• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Державний Прапор Іспанії поряд з підписом щодо погодження документів на оформлення статусу біженця

Як отримати статус біженця в Іспанії

На фоні нестабільної ситуації в Україні Іспанія продовжує приймати українських біженців та надавати захист. Наразі Іспанія пропонує два механізми захисту: тимчасовий та міжнародний. Тимчасовий статус українці можуть отримати негайно, звернувшись до центрів приймання, обслуговування та направлення (CREADE) або у відділення поліції. Заявку на отримання міжнародного статусу біженця ви можете подати на прикордонних постах під час в’їзду в країну або в Управлінні у справах притулку та біженців на території Іспанії.

Потрібно пам’ятати, що жодна форма захисту не відкриє для вас доступ до повного спектра прав громадян Іспанії. Єдине правильне рішення, що дозволить вам проживати в країні на законних підставах завжди, незалежно від ситуації в Україні — це отримання громадянства ЕС. Цей статус надасть вам право вільно подорожувати, працювати, навчатись, вести бізнес без додаткових дозволів у межах всіх країн ЄС та Шенгенської зони.

Сьогодні отримати паспорт ЄС досить просто Завдяки державним програмам, що діють у різних країнах Євросоюзу, ви маєте можливість стати громадянином об’єднання в строк від 12 місяців. на законній підставі зібрати пакет документів та оформити паспорт, який дозволить вам стати повноправним членом європейського суспільства. Наша команда юристів допоможе вам!

Статус біженця в Іспанії

Статус біженця в Іспанії надається особам, які зазнали переслідувань у своїй країні через расу, релігію, національність, політичні переконання або належність до певної соціальної групи. Цей статус регулюється нормами ЄС, зокрема Женевською конвенцією 1951 року, а також внутрішнім законодавством країни. Базуючись на цих документах, розглянемо, яка допомога надається біженцям в Іспанії.

Мігранти, які отримали статус, мають право на захист, проживання, доступ до роботи, соціальних послуг, можливість брати участь в інтеграційних програмах. Окрім базової допомоги, уряд та гуманітарні організації, такі як Червоний Хрест та УВКБ ООН, надають додаткову підтримку у вигляді консультацій щодо інтеграції в суспільство, юридичної допомоги для оформлення документів, програми соціальної адаптації.

Біженці в Іспанії з України мають можливість знайти роботу або відкрити бізнес. Таке ставлення до шукачів прихистку обумовлене зобов’язаннями країни як члена ЄС. Іспанська влада прагне зберегти репутацію гуманного та солідарного партнера, розуміючи важливість захисту прав людини. Історично так склалося, що країна сама переживала хвилі міграції, це і сформувало її ставлення до сучасних криз.

Бажаєте легалізуватись в Іспанії?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста щодо даної процедури

Схожість між статусом біженця та тимчасовим захистом полягає в тому, що обидва забезпечують право на легальне перебування, захист від депортації, доступ до медичних, освітніх послуг і підтримку уряду. Однак статус біженця в Іспанії — це довгостроковий юридичний статус, що надається після детального розгляду справи та підтвердження особистих переслідувань, а тимчасовий захист — це спрощений механізм для масових міграційних криз, наприклад, через війну, що діє обмежений час. Статус біженця надає ширші права та довготривалий захист, тоді як тимчасовий захист в Іспанії — це швидке, але тимчасове рішення.

Тимчасовий захист для українців в Іспанії

Тимчасовий захист — це особливий юридичний статус, запроваджений спеціальною Директивою 2001/55/ЄС 4 березня 2022 року для українців, змушених залишити свої домівки через військову агресію Росії. Розберемося, що дає тимчасовий захист в Іспанії для громадян України.

Статус забезпечує негайний захист і доступ до основних соціальних можливостей без потреби проходження складних процедур. Вам не потрібно замислюватись, чи потрібна віза в Іспанію для українців, які виїжджають через війну. Тимчасовий захист в Іспанії надається на підставі закордонного або внутрішнього паспорта на рік із можливістю продовження.

