БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614
Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274
Українцям, щоб отримати громадянство Швейцарії, здебільшого потрібно не менше ніж 10 років проживати в країні. Законодавчими вимогами до іноземців, які набувають статусу, встановлено вільне володіння однією з чотирьох національних мов та активна участь у суспільному житті країни.
Швейцарський уряд не розголошує дані про видані паспорти, але, за інформацією Reuters, понад 52 000 постійних іммігрантів у державі — українці. Для громадян нашої країни паспорт однієї з найрозвиненіших держав світу є документом, що дає право на користування послугами надійної банківської системи та соціальними пільгами.
Оскільки Швейцарія входить до Шенгенської зони , набуття громадянства держави для українців дає право на вільне пересування всією територією цього європейського простору. Перевагами, які дає швейцарський паспорт, також є:
Для громадян України швейцарське громадянство може стати другим, тому додатковим бонусом стає перспектива мати два паспорти.
Отримання громадянства Швейцарії доступне постійним резидентам країни. Статус можна зробити за умови проживання від 10 років. За спрощеною процедурою без виконання цензу осілості, тобто терміну обов’язкового перебування, здійснити запит на правовий статус мають можливість репатріанти, які мають етнічні зв’язки з народом країни.
Особливостями міграційних правил є об’єднана дія федеральних, муніципальних та кантональних органів влади. І хоча основним є закон «Про швейцарське громадянство», на кожному з рівнів можуть бути встановлені додаткові вимоги до набувачів. Загальні критерії, яким ви маєте відповідати, щоб претендувати на присвоєння громадянства:
Основними дієвими способами отримання правового статусу Швейцарії є репатріація, натуралізація та за народженням. За стандартною процедурою отримати громадянство можна через 10 років, за спрощеною — через 5 років перебування в країні. Варіантів купити нерухомість або здійснити інвестування та отримати статус немає, країна не видає золотих паспортів.
На автоматичне отримання громадянства можуть розраховувати діти, чиї батьки офіційно зареєстрували шлюб та мають паспорт Швейцарії. У разі спільного проживання без оформлення відносин знадобиться визнання дитини батьком, який є громадянином, або підтвердження кровного споріднення. За наявності матері-швейцарки додаткових даних для набуття громадянства за народженням не потребується. Безумовне надання правового статусу стосується як біологічних, так і всиновлених неповнолітніх дітей.
У разі народження на території країни громадянство може отримати знайдена дитина без даних про батьків. Якщо з будь-якої причини під час натуралізації батьків дитині не було оформлено правовий статус, вона має право зробити це до досягнення 22 років. У такому разі необхідним є надання доказів постійного проживання у Швейцарії щонайменше 3 із 5 років безпосередньо перед поданням запиту.
Відповідно до законодавства Швейцарії отримати громадянство може іноземець, який легально прожив у державі 10 років. Додатковою вимогою встановлено доказове постійне перебування протягом 3 із 5 останніх років. Термін необхідного проживання в конкретному кантоні — основній одиниці адміністративно-територіального поділу Швейцарії — становить від 2 до 5 років та залежить від закону спільноти. Для осіб віком від 8 до 18 років термін перебування зараховується як подвійний, але він не може бути меншим ніж 6 років.
Претенденти на паспорт Швейцарії за натуралізацією мають довести володіння німецькою, французькою, італійською або ретороманською мовою, що є однаково визнаними та національними. Критерії успішної інтеграції прописані в законі. Здобувачам потрібно брати участь в економічному та соціальному житті, знати й поважати звичаї та Конституцію країни, не мати проблем із законом. Насамперед слід отримати дозвіл на проживання на одній із таких підстав:
Прискорена процедура набуття швейцарського громадянства доступна за умови відповідності встановленим вимогам інтеграції та володіння мовою.
Чоловік або дружина громадянина Швейцарії. Різниця умов надання статусу залежить від місця проживання офіційно зареєстрованого подружжя. У разі перебування у Швейцарії вимогами є 3 роки шлюбу та термін проживання в країні від 5 років, водночас безпосередньо останні 12 місяців перед поданням запиту. Термін для пари, що мешкає за кордоном, становить 6 років шлюбу з обов’язковим доказом тісних зв’язків із Швейцарією.
Діти натуралізованих батьків. У разі якщо дитину не було включено до заяви на громадянство під час подання запиту батьками-іноземцями, вона має право на спрощену процедуру набуття статусу. Умовами є проживання на території держави від 5 років, 3 із яких безпосередньо перед зверненням. Заяву необхідно подати до досягнення 22 років.
Іноземці, предки яких до третього покоління включно іммігрували до Швейцарії, можуть скористатися правом на спрощене надання громадянства. Закон встановлює категорії тих, хто може набути правового статусу:
Заяви приймаються до досягнення претендентами 25 років. Вимогами до здобувачів є успішна інтеграція в суспільство та відсутність будь-яких проблем із законом.
Схожі за змістом програми репатріації діють і в інших країнах ЄС. Дізнатися про умови оформлення румунського, польського або болгарського паспорта за наявності територіальної належності чи етнічних коренів можна в спеціаліста компанії.
Для оформлення швейцарського громадянства вам потрібно підготувати повний пакет документів. До базового комплекту входять:
Додатково можуть знадобитися дані про підставу перебування у Швейцарії, наприклад, диплом ВНЗ, свідоцтво про шлюб або трудовий контракт. Відповідно до чинного законодавства всі виписки та довідки, що видані за межами держави, мають бути перекладені однією з національних мов та легалізовані.
Порядок набуття громадянства Швейцарії передбачає покрокове виконання умов натуралізації. Для українців, які не мають паспорта ЄС, алгоритм оформлення статусу містить такі етапи:
У Швейцарії діє дуальна система розподілу міграційних вимог для громадян ЄС та мешканців інших країн. Європейський паспорт надає пільги в оформленні резидентства та громадянства.
Про те, як набути правового статусу ЄС та переїхати до Швейцарії в строк від року, ви дізнаєтеся на консультації зі спеціалістом компанії.
Діти до 18 років включаються в документи на громадянство батьків або законних представників, повнолітні подають окрему заяву. Крім того, здобувачі громадянства віком від 16 до 18 років надають письмову згоду на отримання громадянства Швейцарії. До пакета документів потрібно додати свідоцтво про народження дитини.
Підставою для запиту внутрішніх документів Швейцарії є рішення про присвоєння громадянства. Країна видає:
За потреби ви можете отримати посвідчення водія, свідоцтво про шлюб або розлучення тощо. Усі документи видаються паспортними столами кантону за місцем постійного проживання.
Термін набуття швейцарського громадянства становить не менше ніж 10 років. Вирахувати вартість оформлення громадянства Швейцарії доволі складно. Окрім встановлених державних мит за ту чи іншу послугу натуралізації, які наведені в таблиці нижче, необхідно сплачувати кантональні збори, які відрізняються в кожному з 26 регіонів.
Етап натуралізації | Орієнтовний розмір адміністративних зборів, € |
---|---|
Видача національної візи (залежно від віку) | 45–90 |
Оформлення ПТП (середній показник серед кантонів) | 100 |
Продовження ПТП | 80 |
Отримання ПМП | Від 530 |
Подання запиту на набуття громадянства в SEM | Від 105 |
Випуск внутрішнього паспорта | 75 |
Закордонний паспорт | 155 |
Для розрахунку загальної суми додатково варто врахувати витрати на проживання та юридичне супроводження.
Перевагами процедури є короткий строк отримання паспорта та відсутність вимог до тривалого перебування в державі. Також необов’язкове досконале володіння державними мовами, достатнім є базовий розмовний рівень. Дізнатися більше про програму оформлення громадянства ЄС у строк від 12 місяців можна, записавшись на консультацію до спеціаліста з міжнародного права нашої компанії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Швейцарії. Які документи потрібні для отримання швейцарського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Швейцарії.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Ісландії. Які документи потрібні для отримання ісландського громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Ісландії.
Алгоритм отримання посвідки на проживання. Який пакет документів необхідний та яким умовам потрібно відповідати. Які переваги проживання з посвідкою для українців.
Хто та на яких підставах може отримати громадянство Туреччини. Які документи потрібні для отримання турецького громадянства й паспорта та який вигляд має процедура. Чи можна українцям мати подвійне громадянство України та Туреччини.
Що таке сірий паспорт. Хто та за яких умов може отримати паспорт негромадянина. Які країни видають сірі паспорти та що потрібно для їх отримання.
Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС
Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну