• Офіс в Києві

    БЦ Очаківський вулиця Очаківська, 5/6, Київ, Україна +38 (095) 33-03-614

  • Офіс в Бухаресті

    Bulevardul Corneliu Coposu 6-8, București 030167, Румунія +40 (31) 22-96-274

Пн-Пт: 09:00 - 19:00 Сб: 10:00 - 15:00

info@gromadyanstvo.com.ua
Національний прапор на кормі човна, Амстердам, Нідерланди

Як отримати громадянство Нідерландів

Громадянство Нідерландів можна отримати за народженням, походженням, усиновленням, правом вибору, а також шляхом участі у стандартній чи спрощеній процедурі натуралізації. У 2024 році влада країни не розробила програм, які б дозволили іноземцям купити нерухомість або вкласти кошти в економіку, щоб оформити місцевий паспорт на спрощених умовах. Щоб отримати права громадянина Нідерландів, потрібно прожити у державі не менше як 5 років, скласти інтеграційний іспит та відмовитися від першого громадянства.

Із початку повномасштабного російського вторгнення в Україну до Нідерландів прибуло понад 149 000 шукачів тимчасового притулку. Такий статус надає право особам проживати на території країни, працювати, здобувати освіту. Однак після закінчення війни українцям потрібно буде повернутися додому або легалізувати перебування на іншій підставі.

Також є дієвий альтернативний спосіб — отримати паспорт будь-якої іншої країни ЄС за прискореною процедурою без необхідності переїзду. Дізнайтеся про спрощені програми оформлення громадянства Європейського Союзу у спеціалістів компанії Gromadyanstvo.

Що дає паспорт Нідерландів для українців

Після набуття громадянства Нідерландів українець отримує місцевий паспорт, який дає йому право вільно проживати на території всього Європейського союзу, а також подорожувати до 177 країн світу без віз (наприклад, в Австралію, Канаду, Китай). До інших переваг належать можливості:

  • працевлаштування у країні без оформлення дозволу на роботу (зокрема в органи державної влади);
  • ведення бізнесу на загальному ринку Європейського Союзу;
  • обслуговування у місцевих медичних установах та лікарнях на території інших країн ЄС;
  • отримання пільг на навчання у європейських вишах;
  • обслуговування у банківських установах країн ЄС;
  • здобуття безоплатної освіти у нідерландських школах.

Хто може отримати громадянство Нідерландів

Отримати громадянство Нідерландів може будь-який іноземець, який прожив у країні щонайменше 5 років та відповідає наступним умовам:

  • є повнолітньою особою;
  • має дійсний дозвіл на довгострокове перебування у країні;
  • відповідає вимогам інтеграції (складає екзамен);
  • відмовляється від свого громадянства (для українців у 2024 році діє тимчасове відтермінування від виконання цієї вимоги);
  • складає присягу.

У випадку оформлення громадянства за спрощеною процедурою без виконання цензу осілості (довгострокового проживання у державі) іноземцеві також потрібно дотриматися всіх вимог міграційного законодавства Нідерландів, які зазначені вище.

Оформіть статус
громадянина ЄС під
юридичним супроводом
компанії Gromadyanstvo
Заповніть заявку та отримайте
безкоштовну консультацію по
програмах імміграції вже зараз

Способи отримання громадянства Нідерландів

Законом «Про громадянство Королівства Нідерландів» передбачено декілька способів отримання місцевого паспорта: за народженням, походженням, усиновленням, правом вибору (опціоном) та за стандартною або спрощеною процедурою натуралізації. Залежно від обраного варіанту, може знадобитися виконати різні вимоги — головні відмінності зазначені в таблиці.

Спосіб отримання громадянстваНеобхідність отримання дозволу на проживанняМінімальний обов'язковий термін проживання в країні, в роках
Народження, походження, всиновленняНі0
ОпціонТак1-15
Стандартна натуралізаціяТак5
Спрощена натуралізаціяТак0-3

Громадянство за народженням, походженням та всиновленням

Автоматично набути громадянства Нідерландів за народженням та/або походженням може:

  • дитина громадян країни або хоча б одного з таких;
  • неповнолітня особа, батько (мати) якої на момент своєї смерті та народження сина/доньки мав нідерландський паспорт;
  • дитина, яка була знайдена у королівстві, Арубі, Кюрасао, Сінт-Мартені або на борту літака (морського судна), зареєстрованого у будь-якій із цих держав, якщо особи її батьків не були встановлені протягом п’яти років;
  • неповнолітня особа, яка була народжена та зараз проживає у Нідерландах, Арубі, Кюрасао або Сент-Мартіні, мати та батько (або один з них) котрої народилися в одній із цих країн і на момент пологів постійно перебували там.

Отримати нідерландське громадянство може всиновлена дитина. Статус надається, якщо:

  • хоча б один із прийомних батьків є власником місцевого паспорта;
  • усиновлення відбулося за рішенням суду у Нідерландах, Кюрасао, Арубі чи Сінт-Мартені або за кордоном із дотриманням Конвенції про захист дітей і співробітництва у галузі міжнародного права.

Громадянство за правом вибору (за опціоном)

Законодавство Нідерландів передбачає отримання громадянства за правом вибору. Подання заяви доступне особі, яка перебуває у будь-якій із наступних ситуацій:

Народжена в Нідерландах

Опція доступна повнолітній особі або одруженому заявникові молодшого віку. Претенденту потрібно підтвердити проживання у Нідерландах із моменту народження та наявність дійсної посвідки на перебування. Подання заяви також доступне особі без громадянства (апатриду). Такому заявникові необхідно підтвердити, що він легально проживає у країні не менш як 3 роки. Апатриду, молодшому за 21 рік, потрібно довести, що він перебував у державі мінімум 5 років, а його батьки завжди працювали чи вели іншу діяльність в Нідерландах (і продовжують цим займатися).

Є всиновленою дитиною або перебуває під опікою

Подати заяву має право неповнолітня особа, яка не перебуває у шлюбі. У разі всиновлення дитина має виховуватися громадянином Нідерландів, який її усиновив, щонайменше 3 роки. У випадку опіки неповнолітньому потрібно довести, що він перебуває мінімум 36 місяців під опікою батьків, один із яких є власником паспорта королівства, а другий — іноземцем. У такому випадку дитина має не проживати у країні свого громадянства.

Є повнолітньою особою

Заявникові потрібно проживати у Нідерландах з 4-річного віку та мати дозвіл на перебування. Подати клопотання також може особа, яка втратила громадянство королівства у минулому, а зараз проживає на його території не менш як 12 місяців. Право вибору доступне чоловікові/дружині або зареєстрованому партнеру нідерландця. Головні умови — проживання у королівстві не менше 15 років, із яких у шлюбі (партнерстві) — хоча би 3. Набути громадянства також має право особа старше 65 років, яка законно перебувала на території країни щонайменше 15 років.

Втратила статус громадянина

Опціон доступний заявникові, який на цей час позбавлений громадянства Нідерландів або іншої країни ЄС. Обов’язкова умова — наслідки втрати статусу є непропорційними для особи (настільки серйозні, що цього не повинно було статися).

Була народжена, всиновлена або одружилась до 01.01.1985 року

У разі народження або всиновлення потрібно, щоб мати заявника мала нідерландське громадянство. Додаткова умова у випадку всиновлення — особа на той момент повинна бути неповнолітньою. Клопотання також приймається від заявника/-ці, який перебував у шлюбі з іноземкою/-цем і в результаті цього втратив громадянство Нідерландів. Заяву можна подати через рік після розлучення або смерті партнера.

Рішення про можливість видачі нідерландського паспорта за правом вибору ухвалюється впродовж 13 тижнів. Термін може бути подовжений на такий самий строк.

Ільницький Вадим Леонідович
Потрібна допомога
міграційного юриста?
Міграційний юрист компанії Gromadyanstvo допоможе
з усіма аспектами імміграційного процесу: від подання
заявок на візи та громадянство до вирішення складних
правових питань.

Стандартна натуралізація

Щоб отримати громадянство Нідерландів за стандартною натуралізацією, потрібно мати посвідку на тимчасове проживання (ПТП) на одній із таких підстав:

Працевлаштування

Іноземцеві потрібно знайти роботу у Нідерландах та отримати дозвіл на ведення трудової діяльності у Міністерстві соціальних справ та зайнятості. Українці, які перебувають у країні в рамках тимчасового захисту, звільняються від останньої умови.

Блакитна карта ЄС

Дозвіл на перебування може отримати висококваліфікований спеціаліст, який прибуває до Нідерландів з метою працевлаштування. Заявникові потрібно підтвердити, що він має вищу освіту (програма навчання тривала не менше трьох років) та/або є IT-фахівцем, який працював у цій сфері щонайменше 3 з останніх 7 років. Також особі необхідно мати контракт на виконання робіт (щонайменше на пів року), де вказано, що його заробітна платня складатиме мінімум 6 245 EUR на місяць.

Здобуття вищої освіти

Українцеві потрібно вступити до одного з нідерландських вишів (на денну програму), який внесений до державного реєстру міграційної служби країни, наприклад Університет прикладних наук Бреда. Для отримання ПТП необхідно мати щомісячний дохід у розмірі не менш як 1 217,96 EUR.

Бізнес-діяльність

Іноземцеві потрібно довести співробітникам Нідерландського агентства підприємств, що його діяльність позитивно позначиться на економіці країни. Пройти даний етап можна шляхом надання до держоргану бізнес-плану з указівкою валового щомісячного прибутку у розмірі не менш як 1 564,37 EUR, розрахунки запланованих платежів ПДВ до бюджету та підтвердження особистого досвіду у даній сфері.

Возз’єднання з родиною

Отримати ПТП має право чоловік/дружина або цивільний партнер, неповнолітні та неодружені діти резидента чи громадянина Нідерландів. У разі перебування у шлюбі або цивільному партнерстві необхідно, щоб обом особам було більш як 21 рік.

Заява на отримання посвідки на тимчасове проживання розглядається протягом трьох місяців. ПТП дійсна упродовж п’яти років і може бути подовжена за необхідності.

Спрощена процедура натуралізації

Отримати громадянство Нідерландів можна через 2–3 роки перебування на території держави або зовсім без виконання цензу осілості в країні. Проживши 24 місяці у королівстві, особа має право подати заяву, якщо вона:

  • має дійсну ПТП Нідерландів або іншої країни ЄС;
  • раніше проживала на території Нідерландів;
  • підтверджує, що загальний термін перебування у королівстві складає мінімум 10 років, із яких 2 — безперервно.

Отримати громадянство можна через 3 роки постійного проживання в Нідерландах. Таке право є у наступних заявників:

  • цивільний партнер громадянина держави, якщо пара проживає у країні, а стосунки тривають не менш як 3 роки;
  • повнолітня особа, клопотання про спільну натуралізацію з батьками якої було відхилено через те, що на момент подання заяви їй вже було 18 років;
  • апатрид;
  • неповнолітня особа або дорослий, у якого опікуном виступає громадянин Нідерландів.

Від виконання цензу осілості звільняється:

  • чоловік/дружина громадянина держави, чиї офіційні стосунки тривають не менш як 3 роки (місце проживання пари не має значення);
  • особа, яка втратила громадянство;
  • дорослий, який був усиновлений раніше нідерландцем;
  • моллуканець (мешканець Молуккських островів в Індонезії), який прибув до держави в 1951–1952 роках та підпадає під умови закону «Про становище молукканців».
Бажаєте стати громадянином ЄС?
Запишіться на консультацію та отримайте рекомендації
юриста для оформлення європейського паспорта

Які документи потрібні

Для подання заяви на громадянство Нідерландів необхідно підготувати:

  • дійсний паспорт або інший документ, що його замінює;
  • свідоцтво про народження з країни походження;
  • дійсну картку резидента Нідерландів;
  • інтеграційний диплом або доказ повного/часткового звільнення від виконання такої умови.

Якщо іноземні документи на громадянство не внесені в нідерландську Базу даних особистих записів (De Basisregistratie Personen — BRP), їх потрібно:

  1. Перекласти голландською, французькою, англійською чи німецькою мовами. Процедуру виконує присяжний перекладач.
  2. Легалізувати через відповідну державну установу, наприклад Міністерство юстиції. У зв’язку з тим, що Україна є підписанткою Гаазької конвенції, на документах достатньо проставити апостиль.

Процедуру легалізації можна зробити на території Нідерландів. Потрібно проставити апостиль в Україні та перекласти через присяжного перекладача у королівстві. Подальша легалізація у такому випадку не потрібна.

Порядок отримання нідерландського громадянства

Крок 1
Оформлення візи, еквівалентної посвідці на тимчасове проживання.
Клопотання про отримання в’їзного дозволу з правом на довготривале перебування потрібно подавати у посольство/консульство Нідерландів у державі свого громадянства або постійного перебування. Дипломатичне представництво королівства в Україні тимчасово не надає послуги, тому українцям необхідно звертатися до найближчого держоргану за кордоном. Подати заяву до Служби імміграції та натуралізації (Immigratie- en Naturalisatiedienst — IND) має право особа, яка запрошує іноземця до Нідерландів, наприклад роботодавець. Клопотання розглядається протягом 90 днів.
Крок 2
Отримання ПТП та в’їзд до Нідерландів.
Одержати візу, що одночасно є посвідкою на тимчасове перебування, потрібно у посольстві/консульстві країни протягом строку її дії (трьох місяців). Після отримання документа необхідно в’їхати до Нідерландів та звернутися до IND, щоб забрати довготривалу карту проживання. Призначити час візиту до співробітника можна через офіційний сайт держустанови.
Крок 3
Складання інтеграційного іспиту на громадянство.
Тест проводить Виконавче агентство з питань освіти (Dienst Uitvoering Onderwijs — DUO). Зареєструватися можна за 8 тижнів на сайті держоргану. На іспиті перевіряються знання нідерландської мови (необхідний мінімальний рівень — А2). Претендентові потрібно продемонструвати навички письма, читання та усного мовлення. До структури іспиту також входить перевірка знання голландського суспільства. Пройти тестування можна в одному з шести міст країни (наприклад, в Амстердамі). Результати іспиту доступні до перегляду на сайті DUO через 5 тижнів, а диплом надсилається заявникові поштою через 6 тижнів.
Крок 4
Подання заяви на громадянство.
Клопотання приймають співробітники міських адміністрацій за місцем проживання іммігранта. Під час візиту потрібно заповнити заявку разом із держслужбовцем. Результат обробки заяви надсилається листом на поштову адресу, яка була вказана в анкеті.
Крок 5
Складання присяги.
Церемонія проводиться щорічно 15 грудня (під час Національного дня натуралізації) у міських адміністраціях. Скласти присягу потрібно всім особам віком від 16 років. Під час церемонії необхідно вимовити текст присяги, який відрізняється залежно від того, чи є особа вірянином. На завершення процедури держорган випускає указ про прийняття іноземця до громадянства.
Крок 6
Оформлення внутрішніх документів.
Після складання присяги можна отримати внутрішнє посвідчення особи громадянина Нідерландів (ID-карту), закордонний паспорт. Також заявник має право оформити місцеві свідоцтва про народження, укладання/розірвання шлюбу та інші документи.
Громадянство будь-якої країни ЄС надає право проживати на території Нідерландів без оформлення ПТП. Дізнайтеся у спеціаліста компанії Gromadyanstvo, де можна отримати європейський паспорт за спрощеною процедурою без необхідності складання іспитів.

Оформлення документів для дитини

Неповнолітня особа не може самостійно подати клопотання про отримання громадянства Нідерландів — за неї це повинні зробити батьки або інші законні представники. Дитина може бути долучена до заяви дорослого або натуралізуватись пізніше. Якщо громадянство отримує тільки один із законних представників неповнолітнього, другий повинен надати письмову згоду.

Досьє доповнюється документами дитини (паспортом, свідоцтвом про народження та іншими). Неповнолітній звільняється від складання інтеграційного іспиту. Батькам потрібно сплатити державне мито за натуралізацію дитини (у 2024 році — 151 EUR).

Неповнолітній може отримати закордонний паспорт та ID-карту. Обидва документи видаються на 5 років. Державне мито за отримання ID-карти складає 40,92 EUR, закордонного паспорта — 63,42 EUR. Необхідно, щоб батьки (або один з них) надали письмову згоду на отримання документів дитиною в залежності від її віку:

  • до 12 років — ID-карти;
  • до 18 років — закордонного паспорта.
Історичний центр Амстердаму, Нідерланди

Оформлення внутрішніх документів Нідерландів

Після набуття громадянства Нідерландів потрібно звернутися до міської адміністрації за місцем проживання, щоб отримати ID-карту та закордонний паспорт. Необхідність попередньої реєстрації візиту до співробітника залежить від внутрішніх правил державного органу. Стандартний термін виготовлення документів (кожного окремо) — 4 тижні. Закордонний паспорт Нідерландів та ID-карта видаються на 10 років.

Терміни та вартість оформлення

Клопотання про можливість отримання іноземцем громадянства Нідерландів розглядається впродовж року. Після подання заяви особа отримує лист, у якому вказується дата, коли буде ухвалене рішення. Відстежувати статус обробки клопотання можна на офіційному сайті IND. Під час натуралізації у Нідерландах українцеві потрібно сплатити мита — подробиці у таблиці.

Тип витратСума, в €
Отримання візи-посвідки на проживання (залежно від підстави її оформлення)228-380
Складання інтеграційного іспиту 200
Подання заяви на громадянство (за одну особу)1023
Подання заяви на громадянство разом із партнером1305
Оформлення закордонного паспорта83,87
Оформлення ID-карти75,80

Подвійне громадянство в Нідерландах та Україні

Згідно з законодавством Нідерландів, у країні не визнається множинне або подвійне громадянство. Як виняток зберегти свій перший паспорт мають право деякі категорії іноземців, наприклад особи, які отримують статус у результаті опціону, чоловіки/жінки або зареєстровані партнери нідерландців, біженці.

Українці тимчасово мають право на множинне громадянство у Нідерландах. У зв’язку з війною на території України такі особи не можуть негайно відмовитися від свого паспорта. Влада Нідерландів надає українцям тимчасове відтермінування від виконання такої вимоги до моменту стабілізації ситуації у державі. Після закінчення війни потрібно буде відмовитися від свого паспорта.

Де найлегше отримати громадянство українцям

Щоби зробити громадянство Нідерландів, українцеві потрібно виконати ценз осілості в країні, скласти інтеграційний іспит та відмовитися від свого паспорта. З урахуванням того, що клопотання на статус розглядається протягом 12 місяців, загальний термін натуралізації становить мінімум 6 років.

Для українців існує альтернативний варіант імміграції в ЄС — оформлення громадянства іншої держави об’єднання (Румунії, Польщі, Болгарії) за спрощеною процедурою у строк від року. Дізнатися деталі такої програми можна на консультації спеціаліста з міжнародного права з компанії Gromadyanstvo.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Статті по темі:
Як отримати громадянство Нідерландів Як отримати громадянство Нідерландів

Хто та на яких підставах може отримати громадянство Нідерландів. Які документи потрібні для отримання нідерландського громадянства та паспорта та як виглядає процедура. Чи можна українця мати подвійне громадянство України та Нідерландів.

25.11.2024 / Вадим Ільницький
Як залишитися в Європі після закінчення війни Як залишитися в Європі після закінчення війни

Що буде з тимчасовим захистом після війни. Як залишитися жити в Європі після закінчення війни. Як отримати посвідку на проживання, її недоліки. Паспорт ЄС — дієвий спосіб для легалізації українців у будь-якій країні ЄС.

21.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція до Франції з України: все про переїзд Імміграція до Франції з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити до Франції. Які документи потрібні для отримання дозволу на постійне проживання та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ПНП та адаптація.

18.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Сербію з України: все про переїзд Імміграція в Сербію з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Сербію. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

16.11.2024 / Вадим Ільницький
В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році В’їзд до Польщі: правила перетину польського кордону в 2024 році

Що потрібно для перетину кордону Польщі. Чи потрібні українцям віза та закордонний паспорт. Проходження прикордонного контролю: документи, що не можна ввозити в Польщу.

14.11.2024 / Вадим Ільницький
Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд Імміграція в Угорщину з України: все про переїзд

Хто та на яких підставах може переїхати жити в Угорщину. Які документи потрібні для отримання ПМП та як виглядає процедура переїзду. Підготовка документів, запит ВНП та адаптація.

11.11.2024 / Вадим Ільницький

Отримайте професійну допомогу при імміграції до ЄС

Заповніть заявку, та отримайте безкоштовну
консультацію по програмам імміграції вже зараз