Основні особливості тимчасового захисту в Іспанії для українців:

  • можливість оформити статус у поліційних відділках, центрах приймання або міграційних офісах, водночас рішення ухвалюється одразу після подання заявки;
  • право на легальне проживання в Іспанії та офіційне працевлаштування;
  • отримання доступу до безоплатної медичної допомоги, освітніх програм для дітей та мовних курсів для дорослих, психологічної та юридичної підтримки;
  • допомога в інтеграції та пошуку житла;
  • можливість користуватися українськими водійськими правами для водіння авто в Іспанії протягом року.

Тимчасовий захист в Іспанії підтримується не лише урядом, а й багатьма міжнародними та місцевими організаціями, такими як Червоний Хрест тощо, які створюють умови для інтеграції, але він відрізняється від міжнародного захисту біженця. Цей статус підходить тим, хто шукає спосіб, як переїхати в Іспанію та отримати швидку допомогу в кризовій ситуації. Тимчасовий захист в Іспанії не дає вам право в майбутньому оформити громадянство іноземної країни. Термін його дії суворо обмежений рішенням Ради ЄС та буде повністю припинений у разі закінчення війни в Україні.

Переваги та недоліки тимчасового захисту

Тимчасовий захист — це зручний спосіб швидкого отримання доступу до соціальних можливостей в Іспанії. До переваг тимчасового захисту для українців слід віднести можливість влаштуватися на роботу, скористатися медичними послугами, почати навчання одразу після оформлення документа. Але наявність тимчасового захисту в Іспанії не гарантує вам отримання будь-яких виплат від держави. Офіційно Іспанія для біженців з України припинила надавати виплати у 2023 році.

Якщо ви бажаєте в майбутньому оформити громадянство Іспанії, що надасть можливість користування правами європейських громадян, вам не потрібен тимчасовий захист для українців. Він не дає право на оформлення паспорта в майбутньому. Це «інструмент», що допоможе адаптуватися на новому місці, але не більше. Доцільніше не втрачати час, а одразу подавати документи на європейське громадянство.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Тимчасовий захист в Іспанії дає право виїхати за кордон із метою туризму, використовуючи український закордонний паспорт або посвідку на проживання Іспанії для подорожей країнами ЄС. Якщо ви хочете виїхати на постійне проживання з Іспанії в іншу державу, то від тимчасового захисту тут доведеться відмовитись. Проте цей документ не обмежує ваші права. Тимчасовий захист в Іспанії дозволяє вам повернення в Україну в будь-який час. Це велика перевага для українських біженців, але для повноцінної інтеграції рекомендуємо одразу шукати підстави для оформлення іспанського паспорта.

Поїхати в Іспанію вигідніше на правах громадянина. Водночас ви можете отримати паспорт у будь-якій країні ЄС за рік та переїхати в Іспанію на правах громадянина.

Міграційні юристи нашої компанії допоможуть вам отримати європейське громадянство за спрощеними процедурами, що пропонуються в деяких країнах ЄС. Це допоможе вам стати повноправним членом європейської спільноти, користуватись правами та свободами громадян ЄС і проживати на законних підставах у будь-якій країні Євросоюзу, включно з Іспанією.

Які переваги та недоліки для українців зі статусом біженця

Статус біженця в Іспанії доступний для українців, які побоюються за своє життя через переслідування за особисті політичні, етнічні, релігійні, національні переконання або сексуальну орієнтацію, гендерну належність. Цей статус не має строку придатності. Іспанія виплачує допомогу біженцям, на відмінно від умов надання тимчасового захисту. Вам потрібно знати, що статус гарантує доступ до медичних послуг, безоплатної освіти на рівні з громадянами країни, фінансової допомоги та надання житла в разі, якщо у вас не вистачатиме грошей на забезпечення основних потреб.

Через 6 місяців після проходження співбесіди щодо отримання статусу ви можете влаштуватись на роботу. Також ви маєте право на возз’єднання з батьками, дітьми та чоловіком або дружиною за умови, що ви не зазнавали насильства з боку цієї людини.

Розгляд вашої заявки на отримання статусу біженця в Іспанії триває максимум пів року. Протягом цього періоду ви повинні знаходитися на території спеціального табору для біженців. Також у вас немає права повертатися в Україну в будь-який зручний для вас час. Ви зможете повернутись додому, але після отримання статусу біженця та за сприянням іспанської влади.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Хто має право отримати статус біженця

Для того щоб розуміти, як українцю отримати статус біженця в Іспанії, потрібно знати, які можуть бути підстави для оформлення цього статусу. Отже, ви можете претендувати на іспанський прихисток у таких випадках:

  • ви або ваші діти зазнавали фізичного, сексуального або морального насилля;
  • до вас застосовували судові або адміністративні заходи, що призводили до обмеження ваших прав;
  • вам було відмовлено в судовому захисті;
  • вас переслідували за відмову від проходження військової служби в умовах конфлікту, що могло привести до порушень закону;
  • ви зазнавали переслідувань унаслідок вашої расової, національної належності, релігії, політичних переконань;
  • до вас застосували смертну кару, яку повинні були привести в дію;
  • ви пережили серйозну загрозу життю, тортури, нелюдське ставлення в умовах внутрішнього або міжнародного конфлікту.

Водночас іспанська влада може відхилити вашу заявку на отримання статусу біженця в таких випадках:

  • ви вже подали заяву на біженство або отримали цей статус в іншій країні ЄС;
  • ви прибули з безпечної третьої країни, де вам нічого не загрожувало;
  • ви вже подавали заяву на прихисток в Іспанії, і вам було відмовлено;
  • у вас є громадянство ЄС.

Які документи потрібні для оформлення статусу біженця та тимчасового статусу

Одним із головних етапів отримання тимчасового захисту або статусу біженця є збір необхідних документів, які подаються особисто. Подати заявку потрібно в короткий термін, бажано одразу після приїзду в Іспанію або протягом місяця. Для отримання прихистку клопотати можна одразу після виникнення підстави.

Отже, відправляючись на співбесіду з працівником поліції, під час якої ви дізнаєтесь, як отримати статус біженця, при собі потрібно мати такі документи:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує вашу особу та громадянство (якщо документів немає в наявності, ви все одно можете подати заяву на біженство);
  • 2 фотографії розміром 2,6 x 3,2 см на білому фоні;
  • підтвердження ситуації, обставин, в які ви потрапили в країні постійного проживання;
  • доказ родинних зв’язків, якщо з вами перебуває неповнолітня дитина.

Щоб оформити в Іспанії тимчасовий захист, українцям необхідно подати заявку в один із центрів приймання, обслуговування та направлення (CREADE), що розташовані в Мадриді, Малазі, Барселоні. Якщо ви знаходитесь в інших регіонах Іспанії, тимчасовий захист для українців можна отримати в поліційному управлінні вашої провінції. Для оформлення потрібно надати:

  • закордонний паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • документи, які посвідчують родинні зв’язки між подружжям та неповнолітніми дітьми;
  • адресу вашого проживання в Іспанії, що потрібна для надсилання повідомлень;
  • номер телефону та адресу вашої електронної пошти.

Додатково представник поліції зніме відбитки ваших пальців і надасть ідентифікаційний номер іноземця (NIE), що потрібен для звернення в різні державні установи.

Подаючи заяву на оформлення тимчасового захисту, бажано надати всі документи, які вимагає спеціаліст. Проте якщо немає паспорта або посвідчення особи, можна подати свідоцтво про народження. Для підтвердження вашого проживання в Україні до 24 лютого 2022 року підійде будь-який документ. Щодо неповнолітніх дітей, то можна надати свідоцтво про народження або довідку, яка підтверджує родинні зв’язки з вами.

Написання заяви на отримання статусу біженця українцю в Іспанії

Тривалість процедури оформлення для біженства та тимчасового захисту

Оформлення статусу біженця або тимчасового захисту в Іспанії — це важливий і необхідний крок для багатьох людей, які шукають безпеки. Однак варто враховувати, що ці процедури відрізняються тривалістю та результатами. Для когось очікування може виявитися довшим, ніж передбачалося, а результат не завжди відповідатиме сподіванням.

Іспанія надає притулок для українців, але процес оформлення статусу займає від 6 місяців до 2 років. Насамперед ви маєте записатись на прийом до відділку Національної поліції в таких містах, як Мадрид, Валенсія та Барселона. Це не буде початком процедури отримання міжнародного захисту, але з моменту реєстрації ви вже будете знаходитися під захистом Іспанії. Для підтвердження звернення вам буде видано Manifestación de Voluntad de solicitar protección internacional (Заява про волевиявлення з проханням міжнародного захисту), що буде дійсна до моменту отримання вами притулку. Вас запишуть на прийом для подання документів.

Під час візиту ви пройдете співбесіду з працівником поліції, який надасть вам посвідчення особи під назвою HOJA BLANCA («Білий аркуш»). З цього моменту протягом місяця ви маєте отримати відповідь від органів влади, чи прийнята ваша заява до розгляду. На практиці всі заяви беруться до уваги в автоматичному режимі. На «Білому аркуші» у вас буде вказано дві дати:

  • перша — 1 місяць від дати проведення співбесіди, протягом якого ви можете отримати сповіщення, що вашу заяву відхилено;
  • друга — термін дії документа (у разі прийняття заяви документ буде діяти протягом 9 місяців, після чого ви отримаєте статус біженця в Іспанії).

Додатково в HOJA BLANCA буде зазначено дату, з якої ви зможете влаштуватись на роботу (через 6 місяців від дати подання заяви на отримання притулку). Після закінчення терміну дії «Білого аркуша» вам необхідно записатись на прийом до Національної поліції та отримати новий документ — Червону картку. Вона діє 6 місяців, тому її потрібно продовжувати до моменту отримання вами міжнародного захисту.

Набагато швидше та простіше отримати тимчасовий захист в Іспанії. Після перетину кордону ви маєте право подати заявку на отримання захисту, що видається протягом 24 годин. Оформити тимчасовий захист Іспанії можливо в різних містах, наприклад, у Барселоні, Мадриді, Малазі, Аліканте.

Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Правовий статус дітей

Неповнолітні, отримавши статус біженця або тимчасового захисту, мають право на основні соціальні гарантії, такі як доступ до освіти, медичної допомоги та соціальних послуг у країні перебування. Їхній правовий статус визначається міжнародними конвенціями, такими як Конвенція про права дитини та Женевська конвенція про статус біженців, а також законодавством країни, що надає захист.

Діти, які прибувають до Іспанії разом із батьками, мають особливий правовий статус, спрямований на дотримання їхніх прав і забезпечення благополуччя. В Іспанії діє правило, що всі діти від 6 до 16 років обов’язково повинні навчатися. Це стосується абсолютно всіх дітей, які перебувають на території країни. Отже, приїхавши з України, неповнолітні мають здобувати освіту в місцевих школах. Учні мають змогу піти навчатися в найближчі за місцем проживання школи.

Щоб мати можливість скористатись іспанським захистом, діти можуть в’їхати на територію країни за закордонним паспортом або свідоцтвом про народження. Під час оформлення статусу біженця або тимчасового захисту в Іспанії для українців батьки вписують дані дитини у свою заяву. Якщо неповнолітній подорожує самостійно, він має право особисто подати заяву на отримання захисту та призначення опікуна, який буде допомагати в подальших діях. Також є можливість у дорослих та дітей отримати юридичну, психологічну допомогу й записатися на мовні курси.

Радісня діти з державним прапором Іспанії

Чи можна просити притулку для домашніх улюбленців

У разі бажання мігрувати зі своїм домашнім улюбленцем ви повинні знати умови в’їзду в Іспанію для українців із тваринами. По-перше, у країну можна в’їхати через спеціальні пункти пропуску, список яких зазначено на сайті Міністерства сільського господарства, риболовства та продовольства. По-друге, у вас повинні бути такі документи на тварину:

  • зоосанітарний сертифікат іспанською мовою, підписаний офіційним українським ветеринаром;
  • декларація;
  • завірена копія виписки про вакцинацію вашого улюбленця та його ідентифікаційні дані.

Додатково у тварини повинен бути мікрочип або татуювання з даними про неї, зроблена вакцинація від сказу. Подорожувати можна після того, як вихованцю виповниться 15 тижнів від народження. Це пояснюється тим, що тваринам роблять щеплення від сказу мінімум у 3-місячному віці. Після цього потрібно почекати ще 21 день для встановлення імунітету, і лише потім відправлятись у подорож. У разі недотримання зазначених правил, виявлення хвороби тварини, відсутності необхідних документів вам можуть відмовити у ввезенні домашнього вихованця на територію Іспанії.

Готовність до міграції з домашнім улюбленцем у Іспанію

У зв’язку з воєнними діями в Україні Іспанія у 2022 році дозволила в’їжджати біженцям із домашніми тваринами без дотримання правил перевезення. Тоді були прийняті виняткові заходи для того, щоб усі бажаючі могли швидко переїхати в безпечну країну. Біженці мали право приїхати в Іспанію і потім проходити необхідні ветеринарні процедури, але 15 березня 2023 року послаблення були зняті. Наразі всі тварини мають завозитися в ЄС згідно з регламентом ветеринарно-санітарних правил.

Кому може бути відмовлено у статусі біженця або тимчасового захисту

Іспанія може відмовити в наданні статусу біженця або тимчасового захисту в певних випадках. Основні причини пов’язані з відсутністю підстав для захисту або з поведінкою заявника, що суперечить умовам міжнародного права. Вам буде відмовлено, якщо, на думку представників влади Іспанії, ви загрожуєте безпеці країни або засуджені за тяжкий злочин та можете загрожувати населенню. Також вам буде відмовлено в наданні прихистку, якщо ви не зможете надати документальні підтвердження переслідувань, арештів, реальної загрози для вашого життя в країні постійного перебування.

Наша команда юристів допомагає в оформленні європейського паспорта для українців. Запишіться на безоплатну консультацію та отримайте покроковий план дій, дотримання якого приведе вас до бажаного громадянства ЄС.

Виявлення неправдивих фактів та подання підроблених, прострочених, пошкоджених документів також є підставою для відмови. Якщо ви подали заявку або навіть отримали вже статус в іншій країні ЄС, це робить неможливим оформлення біженства в Іспанії. Важливо подати заяву на прихисток для українців якнайшвидше після прибуття в країну ЄС, в іншому випадку можуть виникнути сумніви в тому, що вам потрібен цей статус. Спроба приховати обставини вашого в’їзду до Іспанії або порушення візового режиму може стати додатковою причиною для відмови з боку міграційної служби.

У зв’язку з воєнними діями в Україні ви маєте можливість оформити тимчасовий або міжнародний прихисток в Іспанії. Біженство, хоч і має деякі переваги над тимчасовим статусом, але не варте довгих місяців очікування. Тимчасовий захист українців в Іспанії видається швидко, але працює обмежений час. Єдиним правильним рішенням для тих, хто планує в майбутньому проживати в ЄС, є отримання громадянства. У деяких країнах Європи працюють вигідні для українців спрощені програми оформлення правового статусу. Це означає, що через рік-два ви зможете отримати паспорт ЄС та стати повноцінним громадянином об’єднання

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Правила в’їзду в Румунію Правила в’їзду в Румунію

Що потрібно для перетину кордону Румунії. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Румунію.

21.03.2025 / Вадим Ільницький
Біженство у Фінляндії: нюанси для українців Біженство у Фінляндії: нюанси для українців

Який статус надає Фінляндія для біженців з України. Чи можна отримати тимчасовий захист зараз. Порядок надання , плюси та мінуси статусів тимчасового захисту й біженця.

 

17.03.2025 / Вадим Ільницький
Біженці в Бельгії: який статус отримати у 2025 році Біженці в Бельгії: який статус отримати у 2025 році

Як отримати тимчасовий захист у Бельгії та чим він відрізняється від біженства. Порядок надання статусу біженця та тимчасового захисту, переваги й недоліки. Як знайти вигідну альтернативу біженству.

 

 

13.03.2025 / Вадим Ільницький
Австрія: актуальна інформація для біженців із України Австрія: актуальна інформація для біженців із України

Який статус надає Австрія для біженців з України. Як отримати тимчасовий захист. Порядок надання, плюси і мінуси статусу тимчасового захисту та біженця.

09.03.2025 / Вадим Ільницький
Як іммігрувати в Італію: дієві рекомендації Як іммігрувати в Італію: дієві рекомендації

Як переїхати в сонячну Італію на законних підставах та інтегруватись у суспільство. Найкращі італійські міста для життя та інвестицій.

05.03.2025 / Вадим Ільницький
Громадянство якої країни найлегше отримати українцю Громадянство якої країни найлегше отримати українцю

Де найпростіше отримати громадянство в 2024 році. Швидкі та прості способи отримання паспорта за кордоном. Як отримати громадянство без довгого проживання в країні та знання мови.

01.03.2025 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз