Інші види ВНП не передбачають працевлаштування іммігранта або ж обмежують його трудову діяльність. Наприклад, статус резидента, оформлений на підставі фінансової незалежності, дає змогу проживати в країні при наявності прибутку з-за кордону. Зазвичай в такому випадку дохідна діяльність на території держави імміграції заборонена.
Іноземні підприємці, які планують відкрити бізнес у Європі або перемістити компанію з-за кордону, можуть отримати ВНП. Заявник звертається за дозволом на ведення підприємницької діяльності до Міністерства економіки чи торгівлі конкретної країни. Для цього йому може знадобитися представити бізнес-план, інформацію про статутний капітал компанії, кодекс майбутньої фірми та інші документи.
Посвідка на проживання може бути видана на один рік з можливістю продовження, якщо підприємець сплачує податки та розвиває свій бізнес. Надалі претендент має право отримати постійне резидентство. Привабливим напрямком для бізнесменів з України є Сербія, де відкрити підприємство можна з капіталовкладенням від 1 EUR. Ще одна країна, яка приваблює українців, — Франція, де влада пропонує чотирирічний ВНП за реєстрацію стартапу.
Фінансові вклади в економіку країни (облігації, акції конкретного підприємства та інше) дають право іноземцю на отримання ВНП. Дані міграційні підстави в ряді європейських держав надають можливість претенденту отримати «золоту візу» або одразу постійне резидентство, обійшовши процедуру реєстрації посвідки на проживання. Інвестиції часто є спрощеним способом реєстрації ВНП.
У низці держав ЄС забезпечені іноземці також можуть оформити резидентство на підставі фінансової незалежності. Основна вимога для кандидатів — мати дохід (у кожній державі суми різні), що покриває основні потреби претендента. На відміну від інвестора учасникам даної програми не потрібно робити особливих вкладень. Зазвичай достатньо підтвердити наявність певного капіталу, отриманого з-за кордону.
У ряді європейських країн купівля нерухомості є підставою для отримання ВНП. Одна з вимог при придбанні житла або комерційного об’єкта полягає в тому, що майно має перебувати у власності іммігранта тривалий час. Як правило мінімальний період складає 5 років. У деяких країнах придбати нерухомість з метою отримання ВНП можна тільки в тому випадку, якщо йдеться безпосередньо про комерційний об’єкт, чи навпаки — про квартиру або дім, де іноземець буде проживати особисто.
Іноземцям, які вступили до університетів Європи, можна отримати ВНП стандартно на один рік із можливістю продовження. Для оформлення статусу студент повинен надати підтвердження про зарахування до вишу, а також доказ наявності коштів на оплату навчання та проживання в країні. У багатьох європейських державах навчання не дає права на постійне проживання. Тому для отримання ПМЖ випускнику доведеться змінити тип посвідки на тимчасове проживання. Законодавство ЕС також передбачає можливість працевлаштування для студентів під час навчання за умови, що воно не перевищує 15 годин на тиждень.
Іноземцям, які проходять довгострокове лікування чи реабілітацію на території європейської країни, також дають ВНП. Однак даний тип дозволу на проживання, як правило, не можна продовжувати, також він не надає можливості надалі оформити постійне резидентство. При отриманні ВНП з метою лікування, заявнику необхідно надати в міграційну службу документи, які підтверджують потребу в медичних послугах конкретної країни. Також іноземцю знадобиться довідка про наявність суми для оплати обслуговування.
Близькі родичі громадян або резидентів Європи мають можливість подати заяву, щоб отримати ВНП на підставі возз’єднання сім’ї. Зазвичай дозвіл видається чоловіку/дружині та неповнолітнім дітям іммігранта. Однак діти віком від 18 років, а також батьки громадянина або резидента, які перебувають на його забезпеченні, також мають право на запит сімейної посвідки на проживання. Дозвіл для родичів має аналогічний термін дії, що й документ резидента.
Член сім’ї громадянина або резидента європейської країни може отримати ВНП на один рік з можливістю продовження. В деяких випадках подружжя власника паспорта ЄС має право відразу подати запит на ПМП, минаючи етап тимчасового резидентства.
Висококваліфікованим спеціалістам, які приїжджають працювати в Європу, доступна Блакитна карта ЄС — спеціальна посвідка на проживання, яка може бути видана на період до чотирьох років з правом продовження. Кандидату слід підтвердити високу професійну кваліфікацію й надати дані про майбутню зарплату, що має бути вищою за середню по країні. Після року проживання в Європі іммігрант може претендувати на сімейну імміграцію та знайти роботу в будь-якій країні ЄС.
Власник Блакитної карти має повний доступ до ринку праці Європейського союзу і протягом дії документа може змінювати місце роботи без переоформлення дозволу. На відміну від звичайного робочого, статус висококваліфікованого спеціаліста не прив’язаний до конкретного роботодавця або місця роботи. Блакитна карта також надає право на отримання ПМП та громадянства Європи за загальними процедурами.
Процедури та вимоги для отримання ВНП можуть відрізнятися залежно від конкретної країни та її законодавства. Стандартно процес набуття статусу резидента вимагає підтвердження наявності легальної підстави для довгострокового перебування в державі, а також стабільного доходу, достатнього для життєзабезпечення. Розглянемо найпопулярніші серед українців програми імміграції з можливістю отримання посвідки на проживання.
Українці можуть отримати тимчасовий вид на проживання у Франції на строк до чотирьох років, запустивши інноваційний проект в рамках програми «Паспорт талантів». Кандидат реєструє заявку у системі La French Tech, разом з анкетою подає презентацію проекту, бізнес-план та прогнозований бюджет на кілька років уперед. Після затвердження клопотання іноземець отримує запрошення, яке дає право подавати документи й заяву на візу категорії D. Прибувши до Франції, іммігрант може оформити статус резидента у місцевій префектурі.
Найшвидший спосіб отримати дозвіл на перебування в Польщі доступний особам з польським походженням через оформлення Karta Polaka. Документ надає привілеї при працевлаштуванні, відкритті бізнесу та легалізації перебування в країні. Особа, яка підтвердила спорідненість з поляками безоплатно отримує імміграційну візу категорії D в консульстві Польщі за місцем проживання. Після приїзду до Польщі власник Karta Polaka може оформити карту stałego pobytu (аналог ППП) з терміном дії до 10 років. Подати клопотання про набуття громадянства ЄС претендент має право вже через рік проживання в країні в статусі постійного резидента.
Вигідні умови оформлення ВНП в Угорщині надаються підприємцям. Бізнес-іммігранти можуть отримати статус резидента на строк до трьох років з можливістю подальшого продовження. Для реєстрації посвідки на проживання особа надає стандартне досьє, включаючи дані про зареєстровану компанію. Додаткові документи можуть включати бізнес-план, адресу фірми, рахунок-фактуру та інші. Розмір стартового капіталу залежить від організаційно-правової форми підприємства. Наприклад, для товариства з обмеженою відповідальністю статутний капітал має перевищувати 7 900 EUR.
Для українців Румунія є привабливим напрямком бізнес-імміграції з найвигіднішими умовами для переїзду в країну. Програма репатріації дає змогу набути громадянство дешевше та швидше ніж ВНП або посвідку на постійне проживання. Отримати паспорт ЄС за корінням можна в термін від року, без відмови від дійсного документа, переїзду і вивчення державної мови. Отримання румунського громадянства – один з найвигідніших способів здобути новий статус в країнах ЄС.
Українці найчастіше оформлюють ВНП в країні на підставі трудового договору. Однак для етнічних болгар в державі діє репатріація, згідно з якою оформлення паспорта країни займає термін від року. Набуття громадянства за спрощеною програмою доступне нащадкам болгар у третьому поколінні. Репатріанти можуть оформити статус постійного резидента або ж громадянство без вимог щодо осілості. Для участі у програмі іноземцю необхідно підтвердити родинні зв’язки з болгарами. Процедура репатріації не передбачає сплати державного мита. Власник українського паспорта може не відмовлятись від дійсного документа для оформлення громадянства Болгарії.
В країні діє програма для іноземців, котрі бажають швидко отримати постійне резидентство шляхом інвестування. Претенденту необхідно вкласти від 300 000 EUR в житлову або комерційну нерухомість, акціонерний капітал кіпрської компанії або паї інвестиційної організації. Крім того, претендент повинен мати річний дохід щонайменше 50 000 EUR. Важлива умова програми — прибуток іммігранта має надходити з-за кордону. Вагомою перевагою даного способу імміграції є можливість оформити резидентський статус для всіх членів сім’ї одночасно.
У країні є можливість швидкого отримання ВНП за придбання нерухомості чи інвестиції на користь місцевого підприємства. Для реєстрації тимчасового резидентства іноземцю потрібно вкласти до основного капіталу компанії, зареєстрованої у державі, суму від 50 000 EUR. Для отримання ВНП на підставі придбання нерухомості, вартість об’єкта має становити щонайменше 250 000 EUR. Власники майна або інвестори одержують ВНП на строк до п’яти років.
Переїзд з правом отримання резидентства доступний для фінансово незалежних осіб. Іммігранти можуть зареєструвати ВНП на один рік із можливістю подальшого продовження. Фінансово незалежним особам не дозволяється займатися трудовою діяльністю чи відкривати бізнес в країні. Однак іноземцю необхідно мати мінімальний місячний дохід у розмірі 2 500 EUR, отриманий поза межами держави.
Зазвичай українці переїжджають до Бельгії на підставі трудової імміграції. Для працевлаштування іноземця місцевий роботодавець звертається до Регіональної служби зайнятості для отримання відповідного дозволу. Документ видається за умови, що на вакансію не знайшлося претендента з-поміж громадян держави. Іноземцям видають посвідку на проживання на період, зазначений у контракті з роботодавцем. Зазвичай трудові іммігранти отримують ВНП на строк до 12 місяців із можливістю продовження.
Швидко отримати дозвіл на проживання в Німеччині можна через бізнес у якості індивідуального підприємця або засновника приватної фірми. При оформленні тимчасового резидентства через підприємництво заявнику слід подати до компетентного органу детальний бізнес-план, установчі документи компанії та дані всіх її засновників. Для відкриття фірми необхідно підтвердити фінансову спроможність заявника та надати звіт про позитивний внесок комерційної діяльності в економіку країни. Дозвіл на ведення бізнесу видається Торговою палатою Німеччини. Підприємець може отримати ВНП на 3 роки з можливістю продовження.
Найшвидше отримати вид на проживання в Греції можна через інвестиції. Претенденти мають право зареєструвати ВНП через фінансовий вклад на суму від 250 000 EUR в нерухомість, банківські депозити, акції, облігації або підприємницьку діяльність на території держави. Для покупців нерухомості важливою умовою набуття статусу резидента є володіння інвестиційним об’єктом упродовж п’ятирічного терміну. Строк дії ВНП складає 5 років з можливістю продовження на аналогічний період.
Швидко отримати ВНП, вивчити державну мову та інтегруватися у суспільство Данії можна через програму Au Pair (помічник по господарству). Даний спосіб імміграції передбачає працевлаштування та проживання в сім’ї місцевих жителів. Данці зобов’язуються забезпечити іноземця житлом та сприяти у вивченню мови, культури та традицій народу в обмін на виконання послуг по господарству. Дана програма призначена для молодих іммігрантів, що не мають дітей. Дозвіл видається на 2 роки без права продовження.
В державі функціонує вигідна програма імміграції для підприємців-початківців Start-up Entrepreneur Program (STEP). Для отримання тимчасового дозволу на проживання стартаперу необхідно представити інноваційну бізнес-ідею і мати у своєму розпорядженні на банківському рахунку суму не менше 50 000 EUR для втілення проекту. Іноземцю надається тимчасове резидентство на два роки з продовженням ще на 3 роки.
Українці можуть швидко отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Іспанії в рамках програми Non Lucrative Residence, якщо вони мають пасивний дохід від 2 000 EUR/місяць і підтвердили наявність банківського депозиту на суму від 28 000 EUR. Резидентство видається на рік з можливістю подальшого продовження щоразу на 2 роки. Володіння Non Lucrative Residence не дає іммігранту права працевлаштуватися на території Іспанії, проте іноземець має право здійснювати інвестиції та отримувати пасивний дохід поза межами країни.
Трудові іммігранти з України найчастіше оформлюють ВНП в Італії на підставі працевлаштування, підписавши контракт з директором фірми, що запрошує на роботу. Дозвіл видається на запит італійського роботодавця в Департаменті громадянських свобод та імміграції. Заявка розглядається відповідним органом лише у випадку, якщо на вакантну позицію не знайдено кандидатів з Італії чи інших країн ЄС. Трудовим іммігрантам видається ВНП на строк 1–2 роки, в залежності від терміну дії робочого контракту.
Підприємці, які приїжджають у Литву, отримують посвідку на проживання терміном від 2 до 3 років залежно від типу підприємницької чи інвестиційної діяльності. Іноземець має право присвоїти статус резидента на підставі запуску стартапу, реєстрації компанії або фінансування підприємства, що функціонує на території держави. Для оформлення дозволу на проживання необхідно надати особисті дані засновників, бізнес-план та підтвердити фінансову спроможність компанії. Можливість продовження ВНП не обмежена у часі.
Іноземець, що має намір вести професійну діяльність в Люксембурзі у якості самозайнятої особи, може отримати ВНП на строк до 3 років. Перед переїздом заявнику необхідно подати запит до Імміграційного управління, яке спільно з Консультативною комісією самозайнятих працівників вирішить питання щодо видачі дозволу на працевлаштування. Після перетину кордону держави іноземець оформлює вид на проживання в Міністерстві праці, зайнятості та імміграції. Досьє заявника має містити фінансову звітність за останні три роки, бізнес-план та дозволи на здійснення діяльності у певній сфері економіки.
В країні діє інвестиційна програма Malta Permanent Residence Programme (MPRP), яка дає змогу українцям та вихідцям з інших країн, що не входять до складу ЄС, отримати ПМП у с трок до пів року. Для набуття статусу заявнику необхідно:
Посвідка на проживання через інвестиції дає право проживати на Мальті разом з членами сім’ї та відвідувати без візи країни Шенгенської зони.
Бізнесмени-початківці, які переїхали до країни, отримують ВНП терміном до 2 років. Процедура реєстрації дозволу на ведення підприємницької діяльності починається ще на батьківщині заявника. Особа подає клопотання щодо отримання ВНП до представництва країни. Кандидатура заявника перевіряється в Агентстві підприємництва Нідерландів. Вид на проживання на підставі бізнесу можна продовжувати.
Громадянам країн, що не входять до складу ЄС, в тому числі українцям, можна швидко отримати посвідку резидента через відкриття візи для цифрових кочівників. Для участі у програмі іноземцю необхідно підтвердити факт віддаленої роботи за кордоном та наявність стабільного доходу на суму від 3000 EUR/місяць. Головні переваги цифрової візи у Португалії — можливість отримання податкових пільг та право на сімейну імміграцію. Віза для цифрових кочівників діє упродовж чотирьох місяців та дає змогу в’їхати до Португалії для оформлення резидентства. Статус можна продовжувати, якщо офіційно заявлені підстави для переїзду не втратили чинності.
Підприємець може отримати тимчасовий дозвіл на проживання на строк до трьох років з можливістю продовження статусу на аналогічний період. Мінімальна сума коштів, необхідна для реєстрації компанії, становить від 9 500 EUR. Для отримання дозволу на підставі підприємницької діяльності необхідно насамперед подати до міграційної служби бізнес-план, а також документи, що підтверджують наявність достатніх коштів для фінансування майбутньої компанії.
Українці найчастіше прибувають до Словенії з наміром знайти роботу. Трудова імміграція дає змогу отримати однорічний ВНЖ за наявності офіційного договору з місцевим роботодавцем. Також іноземцю необхідно отримати дозвіл на роботу в Бюро працевлаштування. Запит на оформлення даного документа може бути поданий особисто претендентом або роботодавцем. ВНП на основі робочого дозволу може бути подовжено не більше ніж на 2 роки. При зміні роботодавця іммігранту необхідно отримати новий дозвіл.
Оформити ВНП можуть власники стартапу, які отримали дозвіл від управління Business Finland. Кандидат реєструє заявку та подає до уповноваженої служби докладний бізнес-план інноваційного проекту на найближчі 1–2 роки, а також довідку із банку про наявність у заявника рахунку на суму від 20 000 EUR. Після затвердження клопотання підприємець може подати заяву щодо отримання дозволу на проживання. Документ видається бізнесменові-початківцю на 2 роки з правом продовження.
Українці найчастіше обирають Хорватію як перспективний напрямок для трудової імміграції. Заявник укладає договір з роботодавцем, який своєю чергою повідомляє Державну службу зайнятості про наймання іноземця. Отримавши дозвіл на роботу, робітник оформлює імміграційну візу, а після в’їзду до держави — вид на проживання. ВНП видається на термін, зазначений у трудовому договорі з правом продовження.
Іноземці можуть оформити картку працівника в Чехії, яка є аналогом ВНП. Отримати документ можуть особи, чиї спеціальності перераховані у центральному реєстрі Міністерства праці та соціальних справ республіки. Щоб отримати дозвіл на проживання, іноземний працівник укладає трудовий договір з місцевим роботодавцем на строк не менше трьох місяців. Картка може бути видана, якщо робочий тиждень мігранта становить понад 15 годин, а заробітна плата не нижча за встановлений мінімальний щомісячний рівень (717 EUR у 2024 році). Документ є дійсним протягом строку, зазначеного у трудовому договорі, але не більше двох років. ВНП можна продовжувати.
Країна видає ВНП для самозайнятих осіб, які мають досвід управління бізнесом, відповідну кваліфікацію, а також суму на рахунку, необхідну для проживання у країні. Річний дохід іноземця має бути від 750 000 EUR. Міграційне агентство оцінює бізнес — досвід заявника, його клієнтську базу, досягнення й приймає рішення про видачу резидентства. ВНП оформлюють на рік із дворічним випробувальним терміном. Дозвіл можна продовжувати.
Отримати вид на проживання через бізнес можуть іноземці, які:
Підприємцям потрібно надати до профільної служби особисті дані та бізнес-план. Бізнесмени-початківці додатково мають отримати попередню оцінку від експертної комісії. ВНП видається на термін до 5 років і може продовжуватися.
ВНП держави Євросоюзу дає безліч можливостей для подорожей та професійної діяльності. Проте багато країн, що не входять до складу ЄС, також пропонують іноземцям не менш вигідні умови імміграції. Щоб подорожувати або переїхати в ці держави українцям може знадобитися відкриття національної візи.
При відкритті бізнесу в Сербії іноземці можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання на один рік із можливістю продовження. Для отримання виду на перебування заявнику необхідно зареєструвати свою компанію в Агентстві комерційних регістрів, а також надати документи, що підтверджують визнання його ідеї науково-технічним відомством країни. Перевагою підприємницької діяльності в Сербії є можливість відкриття фірми в тижневий строк з мінімальним капіталовкладенням — від 1 EUR. Для отримання статусу резидента не потрібні документи, що підтверджують дохід, наявність вищої освіти та досвіду роботи.
Іноземні підприємці мають право отримати посвідку на проживання на строк до одного року, якщо вони вирішили розширити існуючий бізнес в Чорногорії або заснувати на її території нову компанію. Підприємство можна зареєструвати віддалено у строк від п’яти днів. Мінімальний статутний капітал становить 1 EUR. Для отримання довгострокової візи підприємець повинен надати до консульства документи компанії, інформацію про місце проживання та підтвердження наявності банківського рахунку на суму від 3 700 EUR.
Іноземці можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання, якщо вони володіють житлом вартістю від 50 000 USD у невеликому населеному пункті або понад 75 000 USD — у мегаполісі. Придбати нерухомість можна виключно для проживання заявника. Будь-яке відчуження майна, включаючи продаж або оренду, не допускається. ВНП видають на два роки з можливістю продовження, якщо іноземець зберігає право власності на квартиру або будинок.
Албанський уряд розробив безліч програм оформлення посвідки на проживання та працевлаштування в країні. Набути тимчасове резидентство можна максимум на рік з правом продовження. Компанії в Албанії приймають сезонних працівників, висококваліфікованих фахівців, стажистів та інших трудових мігрантів. Головний документ, який необхідно надати для оформлення ВНП — це договір із місцевим наймачем.
В країні існує вигідна програма для іноземців, які ведуть комерційну діяльність за кордоном. Основною вимогою для отримання посвідки на тимчасове перебування є наявність головного офісу компанії в Андоррі та працевлаштування хоча б одного співробітника. Важлива умова оформлення статусу — щонайменше 85 % діяльності компанії повинно здійснюватися поза межами країни. Заявнику також необхідно скласти докладний бізнес-план та проживати в Андоррі не менше 90 днів на рік. ВНП підприємцям видається на 2 роки з правом продовження.
Українці можуть набути статус резидента у державі на підставі працевлаштування. Для оформлення посвідки необхідно знайти роботу в цій країні та укласти трудову угоду з місцевим роботодавцем. Слід подати заяву на ВНП до регіонального міграційного органу, надавши підтвердження працевлаштування та інші необхідні документи. Вид на проживання зазвичай видається терміном на один рік з можливістю продовження.
Отримати ВНП може кандидат, який має намір створити чи керувати інноваційним підприємством у Великій Британії. Для отримання дозволу на в’їзд інноваційна бізнес-концепція має бути схвалена компетентним державним органом (кожна сфера діяльності регулюється відповідним уповноваженим департаментом). На підставі ВНП підприємець може перебувати в країні до трьох років. Статус підлягає продовженню.
Оформити ВНП строком на рік з правом продовження мають право іноземці, які ведуть дохідну або навчальну діяльність на території держави. Родичі резидента або громадянина Ісландії можуть отримати посвідку на проживання на підставі сімейної імміграції. Програмою возз’єднання сім’ї мають право скористатися чоловік/дружина, батьки-пенсіонери віком від 67 років, а також неповнолітні діти законного жителя держави. Заявнику потрібно надати докази спорідненості із громадянином/резидентом Ісландії. Термін дії ВНП зазвичай становить один рік. Дозвіл можна продовжувати.
Вихідці з країн пострадянського простору, зокрема українці, можуть отримати ВНП у Ліхтенштейні на підставі працевлаштування чи возз’єднання сім’ї. Уряд держави неохоче приймає робітників з-за кордону. Однак, якщо іноземець представляє інтерес для держави (є висококваліфікованим спеціалістом або ж представником затребуваної професії), він може отримати право на працевлаштування та ВНП. Робоча посвідка зазвичай видається на один рік. Статус можна продовжувати, якщо імміграційна підстава є дійсною.
Міграційне законодавство країни є одним із найбільш лояльних в Європі для осіб, які мають намір оформити тимчасове резидентство. У Македонії можна отримати дозвіл на роботу окремо від посвідки на проживання. Підстави для переїзду стандартні: навчання, возз’єднання сім’ї, гуманітарні причини та інше. ВНП зазвичай видається терміном на рік з можливістю продовження.
Оформити ВНП країни можна через купівлю чи оренду нерухомості. Однак вартість житла у Монако є найвищою серед інших європейських держав. Щодо вимоги до кандидатів на ВНП, то мінімальної ціни на придбання майна не існує. Якщо йдеться про оренду житла, то іноземцю необхідно проживати в ньому мінімум рік, після чого він може претендувати на тимчасове резидентство. ВНП у Монако зазвичай діє рік і може продовжуватися.
Найбільш оптимальний спосіб переїзду в країну — це отримання посвідки на проживання на підставі роботи. Спочатку кандидату необхідно укласти договір з роботодавцем, отримати відповідний дозвіл на в’їзд до Норвегії, після чого зареєструвати ВНП. Вид на проживання видається згідно з термінами, зазначеними у трудовому договорі.
У країні є безліч програм для іноземців, які бажають отримати ВНП. Зокрема оформити резидентство можна власникам нерухомості, пенсіонерам, фінансово незалежним особам та іншим претендентам. Термін дії посвідки на проживання залежить від індивідуальної ситуації. Стандартно статус видається на рік із правом на продовження.
Оформлення посвідки на проживання у Швейцарії є досить складною процедурою, в рамках якої українцям необхідно виконати багато вимог. Серед умов міграційного законодавства — знання офіційної мови, наявність досить високої суми коштів на проживання в країні та інше. Іноземці найчастіше зацікавлені в отриманні ВНП на підставі роботи. Однак вимоги для претендентів дуже високі, у тому числі щодо кваліфікації, досвіду тощо. Термін дії ВНП стандартно становить рік. Висококваліфіковані спеціалісти можуть отримати дозвіл на період до 5 років із можливістю продовження.
Прорахувати всі витрати, які знадобляться іноземному громадянину для отримання посвідки на проживання в Європі, складно. Насамперед іммігранту необхідно врахувати адміністративні збори при розгляді заявки на оформлення резидентства, гроші на квитки, оренду житла, перебування в державі та інше.
У деяких європейських країнах можна оформити ВНП за інвестиції або купівлю нерухомості. Розглянемо держави, де іноземці можуть набути тимчасового статусу резидента або оформити постійне місце проживання за внесення грошових коштів.
Країна Європи | Об’єкти інвестиції | Мінімальна сума вкладу (€) |
---|---|---|
Туреччина | Нерухомість | 48 000 |
Латвія | Активи компанії, нерухомість, кредитні організації | 50 000 |
Кіпр | Нерухомість, активи компанії, інвестиційні фонди | 300 000 |
Мальта | Нерухомість, благодійні організації | 130 000 |
Посвідку на проживання в Євросоюзі можна оформити в середньому за місяць. Терміни та умови залежать від конкретної країни Європи. Розгляд заявок на отримання ВНП підлягає оподаткуванню. Розглянемо країни, де найлегше оформити посвідку на проживання.
Країна Європи | Вартість мита (€) | Строки |
---|---|---|
Угорщина | 110 | 21 день |
Сербія | 150 | 1 місяць |
Франція | 225 | 4 місяці |
Польща (карта поляка) | Безоплатно | До місяця |
Допомагають в оформленні ВНП спеціалісти міжнародного права. Першим етапом процедури імміграції є звернення до профільної компанії Gromadyanstvo, яка надає всю необхідну інформацію щодо легалізації проживання за кордоном.
Юристи підберуть найвигіднішу програму переїзду, згідно з якою оформити посвідку на проживання буде простіше і швидше. Фахівці допоможуть звернутися до консульства з відповідною заявкою, підготувати документи згідно з умовами українського та європейського законодавства та супроводжуватимуть клієнта на всіх етапах легалізації проживання. За сприяння професійного юриста можна оформити ВНП у строк від 2 місяців. При необхідності спеціаліст також порекомендує вигідні варіанти набуття громадянства Європи.
Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.
Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Угорщини. Які документи потрібні для отримання угорського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Угорщини.
Який статус надає в Угорщині для біженців з України. Як отримати тимчасовий чи додатковий захист. Порядок надання статусу біженця для українців та його продовження. Плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.
Ціни на нерухомість в Європі. Де найдешевше житло та найдорожча нерухомість. Як правильно купувати нерухомість та в яких країнах можна купити житло вигідно.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Кіпру. Які документи потрібні для отримання кіпрського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Кіпру.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну